دروازه میندوس در بدروم ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 دی 1399 1
دروازه میندوس در بدروم ترکیه

شهر بدروم از شهر های توریستی کشور ترکیه به شمار می رود و در تعداد زیادی از تور های ترکیه، بازدید از این شهر نیز در برنامه قرار دارد. این شهر از جاذبه های تاریخی و باستانی زیاد و دیدنی بهره می برد که همین موضوع آن را به یک شهر مهم گردشگری در ترکیه تبدیل کرده است.

درباره دروازه میندوس در بدروم ترکیه

خرابه های باستانی در بدروم به تعدد یافت می شود و این خرابه ها هرکدام در زمان خود یک بنای باشکوه بوده اند که اکثر آنها در زمان حکومت هخامنشی و توسط ماسلوس ساخته شده اند.

یکی از این بنا های باستانی مربوط به قلعه محافظ شهر هالیکارناسوس است که دیواری به طول 7 کیلومتر داشته است (تعداد دروازه های این قلعه 2عدد ذکر شده که میندوس یکی از آنها است).

 

دروازه میندوس در بدروم ترکیه

 

تاریخچه دروازه میندوس

به گفته برخی، این دروازه یکی از دروازه های مهم تاریخ باستان است. "دروازه میندوس ترکیه محل برخورد سپاهیان ایران و اسکندر مقدونی بود".

بیرون دیوارهای قلعه، خندقی کنده شده بود که تعداد زیادی از سپاهیان اسکندر در آن غرق شدند(براساس شواهد به دست آمده این خندق 8 متر عمق، و 56 متر طول داشته است) و در حمله اول، اسکندر شکست سنگینی را متحمل شد و عقب نشینی کرد هرچند که مدتی بعد با تعداد 2500 سرباز و در سال 331 طی نبرد گوگمل موفق به شکست سپاهیان اردشیر سوم شد و بابل را فتح کرد.

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 12:19:27 1399/10/13

مکان بسیار تاریخی در کشور ترکیه محسوب میشه و از دروازه های بنام و معروف در زمان خودش و حتی امروزه هست . این مکان همچنین یادآور نبرد خونین بین فاتح دنیا یعنی اسکندر و سپاهیان و نظامیان ایران باستان است که خب برای هواداران تاریخ و فرهنگ بسیار بیشتر مورد مطالعه و توجه قرار گرفته و میگیرد . به نظرم برای حداقل یکبار دیدن جذابه.

ثبت نظر جدید