آکشابه سلطان مسجدی در نزدیکی قلعه آلانیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 17 دی 1399 3
آکشابه سلطان مسجدی در نزدیکی قلعه آلانیا

مساجد زیادی در آلانیا ترکیه وجود دارد که برخی از آن ها ممکن است در لیست تورهای گردشگری آلانیا به چشم بخورند، مسجد امیر بدر الدین و مسجد سلیمانیه نمونه ای از این مساجد هستند که جنبه های تاریخی آن ها سبب جذب گردشگران و علاقه مندان بیشتری به این اماکن دیدنی می شود. «مسجد آکشابه سلطان» (AKshabeh Sultan Mosque) از دیگر مساجد معروف آلانیا، در نزدیکی قلعه آلانیا واقع شده است. نام این مسجد، از آکشابه سلطان که یکی از فرماندهان قلعه آلانیا بود، اخذ شده است. این مسجد در سال 1230 بنا شد و مناره آن در بخش غربی مسجد ساخته شده است.

بازدید از مسجد آکشابه سلطان را از دست ندهید، زیرا علاوه بر بازدید از این بنای معنوی و عبادت در آن می توانید از فروشگاهی که در غرب مسجد ساخته شده است  نیز دیدن کرده و مایحتاج خود را تهیه نمایید.

ورود به مسجد آکشابه سلطان محدودیتی برای اقشار مختلف و اقلیت های مذهبی مختلف ندارد. پیش از ورود به مسجد می بایست کفش های خود را در آورید و همانند هر مکان مذهبی دیگر، با  فروتنی، قداست و احترام مسجد را حفظ کنید.

 

امتیاز 4.83از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 13:33:53 1399/10/16

من که از تصاویر و عکس هایی که از این مکان گرفته شده لذت کافی رو بردم دیگه چه برسه به دید و بازدید از نزدیک . انسان رو ی جورایی هیپنوتیزم میکنه و به سمت خودش میکشونه . بار سفر رو همین الان ببندین و حالش رو ببرید . زمان رو برای سفر باید خالی کرد نه اینکه منتظر بشیم که چندسال یکبار دو سه روزی بریم گردش . سفر سبک زندگیه

هستی بهرامی
در تاریخ: 15:12:07 1399/6/2

اکثر مسجد های ترکیه شبیه هم مهندسی شدن ولی هر کدوم جذابیت خاص خودش رو داره

Ava
در تاریخ: 20:30:08 1399/2/30

این مسجد ها با معماری جالب و متفاوتی که دارن جذابیت خاصی به شهرهای ترکیه دادن تو اکثر شهرها هم اثری ازشون هست و به نظر من تبدیل به یکی از شاخصه یا نمادهای ترکیه شدن حتما از نزدیک خیلی تماشایی تر هستن شاید مسجد با قرار گرفتن در کنار بازارچه بیشتر به چشم بیاد و بازدید کننده ی بیشتری داشته باشه

ثبت نظر جدید