دیوار چین طولانی ترین بنای ساختمانی جهان است؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 3
دیوار چین طولانی ترین بنای ساختمانی جهان است؟

طولانی‌ترین بنای ساختمانی جهان یعنی «دیوار بزرگ چین» (Great Wall of China) در فاصلۀ 45 مایلی شمال غرب پکن واقع شده است. دیوار چین،  نماد تمدن های باستانی است که تا کنون پا برجا مانده و هنوز هم وجود دارد. این سازه تاریخی که با طول 5500 مایل، تپه ها و رودخانه را طی کرده است، 476 سال پیش از میلاد مسیح و به منظور دفاع در برابر قبایل چادر نشین احداث شد. بعد از احداث آن، 22 سال پیش از میلاد مسیح و به دنبال وحدت و یکپارچگی سلسلۀ چین در زمان Qin Dynasty، امپراطور تصمیم به گسترش آن کرد.

دیوار چین

بازسازی دیوار چین

بیشتر قسمت های دیوار، طیّ قرن 16 میلادی توسط سلسله مینگ بازسازی شد. بازسازی آن بیش از 10 سال به طول انجامید. جهت این بازسازی حدود یک میلیون نفر -یک پنجم جمعیت چین در آن زمان- همکاری داشتند! افسانه هایی مبنی بر اینکه جهت این بازسازی ها و برای اتصال سنگ ها، از استخوان های انسان ساخته شده است یا اینکه مردان در داخل دیوار چین به خاک سپرده شده اند، وجود دارد. با این حال، هیچ استخوانی در هیچ یک از مصالح ساختمانی دیوار پیدا نشده است.

دیوار چین

مبدأ، انتها و ارتفاع  دیوار چین

دیوار بزرگ چین از Shanhaiguan Pass که یک بندرگاه ساحلی در خلیج بوهایی (Bohai) است آغاز شده و تا Jiayuguan Pass در استان گانسو (Gansu Province) ادامه می یابد. این سازه در قسمت بادالینگ 2.624 فوت بالاتر از سطح دریا است (بادالینگ میزبان المپیک دوچرخه سواری تابستانی سال 2008 بود). ارتفاع بیشتر بخش های دیوار 25 فوت است و عرض آن بین 15 تا 30 فوت متغیّر می باشد.

بالاترین نقطه دیوار چین در کوه هیتا (5033 فوت) و پایین ترین نقطه آن در Laolongtou است که ارتفاعی معادل سطح دریا دارد. بخش غربی دیوار و برج های دیدبانی که به طور زنجیر وار پشت سر هم قرار گرفته اند، با هدف محافظت از مسافران جاده ابریشم راه اندازی شده بود.

اینکه دیوار چین از بالا و یا از فضا دیده می شود، یک افسانه اسطوره ای است که در سال 1893 و بعدها در سال 1932 مطرح شد.

دیوار چین از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

1- برج های دیدبانی

جهت حفاظت و نظارت، برج های دیدبانی در فواصل منظمی ساخته شده است. افرادی که در این برج ها دیدبانی می کردند و کار نظارت و حفاظت را بر عهده داشتند، برای ارتباط با یکدیگر، از چراغ، دود و یا پرچم استفاده می کردند. در بیشتر موارد می توان شخصیت های بهشتی اورانوس یا Tianwang را در نقاط استراتژیک این دیوار بزرگ دید.

2- دروازه ها

این سازه تعداد زیادی دروازه دارد که در دو اندازه کوچک و بزرگ ساخته شده بودند. Yanmengua، Dao Gua ،Pianguan و Shangguan از دروازه های معروف هستند.

3- برج های دروازه دیوار چین

به منظور حفاظت از شهر، در ورودی شهر برج هایی برای اسکان سربازان و نگهبانان ساخته شده بود.

4- کوره

کوره ها به منظور سوزاندن هیزم و تهیه آتش برای گرم شدن و دفاع سربازان در برابر دشمنان بود.

5- خندق ها و قلعه ها

بخش هایی از دیوار بزرگ چین با خندق هایی که آن را پر از آب می کردند، احاطه شده بود. قلعه ها به منظور اقامت طولانی مدت سربازان در دیوار چین ساخته شدند.

7- تراس های دیوار بزرگ چین

تراس ها مکان هایی بودند که در برج ها ایجاد شدند تا سربازان در آنجا به دفاع و نبرد با دشمن بپردازند.

اگر علاقه‌مند هستید که تمام بخش های دیوار چین را که یکی از عجایب هفتگانه جهان است یکجا در کنار هم ببینید، از بخش تیانجین (Tianjiin) که مجموعه دفاعی کاملی از دیوارها، تراس، کوره، قلعه، برج آتش و استخر آتش را دارد، دیدن نمایید. با بازدید از اینجا، طولانی ترین بنای ساختمانی جهان را خواهید دید. همچنین اگر در سفر خود سری هم به پارک جهانی پکن بزنید، می توانید یک روزه تعداد زیادی از جاذبه های شهرهای توریستی معروف را از نزدیک ببنید!

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 12:27:35 1399/2/20

چه ابهتی داره فوق العاده است خیلی دوست دارم یه روز برم اینجا خیلی برام جالب و دیدنی هست امیدوارم اون روز برسه و بشه از نزدیک ببینمش. نمی‌دونستم وجود استخوان تو لایه های این دیوار افسانه است فکر میکردم واقعیت داره و مثل اهرام مصر واقعا کارگرها تو ساختش جانشونو از دست دادن و همونجا دفن شدن

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:00:56 1399/2/4

به نظرم نماد کل کشورشون میتونه این دیوار باشه که بعد از سالیان سال هنوز پا برجاس ،این دیوار در مسیر خود از مکان های بسیاری عبور کرده است که می توان از جمله آن به تپه ها و رودخانه ها نیز اشاره کرد ،شاید پیش خودتون بگید این دیوار رو برای چی ساختن و کاربردش چی بوده ؟این دیوار برای دفاع از قبایل چادر نشین که به صورت دسته جمعی حمله میکردن ساخته شده بود ،یه سری شایعات هم وجود داره که انسان هارو داخل این دیوار ها دفن میکردن ولی هنوز هیچ اثری نیس .

علی مبارکی
در تاریخ: 22:28:11 1399/1/23

واقعا جزو بی نظیرترین و زیباترین مکان تو جهان هستش.اینکه جزو یکی از عجایب هفت گانه هستش اغراق نیست.من در جایی دیگه هم خونده بودم که از استخوان انسان در این بنا استفاده شده ولی نمیدونم چقدر درست هستش تو اون مقاله این قضیه رو تایید کرده بود.و اینکه یک میلیون نفر در زمان سلسله مینگ شروع به بازسازی دیوار چین کرده بودن.نشان دهنده اتحاد این مردم سخت کوش هستش.

ثبت نظر جدید