موزه باستان شناسی آلانیا، موزه اقوام هلنیستی و رمی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 4
موزه باستان شناسی آلانیا، موزه اقوام هلنیستی و رمی

 «موزه باستان شناسی» ((Archaeological Museum of Alany از موزه های معروف آلانیا است. به دلیل اینکه کشور ترکیه دوره های تاریخی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و مسیر رفت و آمد بسیاری از اقوام و دولت‌های گذشته بوده است، بناهای تاریخی، آثار تاریخی ارزشمند و مصنوعات تاریخی زیادی دارد. بنابراین، دور از انتظار نیست که بتوان در بیشتر شهرهای این کشور موزه های تاریخی متنوع را جستجو کرد.

موزه باستان شناسی آلانیا در تور ترکیه

بخش های مختلف موزه باستان شناسی آلانیا

موزه باستان شناسی آلانیا دارای دو بخش است که در آن آثار هنری باستان شناسی و قوم شناسی نمایش داده شده است. این مجموعه در سال 1967 بر روی بازدیدکنندگان گشوده شد. تعداد زیادی آثار هنری (مثل آثار برنزی باستانی) در این مجموعه دیده می شود. کتیبه ای که نوشته های آن به زبان فینیک است و از اطراف آلانیا کشف شده، یکی از قدیمی ترین مصنوعاتی است که در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده است.

علاوه بر این ها، بقایایی از دوره های هلنیستی، رومی و بیزانس که با برنز، سنگ مرمر، سفال، شیشه و موزاییک ساخته شده اند و همچنین کتیبه ای به زبان Karamanlica در موزه باستان شناسی آلانیا وجود دارد. سکه های کلاسیک (قرن 7-5) از اقوام هلنیستی، رمی، بیزانس، سلجوقی و عثمانی نیز در در بخش جداگانه ای از موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه باستان شناسی آلانیا در تور ترکیه

بخش قوم شناسی موزه باستان شناسی آلانیا

در بخش قوم شناسی موزه باستان شناسی آلانیا، مصنوعات ترکیه - اسلامی و دیگر اشیایی که از طرف وزارت آموزش و پرورش و مناطق اطراف آن تحویل گرفته شده است وجود دارد. همچنین نمایشگاهی از سنگ‌های نقاشی شده و موزاییک مربوط به روم، بیزانس و روزنامه های اسلامی در حیاط موزه نمایش داده می شود.

اگر به موزه ها و اشیای تاریخی علاقه مند هستید، نگاهی هم بر موزه لوور پاریس و موزه هرمیتاژ بیندازید.

امتیاز 4.88از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 13:12:23 1399/10/16

دایرۂالمعارف مصور و سخنگو از گذشته و تاریخ و تمدن و وقایع یک شهر و کشور رو در موزه باستان شناسی خواهید دید و مطمئنم که متحیر خواهید شد چرا که با جزئیات بسیار ریز و دقیقی از دوره های خیلی دور اطلاعات میدن و باعث شگفتی همگان میشود . نیازی به تعریف و تمجید دیگه ای نیست . کتاب بازه

Ava
در تاریخ: 14:37:26 1399/2/28

چه موزه ی جالبی فکر میکنم رفتن به این موزه برای کسب اطلاعاتی درمورد آداب و رسوم مردم منطقه و البته گذشتگان این سرزمین کافی باشه البته آثار ارزشمند دیگری که تو این موزه به نمایش گذاشته شدن هم واقعا تماشایی هستن اما خب بازدید از موزه ها هر چند جالب و دیدنی هست اما با سلیقه همه جور در نمیاد

ثبت نظر جدید