بنای یادبود سونامی در ماله

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 01 مهر 1399 3
بنای یادبود سونامی در ماله

بناهای یادبود را می‌توان در بسیاری از کشورهای دنیا، به ویژه کشورهایی که دچار سوانح طبیعی بزرگ و یا جنگ شده بودند دید. «بنای یادبود سونامی» (Tsunami Monument at Male) در ماله و تسیتسرناکابرد نمونه‌هایی از آن ها هستند. بنای یادبود سونامی در قسمت جنوب شرقی ماله و در Boduthakurufaanu Magu ساخته شده و در واقع یک سازه نمادین است که به یاد قربانیان سونامی که در دسامبر سال 2004 رخ داد، ساخته شد.

در آن سال زمین لرزه ای زیر دریایی به بزرگی 9.1 تا 9.3 درجه در سوماترا رخ داد که موجب بالا آمدن امواج دریا تا ارتفاع 100 فوت شد؛ سریلانکا، مالدیو، تایلند، اندونزی و هند از جمله کشورهای آسیب دیده از این فاجعه طبیعی بودند.

بنای یادبود سونامی در ماله

پیاده روی و آرامش در محوطه یادبود سونامی

سازه یادبود سونامی در محلی ساخته شده که به دلیل آرامشی که دارد مردم آن را برای استراحت و قدم زدن انتخاب می کنند و از این آرامش توأم با صدای دلنشین امواج ساحل لذت می برند. استراحت، پیاده روی و گشت و گذار در این محل توأم با نوشیدن نوشیدنی یا صرف یک وعده غذایی می تواند مکمل یک روز به یادماندنی باشد. اینجا محلی عالی برای افرادی است که به عکاسی در لحظه طلوع یا غروب خورشید علاقه مند هستند.

بنای یادبود سونامی در ماله

بنای یادبود سونامی در ماله به دلایل زیر به عنوان یکی از جاهای دیدنی ماله مورد بازدید گردشگران و تورهای مالدیو قرار دارد.

  • طراحی جالب و جذاب بنای یادبود.
  • مکانی عالی برای خنک شدن در روزهای گرم.
  • محلی مناسب برای استراحت یا قدم زدن.
  • یکی از آرام ترین نقاط شهر ماله.

بنای یادبود سونامی در ماله

طراحی بنای یادبود سونامی در ماله

طراحی بنای یادبود نشان دهنده جنبه های مختلف سونامی سال 2004 در مالدیو است که باعث مرگ بسیاری از مالدیوی‌ها شد. بسیاری از خانه ها، ساختمان ها و کسب و کار ها در آن سال نابود شدند. گوی ها یا توپ های کوچک از جنس فولاد که در این سازه دیده می شود، نماد زنجیره ای از بیست جزیره مرجانی کشور مالدیو است. این گوی های فولادی دور تا دور یک محورعمودی از جنس آهن پیچیده شده و بالا رفته است و هر کدام نماینده زندگی از دست رفته قربانیان سونامی، همراه با نام آن ها  است که بر روی گوی حک شده است.

بنای یادبود سونامی

آدرس و نحوه دسترسی به بنای یادبود سونامی

Address: Thin Ruh Park, Boduthakurufaanu Magu, Malé, Maldives.

برای دسترسی به این منطقه می توانید در ایستگاه اتوبوس Hulhumale، اتوبوس های شماره 402 و 403 را سوار شده و در ایستگاه Adi Park Bus پیاده شوید.

پس از پیاده روی و کسب آرامش در این منطقه، می توانید سری هم به موزه ملی ماله بزنید و از آنجا دیدن نمایید.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 20:32:34 1399/6/31

قطعا این بنای یادبود یادآور خاطرات خیلی بدی برای اهالی این شهر خواهد بود حتما خیلی ها بر اثر این حادثه زندگیشون رو از دست دادن من زیاد از این بنا و خاطرات اون خوشم نمیاد و فکر نمیکنم اگه روزی به این شهر سفر کنم به بازدید از این بنای یادبود برم با اینکه خاطره ای از سونامی ندارم اما دیدنش برام تلخ خواهد بود

taraneh
در تاریخ: 00:43:25 1399/3/18

من از بنا های یادبود خیلی خوشم میاد واقعا چیز جالبیه ی جایی خوندم که ملتی که گذشتش رو فراموش کنه اینده ای نخواهد داشت واقعا حرف درستیه ادم باید از گذشته و اتفاق هایی که افتاده درس بگیره سعی کنه با زیرساخت های درست و مناسب جلوی بلاهای اینچنینی رو بگیره ژاپن هم خیلی دچار زلزله میشه ولی با ساخت خانه های مناسب باعث شد کشورش کمترین صدمه هارو ببینه

فرانک
در تاریخ: 18:27:10 1399/1/15

زمین لرزه به بزرگی 9 ریشتر چقدر وحشتناکه اگه فقط زیر دریا نبود قطعا شهر با خاک یکسان میشد شهرهای ساحلی هر چقدر که زیبایی دارن دردسر هم دارن مثل همین سونامی که خیلی ترسناک و ویرانگره من متوجه نشدم این یادبود چه آرامشی می‌تونه به آدم بده البته شاید مردم بومی آرامشی ازش میگیرن

ثبت نظر جدید