جزیره سدیر(Sedir Island) یا جزیره کلئو پاترا مارماریس

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 18 بهمن 1399 1
جزیره سدیر(Sedir Island) یا جزیره کلئو پاترا مارماریس

مارماریس از شهر های توریستی کشور ترکیه محسوب می شود و با دارا بودن سواحل زیبا مکان مناسبی برای استراحت در روز های گرم تابستان به شمار می رود؛ با خرید تور مارماریس همچنین  آثار باستانی روم و یونان که طرفداران زیادی دارد میتوانید بازدید کنید.

درباره جزیره سدیر

در اطراف شهر مارماریس و در خلیج گوکوا (Gökova) جزیره ای زبیا قرار دارد که به نام جزیره سدیر یا جزیره کلئوپاترا معروف است. این جزیره در فاصله 16 کیلومتری شهر مارماریس قرار دارد.

جزیره سدیر در مارماریس ترکیه

سواحل جزیره کلئوپاترا

این منطقه زیبا و دلنشین یکی از جاهای دیدنی مارماریس محسوب میشود؛ این ساحل زیبا دارای شن و ماسه های منحصر به فرد و صدف های خاص است، که در کمتر جایی دیده می شوند. این جزیره به خاطر شن ها و صدف های خاص خود معروف است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. گفته می شود گردشگران برای بازدید و گردش در این ساحل باید تمامی وسایل خود را تحویل دهند تا کسی نتواند قسمتی از شن های محافظت شده این منطقه را با خود بیرون ببرد. به گفته برخی کارشناسان شن های مشابه این منطقه، تنها در سواحل مصر یافت می شود.

تفریحات در جزیره سدیر

بر اساس بعضی از اطلاعات حول جزیره کلئوپاترا، این جزیره دارای 400 متر خط ساحلی است و مناظر بسیار زیبای دریای اژه را به رخ بازدید کنندگان می کشد. در سواحل این جزیره برنامه ریزی هایی برای غواصی در طول سال وجود دارد که موجب جذابیت بیشتر بازدید از جزیره کلئوپاترا می شود؛ همچنین قایق سواری در این منطقه از تفریحات معمول است که هر روزه در جریان است.

دسترسی به جزیره

دسترسی به این جزیره همه روزه از سمت سواحل مارماریس امکان پذیر است و تنها با قایق و کشتی امکان سفر به این جزیره وجود دارد و امکان پرواز به جزیره وجود ندارد.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 14:41:27 1399/2/14

به نظر من خیلی نقص داره از ترکیه بعید بود این سر سری از یه ساحل و جزیره بگذره میتونست خیلی بهتر از این باشه امکانات خیلی خاصی ندارد فقط میشه از زیبایی ساحل لذت برد و شاید یه آفتاب خوب بشه اینجا گرفت اما خب جزیره ها هر طوری که باشن همیشه جذاب و پر طرفدار هستن آرامش خاصی به آدم میدن

ثبت نظر جدید