باغ وحش ازمیر از دیدنی های ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 تیر 1399 2
باغ وحش ازمیر از دیدنی های ترکیه

در 30 نوامبر سال 2008 در ازمیر باغ وحشی به همین نام راه اندازی شد؛ «باغ وحش ازمیر» (Izmir Zoo) را می توان یکی از مهمترین پروژه های این شهر به حساب آورد، زیرا منطقه طوری مدیریت و راه اندازی شده که تمامی زمینه های لازم برای زندگی جانوران فراهم شده است. 1408 حیوان در این پارک زندگی می کنند؛ برای زندگی این حیوانات، گونه های گیاهی متعددی نیز لازم است و به همین منظور، 128 گونه گیاهی نیز در این باغ وحش پرورش داده شده و موجود است.

انواع حیوانات آسیایی، آفریقایی، اروپایی، آمریکایی و همچنین یک زمین بازی برای کودکان و رستوران نیز در اینجا وجود دارد و از این رو، این پارک حیات وحش، به یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی ازمیر تبدیل شده است.

باغ وحش ازمیر از جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه

درباره باغ وحش ازمیر

در برخی از باغ وحش ها مثل باغ وحش بانکوک، به مراجعه کنندکان نقشه ای داده می شود. در اینجا نیز پس از ورود به مجموعه، یک نقشه رایگان از محوطه پارک در اختیار شما قرار داده می شود تا بدانید که می خواهید به کدام بخش ها بروید یا از کدام قسمت ها دیدن کرده اید و بازدید از کدام قسمت ها باقی مانده است. با توجه به اینکه این مجوعه بسیار بزرگ است، دوچرخه هایی در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده می شود تا به این ترتیب دسترسی راحت تری به بخش های مختلف پارک داشته باشند.

شتر مرغ، پرندگان شکاری، پرندگان جنگل های آفریقا، طاووس‌های زیبا، شتر، گوزن قرمز، زرافه، خرچنگ، گرگ و غیره، از جمله حیوانات موجود در این پارک هستند. درختان و فضای سبزی که در سراسر مجموعه وجود دارد، این امکان را فراهم می کند تا در زیر سایه و فضای خنک آن ها کمی استراحت کنید.

باغ وحش ازمیراز جاذبه های دیدنی ازمیر ترکیه

مشخصات باغ وحش ازمیر

  • این پارک در زمینی به مساحت 425000 مترمربع زمین قرار دارد.
  • بیش از 1408 حیوان و 128 گونه گیاه مختلف در این پارک وجود دارد؛ از میان مجموع حیوانات، 1200 تا از آن ها حیوانات وحشی و همچنین گونه های در معرض خطر انقراض هستند (مثل فیل آسیایی).
  • همانند باغ وحش پاتایا، در اینجا نیز حیوانات در محوطه های بزرگ و وسیعی قرار دارند.
  • توضیحاتی در مورد حیوانات، ویژگی ها و عادات غذایی آن ها به دو زبان ترکی و انگلیسی نوشته شده است.
  • بسیاری از حیواناتی که در این باغ وحش زندگی می کنند، در فهرست خطرناک ترین گونه های جانوری جهان قرار دارند.
  • مشهورترین حیوان ساکن در باغ وحش ازمیر، یک فیل آسیایی کوچک است که مورد تحسین بازدید کنندگان قرار دارد؛ این فیل توسط شهروندان شهر، به نام Izmir نامگذاری شده است.

باغ وحش بزرگ ازمیر از جاهای دیدنی ازمیر ترکیه

ساعت کاری، هزینه ورود و آدرس باغ وحش ازمیر

ساعت کار این مجموعه 9 تا 18 (6 عصر) است. هزینه ورودی برای دانشجوها TL 1 و برای بزرگسالان  TL 3 است. ورود برای کودکان 1 تا 6 سال رایگان می باشد.

این مجموعه دیدنی در دهکدۀ Sasalı از استان Karşıyaka قرار داشته و فاصله آن تا مرکز شهر حدود 30 دقیقه است. اگر مبدأ حرکت شما بندر Karşıyaka باشد، می توانید با استفاده از اتوبوس شماره 777 نیز به باغ وحش در ازمیر بروید؛ دسترسی از این بندر به آنجا بسیار آسان است.

Address: Ahmet Piristina Caddesi Sasali | Cigli, Izmir.

Phone: +90 232 327 39 00

در سفر به این شهر توریستی، بازدید از دیگر جاذبه های دیدنی آن مثل آسانسور ازمیر، دهکده شیرینجه و بازار کمرالتی را فراموش نکنید.

امتیاز 4.70از 5 (10 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 00:52:49 1399/3/4

من همیشه مخالف باغ وحش بودم چون اعتقاد دارم حبس یه سری حیوان به خاطر منافع ما انسان ها که با بازدید ما از اونا میل بیشتری به این کار پیدا می شه خیلی ظلم بزرگی در حق حیوانا هست اما خب این باغ وحش واقعا شبیه سازی از جنگل هست و فکر می کنم تفاوت چندانی با زندگی طبیعی حیوانا نداشته باشه فقط شاید راحتتر غذا پیدا کنن

مهراد حقانی
در تاریخ: 21:31:40 1399/1/26

به نظرم که این باغ وحش دقیقا مثل یه جنگل میمونه و حیوانات بدون هیچگونه کمی و کاستی در کنار هم زندگی میکنند و مسئولان این باغ وحش همه جور امکاناتی رو برای حیوانات فراهم کردن،البته علاوه بر حیواناتی که در این باغ زندگی میکنند ۱۳۰ گونه گیاهی نیز در این محیط رویش میکنند.به دلیل پهناور بودن این پارک و خستگی ناشی از پیاده روی دوچرخه هایی برای گردش در این محیط در اختیار عموم قرار میگیرد ،این پارک بی نظیره از لحاظ تنوع پرندگان و پستانداران.خوش بگذرونید.

ثبت نظر جدید