آمفی تئاتر تاریخی بدروم

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 14 دی 1399 1
آمفی تئاتر تاریخی بدروم

ترکیه کشوری است با تاریخ غنی باستانی و به دلیل داشتن حکومت های مختلف از زمان باستان تا به حال ، بنا های تاریخی و باستانیِ دیدنی زیادی در این کشور قرار دارد. تعداد زیادی از شهر های ترکیه در سالیان اخیر در رشد گردشگری این کشور سهیم بوده اند و از آن بهره برده اند. گردشگران ایرانی زیادی از این کشور بازدید می کنند و به همین علت سفربانک تصمیم به معرفی آثار باستانی و دیدنی ترکیه دارد. در این مقاله کوتاه به معرفی آمفی تئاتر بدروم ترکیه می پردازیم.

در زمان هخامنشیان و در مدت حکومت ایرانیان بر ترکیه، یکی از فرمانداران این منطقه زمان و هزینه زیادی برای آبادانی این شهر صرف کرد، امکانات و نیازمندی های شهر برطرف شد و یک آمفی تئاتر نیز در این شهر احداث شد.

آمفی تئاتر تاریخی بدروم

تاریخچه و کارایی آمفی تئاتر بدروم

زمان ساخت آمفی تئاتر حدوداً به 4 قرن قبل از میلاد بازمی گردد و معماری آن توسط اشخاص برجسته آن زمان انجام شده است و حتی نام آنها روی صندلی های سنگی آمفی تئاتر حک شده.

آمفی تئاتر ها برای برگزاری مراسم های مختلف از جمله نبرد گلادیاتور ها و تئاتر های متفاوت استفاده می شد و حتی امروزه نیز استفاده از آنها رواج دارد و در کنسرت ها و مراسم های فرهنگی مورد استفاده است. آمفی تئاتر در سال 1973 به صورت موزه رو باز برای بازدید عموم باز گشایی شد و بازدید از آن رایگان است.

آمفی تئاتر بدروم

دیدنی های اطراف آمفی تئاتر بدروم

یکی از عجایب هفتگانه قدیمی (Mausoleum at Halicarnassus) در نزدیکی این آمفی تئاتر بدروم واقع شده است. که امروزه فقط خرابه هایی از آن باقی مانده است. این آرامگاه متعلق به یک حاکم ایرانی بوده و شکوه و عظمت آن است که این آرامگاه باستانی را را در بسیاری از کتاب های باستان به عنوان شگفتی های جهان جای داده است البته که مطالعه درباره آرامگاه هالیکارناسوس همچنان ادامه دارد.

آمفی تئاتر تاریخی بدروم در تور ترکیه

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ایمان
در تاریخ: 12:15:20 1399/10/13

بسیار معماری جالب و خلاقانه ای در اون زمان داشته و به ذهن معماران و هنرمندان این سازه رسیده . با اینکه این مکان بسیار قدیمی است و به قبل از میلاد مسیح میپردازد ولی امروزه نیز از اون استفاده میشه و به مکان متروکه و مخروبه ای تبدیل نشده . اسامی بعضی از سازندگان این سازه نیز روی این سنگها حکاکی شده که خواندن درست نام ها کار هر کسی نیست . از نمای بالا فوق العاده به نظر می رسه .

ثبت نظر جدید