بی شهیر(Beyşehir) منطقه ای توریستی در میان کوه و دریاچه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 تیر 1399 2
بی شهیر(Beyşehir) منطقه ای توریستی در میان کوه و دریاچه

در شهر قونیه و در جنوب غرب سواحل بی شهیر، منطقه ای خوش آب و هوا و سر سبز به نام بی شهیر (Beyşehir district) وجود دارد؛ رشته کوه های تاروس در این منطقه مشهور هستند. با توجه به اینکه بی شهیر در مجاورت دریاچه و کوه قرار گرفته است، می توان تصور کرد که به لحاظ آب و هوایی بسیار مناسب است و می تواند مورد توجه گردشگران و تورهای قونیه واقع شود. بر روی دریاچه این منطقه، یک پل زیبا احداث شده که در شب نمای بسیار زیبایی به دریاچه می بخشد. علاوه بر این، قایق رانی در این دریاچه امکان پذیر است و برخی نیز برای ماهی گیری مدتی را در دریاچه سپری می کنند.

بی شهیر، منطقه ای توریستی در میان کوه و دریاچه است وخانه هایی که در اینجا ساخته شده، اغلب به صورت شیروانی بوده که نمای جالبی را از این شهر به تصویر کشیده است.

 

منطقه بیشهیر در قونیه ترکیه

 

تاریخچه منطقه بی شهیر

در منطقه بی شهیر یک اثر تاریخی وجود دارد که موسوم به هیتیتی ها (Hittite) است. این اثر تاریخی در فاصله کمی از شمال شرقی شهر قرار دارد و ثابت می کند که امپراطوری هیتیتی ها در منطقه وجود داشته است. در 10 کیلومتری جنوب غربی بی شهیر نیز یکی از مهمترین مناطق اسکان نخستی ها قرار دارد که توسط باستان شناسان کانادایی در دهه 1970 مورد بررسی قرار گرفت و منجر به کشف سه قشر از یک بنای نو سنگی شد.

منطقه بی شهیر با Pisidia کلاسیک ارتباط داشته است. یک تئوری حاکی از آن است که منطقه بی شهیر تحت حکومت رومی قرار داشت. اسامی تعدادی از اسقف های مربوط به 381 تا 879 در اسناد مربوط به شوراهای کلیسایی ارائه شده است.

با توجه به این که حاکمان متعددی در بی شهیر حکومت کردند، اسامی مختلفی توسط حاکمان وقت، برای این شهر انتخاب شده بود: ویران شهر (به معنی شهر ویران)، سلیمان شهر (که پس از سقوط سلجوقیان نام گرفت) و در نهایت بی شهیر. مسجد بی شهیر که مسجد اشرف اغلو نیز نامیده می شود و سبک معماری آن سلجوقی – عثمانی است، در سال های 1296 تا 1299 در این منطقه ساخته شد.

امتیاز 4.89از 5 (9 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 21:02:23 1399/2/22

همیشه در هر کجای دنیا کوه و دریاچه کنار هم دیگه قرار بگیریم ترکیب بی نظیری خلق می کنن اینجوری گفته شده و عکس ها نشون میدم این منطقه هم جز اون مناظر دیدنی و شگفت انگیز هست که فضای فوق العاده زیبا و آرام بخشی داره و حتما ساعات خوشی رو واسه هر کسی رقم خواهد زد از همه نظر درجه یکه

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:23:52 1399/1/25

از نظر موقعیتی چون مجاورت دریاچه و کوه قرار گرفته است، می توان تصور کرد که به لحاظ آب و هوایی بسیار مناسب است.بر روی دریاچه این منطقه، یک پل زیبا احداث شده که در شب نمای بسیار زیبایی به دریاچه می بخشد. البته جذاب تر اینه که شبا زوجین با قایق های پارویی دو نفره در این مکان به تفریح میپردازند و گونه هایی ازآبزیان و ماهی ها در این آب ها زندگی میکنند.

ثبت نظر جدید