پیست اسکی دبی، بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 27 بهمن 1399 2
پیست اسکی دبی، بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان

دبی با جاذبه های گردشگری متنوّع و مدرنی که دارد، از جمله شهرهایی است که در جذب گردشگر بسیار موفق عمل کرده است و به همین دلیل تور دبی در زمره پر طرفدارترین تورهای گردشگری آسیا به شمار قرار دارد. یکی از جاذبه های دیدنی دبی «پیست اسکی  دبی» (Ski Dubai) می باشد که به صورت سر پوشیده در مرکز خرید مول امارات واقع شده است. در گرمای 50 درجه دبی، این امکانات بی نظیر جذب توریست را دو چندان کرده است.

پیست اسکی مصنوعی دبی

دمای محوطۀ داخلی پیست اسکی دبی از 30- تا 3 درجه سانتی گراد متغیر است. در یک شبانه روز در این پیست حدود 30 تن برف از آسمان مصنوعی آن به زمین می بارد. این سالن قابلیت برگزاری مسابقات را در فصول گرم نیز دارد. در سفر به دبی حتماً از این مجموعه تفریحی دبی دیدن نمایید. در کشوری که بارش سالانه برف صفر است، وجود چنین پیست اسکی بزرگی بسیار جالب و حیرت آور است و تعجبی ندارد که پیست اسکی دبی، در زمره پر طرفدارترین و پر بازدیدترین مقاصد گردشگری و جاهای دیدنی دبی در امارات متحده عربی باشد.

اسکی دبی

ویژگی های پیست اسکی مصنوعی دبی

  • بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان است.
  • بزرگ ترین یخچال مصنوعی دنیا را دارد.
  • 5 مسیر اسکی به طول 400 متر در آن وجود دارد.
  • نقطه شروع و پایان این پیست اسکی به اندازه ارتفاع یک ساختمان 20 طبقه است.
  • 6000 تن برف سفید و تمیز در پیست اسکی مصنوعی دبی وجود دارد.

اسکی دبی

چگونگی تولید برف مصنوعی در پیست اسکی دبی

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش آید که چطور ممکن است روزانه حجم عظیمی از برف در این پیست اسکی مصنوعی تولید شود! این برف ها با فن آوری های مهندسی و شیمی تولید می شود؛ بر روی سقف پیست، برف پاش هایی نصب شده است، این برف پاش ها چند کاره هستند و علاوه بر پاشیدن برف، قطرات ریز آب را نیز در هوا اسپری می کنند و بعد از آن، ذرات بسیار ریزی از یخ که با چشم غیر مصلح دیده نمی شود را در فضا پخش می کنند.

پیست اسکی مصنوعی دبی

ساعت کار و آدرس

اگر می خواهید بدانید این مجموعه تفریحی دبی کجاست، آن را در خیابان شیخ زاید پیدا کنید. ساعت کار این مجموعه تفریحی در پنجشنبه ها و جمعه ها از ساعت 10 صبح تا 12 شب و در بقیه روزهای هفته 10 صبح تا 11 شب است.

Address: Sheikh Zayed Rd - Dubai - United Arab Emirates

قبل از سفر به این شهر توریستی، با مطالعه مطلبی در مورد ویزای دبی اطلاعات خود را افزایش دهید.

امتیاز 4.57از 5 (7 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 18:49:11 1399/3/4

خیلی جالب و بی نظیره همیشه فکر میکردم جاذبه های گردشگری ترکیه و مخصوصا استانبول خلاقانه طراحی شده اما ظاهراً دبی در این زمینه دست ترکیه رو از پشت بسته رفتن به این پیست تجربه ی فوق العاده ای میشه مخصوصا تو شهر گرمسیری مثل دبی که برف به خودش نمی‌بینه این پیست تنها جذب گردشگر نمیکنه بلکه به خود اهالی هم خیلی مزه میده

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:01:49 1399/2/3

من همیشگی وقتی کوچیک بودم اسکی رو با اسکیت اشتباه میگرفتم ،این ورزش به نظرم خیلی سخت و دشواره هم بتونی چوبارو و بدنتو با هم تنظیم کنی و پیش بری ،واقعا باور کردنش هم سخته ۲۴ ساعته بیش از ۳۰ تن برف اینجا میباره البته این برف ها واقعی نیستن و این برف ها با فن آوری های مهندسی و شیمی تولید می شود؛ .البته این پیست اسکی بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان است وبزرگ ترین یخچال مصنوعی دنیا را دارد.

ثبت نظر جدید