کاخ تابستانی پکن یک باغ امپراتوری

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 28 تیر 1399 2
کاخ تابستانی پکن یک باغ امپراتوری

«کاخ تابستانی در پکن» (Summer Palace in Beijing) یک کاخ تاریخی است که بنای آن در سال 1750 میلادی پی ریزی شد. این کاخ شاهکار طرح باغبانی چینی است. در آنجا چشم اندازی زیبا و طبیعی از تپه ها و آب های آزاد همراه با سالن ها، کاخ ها، معابد و پل ها به چشم می خورد که مجموعه ای هماهنگ و زیبا را ایجاد کرده است.

کاخ تابستانی در پکن

کاخ تابستانی پکن

تاریخچه کاخ تابستانی پکن

کاخ تابستانی، یک باغ امپراتوری در پکن است که توسط امپراتور کیانگ چینگ در سال های 1750 و 1764 با نام "باغ شفا بخش" ساخته شد. این باغ در جنگی که در دهه 1980 صورت گرفت ویران شد. سپس توسط همسر امپراطور، ملکه دوگر سیگز (Empress Dowager Cixi) مورد بازسازی قرار گرفت و به کاخ تابستانی تغییر نام یافت. این کاخ مجددا در سال 1900 آسیب دید و مجدداً مرمت شد و تا سال 1924 به عنوان یک پارک عمومی مورد استفاده قرار می گرفت.

کاخ تابستانی در پکن

بخش های مختلف کاخ تابستانی پکن

  • بخش اداری، تالار خیرخواهی و تالار Longevity که دسترسی به ان ها از ورودی شرقی امکان پذیر است.
  • سه مجتمع مسکونی که شامل عمارت شادی، عمارت طول عمر و عمارت Jade Ripples and Yiyun است. این سه عمارت از طریق راهروهای سر پوشیده به یکدیگر متصل هستند.
  • یک اسکله چوبی در جلوی تالار یا عمارت شادی وجود دارد که دسترسی خانواده امپراطوری به اقامت گاه شان را از طریق آب مسیر می ساخت.
  • 90 درصد مساحت باغ به زمین‌هایی برای لذت بردن از مناظر طبیعی و ساختمان هایی برای تفکر روحانی اختصاص دارد. برج Fragrance، برج Revolving Archive و تالارDispels the Clouds از جمله این ساختمان ها هستند.
مقاله پیشنهادی ما : کاخ ورسای فرانسه

باغ تابستانی در شهر پکن

کاخ تابستانی در پکن

کاخ تابستانی در پکن

قیمت بلیط و ساعات بازدید از کاخ تابستانی

قیمت بلیط در فصول پر تردد RMB 30 و در سایر ماه ها RMB 20 است. ساعات بازدید نیز در فصول پر تردد: 6:30 تا 18:00 و در سایر ماه های سال 7 تا 17:00 می باشد.

بازدید از کاخ تابستانی می تواند یکی از اهداف تورهای چین باشد. اگر بر بازدید از این کاخ مصمم هستید، قبل از خرید بلیط چین، از برنامه تور مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 10:55:37 1399/2/21

خیلی قشنگه و هر ببینه ای رو متحیر زیبایی خودش می‌کنه تا حالا در مورد این کاخ اصلا چیزی نشنیده بودم خیلی برام جالب بود و البته دوست داشتنی رفتن به اینجا فکر میکنم آدم رو به تا افسانه های چین پیش ببره از بس که رویایی و قشنگ ساخته شده هر بخشش به طرز خاصی آدمو جذب می‌کنه بهترین مقصد گردشگری می‌تونه باشه

مینا دهقان
در تاریخ: 09:03:50 1399/1/28

در مورد این کاخ باستانی خیلی اطلاعاتی نداشتم جامع و کامل بود ممنون از سفر بانک عزیزهمینطور اطلاعاتی که در مورد کاخ تابستانی پکن که عالی بود امیدوارم یه روز بتونم به کشور افسانه ایی چین سفر کنم

ثبت نظر جدید