از برج آتاکوله آنکارا را در زیر پای خود ببنیند

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 تیر 1399 1
از برج آتاکوله آنکارا را در زیر پای خود ببنیند

برج آتاکوله (Atakule Tower Ankara) جلب نظر می کند! ارتفاع 125 متری (410 فوتی) و همچنین پانورامیک بودن آن، سبب می شود تا توجه هر بیننده در هر نقطه ای از این شهر بزرگ به آن جلب شود. برج گردان آتاکوله در بین سال های 1987 تا 1989 ساخته شد و در 13 اکتبر 1989 توسط رئیس جمهور تورگت اوزال افتتاح گشت.

همچنان که برج ساعت ازمیر را نماد شهر ازمیر می دانند، آتاکوله نیز نماد شهر آنکارا است. با توجه به اینکه این شهراماکن اداری زیادی را در خود جای داده است، بازدید از برج گردان آتاکوله که پاساژها و رستوران های متعددی را در خود جای داده است، به عنوان یکی از جاهای دیدنی آنکارا سرگرم کننده و مورد توجه توریست‌ها و تورهای آنکارا است.

برج آتاکوله

برج آتاکوله آنکارا

جاذبه های برج آتاکوله

برج آتاکوله آنکارا که یکی از نمادهای اصلی این شهر محسوب می شود، تنها یک برج معمولی نیست. رفتن به داخل محوطه داخلی آن خالی از لطف نیست و اگر به دنبال مرکز خریدی در آنکارا هستید، می توانید مغازه ها و فروشگاه های خوبی را در آنجا بیابید. اینجا هم فال است هم تماشا! علاوه بر 5 مجموعه خریدی که در این سازه وجود دارد، یک رستوران گردان مجلل به نام Sevilla نیز در آنجا راه اندازی شده است.

این رستوران به آرامی حول یک محور گردان (360 درجه) می چرخد و در این صورت می توانید در حین صرف غذا، تمام شهر را تماشا کنید. منظره ای که در آنجا از شهر می بینید به ویژه شب ها زیباتر و دیدنی تر است. در بالای Sevilla رستوران‌های دیگری نیز وجود دارد که البته گردان نیستند. علاوه بر این رستوران ها، یک کافه به نام UFO نیز در برج گردان آتاکوله وجود دارد.

در برج ایفل نیز فضایی وجود دارد تا گردشگران بتوانند از آنجا نمایی پارانومیک از شهر پاریس داشته باشند.

رستوران گردان برج آتاکوله

امکانات نماز

در این سزه بلند فضای مخصوصی برای عبادت و نماز خواندن اختصاص داده شده است که اگر گردشگران به مساجد دسترسی نداشتند و از مساجد شهر (مانند مسجد کجا تپه) دور بودند، بتوانند نمازشان را در آنجا بخوانند.

آدرس و موقعیت برج آتاکوله

جهت دسترسی به نماد آنکارا باید به منطقه چانکایا (Çankaya district) بروید. به دلیل آنکه منطقه چانکایا خود بر روی یک تپه قرار دارد، برج حتی در طول روز که هوا روشن است نیز تقریباً از هر نقطه از شهر قابل مشاهده است. فرقی نمی کند آب و هوای آنکارا سرد باشد یا گرم، این برج در تمام روزهای سال مراجعه کنندگان خود را دارد.

Address: Çankaya, Atakule, 06690 Çankaya/Ankara, Turkey

دسترسی از روی نقشه

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 01:41:13 1399/3/1

به نظر من اصلا معماری جالبی نداره میتونست خیلی بهتر از اینا طراحی بشه خیلی ساده و بی روح فقط بخاطر ارتفاع و دید مناسبی که میتونه در اختیار گردشگرا قرار بده مورد توجه هستش و با رستورانی که داره شاید نمونه ای برج میلاد بتونه ارائه بده اما واقعا نمای جذابی نداره شاید هم من خوشم نیومده باشه

ثبت نظر جدید