شهر سنگی باستانی کلیسترا در قونیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 بهمن 1399 2
شهر سنگی باستانی کلیسترا در قونیه

شهرهای باستانی جالبی در کشور ترکیه وجود دارد که دیدن هر یک از آن ها حس خاصی در وجود آدمی پدیدار می‌کند و ذهن را به قرن ها پیش می‌برد. «شهر سنگی باستانی کلیسترا» (Kilistra Ancient Stone City) و شهر باستانی سیدرا آلانیا در قونیه، نمونه های بارز این شهرهای باستانی هستند. این شهرها و دیگر شهرهای تاریخی ترکیه، از اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شوند و از این رو، ممکن است در فهرست برنامه های هر تور گردشگری ترکیه جای داشته باشند.

تاریخچه شهر باستانی کلیسترا

تاریخچه شهر باستانی کلیسترا به دوران هلنیستی بر می گردد. هلنیستی دوره ای از یونان باستان است که شامل قرن دوم و سوم میلاد می شود. حفاری‌ها حاکی از آن است که در طول دوره بیزانس، ترک‌ها با بومیان Kilisra در آنجا زندگی می کردند. شواهدی نیز وجود دارد که قبایل عشایر یا چادر نشین مجبور شدند در طول دوره عثمانی در این شهر باستانی زندگی کنند. امروزه مردم گکورث در اطراف شهر باستانی کلیسترا سکونت دارند. صنایع دستی و تولید عسل از فعالیت‌هایی است که مردم ساکن در اطراف این شهر به آن مشغول هستند. اگر دوست دارید تور قونیه را رزرو کنید حتما اطلاعات مربوط به این شهر را مطالعه کنید.

شهر باستانی از دیدنی های قونیه

ویژگی های جاذبه گردشگری کلیسترا

هر جاذبه گردشگری ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که سبب جذب گردشگران می گردد. از ویژگی های جاذبه گردشگری کلیسترا که سبب جذب توریست به آنجا می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کلیسای باستانی
  • چشمه
  • پناهگاه.
  • انبارهای آب انگور
  • سیستم نورپردازی و تهویه مطبوع
  • بخش های حکاکی شده که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند

مقاله پیشنهادی ما :  جاهای دیدنی قونیه

از جاهای دیدنی تور قونیه

چگونه به کلیسترا برویم؟

اگر در قالب تور گردشگری قونیه به این شهر سفر می کنید که هیچ، اما در غیر این صورت ممکن است این سؤال در ذهن تان ایجاد شود که  کلیسترا قونیه کجاست و چگونه به آنجا برویم؟ برای رفتن به این شهر تاریخی می توانید از طریق 15 کیلومتری جاده آسفالت به سمت جنوب شرقی جاده قونیه - Hakunsaray که در حدود 34 کیلومتر است رانندگی کنید. همچنین با رفتن به سمت جنوب، از کیلومتر 34 بزرگراه قونیه - آنتالیا می توان به کلیسترا دسترسی پیدا کرد. اگر می خواهید با تاکسی به آنجا بروید، می بایست هزینه ای حدود 120 لیر پرداخت کنید.

نمونه ای از چنین جاذبه های توریستی را می توانید در سفر به گرجستان نیز ببینید، برای این منظور از واردزیا و اوپلیستیخه بازدید نمایید.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 18:31:56 1399/2/26

یکی از علایق شخصی من بازدید از اینجور اماکن تاریخی هست خیلی برام مرموز و دوست داشتنی هستن مخصوصا بناهای این مدلی که مورد هیچ بازسازی و مرمتی قرار نگرفتن و همون جوری دست نخورده از چندین قرن پیش باقی موندن فکر میکنم دیدنش و گشتن تو لابه لای سنگهای کنده شده خیلی به دل بشینه

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:32:53 1399/1/25

به نظرم یه مجموعه کامل و جذاب برای کسانی که باستان شناسی و تاریخ علاقه مند هستن و حتی برای یک گشت و گذار در روز های جمعه مناسب می باشد ،این محل که از سنگ تراشی های دوران گذشته و رود و چشمه ها تشکیل شده است در کیلومتر ۳۰ بزرگراه قونیه _آنتالیا قرار دارد .البته امیدوارم این مکان در سال های آینده بر اثر بارش باران دچار فرسایش نشوند.واسم جالبه که بعضی افراد این منطقه پرورش زنبور و تولید عسل را در دستور کار خود قرار می دهند.

ثبت نظر جدید