موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو مجموعه ای ارزشمند در قونیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 تیر 1399 1
موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو مجموعه ای ارزشمند در قونیه

موزه ها و اماکن تاریخی قونیه مانند چاتال هویوک و موزه مولانا از مقاصد گردشگری اصلی این شهر محسوب شده و یکی از عوامل جذب گردشگر به قونیه هستند. یکی دیگر از موزه های این شهر که علاوه بر موزه، کتابخانه هم است و «موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو» (İzzet Koyunoğlu City Museum) می باشد که توسط شخصی به نام عزت کویون اوغلو بنا شد؛ هدف این شخص از راه اندازی این موزه و کتابخانه، حفاظت از کتاب ها و آثار باستان شناسی بود. وی از سال 1913 اقدام به راه اندازی موزه – کتابخانه نمود. چند سال پس از راه اندازی این مجموعه، در جولای 1973 عزت کویون اوغلو موزه اش را که یکی از معروف ترین موزه ها و کتابخانه های جهان است، بدون هیچ چشم داشتی به شهرداری قونیه بخشید. این شخص پس از مرگش، با احترام در کنار مادرش در کلیسای Ükler قونیه به خاک سپرده شد.

موزه ها و اماکن تاریخی قونیه، موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو

آنچه که امروزه به عنوان موزه و کتابخانه اختصاصی شهرداری عزت کویون اوغلو از آن یاد می شود، ساختمانی است که چندین بار توسط شهردار قونیه مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفت تا تمام نیازهایی که یک موزه در دنیای مدرن کنونی دارد بر طرف شود و مراجعه کنندگان در کمال آرامش و راحتی از مجموعه دیدن کنند. خانه عزت کویون اوغلو در حیاط موزه قرار دارد که آن نیز تحت مرمت قرار گرفت. این خانه نمونه ای از یک خانه کلاسیک در قونیه است که در معرض دید عموم قرار داده شده است. این موزه – کتابخانه می تواند برای افرادی که به نسخ خطی قدیمی علاقه مند هستند بسیار جذاب باشد. در اینجا آثار چاپی بسیار غنی نیز وجود دارد.

موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو در شهر قونیه ترکیه

ساعات بازدید و آدرس موزه و کتابخانه عزت کویون اوغلو قونیه

علاقه مندان و تورهای گردشگری قونیه می توانند در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از این مجموعه که در محله Kerim Dede  شهر قونیه واقع شده است بازدید نمایند؛ بازدید در دو نوبت و در ساعات 8:00 تا 12:30 و 13:30 تا 17:00 می باشد. از شهر استانبول با هواپیما و از شهر کاپادوکیا ترکیه، تورهای یک روزه ای برای بازدید از این مجموعه برگزار می شود که هزینه استفاده از هر یک از آن ها به ترتیب 259.90 و 254.12 دلار است.

Address: Kerim Dede Mahallesi, Nevniyaz Sk. No:1, 42020 Karatay/Konya.

امتیاز 4.67از 5 (9 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 18:04:05 1399/2/19

دیدن همین اثار سنگی بیرون ساختمان به نظرم جالبه چه برسه به آثار خوبی که داخل موزه به نمایش گذاشته شده البته شخصی که این کتابخانه و موزه رو احداث کرده واقعا کار بزرگی انجام داده و قابل ستایش هستش هر کسی اینقد راحت تو حفظ کتاب و تاریخ کشورش گام بر نمیداره خیلی از کارش خوشم اومد

ثبت نظر جدید