راهنمای سفر به وان ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 15 بهمن 1399 35
دیدن همه جذابیت های وان

یکی از مقاصد زمینی خارجی ایرانیان شهر وان ترکیه، بزرگترین شهر شرق ترکیه می باشد. شهر وان دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی می باشد. هزینه های سفر زمینی به شهر وان کمتر از حالت هوایی خواهد بود بنابراین درخواست سفر به این شهر بسیار زیاد است. شهر وان از شهرهای مذهبی ترکیه می باشد و زبان آنها کردی کرمانجی است. گربه های وان دارای معروفیت جهانی هستند و بسیاری از گردشگران به این موضوع واقف هستند. راهنمای سفر به وان به شما کمک خواهد کرد کلیه اطلاعات مربوط به سفر را قبل از عزیمت به آن پیش بینی کنید.  در مقاله هزینه های سفر به وان خواهیم دید با برنامه ریزی مناسب می توان هم مسافرت خارجی برویم و هم تجربه‌ی سفری ارزان را داشته باشیم.

بهترین زمان سفر به شهر وان ترکیه

بهترین زمان سفر اواسط بهار تا اوایل  پاییز خواهد بود. اگر باز هم دنبال آب و هوایی گرمتر هستید فصل تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب کنید که میانگین هوا در این فصل حدود 29 درجه سانتیگراد خواهد بود. در این بازه زمانی احتمال بارش برف وجود نخواهد داشت. اگر دنبال اسکی و برف بازی هستید بهترین زمان سفر به وان ترکیه فصل زمستان حدود اوایل بهمن خواهد بود.

بهترین زمان سفر به وان ترکیه (بر اساس تعداد گردشگران)

در فصول بهار، تابستان و زمستان بیشترین تعداد گردشگر در وان خواهد بود. اواسط اردیبهشت ماه یعنی آوریل ، اوایل تیر یعنی جولای و اوایل اسفند یعنی ماه مارس جزء شلوغترین ماه های شهر وان است و به طور متوسط قیمت هتل و بلیط هواپیما و کلاً تور وان ترکیه بالا خواهد بود. برای رزرو ارزان هتل، ماه ژانویه یعنی حدود اواسط دی ماه را انتخاب کنید.

چه زمانی به وان برویم

در بالا توضیحاتی درباره ی زمان سفر به وان بر اساس آب و هوا و همچنین بر اساس ازدحام جمعیت را بررسی کردیم حال می خواهیم زمان حراجی های وان را مورد بررسی قرار دهیم. با راهنمای سفر به وان همراه سفربانک باشید.

زمان حراج در شهر وان ترکیه

حراجی های وان یکی از جذابترین دلایل برای سفر گردشگران ایرانی است. در واقع بسیاری از گردشگران منظور از بهترین زمان سفر به وان ترکیه را حراجی های این شهر می دانند. مسافرین قبل از عزیمت به این شهر باید راهنمای سفر به وان را مطالعه کنند. برای حراج پوشاک در وان ترکیه بهتر است آخر هر فصل پوشاک خود را تهیه کنید.در واقع برندهای معروف پایان هر فصل پوشاک آن فصل را حراج می کنند. وان شامل بازارهای سنتی نیز می باشد که از پرطرفدارترین مراکز خرید شهر وان ترکیه می باشد اجناسی مثل فرش، قالی ترک، ظروف مسی و برنجی انواع شیرینی جات، قلیان و قهوه ترک را در این بازار می توانید تهیه کنید. در واقع این بازار شبیه بازار تهران می باشد که دارای مراکز خرید مدرن نیز هست. درحراج های بزرگ پایان فصل در وان ترکیه گاهی برای اجناس خود می توانید حدود 70 درصد تخفیف بگیرید، اما روش چانه زنی در وان ترکیه برای فروشگاه های غیر برند امکانپذیر است زیرا در برندهای بزرگ قیمت ها را خود شرکت برند تایید می کند بنابراین امکان تغییر از طرف شعب و کارمندان وجود نخواهد داشت. برای بررسی بیشتر مراکز خرید وان ترکیه حتما این مقاله را مطالعه کنید و مسافرت خود را با توجه به راهنمایی سفربانک بهبود بخشید.

