برج کیزیلکولی، نماد شهر آلانیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 3
برج کیزیلکولی، نماد شهر آلانیا

«برج کیزیلکولی آلانیا» (Kızıl Kule) (به زبان فارسی به معنی برج قرمز است) یکی از برج های تاریخی آلانیا است که به عنوان نماد شهر در نظر گرفته شده است. طرحی از برج را می توان در پرچم شهر نیز دید. برج کیزیلکولی در زمان سلطان عادل الدین کی قباد (Sultan Ala ad-Din Kay Qubadh) ساخته شد. برای تکمیل برج، استاد معمار ابو علی رها (Ebu Ali Reha) از حلب سوریه به آلانیا آمد. در واقع باید گفت که این برج شناخته شده ترین قسمت قلعه آلانیا را تشکیل می دهد.

کیزیلکولی در شهر آلانیا ترکیه

قلعه آلانیا که در قرن 13 ساخته شد، تا زمان امپراتوری عثمانی به عنوان یک ارتش دفاعی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه بازدید از قلعه آلانیا این فرصت را به بازدیدکنندگان می دهد تا تاریخ این منطقه را کشف کنند. به دلیل اینکه قلعه در ارتفاع 820 پایی در یک شبه جزیره سنگی که به دریای مدیترانه می رسد قرار گرفته است، بازدید از آن می تواند بسیار هیجان انگیز و جالب باشد و به همین دلیل مورد استقبال تورهای گردشگری آلانیا واقع گردیده است. از اینجا می توانید شهر ساحلی آلانیا، دریا، دشت پامفیلین (Pamphylian plain) و کوه های سلیس (Cilician ) را مشاهده کنید.

برج کیزیلکولی در قلعه آلانیا از دیدنی های ترکیه

نام گذاری برج کیزیلکولی

دلیل نام گذاری برج کیزیلکولی استفاده از آجرهای قرمز رنگ در ساخت و ساز آن است. ارتفاع این ساختمان 33 متر (108 فوت) و عرض آن 12.5 متر (41 فوت) می باشد. برج کیزیلکولی آلانیا یکی از بهترین نمونه های معماری نظامی قرون وسطی است که تا کنون باقی مانده و بهترین ساختمان سلجوقی در شهر محسوب می شود.

در سال 1979، موزه عتیقه آلانیا در داخل برج راه اندازی شد. در این صورت، علاوه بر اینکه بازدید کنندگان با تاریخ برج و شهر آشنا می شوند،سلطه سلجوقیان نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

امتیاز 4.50از 5 (2 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 13:03:36 1399/10/16

من که به هوس و وسوسه افتادم که با قرض هم که شده به این مکان سفر کنم . به شما هم پیشنهاد جدی میکنم که دست دست نکنید و هرچه زودتر دست دوست و آشنا رو بگیرید و یک سفر هیجان انگیز و به یادماندنی داشته باشین . برج کیزیلکولی تنها نماد شهر آلانیا نیست ولی یکی از بنام ترین آنها است .

Fati
در تاریخ: 00:42:40 1399/9/21

ظاهرا آلانیا یه شهر تاریخی با آثار تاریخی زیادی برای تاریخ دوستانه ولی منم با این که علاقه ای به تاریخ ندارم جذب این قلعه شدم با اینکه بیشتر از هفتصد سال از عمرش گذشته هنوز هم شکوه عظمت خودشو حفظ کرده فکر میکنم بالای برج تصویر بی نظیری از شهر بشه دید ????

Ava
در تاریخ: 01:25:37 1399/2/28

از برج و معماری و قدمتش که بگذریم میرسیم به منظره ی فوق العاده زیبای اطرافش خیلی قشنگه و البته برج هم دیدن داره فکر میکنم رفتن به بالای برج و نظر انداختن به اطراف خیلی جذاب و خاص باشه از یه طرف تا چشم کار می‌کنه دریا میبینی و از طرف دیگه شهر حتما آدم با تجربه ی متفاوتی از این برج خارج خواهد شد

ثبت نظر جدید