کورسانلار، غار دزدان دریایی آلانیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 2
کورسانلار، غار دزدان دریایی آلانیا

«غار کورسانلار در آلانیا» (Kursanlar cave in Alanya) از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود و شهرت جهانی دارد. قطر دهانه این غار 10 متر و ارتفاع آن 5 متر است. گفته می شود که غار کورسانلار در گذشته مورد استفاده دزدان دریایی قرار داشته است؛ بدین صورت که غذاها و اموالی را که از طریق دزدی دریایی به دست می آوردند، در این غار پنهان می کردند.

علاوه بر این، این گونه روایت شده است که این غار محل اسارت و زندانی کردن دخترانی که زیبا رو نیز بوده است و مورد اخیر سبب معروف شدن غار شده است. نظر به اینکه آلانیا یک شهر ساحلی است، حضور دزدان دریایی و روایت مذکور، دور از انتظار نیست.

غار کور سانلار در ترکیه

سنگ های غار کورسانلار

در این غار استالاگتیت و استالاگمیت هایی از جنس کلسیت شکل گرفته است که تأثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت غار گذاشته است. علاوه بر این سنگ های رسوبی، سنگ های دیگری نیز در غار تشکیل شده که به دلیل تغییر در ترکیب آب و تغییر در نوع عناصر، رنگ های مختلفی به خود گرفته اند. رنگ برخی از سنگ ها حالت شب تاب دارد، طوریکه در تاریکی غار به صورت یک راهنما عمل می کند.

غار کورسانلار در آلانیا

قایق سواری در غار کورسانلار

قایق سواری در غار کورسانلار و گشت و گذار در این غار از جمله تفریحات و سرگرمی های هیجان انگیزی است که در بازدید از غار می توان انجام داد. لذت قایق سواری و دیدن سنگ ها و استالاگتیت ها و استالاگمیت های داخل غار اغلب نصیب گردشگرانی که از این غار دیدن می کنند، می شود. پوشیدن جلیقه نجات برای قایق سواران الزامی است.

پس از گشت و گذار از این غار معروف، می توانید در رستوران های اطراف، غذای مورد علاقه و محلی را سفارش دهید و نوش جان کنید. تاس کباب از غذاهایی است که پیشنهاد می شود.

آنتالیا یکی از پر بازدیدترین شهرهای کشور ترکیه که جزء کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان است، به شما می‌رود. می توان گفت بخش زیادی از درآمد این شهر، به واسطۀ گردشگرانی که به آلانیا مسافرت می کنند تأمین می شود. آلانیا در نزدیکی آنتالیا واقع شده است. بنابراین اگر سفری به یکی از این دو شهر داشتید، می توانید بازدیدی از شهر دیگر هم داشته باشید.

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 13:55:52 1399/10/16

این بخش از توضیحات سایت سفر بانک در مورد این غار که اشاره کرده بود ، محل زندگی دزدان دریایی و جمع آوری اموالی که به سرقت برده بودند ، بوده برام جالب توجه بود و این داستان و ماجرا به طور قطع در جذب توریست و گردشگر به این مکان تأثیر بسزایی داشته . پتانسیل درآمدزایی خوبی داره و میشه ازش پول پارو کرد.

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:40:03 1399/1/25

من قبلا فکر میکردم که دزدای دریایی فقط مال تو فیلم ها بودن و وجود خارجی نداشتن ،واقعا برام جالبن دزدان دریایی با اون شکل و شمایل عجیب و اون پوشش رو چشمشون در گذشته اموال و غذاهایی که غارت میکردن مثل بعضی حیوانات که غذاشونو قایم میکنن میاوردن و در این غار مخفی کردن ، البته مثل غار علیصدر قایق سواری در این غار به بازدید راحت تر کمک میکنه.اگه رفتین اونجا حتما تاس کباب بخورید از غذاهای ویژه اوناس

ثبت نظر جدید