موزه سرمایه پکن موزه ای با تعداد زیادی اثرتاریخی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 2
موزه سرمایه پکن موزه ای با تعداد زیادی اثرتاریخی

«موزه سرمایه پکن» یا همان «موزه پایتخت پکن» (Beijing Capital Museum) با تعداد بسیار زیادی آثار نمایشی، یکی از معروف ترین موزه‌های این شهر است. این موزه در اواخر سال 1990 افتتاح شد. نمایشگاه های این مجموعه به طور خاصّی در داخل ساختمان طراحی شده است.

بسیاری از اشیا و مصنوعات سلسله‌های چین و مصنوعات مربوط به دیگر فرهنگ های آسیایی در آن گردآوری شده است. این موزه به عنوان یکی از ساختمان های برجسته شهر مورد توجه قرار گرفته و نمایی از آن در تصویر پکن، بزرگ ترین پایتخت جهان گنجانده شده است.

موزه سرمایه پکن

 

مقاله پیشنهادی ما :  موزه واتیکان

بخش های مختلف موزه سرمایه پکن

موزه پایتخت پکن دارای مساحت کل 60،000 متر مربع با سقفی مستطیل شکل است و طراحی آن بر اساس کاخ های چینی صورت گرفته است؛ در موزه یک سالن مرکزی وجود دارد که سه عمارت از 3 طرف آن را احاطه کرده اند:

  • گالری گنج (Treasure Gallery) بخشی از موزه سرمایه چین است که از برنز ساخته شده و بسیاری از اشیای با ارزش موزه در آنجا نگهداری می شود. گالری گنج به شکل یک استوانه کج طراحی شده و در محوطه شمالی واقع شده است.
  • عمارتی که از داخل و خارج، با قشری از چوب ساخته شده و به شکل یک جعبه است. این بخش شامل 2 قسمت است: 1- قسمت موقت با مساحت 8000 متر مربع و 2- مجموعه دائمی با مساحت 10000 متر مربع که منطقه ای آموزشی است.
  • سومین جزء موزه، یک بلوک سنگی خاکستری است که در بخش جنوبی موزه امتداد یافته است و شامل کتابخانه رسانه ای، امکانات پژوهشی و موزه تاریخ هنر و بخش مختص کارکنان موزه می باشد.

در بخش همکف امکاناتی از جمله بوتیک‌ها، رستوران ها و یک تالار  کنفرانس، همراه با فضای نمایشگاهی موقت بیشتر و امکانات فنی وجود دارد. پارکینگ موزه نیز زیر زمینی است.

موزه پایتخت در شهر پکن

موزه سرمایه پکن

موزه سرمایه پکن

ساعت کار و آدرس موزه پایتخت پکن در چین

ساعت کار موزه پایتخت پکن هر روز 9:00 صبح تا 17:00 است.

Address: No.16 Fuxingmenwai Main Street, Xicheng District, Beijing 100045, China.

امتیاز 5.00از 5 (11 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 12:52:34 1399/5/15

کاش میشد خط چینی رو خوند و فهمید فکر میکنم این موزه در از اسرار سر به مهر باشه که فهمیدنش حقایق جالبی از تاریخ این فاش می‌کنه البته حتما تاریخ شناسان این کشور این اسرار رو فاش کردن در کل میشه گفت بازدید از این موزه با وجود یک راهنمای خوب تاریخ چین رو می‌تونه به همه نشون بده

تبسم
در تاریخ: 12:02:46 1399/2/20

عجب جای با حالیه اینجا با این وسعت و تعداد آثار فکر کنم ساعتها باید برای بازدیدش وقت گذاشت من که خیلی به این جور جاها علاقه دارم و حتما دوست دارم از نزدیک این آثار رو ببینم البته رفتن به این موزه به وجود یک راهنمای کاملا مسلط به مسائل تاریخی چین نیاز داره که بشه با بار علمی بالاتر از موزه خارج شد

ثبت نظر جدید