بازدید از موزه آلتین کوی آنکارا را از دست ندهید

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 1
بازدید از موزه آلتین کوی آنکارا را از دست ندهید

موزه آلتین کوی یک موزه فضای باز است که شامل خانه های سنتی آناتولی، نمایشگاه های صنایع دستی و کشاورزی و حیوانات مزرعه است. این مجموعه گردآوری شده تا معماری و طریقه زندگی مردم روستایی ترکیه را در دهه های 1930، 1940 و 1950 میلادی نشان دهد.

اگر به چنین موزه هایی تمایل دارید می توانید در سفر به آنکارا، زندگی روستایی 100 سال پیش این شهر را در موزه آلتین کوی تجربه کنید. مدارس شهر آنکارا معمولاً دانش آموزان خود را به این موزه می برند تا دقایقی از زندگی شهری آنکارا دور شده و آشنایی اندکی با زندگی های روستایی و کهن کسب کنند.

موزه فضای باز آلتین کوی از جاهای دیدنی آنکارا

بازدید از موزه التین کوی می تواند به عنوان یکی از جاهای دیدنی آنکارا در برنامه تورهای گردشگری آنکارا قرار گیرد. اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید، در زمان خرید بلیط، نقشه موزه را نیز دریافت کنید، زیرا به گشت و گذار بهتر شما کمک خواهد کرد. البته گردشگرانی که از طریق تور به این موزه می روند، نیاز چندانی به دریافت نقشه نخواهند داشت، زیرا راهنمای تور آن ها را راهنمایی خواهد کرد.

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

ویژگی های موزه آلتین کوی

این مجموعه موزه ای روباز می باشد که در یک فضای طبیعی بر پا شده است؛ از این رو، موزه‌ای متفاوت از دیگر موزه‌های رسمی است. در اینجا فضایی وجود دارد که علاقه مندان قادرند به راحتی در فضای آزاد قدم بزنند، از باغ ها عبور کنند، از میان حیوانات راه بروند و با مردم روستا چای بنوشند! اینجا نمایی از زندگی شیرین و کم دغدغه روستایی را به تصویر می کشد. بر خلاف سایر موزه ها که شما حیوانات را به صورت خشک شده و بی جان می بینید، در این مجموعه حیوانات زنده هستند و شما می توانید حیواناتی مانند بز، گوسفند، سگ، گربه و پرندگان را ببینید. با توجه به مواردی که گفته شد، سعی کنید در زمانی که آب و هوای آنکارا برای بازدید مساعد است، از آنجا دیدن کنید.

پس از گشت و گذار در این موزه می توانید در کلبه ها و کافه های آن استراحت کنید و ازنوشیدنی ها و خوراکی های آن لذت ببرید. همچنین می توانید نهار یا شام خود را در یکی از رستوران‌های برج آتاکوله میل کنید.

در گرجستان نیز یک موزه قوم نگاری فضای باز وجود دارد که جزء جاهای دیدنی تفلیس محسوب می شود و مورد بازدید علاقه مندان و تورهای تفلیس قرار می‌گیرد.

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

ساعت کار و آدرس موزه آلتین کوی

ساعت کار این مجموعه که در محله بشیکاتش واقع شده، هر روز 10:00 تا 19 است.

Address: Beşikkaya Mahallesi, 2044/1. Sk., 06230 Altındağ/Ankara, Turkey.

Phone: +90 312 375 15 88

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 00:29:53 1399/3/2

چقدر جالبه اینجا واقعا تجربه ی متفاوتی در اختیار بازدیدکنندگان قرار میده من فکر نمیکردم نمونه های از زندگی روستایی واقعا اینجا وجود داشته باشه حدس میزدم با عروسکهای مخصوص نمونه های از زندگی روستایی رو نشان داده باشن جدا که خیلی از این موزه خوشم اومد دوست دارم از نزدیک ببینمش و زندگی روستایی ترکیه رو به عینه ببینم

ثبت نظر جدید