چه زمانی به وان برویم

چگونه به وان برویم (مسیر سفر به وان ترکیه)

  • تهران – خوی – وان

اگر از تهران به وان سفر می کنید می توانید خود را به شهرستان خوی برسانید و از طریق مرز رازی  با ون هایی که  بعد ا ز مرز پیش بینی شده خود را به وان برسانید.

  • مسیر تبریز – وان

در تبریز ون هایی وجود دارد که مستقیم شما را به شهر وان می رساند. برای سفر با خودروی شخصی به وان می توانید با خودروی خود به مرز رازی مراجعه کنید و پس از پرداخت هزینه ی کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور با خودروی خود وارد کشور ترکیه شوید. فقط دقت کنید باید هزینه ی گواهینامه بین الملی یک ساله، هزینه ی پلاک، بیمه ی 10 روزه ی ماشین و هزینه ی عوارض شهرداری را نیز پرداخت نمایید. همیشه در ذهن ما سوال چگونه با خودرو شخصی به وان ترکیه برویم؟ بوده از این پس دیگر در این زمینه مشکلی نخواهید داشت.

چگونه به وان برویم

حمل و نقل در وان ترکیه

اگر در شهر آنکارا هستید و می خواهید به وان سفر کنید می توانید از قطار استفاده کنید که حدود 27 ساعت به طول می انجامد. دقت کنید این قطارها امکانات رفاهی و رستوران  ندارند بنابراین حتماً وعده های غذایی همراه داشته باشید. برای سفر به وان از شهراستانبول  یا آنکارا می توانید از هواپیما نیز استفاده کنید.از مسیر استانبول به وان اتوبوس های بین شهری نیز وجود دارد که اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید می توانید استفاده کنید.

فاصله وان تا استانبول

فاصله وان تا استانبول 1.260.79 کیلومتر است و اگر بخواهید این مسیر را رانندگی کنید، باید مسافتی در حدود 1.530.73 کیلومتر را طی کنید. فاصله هوایی وان تا استانبول نیز حدود 2 ساعت و 15 دقیقه است، یعنی در صورتیکه از فرودگاه وان به یکی از فرودگاه های استانبول، بدون توقف و تأخیر حرکت کنید، پس از 2 ساعت و 15 دقیقه به شهر استانبول می رسید.

مرزهای زمینی ایران و ترکیه

ایران با ترکیه دارای 3 مرز زمینی می باشد. مرز بازرگان یا گورجولاغ، مرز رازی یا کاپیکوی، مرز سرو یا اسندره که هر سه مرز در استان آذربایجان غربی قرار دارند. راهنمای سفر وان با مقایسه ی این سه مرز به شما کمک خواهد کرد بهترین مسیر را برای سفر به وان انتخاب کنید تا از اتلاف وقت و هزینه ی شما جلوگیری بعمل آید. سفر بانک در این بررسی همراه شما خواهد بود. اگر مبدأ را بصورت فرض مشهد تبریز در نظر بگیریم از مسیر مرز رازی تا شهر وان ترکیه حدود 330 کیلومتر خواهد بود. اگر قصد دارید از مسیر سرو وارد ترکیه شده تا وان ترکیه از مبدا تبریز حدود 430 کیلومتر خواهد بود. اگر از ارومیه قصد سفر دارید تا مرز رازی 304 کیلومتر و از مسیر مرز سرو 300 کیلومتر خواهد بود.

روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور

یکی از مشکلات همیشگی در مسافرت ایستادن در صف عای طولانی است. از صف های پرداخت عوارض خروج از کشور گرفته تا صف گذرنامه ، گمرک و دهها صف دیگر. با برنامه ریزی درست می توانید حداقل تعدادی از صفوف را کاهش دهید. این مطلب در خروج از تمامی مرزها صدق خواهد کرد به طور مثال اگر قصد سفر به استانبول را داشته باشید بازهم می توانید از این مقاله استفاده کنید. پرداخت عوارض خروج از کشور به چندین روش انجام خواهد شد.

