پارک بیهای از زیباترین باغ های امپراتوری باستانی چین

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 تیر 1399 1
پارک بیهای از زیباترین باغ های امپراتوری باستانی چین

«پارک بیهای» (Beihai Park) یکی از قدیمی ترین، بزرگ ترین و زیباترین باغ های امپراطوری باستانی چین است که در مرکز پکن واقع شده است. این باغ باستانی با بیش از 1000 سال قدمت، نه تنها ترکیبی کلاسیک از سرزندگی باغ های شمالی و تهذیب باغ های جنوبی چین است، بلکه نمایشی از کاخ های باشکوه امپراطوری و ساختارهای مذهبی نیز می باشد.

تاریخچه پارک بیهای چین

گفته شده که پارک بیهای پکن، بر طبق یک افسانه چینی ساخته شده است؛ داستان بر این اساس بوده است که سه کوه جادویی به نام Penglai، Yingzhou و Fangzhang واقع در شرق خلیج Bohai، خدایانی داشت که این خدایان داروهای گیاهی داشتند که به انسان کمک می کرد تا جاودانه شود.

 

پارک بیهان در پکن چین

 

بخش های مختلف پارک بیهای پکن

پارک Beihai حدود 70 هکتار را به خود اختصاص داده و بیش از نیمی از آن توسط دریاچه اشغال شده است. این پارک دارای چهار چشم انداز است: منطقه ساحلی شرقی، منطقه ساحلی شمالی، باغ گیاه شناسی و شهر مدور در نزدیکی دروازه شمالی. بخش های دیگری هم وجود دارد که دیدن از آن ها را نباید از دست داد.

اگر تمایل دارید از شهر مدور یا سیرکولار سیتی (Circular City) دیدن کنید، به گوشه جنوب غربی پارک بروید. محیط این شهر 277 متر و ارتفاع دیوارهای آن 4.6 متر است. سالن ها و برج ها از جمله مکان های مختلف برای بازدید در شهر مدور هستند. سالنChengguang  مهمترین سالن این شهر است که دارای یک مجسمه بودای بسیار با ارزش از جنس یشم سفید است که معرّف اواخر سلسله Qing  می باشد. در جلوی سالن یک کوزه بزرگ که از یشم تیره ساخته شده است دیده می شود؛ قطر این کوزه 1.5 متر و وزن آن 3.5 تُن است. از این کوزه برای ذخیره شراب استفاده می شد.

در حالی که از این جاذبه توریستی چین دیدن می کنید و از آن لذّت می برید، می توانید خوراکی های مورد علاقه خود را میل کنید و یا پس از گشت و گذار، در رستوران Fangshan که در ساحل شمالی دریاچه واقع شده است، استراحت کرده و غذایی میل کنید. این رستوران کار خود را از 1925 آغاز کرده است.

 

پارک بیهان در تور چین

 

قیمت بلیط پارک بیهای در پکن

قیمت بلیط پارک بیهای در ماه های مختلف سال متفاوت است؛ از ماه آوریل تا اکتبر CNY 10؛ از ماه نوامبر تا مارس   CNY10.

برای بازدید از شهر مدور یا سیرکولار سیتی می بایست CNY 1 پرداخت نمایید.

ساعات بازگشایی پارک بیهای

ماه آوریل تا اکتبر: 6:30 تا 21:00 (9 شب)؛ باجه بلیط فروشی در ساعت 20:30 بسته می شود.

ماه نوامبر تا مارس: 6:30 تا 20:00 (8 شب)؛ باجه بلیط فروشی در ساعت 19:30 بسته می شود.

دسترسی به پارک بیهای

از طریق مترو: از خطّ 6 مترو استفاده کنید و در ایستگاه Beihai Bei پیاده شوید. پس از خروج از مترو، 5 دقیقه به سمت شرق پیاده روی کنید تا به ورودی شمالی پارک دسترسی پیدا کنید.

از طریق اتوبوس: از اتوبوس های خطّ 5، 101، 103، 109، 124، 128 استفاده کنید و در ایستگاه Beihai پیاده شوید.

از اتوبوس های خطّ 3، 13، 42، 107، 111، 118، 612 و 701 استفاده کنید و در ایستگاه Beihai Beimen پیاده شوید.

آدرس پارک بیهای پکن

Address: No.1 Wenjin Street, Xicheng District, Beijing 100034, China

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 10:44:00 1399/2/21

فکر میکنم ماجرای داروهای گیاهی خدایان واقعیت داشته باشه که اینا اینقد جاودانه می مونن و پیر نمیشن خخخ از خواندن مقاله به نتیجه ی خاصی درمورد پارک نرسیدم احساس میکنم مثل تمام پارکهای موجود در تمام دنیا باشه حالا شاید یه کم در سطح بالاتر یا پایین تر البته قدمت باغ و ارزششو خیلی بیشتر کرده

ثبت نظر جدید