معبد بهشت پکن از مقدس ترین معابد امپراطوری چین

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 1
معبد بهشت پکن از مقدس ترین معابد امپراطوری چین

«معبد بهشت در پکن» (Temple of Heaven in Beijing)که با عنوان معبد آسمان نیز شناخته می شود، در پارکی معروف به نام پارک بهشت قرار دارد. این صومعه یکی از مقدّس ترین معابد امپراطوری چین است. این معبد با شکوه در سال 1420 در دوره سلسله مینگ ساخته شد و مکانی برای عبادت و قربانی دادن در راه خدا بود. مساحت آن 2.700.000 متر مربع است و از بزرگ ترین معابد چین محسوب می شود. معبد آسمان در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

معبد بهشت در پکن

ویژگی های معبد بهشت در چین

  • معبد بهشت چین از چوب ساخته شده و یکی از شاهکارهای چوبی جهان است.
  • در ساخت این بنای چوبی زیبا، میخ به کار نرفته است.
  • در نمای ظاهری معبد، سه دایره متحد المرکز دیده می شود. هر یک از این سه دایره، مربوط به یک بخش تالار هستند: تالار دعای برداشت محصول، تالار گنبد آسمان و تالار محراب مدور. این تالارها در زمان امپراطوری های مینگ و چینگ، محلّ مراسم عبادی و قربانی کردن بوده است.
  • عدد 9 برای چینی ها عدد مقدّسی است. از این رو، بسیاری از سازه های معبد بر اساس عدد 9 بنا شده است: نرده ها، پله ها و 9 سر اژدها که معبد با آن آراسته شده است. به اعتقاد چینی ها، عدد 9 نشانی از آسمان ها است.
  • دیوار انعکاس؛ این دیوار از دیگری ویژگی های منحصر به فرد این معبد است؛ اگر در دو طرف دیوار انعکاس بایستید و با یکدیگر صحبت کنید، صدای هم را خواهید شنید، گویی هیچ دیواری بین شما نیست!
  • سنگ های انعکاس که شامل 3 سنگ است: سنگ اول یک بار، سنگ دوم 2 بار و سنگ سوم 3 بار صدای شما را انعکاس می دهد.
  • چترهای سر طلایی یکی دیگر از جذابیت های معبد بهشت و سوژه ای مناسب برای عکاسی است (اجازه برای عکاسی الزامی است).

معبد بهشت در تور پکن

شهر ممنوعه در پکن، زمانی محلّ زندگی پادشاهان و امپراطوری های چینی بود. با این حال، این شهر از معبد بهشت کوچک تر است! از آنجا که معبد بهشت را اقامتگاه خدا می دانستند، از این رو، شهر ممنوعه را کوچکتر از اقامتگاه خدایشان، یعنی معبد بهشت بنا کردند.

معبد بهشت در پکن چین

 

مقاله پیشنهادی ما :  کاخ تابستانی پکن

ساعات بازدید و قیمت بلیط معبد بهشت

قیمت بلیط معبد بهشت چین 10 یوان و هزینه بازدید از کلّ مجموعه 30 یوان است. ساعات بازدید از 8 صبح تا 18:00 است. با این حال، گردشگران و تورهای چین می توانند از ساعت 6 صبح تا 20:00 از محوطه سر سبز معبد استفاده کرده و تفریح کنند.

Address: 1 Tiantan E Rd, Dongcheng, China, 100061

امتیاز 4.90از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 10:48:52 1399/2/21

خیلی زیبا و چشمگیر هستش با ابهت خاصی ساخته شده انگار میخواد عظمتشو به رخ همه بکشه معماری فوق العاده ای داره و نسبت به معابد دیگه ی چین بیشتر به چشم میاد و من احساس میکنم مدرن تر ساخته شده و البته ساختش از چوب نقطه قوت بزرگی برای این بنا هستش و خیلی زیباترش کرده

ثبت نظر جدید