برج نظاره دبی ترکیبی از هنر و هندسه

برج نظاره دبی ترکیبی از هنر و هندسه

«برج نظاره دبی» (observation tower dubai) ترکیبی از هنر و هندسه و یکی دیگر از پروژه های بزرگ و منحصر به فردی است که در کشور امارات متحده عربی و شهر توریستی دبی در حال اجرا است. معماری این پروژه عظیم توسط یک معمار اسپانیایی به نام سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است. همانند هر برج دیگری، این سازه عظیم نیز دارای سیستم خنک کننده و تهویه مطبوع است.

برج نظاره دبی از جاذبه های توریستی شهر دبی

طراحی و معماری برج نظاره دبی

به طور کلی در طراحی و معماری این برج، ویژگی های معماری اسلامی به کار گرفته شده و در واقع می توان گفت که طراحی آن بر اساس معماری اسلامی است، گفته شده است که در برج نظاره دبی افراد حسی را که در کاخ الحمرا و مسجد قرطبه دارند، تجربه خواهند کرد. طرح کلی برج نیز به صورت گل زنبق است. و طوری ساخته شده است که دارای بالکن یا تراس های متحرک و گردان است. فضای سبزی برج نیز به صورت معلق بوده که می تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد! به طور کلی می توان گفت که سبک طراحی این برج ریشه در فرهنگ امارات متحده عربی و دبی دارد که هنرهای کلاسیک این دیار نیز در آن تأثیر گذار بوده است. گفته شده که ارتفاع این برج نظاره کمی بیشتر از برج خلیفه است (ارتفاع برج خلیفه 828 متر است).

برج نظاره دبی از اماکن دیدنی شهر دبی در امارات متحده عربی

برج نظاره دبی ترکیبی از ریاضیات و معماری

نگاهی اجمالی به برج نظاره دبی ممکن است شما را به یاد رسم هایی که در درس ریاضیات و هندسه در دوران تحصیل داشته و ارائه می دادید بیندازد. بدون شک این سازه شاهکاریست که در آن ریاضیات با هندسه ادغام شده و چنین نمای شگفت انگیزی را به نمایش گذاشته است.

برج نظاره دبی از جاذبه های دیدنی شهر دبی

ساعت بازدید و آدرس برج نظاره دبی

این مجموعه هر روز از ساعت 8:30 تا 23:00 خدمات خود را به گردشگران و مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

برج نظاره دبی کجاست؟ این برج در امتداد نهر دبی که یکی از جاهای دیدنی دبی است ساخته می شود.

Address: Burj Khalifa - 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd - Dubai - United Arab Emirates.

Phone: +971 4 888 8124

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)
نظر خود را در رابطه با مقاله بنویسید البته اگر ثبت نام خود را کامل نمایید می توانید از این راه کسب درآمد کنید.