  • مراجعه به شعب مرزی

نکته مهم این است که شعب غیر مرزی بانکها عوارض خروج از کشور را قبول نمی کنند و این برای شما دردسرساز خواهد شد البته شعب مرزی 24 ساعته باز هستند و امکان پرداخت د رتمامی شبانه روز امکانپذیر است اما به طور قطع شلوغی و ازدحام بیش از حد وقت شما تلف خواهد کرد. اگر این روش را انتخاب کرده اید به خاط داشته باشید حتما پول نقد پشت باجه داشته باشد تا بتوانید با سرعت بیشتری عملیات بانکی را انجام دهید.

  • استفاده از کانترهای پرداخت

به تازگی در اکثر مرزها کیوسکها و کانترهای اتوماتیک پرداخت، تعبیه شده که با در دست داشتن کارتهای بانکی می توانید عوارض خروج از کشور را پرداخت نمایید و رسید آن را تحویل افسر گذرنامه دهید. نکته حائز اهمیت اینجاست که در این روش هم ،شما صفوف انسانی را حذف نکردید و دوباره در ساعات شلوغی مرزها باید در صف پرداخت بایستید. توجه داشته باشید این کیوسکها در تمامی مرزها نصب نیست و یا بعضی اوقات از سرویس دهی خارج می باشد پس اگر این روش را انتخاب کرده اید به نکاتی که سفربانک به شما توصیه کرده دقت نمایید.

  • پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور

این امکان که حدود اوایل سال 95 در خدمت هموطنان عزیز قرار گرفت بهترین روش پرداخت محسوب می شود. بدون هیچ نگرانی و استرسی به سایت پرداخت بانک ملی ایران مراجعه می کنید و با داشتن رمز دوم و همچنین کد ملی به راحتی عوارض خود را پرداخت کنید. در این روش علاوه بر اینکه در صف های طولانی اتلاف وقت نکرده اید دیگر احتیاجی به رسید کاغذی نیست و پرداخت شما به صورت اتوماتیک در سامانه گذرنامه ناجا ثبت میشود و افسر گذرنامه در هنگام ممهور نمودن پاسپورت آن را رویت می نماید.

برای پرداخت الکتونیکی به آدرس زیر مراجعه کنید.

Website: tollpayment.sadadpsp.ir

پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور

نقشه وان ترکیه

در زیر، تصاویری از نقشه وان ترکیه می بینید؛ در تصویر اول می توان موقعیت وان در کشور ترکیه و نسبت به کشور ایران را دید. در تصویر دوم نیز نقشه بخشی از این شهر به زبان فارسی ارائه شده است.

موقعیت شهر وان در کشور ترکیه و نسبت به ایران

چگونه با خودروی شخصی به وان برویم

در قسمت قبلی یعنی مرزهای زمینی ایران و ترکیه مقایسه ی جالبی بین مسیرهای زمینی تا وان ترکیه داشتیم. سفربانک کوشش می کند بهترین راهکار برای سفر زمینی تا وان ترکیه داشته باشید. پس از طی مسیر تهران - تبریز که کلاً اتوبان است و جاده بسیار یکدست ولی کسل کننده است، باید از مسیر تبریز خود را به خوی و بعد از آن به مرز رازی برسانید که مسیر دارای باند اختصاصی می باشد، فقط پس از خوی تا مرز رازی جاده کمی کوهستانی خواهد شد بنابراین اگر در فصول بارانی و برفی در این مسیر هستید از تجهیزات زمستانی استفاده کنید.

