مجسمه مصطفی کمال آتاتورک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 18 بهمن 1399 1
مجسمه مصطفی کمال آتاتورک

ترکیه کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان است که سالیانه تورهای زیادی ازآن بازدید می کنند. این جاذبه های گردشگری هرساله رو به افزایش است و بازدید از ترکیه به جهت بازدید از جاهای دیدنی استانبول و یا جشنواره خرید آن گردشگران زیادی را جذب می کند. اما سفر به ترکیه غیر از شهر استانبول یا آنتالیا جاذبه های دیگری نیز در شهر مارماریس دارد که هر تور ترکیه می تواند برنامه ریزی خوبی برای بازدید از آن داشته باشد. در تور ترکیه حتماً به نماد هایی از شخصیت تاثیر گذار این کشور یعنی مصطفی کمال آتاتورک برخواهید خورد. در اکثر شهرهای این کشور تندیس هایی از آتاتورک دیده می شود.

مجسمه مصطفی آتاتورک در مارماریس

یکی دیگر از معروف ترین جاهای دیدنی مارماریس این مجسمه است، که سالانه گردشگران زیادی داشته و در این شهر نیز مانند دیگر شهر ها نماد هایی از آتاتورک به چشم می خورد. در مارماریس مجسمه ای از کمال آتاتورک قرار دارد که در نزدیکی دریای اژه واقع شده این مکان چشم انداز زیبایی از مناظر دریای اژه و رفت وآمد قایق ها و کشتی ها به نمایش می گذارد و محل خوبی برای پیاده روی در طول روز و حتی در پایان شب است. مجسمه آتاتورک پشت به دریا و رو به شهر ساخته شده است و در اطراف او پرچم های ترکیه افراشته شده است. در زمان ها و مراسم های خاص، اطراف مجسمه با گل تزئین شده و در شب با چراغ های خاصی به جذابیت مجسمه افزوده می شود.

مجسمه آتاتورک در ماماریس ترکیه

در اطراف مسیر پیاده روی صندلی هایی تعبیه شده که می توانید برای استراحت و یا تماشای امواج دریای اژه از آن استفاده کنید و لذت ببرید. همچنین این مکان محل خوبی برای قرارهای دوستانه به شمار می رود. در مسیر پیاده روی با رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید زیادی رو به رو می شوید که زمان زیادی شما را سرگرم خواهند کرد؛ شما میتوانید با تور مارماریس از این مجسمه‌ی زیبا دیدن کنید.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 14:21:34 1399/2/14

فکر میکنم جای توضیحاتی در مورد شخصیت آتاتورک تو مقاله کم بود اما خب از این مسئله که بگذریم این مجسمه جای خاصی به نظر نمیاد واسه مردم بومی حتما ارزشمند خواهد بود اما من که خیلی جذب بازدید ازش نشدم فقط چشم انداز خوبش و نزدیک دریا بودنش می‌تونه خیلی از گردشگران رو به این محل بکشونه

ثبت نظر جدید