بالای برج خلیفه، چشم اندازی منحصر به فرد از دبی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 خرداد 1399 1
بالای برج خلیفه، چشم اندازی منحصر به فرد از دبی

شاید موضوع پیشرفت دبی برای ما که در منطقه رقابتی هستیم چندان خوش نیاید ولی جالب است بدانید این شهر یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا است؛ جاهای دیدنی دبی زیاد است که می توان گفت هر کدام در نوع خود منحصر به فرد، شگفت انگیز و جذاب می باشد. یکی از شاهکارهای دبی که از جمله جاذبه های توریستی آن نیز به شمار می رود، برج خلیفه است؛ برج خلیفه را می توان شاهکار هنر و معماری مهندسان نامید. در «بالای برج خلیفه» (Burj Khalifa - At The Top) به خصوص در شب، نمایی بسیار زیبا و خیره کننده از شهر دبی را خواهید دید.

برج خلیفه

پس از سفر به دبی حتماً از این امارت عجیب دیدن فرمایید. برج دبی نام دیگر برج خلیفه است. یک اعجوبه 830 متری که 163 طبقه را در خود جای داده است. نمای این ساختمان شیشه ای است که از کیلومترها دورتر می درخشد و نور را منعکس می کند و نظر هر توریستی را به خود جلب می کند. مدیریت قوی و صحیح این برج باعث شده شیشه ها همیشه تمیز و چشم نواز باشد.

ویژگی های برج خلیفه (برج دبی)

  • برج خلیفه یا برج دبی از بیش از 1000 واحد آپارتمان تشکیل شده است.
  • هتلی به نام هتل آرمانی که در طبقه های ابتدایی برج (طبقه های 1 تا 8 و همکف) ساخته شده است. این هتل 160 اتاق دارد.
  • این برج دارای واحدهای مسکونی، لابی، سوئیت های مشارکتی و چند واحد تأسیسات می باشد.
  • 4 استخر دارد.
  • یک کتابخانه دارد که ویژه ساکنان برج است.
  • رستورانی به نام اتمسفر (At.Mosphere) در طبقه 122 برج دبی وجود دارد.
  • سکوی مشاهده بیرون برج که در طبقه 124 است. اینجا بالای برج خلیفه است.
  • پارکینگ.

برج خلیفه-برج دبی

ویژگی های برج خلیفه

محوطه بیرونی و پیرامون برج خلیفه (برج دبی)

شاید تمایل داشته باشید بدانید در محوطه و فضای بیرونی چنین برج بزرگی چه سازه ای وجود دارد. مسلماً در پیرامون چنین سازه بزرگی می بایست فضایی باز وجود داشته باشد تا این برج بیشتر به چشم آید. یک پارک به مساحت 11 هزار هکتار در محوطه برج خلیفه ساخته شده است که طراحی و همچنین سیستم آبیاری مدرنی دارد.

برج دبی نام دیگر برج خلیفه است

امتیاز 4.50از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

تبسم
در تاریخ: 23:21:35 1399/3/3

جدا که بی نظیره به نظر من تمام زیبایی ها و جاذبه های دبی یه طرف برج خلیفه هم طرف ارتفاعش که بالای ابرها رسیده فکر میکنم رفتن به طبقات بالای این برج واقعا حیرت انگیز باشه و تجربه ی عالی و تکرار نشدنی باشه با رفتنم به دبی اولین جایی که میرم حتما برج خلیفه و ارتفاعات اون خواهد بود

ثبت نظر جدید