موزه مردم شناسی آلانیا (Anthropology Museum of Alanya)

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 1
موزه مردم شناسی آلانیا (Anthropology Museum of Alanya)

موزه باستان شناسی و موزه مردم شناسی آلانیا (Anthropology Museum of Alanya) هر دو از شهرت زیادی برخوردار هستند و مورد توجه تورهای آلانیا  و علاقه مندان به موزه و مصنوعات تاریخی قرار دارند. ساختمانی که امروز به عنوان موزه مردم شناسی آلانیا مورد استفاده قرار دارد، مربوط به قرن سیزدهم یعنی دوران حکومت سلجوقیان و اوج این حکومت بوده است. در آن زمان این بنا جهت حفاظت از اسکله آلانیا ساخته شده بود.

آثار زیادی از سلجوقیان در آلانیا به چشم می خورد که خود از قدرت و سلطه آن ها حکایت دارد؛ مسجد امیر بدر الدین یا آندیزلی و بندر کشتی سازی سلجوقی نمونه هایی از بناهای دوران سلجوقیان و قدرت و اقتدار آن ها است. حدود شش سال بعد از جنگ جهانی دوم، بنایی که امروزه به عنوان موزه مردم شناسی آلانیا از آن استفاده می شود، بازسازی شد و رفته رفته به محلی تبدیل گشت که در آن اسلحه، لباس، بشقاب، تابه، فرش و تمام مواردی که نشان دهنده و حکایت کننده زندگی مردم این دیار بوده است، به صورت یک کلکسیون جمع آوری شد و به عنوان موزه مردم شناسی نام گرفت.

موزه مردم شناسی (انسان شناسی) چیست؟

به طور کلی می توان گفت که موزه مردم شناسی (یا انسان شناسی) جزء موزه های تاریخی است که به دورانی از تاریخ یک کشور می پردازد. با بازدید از موزه های مردم شناسی می توان به فرهنگ گذشته اقوام و ملل، عملکرد آن ها و میزان پیشرفت شان با گذر زمان پی برد. رشته مردم شناسی که زیر شاخه ای از علوم انسانی است، کاربرد زیادی در سازماندهی موزه های مردم شناسی دارد و می تواند ارتباط بین ارزش های سنتی و صنعتی را بر قرار کند.

امتیاز 4.50از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 13:07:54 1399/10/16

موزه مردم شناسی یا انسان شناسی بطور خلاصه و مختصر و مفید اگه بخوام بگم براتون در واقع تاریخ و فرهنگ و تمدن و اطلاعات عمومی و کلی از آن کشور و شهر بخصوص در اختیارتون میزاره . که نه تنها افرادی هستند که برای شما بصورت صوتی توضیح میدن بلکه خودتون با چشمهایتان تصاویر و شکلها رو بطور عینی و به لحظه خواهید دید . دست رو خوب جایی گذاشته سایت سفربانک.

ثبت نظر جدید