مرکز علوم قونیه، از پیشرفته ترین مراکز و سالن های علمی ترکیه

مرکز علوم قونیه، از پیشرفته ترین مراکز و سالن های علمی ترکیه

«مرکز علوم قونیه» (Konya Science Center) مرکزی برای ارتقای علم از طریق تعامل است که توسط شهرداری متروپولیتنMetropolitan) ) قونیه بنا نهاده شد. مساحت کل این مجموعه  100 هزار متر مربع و مساحت محوطه بسته آن 26.000 متر مربع می باشد. این معماری برجسته قونیه، یکی از پیشرفته ترین مراکز و سالن های علمی ترکیه است. افرادی که به قونیه مسافرت می کنند، به ویژه کسانی که طالب علم و دانش هستند، همچنین دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به این کشور و شهر سفر می کنند، بازدید از این مرکز علمی را در فهرست برنامه های کاری خود قرار می دهند.

بخش های مختلف مرکز علوم قونیه

این مجموعه علمی  شامل بخش های زیر است:

  • فضا
  • بهداشت
  • علوم پایه
  • تکنولوژی جدید
  • تاریخچه و فرهنگ قونیه
  • زمین و سیستم های بیسیم
  • یک نمایشگاه

مرکز علوم قونیه در ترکیه یکی از مراکز دیدنی ترکیه

این مجموعه در آوریل 2014 افتتاح شد و فعالیت خود را از فوریه 2015 برای عموم آغاز کرد و بر روی همه سنین باز است. هدف از بازگشایی مرکز علمی قونیه این است که افراد با زمینه های مختلف را با یکدیگر متحد کند تا دانش را از طریق فضاهای تجربی و عملی که برای ایجاد کنجکاوی طراحی شده اند، انتقال دهد. این مرکز همه حواس انسان را برآورده می کند و تلاش کرده است که توجه و اهمیت علم را از طریق تعامل افزایش دهد، در واقع هدف این مرکز، یادگیری غیر رسمی علم و فناری است. این مرکز Planetarium یا افلاک نمایی با پنج DigiStar دارد. معمولا این مکان در لیست بازدید تور قونیه نیست و برای دیدن این مکان باید شخصا به آن مراجعه کنید.

ساعات کار و آدرس مرکز علوم قونیه

جهت استفاده از این مرکز علمی، می توانید همه روزه بجز روزهای دوشنبه، از ساعت 9 الی 17 مراجعه نمایید. ساعت کاری این مرکز در روزهای پایانی هفته 10:30 تا 17 است.

 

مقاله پیشنهادی ما :  جاهای دیدنی قونیه

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

هستی بهرامی
در تاریخ: 15:37:23 1399/6/2

چقد قشنگ مهندسی شده و چیزای جالبی درست کردن دوسدارم یه روز برم و همه اختراعاتشون رو ببینم

Ava
در تاریخ: 18:27:47 1399/2/26

چقدر جالبه اینجا اصلا فکر نمی‌کردم قونیه اینقدر پیشرفته باشه چه نما و معماری جذابی داره خیلی چشمگیر و دیدنی هستش امیدوارم بازدید برای عموم آزاد باشه چون من شنیدم بسیاری از این مراکز برای ورود کارت یا معرفی نامه مخصوص از دانشگاه یا مراکز علمی خاص میخوان از بازدید علمی مطمئن بشن نه فقط وقت گذرانی

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.