اسکله آلانیا، اسکله ای تاریخی در مدیترانه

اسکله آلانیا، اسکله ای تاریخی در مدیترانه

آلانیا با نام مستعارAlaiyeشهری بندری و یک منطقه معروف ساحلی در ساحل جنوبی دریای مدیترانه و کشور ترکیه است. این بندر با طول حدود 138 کیلومتر در شرق آنتالیا واقع شده و اسکله ای به نام «اسکله آلانیا» (Alanya İskelesi) دارد. جمعیت آلانیا حدود 100000 نفر است. کل منطقه (شهر و منطقه رفت و آمد مکرر) دارای جمعیت حدود 250،000 بوده و مساحت کل 1600 کیلومتر مربع می باشد.

اسکله آلانیا از جاهای دیدنی آلانیا

موقعیت مهم اسکله آلانیا در ترکیه

آلانیا به دلیل موضع استراتژیک طبیعی که به صورت یک شبه جزیره کوچک در دریای مدیترانه در زیر کوه های تورور دارد، برای بسیاری از امپراطوری های مدیترانه مانند پوتلیما، روم، بیزانس، امپراتوری عثمانی و سلوکی مهم بوده است. بیشترین اهمیت سیاسی آلانیا در قرون وسطی، دوران سلجوقیان و زمان حکومت علاء الدین کِی قباد اول بود. علاء الدین کی قباد اول در ساخت بسیاری از بناهای این شهراز جمله قلعه آلانیا، برج کیزیلکولی و بندر کشتی سازی سلجوقی نقش داشته است.

اسکله آلانیا در گذشته یک بندر مهم برای کارهای تجاری بود، هم اکنون نیز محل تردد کشتی های کوچک است. برخی اعتقاد دارند که این اسکله تشابه زیادی به اسکله شهر نیس در فرانسه دارد. در اطراف آن، سوپرمارکت و دستفروش هایی مستقر شده اند که اجناس خود را نسبت به مناطق دیگر گران تر عرضه می کنند. بنابراین، اگر با تور آلانیا و یا به صورت شخصی از این اسکله دیدن کردید، موقع خرید به این موضوع توجه داشته باشید.

اسکله آلانیا

موقعیت و آدرس اسکله آلانیا

Address: Harbor, Alanya, Turkey.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)
افزودن نظر جدید