بنای آپولو بزرگترین بنای جهان هلنیستی در دیدیم

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 11 تیر 1399 0
بنای آپولو بزرگترین بنای جهان هلنیستی در دیدیم

یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی در شهر دیدیم ترکیه «معبد آپولو» یا «بنای آپولو» است که در ساحل غربی این شهر قرار دارد. بازدید از این بنای تاریخی شما را سال ها به عقب باز می گرداند و از این رو برای علاقه مندان به اماکن باستانی بسیار جالب خواهد بود.

بنای آپولو، نقطه عطفی برای استراحتگاه‌های گردشگری اطراف Altinkum و دیدیم بوده است. این سایت باستانی در سواحل اژه، هر ساله هزاران مسافر و گردشگر را جذب می کند. نام تاریخی این منطقهDidyma  بوده و امروز نشانه هایی از تاریخ یونان را می توان در جای جای آن دید.

معبد آپولو در دیدیم ترکیه از مقاصد گردشگری تور ترکیه

بنای آپولو در شهر دیدیم ترکیه

جستجو برای کشف بنای آپولو

بنای آپولو به عنوان یکی از بزرگترین بناها یا معابد جهان هلنیستی محسوب می‌شود که قابل مقایسه با Heraion در ساموس یا معبد آرتمیس در افسوس که یکی از عجایب هفتگانه است می‌باشد. کلیسایی که در حیاط این بنا ساخته شده بود به واسطۀ زلزله تخریب شد. طول این بنا 110 متر (360 فوت)، عرض آن 51 متر (167 فوت) و ارتفاعش 24 متر (78 فوت) می باشد. بنای آپولو یادآور می شود که معماری های پیچیده و زیبا، صرفاً به رومی ها محدود نمی شود.

جستجو برای کشف بنای آپولو برای نخستین بار در سال 1904 آغاز شد. پیش از آنکه یونانی‌ها منطقه را اداره کنند، این بنا معبدی برای پرستش و شکرگزاری بود. شهر باستانی آپلو از طریق مسیر جاده‌ای که امروزه به عنوان جاده مقدس یا جاده پادشاهان شناخته می شود، به شهر باستانی میلتوس متصل شده است.

در میان جاهای دیدنی گرجستان و جاهای دیدنی تفلیس نیز چنین شهرهای باستانی دیده می شود.

معبد آپولو در دیدیم ترکیه از مقاصد گردشگری

هزینه و ساعات ورود به بنای آپولو

هزینه ورود به بنای آپولو 10 لیر ترکیه است. ساعات ورود به این منطقه باستانی در ماه‌های مختلف سال متفاوت است؛ ماه آوریل تا اکتبر از ساعت 8 صبح تا 7 بعدازظهر و در ماه های نوامبر تا مارس 8:30 صبح تا 5:30 بعدازظهر است.

استراحت و تفریح در سواحل ماسه ای دریای اژه و غواصی در دیدیم از سرگرمی‌های این شهر محسوب می‌شود.

آدرس

Address: Hisar, Özgürlük Cd. Özgürlük Cad., 09270 Didim/Aydın, Turkey.

امتیاز 4.00از 5 (1 رای)