به نظر می رسد بهترین مسیر وان ترکیه از تهران ورود به تبریز، خوی، مرز رازی و در نهایت وان ترکیه خواهد بود. توجه داشته باشید اگر قصد دارید با خودروی شخصی به ترکیه سفر کنید حتماً در مرز رازی سوختگیری کنید. اگر در خود وان جابجایی با خودروی شخصی نداشته باشید یکبار سوختگیری برای رفت و برگشت کافی خواهد بود. توجه داشته باشید قیمت بنزین در ترکیه حدود 5 لیره می باشد. قطعاً راهنمای سفر به وان ترکیه راهکارهای بسیار مناسبی جهت سفر زمینی به این شهر زیبا و توریستی ارائه خواهد کرد تا ضمن کسب اطلاعات قبل از عزیمت بهترین مسیر را برای مسافرت خود انتخاب کنید.

چگونه با خودروی شخصی به وان برویم

در سفر به وان با خودروی شخصی از مسیر لذت خواهید برد و دغدغه وسیله نقلیه را نخواهید داشت. معمولا خودرو شخصی برای مسافرین بالای دو نفر به صرفه می باشد، البته هزینه های کاپوتاژ، عوارض و بنزین را در نظر داشته باشید. اگر در ترکیه مجبور به سوختگیری شدید به یاد داشته باشید قیمت بنزین در این کشور بسیار بالاست پس سعی کنید حتی الامکان کمترین سوختگیری را داشته باشید تا به ایران برگردید.

ساعت کاری مرز رازی و مرز سرو

  • مرز رازی از ساعت 9 صبح الی 16.30 بعدازظهر فعال است.

دقت کنید برنامه ریزی شما طوری باشد که هنگام رسیدن به مرز ساعات کاری مرز فعال باشد در غیر اینصورت باید پیش بینی مناسب برای اسکان را داشته باشید.

  • مرز سرو 24 ساعته است.

مرز سرو برای افرادی که نیمه شب به این مرز می رسند بسیار مطلوب خواهد بود. حرکت از این مرز پیش بینی خاصی برای ورود ندارد فقط باید دقت داشته باشید اگر نیمه شب از مرز عبور کردید در وان به مشکل خاصی برخورد نکنید.

جاذبه های گردشگری وان

به غیر از مراکز خرید جذاب جاذبه های دیدنی وان ترکیه نیز محبوب است، در سفر به وان جاذبه های زیادی را تجربه خواهید کرد. سفربانک در مقاله راهنمای سفر به وان ترکیه شما را راهنمایی می کند تا انواع مختلف جذابیت های این شهر را بررسی کنید.

دریاچه وان

این دریاچه یکی از دیدنی های وان، بزرگ ترین دریاچه ترکیه و دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه بوده و در منطقه آناتولی شرقی در نزدیکی مرز ایران واقع شده است. درصورتی که مایل باشید می توانید مقاله دریاچه وان ترکیه را مطالعه کنید.

دریاچه وان

قلعه وان

در استان وان قلعه ای به نام قلعه وان وجود دارد که در قرن هفتم پیش از میلاد توسط اورارتوها و در عصر آهن ساخته شد و قدمت آن به قرن نهم قبل از میلاد مسیح می رسد. اورارتو که به عنوان پادشاهی وان شناخته می شود، یک ملت باستانی بود که بخشی از دوران مدرن ترکیه، ارمنستان و ایران را در بر می گرفت. ساختمان باستانی این دژ ترکیه توسط غواصان در طی حفاری که توسط دانشگاه وان یوزونکی ییل انجام گرفت، کشف شد. از کشف این دژ به عنوان یک معجزه یاد شده می شود. قدمت آن 3000 سال تخمین زده شده است.

قلعه وان

جزیره آختامار وان

جزیره ای آهکی و زیبا به نام آکدامار یا آختامار (Akdamar) در وان وجود دارد که کلیسایی نیز به همین نام (کلیسای آکدامار یا آختامار) در خود جای داده است؛ قدمت کلیسای آکدامار به قرن دهم بر می گردد. فاصله جزیره تا شهر وان 41 کیلومتر می باشد. مرتفع ترین نقطه این جزیره 1912 متر ارتفاع داشته و طول ساحل آن 3 کیلومتر است. درختان بادام جزیره آختامار نمایی دیدنی و زیبا در ماه ­های بهار ایجاد می کند. جزیره آکدامار در امتداد مسیر مهاجرت برخی از پرندگان، به ویژه پرستوی سفید بال قرار دارد.

