لذت قایق سواری در نهر دبی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 بهمن 1399 2
لذت قایق سواری در نهر دبی

«نهر دبی» (Dubai Creek) بی شک در متحول کردن چهره شهر و جذابیت هر چه بیشتر آن نقش بسزایی دارد و تأثیر آن بر درآمد زایی که از سوی گردشگران برای این شهر عاید می شود بارز است. اولین ورودی این نهر به شهر، در امتداد منطقه کرنیش دیره و الرأس دبی شرقی و در امتداد منطقۀ الشینداقا در دبی غربی می باشد.

جاذبه های گردشگری دبی، نهر دبی

تاریخچۀ نهر دبی

این رود که در امتداد منطقه بر دبی قرار دارد، شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است: منطقه دیره و منطقه بر دبی. در قرن 19 میلادی توسط سلسلۀ آل مکتوم زندگی در اطراف این رود رونق گرفت و در اوایل قرن بیستم، از آن به عنوان یک بندرگاه کوچک استفاده می شد و تا کنون به عنوان عنصری مهم در ایجاد موقعیت تجاری و تنها بندرگاه درون شهری، نقش مهمی در دبی ایفا کرده است. بستکیه نیز در امتداد این رود شکل گرفت. این رود در یونان باستان به نام "زارا" نامیده می شد. اهمیت این رود برای شهر دبی همانند اهمیت رودخانه چائو فرایا برای شهر بانکوک است.

جاذبه های گردشگری دبی، نهر دبی

قایق سواری

آب این رودخانه شور بوده و باشگاه قایق رانی دبی بر روی آب های این رود راه اندازی شده است. گردشگران می توانند از قایق هایی که در این رود لنگر انداخته اند استفاده کنند؛ این قایق ها، قایق های قدیمی هستند که برای گردشگران بازسازی شده اند؛ علاوه بر این، نوعی قایق چوبی به نام «ابرا» نیز در این نهر وجود دارد که در صورت تمایل، گردشگران می توانند از آن استفاده کنند. این قایق های چوبی، نوع سنتی قایق های بادبانی عربی هستند. اگر می خواهید بدانید شام کروزهای دبی کجاست، در این روز به دنبال آن ها بگردید. بسیاری از تورهای دبی از کشتی های این رودخانه به صورت شام کروز استفاده می کنند؛ در هر صورت پیشنهاد می شود شما هم در سفر به دبی گشت و گذار با قایق در این رود را در برنامه مسافرتی خود به دبی قرار دهید.

جاذبه های گردشگری دبی، نهر دبی

آدرس نهر دبی و دسترسی به آن

 می توانید از چهار ایستگاه خود را به اینجا برسانید: دو ایستگاه در سمت دیرا و دو ایستگاه در بور دبی قرار دارد. بهترین زمان پیشنهادی برای رفتن به این جاذبه توریستی صبح ها یا اواخر ساعات عصر است زیرا در غیر این صورت ممکن است گرمای هوا آزار دهنده باشد. از این رودخانه می توانید از دور به تماشای کاخ ها، مساجد و دیگر جاهای دیدنی دبی مانند گلد سوک (Gold Souk) روستای میراث دبی بنشینید. از جمله معروف ترین سازه های موجود در پیرامون این رود می توان به برج دوقلوی دیره، برج نهر دبی و شرایتون دبی کریک اشاره کرد.

Address: Mashraf Building, Dubai, United Arab Emirates.

امتیاز 4.83از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 21:30:00 1399/10/10

چقدر جای قشنگیه اینجا لذت قایق سواری بین این ساختمان های بلند شیشه ای هیچ وقت فراموش نمیشه مخصوصا شب حتما فوق العاده اس از این نهر تا حالا چیزی نشنیده بودم واقعا برام جالب بود و خیلی دوست دارم قایق سواری اینجا را تجربه کنم بخاطر مناظر و چشم اندازهای تماشایی که داره

تبسم
در تاریخ: 14:25:07 1399/2/30

فکر میکنم تمام مردم دنیا علاقه ی خاصی به دبی داشته باشن از بس که زیبا و متفاوت هست آدم هر جا برج بلند شیشه ای می بینم یاد دبی میفته اما اطلاع وقتی از جاذبه های دیگرش اطلاع پیدا میکنیم بیشتر عاشقش میشیم این نهر و طبیعت فوق العاده ای که داره هم تاثیر بسزایی تو جذب گردشگر گذاشته

ثبت نظر جدید