شهر باستانی سیدرا در آلانیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 2
شهر باستانی سیدرا در آلانیا

«بقایای شهر باستانی سیدرا در آلانیا» (syedra acient place in alanya) در نزدیکی محبوب ترین جزیره تعطیلات ترکیه یعنی آلانیا، جایی که میلیون ها گردشگر هر ساله تعطیلات خود را می گذرانند واقع شده است؛ به همین دلیل شهر باستانی سیدرا آلانیا یکی از مقاصد گردشگری تورهای آلانیا محسوب می شود.

شهر باستانی سیدار در ترکیه

مرور کلی بر تاریخچه خرابه های سیدرا آلانیا
محققان معتقدند که تاریخ سیدرا به قرن هفتم قبل از میلاد بر می گردد. سیدرا اولین بار در قرن اول پیش از میلاد در اسناد تاریخی ظاهر شد. سیدرا در قرن دوم میلادی به اوج رونق و پیشرفت خود رسید؛ زمانی که دیوارهای شهر ساخته شده بود، این شهر تاریخی به یک منطقه وسیع در بالای تپه تعلق داشت. برآورد شده است که در آن زمان جمعیت سیدرا به 4500 نفر می رسید. بعدها، شهر کوچک تر شد و به منظور حفاظت بهتر از منطقه، استحکاماتی صورت گرفت.

لحظۀ خاطره انگیز تاریخ شهر، سال 194 میلادی بود که نامه ای از امپراتور روم، سپتیموس سوروس به شهر آورده شد. به منظور یادبود این رویداد، متن این نامه بر روی سنگ حک شده است. در حال حاضر این کتیبه همراه با مصنوعات دیگری از سیدرا در موزه باستان شناسی آلانیا در معرض نمایش قرار داده شده است.

شهر باستانی سیدرا آلانیا

مکان های جالب شهر باستانی سیدار

در میان مهم ترین ساختمان هایی که در شرایط خوب یا بد در سیدرا حفظ شده اند، حمام ها، یک ورزشگاه، یک خیابان، پنج مخزن آب، یک معبد باستانی، کلیسای بیزانس و یک کارگاه روغن زیتون به چشم می خورد. متاسفانه تقریبا هیچ چیز از یک تئاتر باستانی باقی نمانده است. با این حال، خرابه های خانه ها و کارگاه های دوره رومی هنوز قابل مشاهده است. غار جالبی نیز وجود دارد که مرمت آن در دوران ابتدایی مسیحیت انجام شد این غار با نقاشی های آبرنگی بر روی دیوارها مزیّن شد که هنوز بر روی دیوارها دیده می شود.

راهنمای توریست ها
بهای بلیط ورودی به سیدرا آلانیا 5 TL است، اما در اینجا ساعت رسمی و خاصی جهت بازدید وجود نداشته و منطقه حصار بندی نشده است. لازم به ذکر است که اگر تمایل داشتید از این منطقه دیدن فرمایید، هنگام راه رفتن مراقب باشید زیرا در منطقه شکاف های کوچکی وجود دارد که ممکن است با گیاه هان پوشیده شده باشد و از دید شما مخفی بماند.

چگونه های به شهر باستانی سیدرا آلانیا برویم؟

خرابه های سیدرا در بالای تپه آسار واقع شده و ارتفاع آن 400 متر است. نزدیک ترین روستا به این شهر باستانی Seki نام دارد که متعلق به منطقه آلانیا است.
هیچ حمل و نقل عمومی به سیدرا وجود ندارد، بنابراین برای بازدید از سیدرا، یک ماشین اجاره کنید. همچنین می توانید به صورت پیاده، از مسیر ساحلی D400 که یک جاده سر بالایی است به سیدرا بروید.

اگر قصد دارید با ماشین بروید، اطمینان حاصل کنید که خودروی شما سالم و بدون نقص فنی است زیرا مسیر منتهی به شهر باستانی سیدرا آلانیا، جاده ای باریک و بدون آسفالت است. اگر از مرکز آلانیا حرکت می کنید، این شهر باستانی در مسیر 20 کیلومتری شرق D400، در مسیر مرسین قرار دارد. آخرین مرحله سفر بسیار دشوار است، زیرا جاده در واقع یک مسیر باریک و پیچیده است که پر از چاله و تخته سنگ های بزرگ است. در صورتی که از طریق تور آلانیا اقدام به دیدن این سایت باستان شناسی کنید، دغدغه ای برای رفتن به آنجا نداشته و راهنمای تور تمامی کارهای لازم را انجام خواهد داد.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 12:48:07 1399/10/16

بسیار هیجان انگیز به نظر میاد و من خودم یکی از طرفداران این شهر قدیمی و تاریخی و با اصالت هستم . اگه فرصتی پیش بیاد و شرایط هموار و مساعد باشه حتمن به این شهر سفر خواهم کرد . فضای نوستالژی خاص و منحصر به فردی رو به مسافران القا میکنه و برای لحظاتی دور میشین از تمام دغدغه ها و مشغله ها . برید و راضی باشید از سایت سفر بانک که همه چیز رو آسون کرده.

Ava
در تاریخ: 18:16:03 1399/2/27

اصلا فکر نمیکردم ترکیه اینقد تاریخ و تمدن غنی داشته باشه هر چند که اینا همه متعلق به ایران بودن اما خب الان که به نام ترکیه زده شدن و بازگوی تاریخ ترکیه هستن این شهر باستانی با اینکه خیلی خراب و متروکه شده اما باز هم دیدنی هست البته اگه یه راهنما خوب مسلط داشته باشی میشه به خوبی ازش استفاده کرد

ثبت نظر جدید