آکدامار (آختامار) بزرگ ترین جزیره در دریاچه وان

کلیسای صلیب مقدس

یکی از جاهای دیدنی وان ترکیه کلیسای صلیب مقدس در منطقه باشکالی وان است. کلیسای صلیب مقدس یک عبادتگاه جامع ارمنی وابسته به پاپ بود  که در قرن ششم و طی سال های 915 تا 921 ساخته شد؛ این صومعه در ابتدا به عنوان کلیسایی برای پادشاهی Vaspurakan ساخته شد اما بعدها کاربری آن تغییر کرد و به عنوان جایگاهی برای Catholicosate of Aghtamar تبدیل گشت. پس از نسل کشی ارمنی، این کلیسا غارت و ساختمان های سلطنتی آن ویران شد و پس از آن به یک بنای متروکه تبدیل گشت و تنها یک ساختمان نقاشی شده از آن باقی ماند.

کلیسای صلیب مقدس از جاهای دیدنی وان ترکیه

قلعه هوشاپ وان

در شهر توریستی وان، در روستایی به نام گوزل سو که در شهرستان گورپینار واقع شده است، قلعه ای به نام  قلعه هوشاپ وجود دارد که  در سال 1634 میلادی به منظور دیدبانی منطقه و حفظ امنیت آن ساخته شده بود. این دژ که به دستور حاکم وقت، ساری سلیمان بنا نهاده شد، در 60 کیلومتری شهر وان و 40 کیلومتری شرق چاووش تپه  واقع شده است. به منظور دسترسی به این قلعه، باید از روی پلی که به آن جا ختم می شود عبور کرد؛ در کنار این پل مجسمه هایی از شیرهای سنگی وجود دارد که در واقع از سنگ تراشیده شده اند.

قلعه هوشاپ از دیدنی های وان

آبشار مرادیه

آبشار مرادیه در 88 کیلومتری شهر وان قرار دارد. ارتفاع آن در حدود 6 متر است و عرض آن نیز حدود 80 متر می باشد. این آبشار و طبیعت اطراف آن به قدری زیبا است که شما می توانید در هر فصل، زیبایی خاص و منحصر به فرد آن را ببینید.

مراکز خرید وان ترکیه

یکی از مهمترین دلایل سفر ایرانیان به این شهر زمان حراج در وان است. جذابیت و تنوع اجناس چشم هر گردشگری را به خود خیره میکند. گوناگونی پوشاک و برندهای ترکیه ای در این میان بسیار زیاد است توجه داشته باشید خرید موبایل و وسایل الکترونیکی در ترکیه به صرفه نبوده در عوض خرید وسایل سنتی اعم از قالی و قالیچه ترک، سفالی جات، انواع ظروف مسی و برنجی بسیار مناسب سوغات است. در مورد پوشاک هم، قیمت های مناسب پوشاک برای کودکان، زنان و مردان شما را به دیدن این شهر ترغیب خواهد کرد. قیمت پوشاک کودکان در وان ترکیه مناسب بوده و می توانید با هزینه ی کمتر در آخر فصول بهترین خرید را داشته باشید.

بهترین مراکز خرید وان ترکیه

همیشه انتخاب بهترین ها مسئله مهمی بوده در ادامه سفربانک بهترین مراکز خرید شهر وان را به شما معرفی می کنند.

مرکز خرید آیدین پریهان

علاوه بر مرکز خرید ترکاواز، مرکز خرید دیگری به نام مرکز خرید آیدین پریهان (Aydin Perihan AVM) در شهر وان وجود دارد که در مرکز جمهوری وان واقع شده و دومین مرکز خرید بزرگ وان است. مرکز خرید آیدین پریهان پس از زلزله وان در سال  2013 ساخته شد. درصورت تمایل می توانید مقاله مرکز خرید آیدین پریهان وان دومین مرکز خرید بزرگ شهر وان را مطالعه نمایید.

