اوج هیجان را با پاراگلایدر قونیه تجربه کنید

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 21 تیر 1399 2
 اوج هیجان را با پاراگلایدر قونیه تجربه کنید

پاراگلایدر سواری قونیه (paragliding konya) در کنار دیگر جاذبه های دیدنی و اماکن گردشگری متنوع این شهر سبب شده است تا خرید بلیط تور قونیه همواره طرفداران خود را داشته باشد.  این ورزش هوایی یکی از تجربیات بسیار هیجان‌انگیز است و رشته کوه‌های تاکلی (Takkeli Mountain) در قونیه، یکی از مناطق جهان است که بسیاری از بهترین شرایط لازم برای چتر بال سواری را دارا می باشد.

قونیه شهری تاریخی برای دوستداران و علاقه مندان بناهای تاریخی (کاروانسرای سلطان هانی)، شهری علمی برای دوستداران علم (مرکز علوم قونیه) و بالأخره شهری توریستی با جاذبه های طبیعی (دریاچه نمک قونیه) و بناهای ساختگی (باغ پروانه های گرمسیری قونیه) برای تمامی اقشار است، از این رو پوشش دهنده تمام سلیقه‌هاست.

پاراگلایدر در قونیه

شرایط پاراگلایدر سواری در قونیه

اگر تجربه ای در پاراگلایدر سواری نداشته اید و برای اولین بار است که می خواهید آن را تجربه کنید، راهنماها یا خلبان های با تجربه نحوه و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش خواهند داد و موارد ایمنی لازم را بازگو خواهند کرد. این ورزش در قونیه از سال 1995 راه اندازی شد و تمام مربیان بیش از 15 سال تجربه پرواز دارند و همه آن ها یک نقطه مشترک دارند: آن ها کار خود را دوست دارند.

زمان مناسب برای پاراگلایدر سواری در قونیه

اوج هیجان را با پاراگلایدر قونیه تجربه کنید؛ پرواز با پاراگلایدر مدت زمان خاص خود را دارد و از 20 دقیقه تا 30 دقیقه طول می کشد و البته این تایم ممکن است کمی متغیر باشد. پاراگلایدر قونیه معمولاً تا ساعت 6 بعدازظهر و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی انجام می گیرد؛ همچنین در قونیه این ورزش محبوب به فصل یا ماه خاصی اختصاص ندارد و به شرط مناسب بودن وضعیت هوا در تمام روزهای سال انجام می شود. اگر تمایل داشته باشید، خدماتی در اختیارتان قرار داده می شود که بتوانید در طول پرواز احساس و هیجانات خود را از طریق فیلم یا عکس با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

در میان تفریحات تفلیس نیز چنین تفریح مهیجی وجود دارد.

پاراگلایدر سواری در قونیه

انواع روش های پاراگلایدر یا چتر بال سواری

پاراگلایدر یا چتر بال سواری به دو روش انجام می شود:

  • در روش اول، خلبان در جهت مخالف باد حرکت کرده و چتر را در پشت سر خود می کشد. معمولاً این روش در نواحی کوهستانی انجام می شود؛ به این دلیل که خلبان بتواند جهت بیشتر کردن مدت پرواز، تفاوت ارتفاعش را با زمین بیشتر کند.
  • چتر بال سواری علاوه بر مناطق کوهستانی، در مناطق پَست و هموار نیز انجام می شود. در این صورت لازم است که خلبان با یک وسیله دیگر کشیده شود تا جایی که به یک ارتفاع مناسب برسد؛ پس از رسیدن به ارتفاع مناسب، خود را از طناب جدا می کند و به طور مستقل می پرد.

پاراگلایدر یا چتربال سواری در قونیه

اگر عاشق پرواز هستید، در سفر به قونیه پاراگلایدر قونیه را از دست ندهید. این یک تجربه بی بدیل است که شما را از تمامی مسائل روزه مره جدا می کند و به اوج هیجان می برد.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 00:37:57 1399/2/17

چه منظره ی زیبایی داره بیشتر از لذت بردن از پرواز و پاراگلایدر آدم از دیدن این طبیعت می‌تونه لذت ببره که فکر میکنم از اون بالا و با پرواز واقعا بی نظیر باشه من که خیلی دوست دارم حتی یک بار پرواز با پاراگلایدر تجربه کنم تو این هوای پاک و طبیعت بکر تجربه ی بی نظیری میشه واقعا خیلی انرژی بخش خواهد بود

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:45:01 1399/1/24

من تا حالا پاراگلایدر سواری نکردم ولی به نظر پاراگلایدر سواری روی رشته کوه ها در عین حال که جذابه میتونه پر از استرس و اضطراب حتی برای افراد کار بلد باشه .البته این ورزش نیز مثل بدمینتون نیازمند شرایط آب و هوایی مناسب می باشد .البته کسایی که دوس دارن از تک تک لحظات زندگیشون خاطره داشته باشن نگران نباشن اون بالا امکان فیلم و عکس گرفتن هم هست .خوش بگذرونید

ثبت نظر جدید