معبد دانگ یو از بزرگ ترین معابد تائویسم چین

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 12 مرداد 1399 3
معبد دانگ یو از بزرگ ترین معابد تائویسم چین

در شمال چین معبدی بزرگ وجود دارد که یکی از بزرگ ترین معابد تائویسم چین است. این معبد که در سال 1319 و در زمان سلسله یوان ساخته شد «معبد دانگ یو» (Dongyue Temple) است. دانگ یو نمونه ای کامل از شکوه و عظمت یک معبد است.

تاریخ طولانی معبد ارزش آن را نشان می دهد، به خصوص اینکه موزه فالکلور پکن نیز در مجتمع آن واقع شده است. 90 کتیبه در این معبد وجود دارد و آثار فرهنگی سلسلۀ یوان در این موزه به چشم می خورد.

معابد چین

بخش های معبد دانگ یو

معبد دانگ یو با مساحت 4.7 هکتار شامل بخش های زیر است:

ساختمان های اصلی در قطب سنتی شمالی- جنوبی ساخته شده اند. در قسمت شمالی این معبد دانگ یو، یک کاخ دو طبقه وجود دارد که امروزه به موزه فالکلور پکن (Beijing Folklore Museum) تبدیل شده است. این موزه شامل 9 سالن دائمی و 4 سالن نمایش مستقل است. نمایشگاه ها عمدتا حاوی آثار فرهنگی محافظت شده از قبیل پوشاک قدیمی چینی و صنایع دستی سنتی است.

ساختمان های فرعی نیز در قطب شرقی- غربی محور ساخته شده اند. بخش شرقی مانند یک باغ بزرگ با گل های فراوان و درختان میوه است در بخش غربی معبد نیز چند حیاط کوچک وجود دارد. کل معبد تقریبا 400 اتاق دارد که عمدتا در زمان سلسله Qing 1911-1644 ساخته شده است.

در مقابل ورودی اصلی معبد، یک گذرگاه طاق دار شیشه ای زرد رنگ وجود دارد که در سال 1602 ساخته شد. یک مروارید قرمز درخشان در قسمت وسط و بالای گذرگاه شیشه ای به چشم می خورد.

معبد دانگ یو در پکن

معبد دانگ یو در پکن

 

مقاله پیشنهادی ما :  شهر ممنوعه پکن بزرگترین مجموعه قصر جهان

جشنواره در معبد دانگ یو

هر ساله، در فصل بهار و اواسط پاییز، جشنواره‌هایی در این صومعه برگزار می شود. هنرهای تزئینی و صنایع دستی از جمله موارد موجود در نمایشگاه است که مورد توجه مردم محلی، گردشگران و تور چین واقع می شود.

معبد دانگ یو در پکن

آدرس و نحوه دسترسی

Address: 141 Chaoyangmen Outer St, Chaowai, Chaoyang, Beijing, China

  • از طریق مترو: از خطّ 6 مترو استفاده کنید و در ایستگاه Dongdaqiao پیاده شوید، از خروجی A خارج شده و حدود 5 دقیقه به سمت غرب پیاده روی کنید. همچنین می توانید از خطّ 2 مترو استفاده کنید و در ایستگاه Chaoyangmen پیاده شوید، از خروجی A پیاده شوید و حدود 8 دقیقه به سمت شرق پیاده روی کنید.
  • از طریق اتوبوس: از اتوبوس های 101، 109، 110، 112، 139، 140 یا 615 استفاده کنید و در ایستگاه Shenlu Jie پیاده شوید.

امتیاز 4.86از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 21:53:12 1399/5/10

خدای من این چیه دیگه????حداقل یه کم زیبا درستش میکردم آدم دلش میخواست بپرسته اینارو ظاهر و معماری معبد خیلی دیدنی تر از همه چی هست مثل فیلم می مونه مخصوصا با اون چراغهای قشنگ و مخصوص چین اینجور جاها واسه عکس عالی میشه سندی بر سفر میشه????

تبسم
در تاریخ: 12:27:50 1399/2/19

یعنی اون مجسمه ها با اون قیافه های وحشتناک واسه چینی ها مقدس هست و میپرستنشون اینا دیگه عصر جاهلیت هم بدترن که اما خب اعتقادی که به همین مجسمه ها دارن باعث شده هر چیزی که تو این معابد میخوان با اطمینان بخوان و همین باعث میشه بهش برسن و روز به روز به ارزش این تندیس ها افزوده میشه

ثبت نظر جدید