مرکز خرید آیدین پریهان

مرکز خرید ترکاواز

ترکاواز یکی از مراکز خرید وان ترکیه است که بیشتر مسافران و گردشگران برای خرید به آنجا مراجعه می کنند. ترکاواز در مرکز شهر وان قرار دارد. اگر به لباس های با برند اروپایی علاقه مند هستید، تورکواز جایی است که می توانید این لباس ها را در آنجا پیدا کنید.در این مجتمع، کافه هایی وجود دارد که می توانید پس از خرید به آنجا رفته، استراحتی داشته باشید و از نوشیدنی ها و دسرهای آن لذت ببرید. درصورت تمایل می توانید مقاله مرکز خرید ترکاواز وان، مرکز خریدی به سبک محلی را مطالعه نمایید.

مرکز خرید ترکاواز وان

خیابان جمهوریت وان

خیابان جمهوریت درواقع یک خیابان طویل و شلوغ و یک بازار به تمام معنا است که برای خرید از وان ترکیه گزینه بسیار خوبی به حساب می آید. زمان حراج در شهر وان ترکیه را می توان شلوغ ترین روزهای این خیابان دانست که حتی ایرانی ها نیز برای خرید در وان ترکیه به اینجا می آیند. درصورت تمایل می توانید مقاله خیابان جمهوریت وان را مطالعه نمایید.

خیابان جمهوریت وان

مرکز خرید وان ترکیه

در مرکز خرید وان ترکیه، علاوه بر پوشاک، کیف، کفش و غیره، می توانید از دیگر امکاناتی که مهیا شده است استفاده کنید. رفتن به کافی شاپ ها، رستوران و بخش هایی که برای سرگرمی کودکان مهیا شده است و نوشیدن و خوردن مواد غذایی دلخواه تان می تواند پس از یک خرید مفصل مناسب باشد. درصورت تمایل می توانید مقاله مرکز خرید وان ترکیه را مطالعه نمایید.

امتیاز 4.42از 5 (31 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

leyla ghasemy
در تاریخ: 19:18:54 1400/5/11

وقتی اسم وان میاد اولین چیزی که به ذهنم میرسه خرید کردن و طبیعت زیبای وان هست.وان جز شهرهای تمیز و زیبایی ترکیه هست و بیشتر برای خرید کردن برندهای مختلف مورد استقبال گردشگرا قرار گرفته.اما در کنارش میتونین از طبیعت چشم نواز و خوش آب و هواش همچنین خوراکی های خوشمزه از صبحونه متنوع گرفته تا تنقلات و غذاهای ترکی لذت ببری.یه سفر لذت بخش و آرام .

گیسو
در تاریخ: 10:53:25 1399/12/15

تور وان یکی از بهترین سفر های جذاب که میتونید داشته باشید میدونی شهر وان به گربه های سفید پشمالو که یک چشم آبی و چشم دیگه قهوه ای هستن مشهور خیلی جالب بود برای من و دیدن اینا برای من فوقالعاده است و دریاچه وان بی نظر.

Afagh
در تاریخ: 20:25:46 1399/10/10

بنام الله ،وان یکی از شهرهای ترکیه می باشد یکی از شهرهای ی که نزدیک به کشورمان ایران است.هر ساله ایرانیان زیادی با ماشین شخصی خودشان به این شهر مسافرت کنند. ایرانیان هم به دلیل بعد مسافت هم به دلیل هزینه خیلی علاقه مند هستن به این کشور مسافرت کنند.وموقعی که دولت مردان ترکیه حراجی های بزرگ راه می اندازند ایرانیان عاشق خرید هم به این شهر ومشور مسافرت می‌کنند.

