مسجد حصار مسجدی زیبا و باشکوه در ازمیر

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 25 تیر 1399 1
مسجد حصار مسجدی زیبا و باشکوه در ازمیر

«مسجد حصار» عبادتگاهی زیبا و با شکوه است که در سال های 1592 تا 1598 توسط شخصی به نام "آیدین اوغلو یاکاپ بیگ" ساخته شد. با توجه به این که ترکیه کشوری است که تعداد قابل توجهی مسلمان را در خود جای داده، مساجد متعددی نیز در این کشور و در شهرهای مختلف آن ساخته شده است. برخی از این مساجد در سال های نه چندان دور ساخته شده اند و برخی نیز قدیمی و کهن بوده و به عنوان اماکن دیدنی و مذهبی به شما می روند.

مسجد حصار در ازمیر ترکیه

ویژگی های مسجد حصار

  • مسجد حصار ازمیر دارای یک گنبد بزرگ می باشد که بر روی هشت ستون استوار شده است.
  • بر سر در یا ورودی مسجد حصار این نوشته به چشم می خورد: هر کسی به اینجا وارد شود امن است؛ Anyone who comes in is safe.
  • این مسجد با سنگ ساخته شده است.
  • پوشش گنبد از سرب است.
  • مناره مسجد دارای یک بالکن است.
  • فضای داخلی مسجد بهترین سبک های هنر معماری عثمانی را به نمایش گذاشته است.
  • دکوراسیون داخلی مسجد بسیار زیبا و چشم نواز است.

مسجد حصار در شهر ازمیر

بازسازی مسجد حصار ازمیر

مسجد حصار در قرن نوزدهم و بیستم چندین بار احیا شد و از این رو برخی از تأثیرات اروپایی را به خود گرفت که امروزه این تغییرات و تأثیرات را می توان در آن مشاهده کرد.

مسجد حصار ازمیر، امروزه در کنار مجموعه اداری کمرالتی (Kemeralti) قرار دارد. مغازه های کوچکی در کنار دروازه‌های اصلی مسجد قرار دارد که بیشتر گل فروش هستند؛ همچنین مکان‌های معتبری برای نوشیدن چای و گپ زدن وجود دارد. یکی از باورها یا شایعه‌هایی که مورد مسجد حصار ازمیر وجود دارد این است که این مسجد توسط سه اهدا کننده خَیّر ساخته شده است و به همین دلیل است که در آن سه دروازه و سه میراب ساخته شده است.

ترکیه جزء کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان است و برای رفتن به آنجا و بازدید از مساجد متعدد و تاریخی آن، دغدغه تهیه روادید نخواهید داشت. این در حالی است که برای سفر به دبی و بازدید از مساجد آن ویزای دبی لازم است.

آدرس

Address: Konak, 904. Sk. No: 52, 35250 Konak / Izmir, Turkey.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 00:42:49 1399/3/2

عجب مسجد پر زرق و برقی شبیه امام زاده های ایران هست اما باوجود مساجد زیادی در ترکیه به نظر من همه یه جور جذابیت دارن و اون حس و حال آرامشی هست که به آدم میدن فکر میکنم از نزدیک و با رفتن به داخل این مسجد به حالت روحانی و فضای عرفانی مسجد رسید و حال روحی آدم خوب بشه

ثبت نظر جدید