موزه مارماریس یاقلعه مارماریس ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 18 بهمن 1399 1
موزه مارماریس یاقلعه مارماریس ترکیه

همان طور که در باره مارماریس اطلاع دارید این شهر زیبا علاوه بر مناظر خیره کننده دریای اژه دارای تاریخچه تاریخی نیز می باشد و یک مقصد تمام عیار برای سفر به ترکیه به شمار می رود. آثار تاریخی این شهر در موزه شهر نگه داری می شود؛ موزه مارماریس (Marmaris Museum) یکی از موزه های مشهور و محبوب شهر مارماریس است که در قلعه این شهر واقع شده است، قلعه مارماریس در بلندای تپه های این شهر قرار دارد که سالانه بازدید زیادی از این بنا می شود به همین دلیل گردشگران این مکان را به عنوان یکی از جاهای دیدنی مارماریس می شناسند. 

موزه مارماریس در ترکیه

درباره موزه مارماریس

پس از بازسازی، قلعه در سال های 1980 تا 1990 این مکان به عنوان موزه برای عموم مردم بازگشایی شد. قلعه مارماریس دارای 7 قسمت اصلی است که دو سالن از این سالن ها برای باستان شناسی و یک سالن هم برای نجوم سازمان دهی شده است، تعداد باقی مانده سالن ها جهت نگه داری و نمایش آثار هنری استفاده می شود. آثاری که در این موزه به نمایش در می آیند شامل ظروف سفالی و شیشه ای، سکه ها و زیورآلات و سردیس ها است که در مناطق اطراف مانند Knidos، Hisaronu و Burgaz کشف شده است. در گالری مردم شناسی یا قوم شناسی موزه مارماریس، آثار بافندگی فرش، مبلمان، اسلحه و زیور آلات مربوط به دوران عثمانی نگه داری می شود؛ در محوطه باز این قلعه یعنی در حیاط نیز آثار سنگی مختلفی نگه داری می شود.

موزه شهر مارماریس در تور ترکیه

ساعات و روز های بازدید موزه

موزه مارماریس همه روزه به جز روز های دوشنبه از ساعت 8:30 تا 12 و 13 تا 17 جهت بازدید عموم باز است. قلعه مارماریس در ارتفاع قرار دارد ومنظره خوبی از شهر و مناطق اطراف آن به نمایش می گذارد بازدید از موزه می تواند هم بازدید از آثار باستانی باشد و هم بازدید از مناظر زیبای اطراف شهر و نمایش خوبی از مناظر دریای اژه که شما میتوانید با خرید تور های مارماریس از اماکن گردشگری و تفریحی این شهر دیدن کنید. 

امتیاز 5.00از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 14:26:40 1399/2/14

من که خیلی از این موزه خوشم اومد دیدن این آثار تو یه مکان تاریخی جذابیتشو بیشتر کرده میشه هم از قلعه بازدید کرد هم آثار با ارزشی دید تبدیل کردن قلعه به موزه ایده جالبی بوده البته تو بازدید از این جور اماکن سلیقه خیلی دخیل هست اما شاید بخش زیور آلات و فرش و گلیم طرفدارهای بیشتری داشته باشه

ثبت نظر جدید