موزه دبی آینه امارات قدیم

موزه دبی آینه امارات قدیم

«موزه دبی» (Dubai Museum) را می توان از پر بازدیدترین اماکن دیدنی دبی دانست؛ این مجموعه در سال 2007 روزانه به طور متوسط 1800 بازدید کننده داشت و بازدید از آن برای افرادی که به تاریخ علاقه مند هستند می توان جالب باشد.

موزه دبی از اماکن دیدنی دبی

تاریخچه موزه دبی

این موزه در سال 1971 در محوطه یک قلعه به نام قلعه الفهیدی (Al-Fahidi Fort) دایر شد. قلعه آل فهیدی در سال 1787 میلادی بنا شد و همانند همه دژها هدف از ساخت آن محافظت از شهر بود؛ علاوه بر حفاظت از شهر، این قلعه محل اقامت خانواده ها نیز بوده است. این بنا در سال 1970 با هدف استفاده به عنوان موزه، مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون یکی از جاهای دیدنی دبی و از برترین موزه های شهر به شمار می رود.

موزه دبی نمایی از گذشته امارات

اگر می خواهید نمایی از زندگی روزمره مردم قدیم امارات را در ذهن تان به تصویر بکشید، علاوه بر بستکیه از موزه دبی دیدن کنید؛ یک بازار شلوغ، مدرسۀ اسلامی، زندگی صحرا نشینی در شب و زندگی ماهی گیران از جمله نماهایی است که در بازدید از این موزه در ذهن تان پرورانده می شود. علاوه بر این ها، در بخش باستان شناسی، ظروف سفالی، اسلحه ها و سکه هایی که به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح متعلق دارند نیز دیده می شود. علاوه بر بازدید از این مجموعه، می توانید از تفریحاتی مانند سافاری دبی استفاده کنید و تجربه شترسواری اعراب قدیم را در صحرای دبی را درک کنید.

در حیاط قلعه الفهیدی که موزه در محوطه آن دایر است، چند قایق سنتی نیز وجود دارد. در بخش زیرین طبقه همکف، تعدادی نمایشگاه  بر پا شده است که آثار کشف شده ای مانند گورهای قدیمی 3000 و 4000 ساله در آن به نمایش گذاشته شده است؛ این آثار مربوط به منطقه باستان‌شناسی القصیص (Al Qusais) می باشد.

موزه دبی از جاهای دیدنی شهر دبی

ساعت بازدید و آدرس

اگر می خواهید بدانید موزه دبی کجاست آن را در خیابان الفهیدی و در محله بور دبی پیدا کنید. ساعت بازدید از این مجموعه، جمعه‌ها 14:30 تا 20:30 و در بقیه روزهای هفته 8:30 تا 20:30 است.

Address: Al Fahidi St | Al Fahidi Fort, Bur Dubai, Dubai, United Arab Emirates

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)
افزودن نظر جدید