خرابه های محمود لار منطقه ای باستانی در آلانیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 1
خرابه های محمود لار منطقه ای باستانی در آلانیا

در سال های نه چندان دور، آلانیا تنها یک شهر ساحلی معمولی بود، اما امروز به یک جاذبه مهم در حوضه مدیترانه تبدیل شده است. جاذبه های طبیعی، میراث تاریخی و آب و هوای مدیترانه ای سبب شده است تا آلانیا به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شود و مسئول 9 درصد از بخش گردشگری ترکیه و 30 درصد از خرید خارجی املاک و مستغلات این کشور باشد. در 22 کیلومتری مرکز آلانیا، یک منطقه دیدنی به نام «خرابه های محمود لار» (Ruins of Mahmudlar Alanya) وجود دارد که معمولاً به عنوان یکی از اماکن دیدنی تور گردشگری آلانیا مورد بازدید قرار می گیرد.

خرابه های محمودتلار در ترکیه و در تور آلانیا

نام دیگر خرابه های محمود لار «کلیسای بزرگ» است. در این بخش از جاذبه توریستی آلانیا شما می توانید خانه های مسکونی، حمام، آب انبار، یک تئاتر کوچک، عبادتگاه و جاده ها را ببینید. شهری که از آن به عنوان خرابه های محمود لار یاد می شود، در 626 قبل از میلاد وجود داشته است. یک لوح فنیقی از آن زمان پیدا شده است که هم اکنون در موزه باستان شناسی آلانیا در معرض دید عموم گذاشته شده است؛ پیروزهایی که در جنگ ها حاصل شده بود در این لوح نگاشته شده و مورد ستایش قرار گرفته است. به گفته یک فیلسوف یونانی، شهر بر روی یک تپه واقع شده بود و کشتی ها می توانستند در آنجا لنگر بیندازند.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 12:56:07 1399/10/16

از ظاهر تصاویر و اسم این مکان مشخصه که در طول زمان های طولانی به مرور تخریب شده و به ویرانه و متروکه ای تبدیل شده و اینی شده که در تصاویر امروزی میبینید . خرابه های محمود لار از نظر تاریخی و جغرافیایی بسیار غنی و مورد مناسبی برای مسافرت کردن هست اما برای کسانی که بهتفریحات و سرگرمی های لوکس و امروزی علاقمند هستند جای ایده آلی به نظر نمیرسه .

ثبت نظر جدید