ریحان
در تاریخ: 22:42:18 1399/9/23

با سلام و خسته نباشید به سایت خوب سفر بانک وان یکی از شهرهای بسیار زیبای کشور ترکیه است و همین طور یکی از جاذبه های ترکیه می باشد وان بهترین که به دلیل اینکه بسیار زیبا است بین گردشگران و توریست ها بسیار محبوب می باشد امیدوارم روزی بتوانم از این مکان زیبا در کشور ترکیه دیدن کنم به همه پیشنهاد می کنم از این مکان زیبا حتما دیدن کنید

هانیه نظری
در تاریخ: 14:20:20 1399/9/21

وان یکی از بزرگترین و مذهبی ترین شهر های ترکیه است و جا های دیدنی زیادی دارد مردم وان به زبان کرمانجی صحبت میکنند. اگر تمایل به اسکی روی برف دارید در بهمن ماه به وان سفر کنید جاذبه های گردشگری به سیز از مراکز خرید دریاچه وان_ قلعه وان_ جزیره اختامار وان _کلیسای صلیب مقدس_ قلعه خوشاپ وان_ و آبشار مرادیه اشاره کرد

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید

سایر جاذبه های وان

خانه گربه ها در وان ترکیه

در شهر توریستی وان بنیادی جهت حمایت از گربه های وجود دارد که به «خانه گربه های وان ترکیه» (VAN KEDI EVI) معروف است. این مجموعه در مرکز استان قرار دارد و شما می توانید گربه‌های زیبا و ...

کلیسای صلیب مقدس عبادتگاهی با گنبد شانزده ضلعی در وان

یکی از اماکن تاریخی وان ترکیه «کلیسای صلیب مقدس» (Church of the Holy Cross) در منطقه باشکالی وان است، یک عبادتگاه جامع ارمنی وابسته به پاپ که در قرن ششم و طی سال های 915 تا 921 ساخته شد. این صومعه در ...

سالن تئاتر دولتی شهر وان

در سال های 1997 تا 1998 نمایشی درام در «سالن تئاتر دولتی وان» (Van State Theater) انجام شد که نخستین نمایش این سالن تئاتر دولتی بود. نویسنده این نمایش رجب بیلگینر (Recep Bilginer) بود. پس از اجرای ای ...

آبشار مرادیه آبشاری چهار فصل در وان

در آناتولی شرقی ترکیه، در 88 کیلومتری استان وان و در شمال شهرستان مرادیه می توان یکی از جاذبه های طبیعی زیبای وان یعنی «آبشار مرادیه» (Muradiye Şelalesi) را دید که آبشاری چهار فصل است. ارتفاع آبشار م ...

دریاچه وان از معروفترین دریاچه های خاورمیانه

«دریاچه وان» (Lake Van)  بزرگ ترین دریاچه ترکیه و دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه است. این حوضه وسیع در منطقه آناتولی شرقی در نزدیکی مرز ایران واقع شده است. مساحت آن بالغ بر 1434 مایل مر ...

جزیره آکدامار (آختامار) در وان

در استان وان ترکیه جزیره ای آهکی و زیبا به نام آکدامار یا آختامار (Akdmar) شکل گرفته است که کلیسایی نیز به همین نام (کلیسای آکدامار یا آختامار) در خود جای داده است. قدمت کلیسای آکدامار که به کلیسای ص ...

مرکز خرید آیدین پریهان دومین مرکز خرید بزرگ شهر وان

«مرکز خرید آیدین پریهان» (Aydin Perihan AVM) در وان دومین پاساژ بزرگ شهر، به ویژه مرکز خرید پوشاک در وان است. این پاساژ در سال  2013، به دور از نگاه کلاسیک و با دیدگاه های مدرن بنا نهاده شد. در جایگا ...

مرکز خرید ترکاواز وان، مرکز خریدی به سبک محلی

سال ها است که استان وان، واقع در شرق ترکیه بهترین خدمات گردشگری را به مسافران و گردشگران ارائه می دهد. با توجه به موقعیت توریستی - تاریخی وان و همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی و بسیاری از خدمات دیگر، ...

