شهر ممنوعه پکن بزرگترین مجموعه قصر جهان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 2
شهر ممنوعه پکن بزرگترین مجموعه قصر جهان

شهر ممنوعه یا کاخ امپراتوری (Forbidden City or Imperial Palace) بزرگترین مجموعه قصر جهان است که در قلب پکن قرار دارد. این شهر با بیش از 800 ساختمان و حدود 8000 اتاق جزء میراث جهانی یونسکو می باشد.

شهر ممنوعه در پکن

شهر ممنوعه در پکن

درباره شهر ممنوعه پکن

هر روز 80 هزار نفر از کاخ امپراطوری دیدن می کنند. در آنجا راهنماهایی حضور دارند تا گردشگران را با بخش های مختلف این شهر آشنا کنند. بخش هایی مانند محوطه زندگی امپراطور، اتاق های تشریفاتی، گالری های مربوط به امپراطور و به طور کلّی مجموعه ای گسترده ای از سلسلۀ مینگ و چینگ.

اگر در روزهای گرم از آنجا دیدن کردید، کلاه و ضدّ آفتاب و یک بطری آب همراه داشته باشید، زیرا شهر ممنوعه آفتاب گیر است و آفتاب کل مجموعه را فرا می گیرد. به علاوه، کفش راحت بپوشید تا به واسطه پیاده روی طولانی مدّت دچار مشکل نشوید.

پارکی به نام پارک جیانگشیان (Jingshan Park) در مقابل دروازۀ شمالی قصر وجود دارد. قبل یا پس از بازدید از کاخ امپراطوری می توانید از این پارک هم دیدن کنید. در اینجا بهترین چشم انداز پانورامایی از شهر ممنوعه پکن را خواهید داشت.

شهر ممنوعه در پکن

بهترین زمان بازدید از شهر ممنوعه پکن

با توجه به اینکه شهر ممنوعه در چین یکی از جاذبه های توریستی پر طرفدار این کشور است و بازدید روزانه از آن زیاد می باشد، بهترین زمان بازدید از آن صبح ها و روزهایی غیر از تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات ملّی چین است.

ساعات بازدید در ماه های آوریل تا اکتبر: از ساعت 8:30 تا 17:00 می باشد. در ماه های نوامبر تا مارس نیز می توان از ساعت 8:30 تا 16:30 از آنجا دیدن کرد.

شهر ممنوعه در پکن

 
 
مقاله پیشنهادی ما :  معبد بهشت پکن

آدرس و نحوه دسترسی به شهر ممنوعه

Address: No.4 Jingshanqian Street, Dongcheng District, Beijing 100009, China

جهت دسترسی می توانید از تاکسی، اتوبوس و مترو استفاده کنید، اما استفاده از اتوبوس و مترو ارجح است، زیرا تاکسی ها اجازه توقف در نزدیکی شهر ممنوعه را ندارند. از مترو خطّ 1 استفاده کنید و یا یکی از اتوبوس هایی که به سمت Gugong می رود را سوار شوید.

اگر در به صورت شخصی و خارج از تور چین به این کشور سفر کردید و قصد بازدید از شهر ممنوعه را داشتید، می توانید از طریق تورهای یک روزه از این شهر و دیگر جاذبه های توریستی پکن مانند معبد بهشت، کاخ تابستانی و دیوار بزرگ نیز دیدن فرمایید.

امتیاز 5.00از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 12:32:52 1399/2/20

چقدر بزرگه و البته به همون اندازه جذاب و دیدنی رفتن به این جا و دیدن بزرگترین قصر جهان خیلی حیرت انگیز هست من بیشتر از هر چیزی از معماری و سبک ساخت بناهای چین خوشم میاد مخصوصا سقف های جالبی که میسازن که متفاوت بودنشون تو سبک ساخت و ساز در دنیا جذابترش کرده دیدن هشت هزار اتاق به این سبک یک جا فوق العاده ست

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:07:12 1399/2/4

فکرشو بکنید بزرگترین قصر جهان داخل شهرتون باشه.چقدر باحاله و حس غرور به آدم دست میده هرروز این قصر زیبارو ببینه و کیف کنه.از این شهر زیبا هرروز نزدیک هشتاد هزاااار نفر دیدن میکنند .اگر شلوغی آزار میده شمارو پیشنهاد میکنم آخر هفته ها ازش دیدن نکنید. که در نوع خودش جالبه .البته اینم بهتون بگم که اگه مجبور شدید تابستون به اینجا سفر کنید کلاه و ضدّ آفتاب ببرید چون آفتاب سوزانی داره ،

ثبت نظر جدید