معبد آگوستوس در آنکارا صومعه ای از رومی ها

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 1
معبد آگوستوس در آنکارا صومعه ای از رومی ها

معبد آگوستوس (Temple of Augustus) بین 25 تا 20 سال قبل از میلاد ساخته شد. پس از مغلوب شدن رم از آناتولی مرکزی، آنکارای مدرن امروزی به عنوان پایتخت جدید گالاتیا تعیین شد. بعد از مرگ آگوستوس در 14 دسامبر، کارها و خدمات این شخص به زبان لاتین در امتداد دیواره های داخلی و به زبان یونانی روی ستون‌های دیوار بیرونی محوطه داخلی معبد نوشته شد.

در حالی که کتیبه‌های مختلفی از این اثر در سراسر امپراتوری سابق رم پراکنده شده است، نسخه متنی که امروزه در آنکارا است، کامل ترین نسخه به حساب می آید. در قرن پنجم معبد آگوستوس آنکارا به کلیسا تبدیل شد و در قرن پانزدهم نیز به یک مدرسه یا یک مدرسه مذهبی اسلامی و مسجدی برای فرقه صوفی بامیری تبدیل گشت.

معبد آگوستوس در آنکارا و تور ترکیه

 

مقاله پیشنهادی ما :  معابد بعلبک

معبد آگستوس آنکارا در گذر زمان

در طول زمان، فعالیت های لرزه‌ای و آلودگی هوا، سنگ های معبد آگوستوس را از بین برده است، سطوح حاوی کتیبه های یونانی و لاتین نیز از این امر مستثنی نبوده است. این معبد در سال های 2002 و 2004 به منظور کمک به جلوگیری از آسیب بیشتر، در نمایشگاه جهانی موزه‌ها، در زمره ساختمان های تاریخی گنجانده شد.

در سال 2008 شهرداری کلان شهر آنکارا مستندات مربوط به محل، از جمله ترسیمات یا نقشه های اندازه گیری را ارائه کرد. در ماه فوریه سال 2016، وزارتخانه اعلام کرد که قصد دارد این بنای تاریخی را به طور کامل بازسازی کند. حفاظت از این معبد این اطمینان را ایجاد خواهد کرد که اظهارات حضور روم در آناتولی برای نسل های آینده باقی خواهد ماند.معبد آگوستوس در آنکارا

 

مقاله پیشنهادی ما :  معبد پانتئون رم

معماری معبد آگوستوس

معماری معبد آگوستوس بر روی مکانی مرتفع به ارتفاع 2 متر ساخته شده بود. پیش از تخریب بدین صورت بوده است که بخش بیرونی معبد 36 متر عرض و 55 متر طول داشته است. در امتداد بخش طویل معبد، 15 ستون وجود داشت. به علاوه، 4 ستون در قسمت جلوی ساختمان و 2 ستون نیز در قسمت انتهایی معبد قرار داشته است.

معبد آگستوس در آنکارا ترکیه

آدرس:

Address: Haci Bayram, 06030 Altindag / Ankara, Turkey.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 23:20:28 1399/2/31

بیش از هر چیزی قدمت این معبد آدمو جذب میکنه خیلی جالبه که بعد از این همه سال هنوز آثاری ازش مونده هر چند که این معبد ظاهرا غیر از چند تیکه سنگ چیزی دیده نمیشه فکر میکنم بازدید از این معبد نیازمند یه راهنمای کار بلد باشه که توضیحات کاملی از معبد در اختیار بازدید کننده بزاره

ثبت نظر جدید