خیابان جمهوریت وان، خیابانی برای خرید در وان ترکیه

اگر پس از گشت و گذار در شهر توریستی – تاریخی وان ترکیه و بازدید از مناطق گردشگری آن، به دنبال گزینه دیگری برای سرگرم شدن بودید، سری به «خیابان جمهوریت» (Cumhuriyet Caddesi) بزن ...

مرکز خرید ای وی ام وان ترکیه

بی شک هر گردشگری که به دلایل شخصی به هر شهر توریستی مسافرت می کند، پس از گشت و گذار به دنبال مراکزی جهت خرید سوغاتی، یادگاری یا وسایل مورد نظر خود از آن شهر است. پس از اینکه شهری به عنوان یک شهر توری ...

توشپا پایتخت اورارتوها و شهری باستانی در وان ترکیه

کاوش های باستان شناسی و بررسی های انجام شده در استان وان ترکیه نشان می دهد که تاریخ انسانی در این منطقه حداقل تا 5000 سال قبل از میلاد آغاز شده است. قله Tilkiteep در امتداد ساحل دریاچه و چند کیلومتری ...

اسکله وان ترکیه جایی برای قدم زدن و آرامش

شهر وان در ترکیه که در نزدیکی مرز ایران قرار دارد، از شهرهای توریستی ترکیه محسوب می شود و به دلیل نزدیکی به ایران، بسیاری از تورهای گردشگری ترکیه بازدید از جاذبه های گردشگری وان ترکیه را در برنامه&zw ...

مسجد جامع وان از مساجد دوران سلجوقی

«مسجد جامع وان» (Van Ulu Cami) از مساجد معروف ترکیه محسوب می شود و می توان گفت که در واقع باقی مانده مسجد بزرگ وان است. بازدید از این مسجد معروف ترکیه رایگان است و هر ساله گردشگ ...

موزه شهر وان، موزه ای با اشیای ابتدای عصر آهن

با گشت و گذار در شهر تاریخی وان که قدمت آن به 5000 سال پیش از میلاد مسیح می رسد، می توان میراث فرهنگی و تاریخ طولانی مدت این شهر ترکیه را به تصویر کشید. «موزه وان ترکیه» (Van museum) مصنو ...

یدی کلیسه یا هفت کلیسا عبادتگاهی باستانی در شهر وان

«کلیسای یدی کلیسه» یا «هفت کلیسا» (Yedi Kilise) از جاهای دیدنی وان ترکیه است. هفت کلیسا در پای کوهی به نام کوه اریک و در روستایی به نام یوکاری (Yukari) واقع شده است که فاصله ت ...

کلیسای ارمنی کارماراوانک، کلیسایی تاریخی در وان ترکیه

شهر وان ترکیه، این شهر توریستی که آثار کهنی را در خود جای داده است و از مقاصد گردشگری تور ترکیه محسوب می شود، کلیساهای متعددی دارد که امروزه به عنوان جاذبه توریستی وان از آن ها یاد می شود و از جاهای ...

قلعه چاووش تپه یا ساردورینیلی وان ترکیه، اوج قدرت ساردوری

در میان جاذبه های وان، این شهر توریستی ترکیه، با مکان های تاریخی متعددی مواجه خواهید شد، که با تعداد قابل توجهی کلیسا و دژهای تاریخی شناخته می شود. «قلعه چاووش تپه یا ساردورینیلی» (Sardur ...

قلعه هوشاپ وان ترکیه با کتیبه ای به زبان فارسی

«قلعه هوشاپ» (Hosap Castle) در شهر توریستی وان، در شهرستان گورپینار و در روستایی به نام گوزل سو واقع شده است. این دژ یکی دیگر از صدها سازه عثمانی ها در ترکیه است که به دستور حاک ...

قلعه وان دژی که سال ها زیر آب بود

در فاصله 5 کیلومتری مرکز استان وان سازه ای تاریخی و کهن به نام «قلعه وان» (castle of van) وجود دارد که بر فراز کوه ها واقع شده است. قدمت این بنای کهن به قرن هفتم تا نهم پیش از میلاد مسیح ...