آلسن کک منطقه ای توریستی در ازمیر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 تیر 1399 1
آلسن کک منطقه ای توریستی در ازمیر

آلسن کَک (Alsancak) منطقه ای در ازمیر ترکیه و مرکز تاریخی شهر است. این منطقه از نواحی ساحل جنوبی خلیج ازمیر گسترش می یابد. در زمان عثمانی ها، این منطقه "لاپونتا" (یک کلمه ایتالیایی به معنی کلبه است) نام داشت و بخشی از شهر بود که افراد با طبقه اجتماعی متوسط در آنجا سکونت داشتند.

منطقه آلسن کک ازمیر

 

مقاله پیشنهادی ما :  ازمیر کجاست

درباره منطقه آلسن کک ازمیر

  • در این منطقه دو خیابان بزرگ به نام های کوردن اول و کوردن دوم به موازات خط ساحلی، شریان اصلی جاده را تشکیل می دهند. منطقه در سطحی در یک دشت آبرفتی واقع شده است که دارای خیابان هایی با طراحی خوب، بلوک هایی از آپارتمان مدرن و فروشگاه ها، خانه های گران قیمت و منحصر به فرد و ساختمان های تجاری است. شلوغ ترین ساختمان های اداری، از جمله کنسولگری ها نیز در اینجا قرار دارد.
  • دو هتل بزرگ بین المللی با نام های هتل سوئیس (Swissôtel) و هتل هیلتون ازمیر (Hilton) در منطقه ساخته شده که در بخش انتهایی منطقه کوناک واقع شده است.
  • موزه آتاتورک ازمیر هم در اینجا واقع شده است؛ این موزه فرصتی فراهم می کند تا بازدیدکنندگان نگاهی بر زندگی ثروتمندان قرن نوزدهم داشته باشند. موزه آتاتورک آلانیا نیز موزه ای دیگر از این شخصیت محبوب ترکیه است.
  • تعداد زیادی رستوران، کافه و مراکز تفریحی دیگر در اینجا وجود دارد.
  • به دلیل اینکه یهودیان زیادی در این ناحیه زندگی می کنند، جدیدترین عبادتگاه یهود در شهر ازمیر، در اینجا ساخته شده است.
  • بندر یا لنگرگاه ازمیر، استادیوم و ایستگاه خط آهن آلسن کَک نیز در این منطقه ساخته شده است؛ ایستگاه راه آهن این منطقه قدیمی ترین ایستگاه راه آهن در ترکیه است که توسط شرکت راه آهن Oriental در سال 1856 ساخته شد تا خط راه آهن ازمیر را به آیدین (Aydin) متصل کند. ساختمان اصلی این ایستگاه در سال 1858 تکمیل و خط آیدین در سال 1866 افتتاح شد. در سال 2001  ایستگاه از 4 مسیر و 2 پلتفرم به 10 مسیر و 6 پلتفرم گسترش یافت.

منطقه آلسن کک ازمیر

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 01:02:24 1399/3/4

اصلا ترکیه هر جای گردشگری که داره خاص و تماشایی هست این منطقه فکر میکنم جز بی نظیرترین مناطق ازمیر باشه با تمیزی و نظم و خاصی که داره خیلی دل فریب شده و البته دریا هم مزید بر علت شده با قایق و کشتی های قشنگ یه منطقه ی فوق العاده واسه تفریح تشکیل دادن عالی بود

ثبت نظر جدید