موزه آگورا در شهر ازمیر ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 تیر 1399 0
موزه آگورا در شهر ازمیر ترکیه

موزه ها یکی از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری هر شهر و کشوری محسوب می شوند. در کشور توریستی – تاریخی ترکیه و در شهر ازمیر، موزه ای دیدنی به نام «موزه آگورا» (Agora) وجود دارد که یک موزه باستان شناسی است. این موزه توسط استاوا (Stoa) بنا نهاده شد؛ در واقع وی در دهه 1950 مصنوعاتی که در حین حفاری آگورا کشف کرده بود گرد آوری کرد و آن ها را به صورت یک موزه تدوین نمود. بازدید از این موزه می تواند یکی از اهداف فرهنگی هر تور گردشگری ازمیر باشد.

 

موزه آگورا در تور گردشگری ترکیه

 

ویژگی های موزه آگورا

در طبقه همکف موزه آگورا مجسمه ای بازسازی شده از استاوا آتالوس به چشم می خورد.

Themistocles، قهرمان جنگ های فارسی و شهروند برجسته آتن بود که با وجود مشارکتش در جنگ ها، مجبور شد از آتن بیرون برود و در تبعید بمیرد. مجسمه این قهرمان در موزه آگورا به نمایش گذاشته شده است.

در این موزه چند نمونه استراکا (ostraca) و یک کتیبه وجود دارد که در آن اطلاعاتی در مورد افرادی که در زلزله 178 میلادی به مصر کمک کردند، وجود دارد. همچنین چراغ های روغنی، گردنبند و جواهرات طلا، سکه های آتنی (مربوط به قرن ششم قبل از میلاد، قرن پنجم و قرن چهارم) و حلقه های انگشتر از جنس طلا در این موزه دیده می شود.

 

موزه آگورا در ازمیر ترکیه

 

مهم ترین و برجسته ترین بخش موزه آگورا، بخش هنری آن است که به پیش از عصر سنگ مربوط می شود و  اشیاء آن مربوط به قبل از عصر سنگ، زندگی روزمره و مصنوعات مربوط به آن دوره است که مستقیما به توابع دموکراتیک آتن در طول دوره کلاسیک مربوط می شود. علاوه بر این ها، در بخش هنری موزه تابلوهای بزرگ با متن ارائه توضیحات و نقاشی هایی همراه با بسیاری از آثار مهم وجود دارد.

موزه آگورا یک موزه کوچک است که در اواسط روز، شلوغ بوده و بیشتر بازدیدکنندگان در این موقع از روز از موزه دیدن می کنند. بیشتر اشیاء و مصنوعات موزه در ویترین های شیشه ای در معرض نمایش گذاشته شده است.

ساعات بازدید از موزه آگورا

ساعات بازدید از موزه آگورا 8 صبح تا 5 بعد از ظهر است.

 

 

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)