سرزمین باستانی کاپادوکیا کجاست ؟

بالن سواری بر فراز شهری سنگی پوشیده از صخره‌های بزرگ و کوچک و طبیعتی که به دست مواد مذاب آتشفشانی در گذشته شکل منحصر به فردی به خود گرفته است، سفری به یاد ماندنی برای شما خواهد بود. اگر علاقه‌مند به طبیعت بکر و افسانه‌های قدیمی هستید پیشنهاد می‌کنیم که با این مقاله همراه باشید تا با یکی از مکان‌های اسرارآمیز و جذاب توریستی در ترکیه آشنا شویم.

کاپادوکیا در ترکیه

 

شهر کاپادوکیا زمانی جزء امپراطوری روم باستان بوده است و قدمتش به 4000 سال پیش می‌رسد. در گذشته دور ساکنان این مناطق شروع به ساختن سازه‌ها و مکان‌هایی برای زندگی در دل این سنگ و صخره‌های حاصل از فرسایش کردند و نتیجه این ساخت و ساز‌ها شهری شد که تا چشم کار می‌کرد سنگی بود. کلیساهایی در میان غارها با معماری خاص و تونل‌های تو در تو، موزه‌ "گورمه" و شهرهای زیزمینی "درینکویو" و "کایماکلی" از جاذبه‌های مشهور این شهر توریستی هستند. 

یکی از سازه‌هایی که مردم کاپادوکیا در گذشته، بسیار ساخته‌اند دودکش‌های افسانه‌ای است که اشکال مختلفی دارند اما بیشتر آنها بلند و کشیده هستند و در بالاترین نقطه‌شان سنگی بزرگ قرار گرفته که از سنگ‌های زیرین سخت‌تر است و به همین دلیل از فرسایش آنها جلوگیری می‌کند. این سازه‌های عجیب در بیشتر مناطق کاپادوکیا به چشم می‌خورند و یکی از شناسه‌های این مناطق به شمار می‌آیند.

دود کش های کاپادوکیا

شهرهای زیرزمینی از دیگر جاذبه‌های مشهور کاپادوکیا به حساب می‌آیند که بازدید از آنها شما را به گذشته‌ای دور خواهد برد که ساکنان این مناطق برای پناه گرفتن و مخفی شدن از خطر، شهری در زیر زمین و در دل سنگ‌ها ساختند. تماشای این شهرها شما را با تاریخ ترکیه آشنا خواهد کرد و علاوه بر سفر زمینی، سفری در زمان خواهد بود! به طور میانگین برای بازدید از این شهر، طبیعت و فضاهای تاریخی باستانی آن به 3 روز وقت نیاز دارید اما اگر زمان بیشتری برای گشت و گذار داشته باشید می توانید از بودن در فضای باشتانی و شگفت انگیز آن بیشتر لذت ببرید و تمام نقاط دیدنی شهر را زیر پا بگذارید. این شهر برای گردشگران تور کاپادوکیا یک تجربه رویایی و به یاد ماندنی را رقم خواهد زد.

کاپادوکیا در کجای ترکیه است؛ موقعیت مکانی کاپادوکیا در نقشه ترکیه

کاپادوکیا کجاست ؟ این شهر باستانی یک منطقه نیمه خشک در مرکز آناتولی است در قلب منطقه‌ای که اکنون ترکیه می‌نامیم. کاپادوکیا منطقه‌ای را دربرمی‌گرفته است که امروزه دربین شهرهای قیصریه، آکسرای، نوشهیر، نیغده و کرشهیر قرار دارد. این سرزمین تاریخی به خاطر دودکش‌های افسانه‌ای، صخره‌های سنگی مخروطی شکل که در "دره راهبان" و "گورمه" و جاهای دیگر قرار دارند معروف است. از شناخته شده‌ترین قسمت‌های این منطقه می‌توان به گورمه اشاره کرد که از طرف یونسکو جزو میراث فرهنگی جهانی ثبت شده است و پوشیده از سازه‌های باستانی است. کاپادوکیا، 735 کیلومتر از شهر استانبول فاصله دارد و حدوداً 8 ساعت و نیم طول می‌کشد تا با اتومبیل خود از استانبول به کاپادوکیا بروید. موقعیت جغرافیایی کاپادوکیای ترکیه را روی نقشه می‌توانید در تصویر زیر مشاهد کنید.

کاپادوکیا کجاست و کجای ترکیه قرار دارد

تور پیشنهادی ما :   تور استانبول

دو فرودگاه اصلی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای رسیدن به کاپادوکیا استفاده کنید. یکی از آنها "فرودگاه کایسری ارکیلت" واقع در "کایسری" است و نزدیک به یک ساعت با کاپادوکیا فاصله دارد. هواپیمایی ترکیه چندین پرواز مستقیم را از فرودگاه آتاتورک استانبول به فرودگاه کایسری انجام می‌دهد. فرودگاه دیگر، فرودگاه نوشهیر است که با گورمه چهل دقیقه فاصله دارد.

کاپادوکیا بالن سواری؛ چشم انداز بی‌نظیر شهر سنگی کاپادوکیا از بالن

کاپادوکیا یکی از مناطق بسیار مناسب برای بالن سواری در جهان محسوب می‌شود. بسیاری از گردشگران دلیل سفر خود به این منطقه را بالن‌سواری در کاپادوکیا اذعان کرده‌اند. شرایط پروازی مناسب، چشم انداز بی‌نظیر دره‌ها و صخره‌ها و بافت تاریخی و باستانی همگی مزید بر این علت هستند که بالن سواری را حتماً در لیست تفریحاتتان در این شهر افسانه‌ای جای دهید، البته که قیمت های متفاوتی برای این مورد وجود دارد و همگی قیمت های بالایی هستند پس پیش از سفر قیمت ها را چک کنید تا برای پرداخت آن به مشکل برنخورید. با بالن هوای گرم بر فراز دشت‌ها و تپه‌های این شهر سورئال حرکت کنید و تجربه‌ای فراموش نشدنی رقم بزنید. طبیعت و بافت تاریخی و سازه‌های خاص این منطقه باعث می‌شود با پرواز بر فراز آن تصور کنید در یک فیلم علمی-تخیلی حضور دارید.

بالن سواری در کاپادوکیا در تور ترکیه

بالن سواری در کاپادوکیا جزو محبوب‌ترین تفریحات است. فرقی نمی‌کند که این سفر هوایی را بر فراز کلیساهای گورمه یا دره‌های کاپادوکیا تجربه کنید، در هر صورت زیبایی‌های بصری این مناطق لحظات فوق‌العاده‌ای برایتان رقم خواهد زد.

سایت‌های بالن سواری در این ناحیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهند. شما بسته به میل خود یکی از سه نوع پرواز استاندارد، لوکس یا ویژه را می‌توانید انتخاب کنید. ارزان‌ترین پرواز تا سقف 24 نفر و گران‌ترین پرواز تا سقف 4 نفر ظرفیت دارد. مدت زمان پرواز نیز بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم متغیر است.

کاپادوکیا و بالن سواری

پرواز استاندارد یک ساعت سفر هوایی را به شما ارائه خواهد داد. تور بالن‌ سواری، شما را صبح زود از هتلتان به محل استقرار بالن‌ها می‌برد. شما همزمان که یک صبحانه سبک میل می‌کنید می‌توانید آماده‌سازی و بادشدن بالن‌ را تماشا کنید. سپس یک کارشناس قوانین و اقدامات ایمنی را به شما توضیح خواهد داد و شما را با روند پرواز آشنا خواهد کرد. سرانجام زمان سوار شدن به بالن فرا می‌رسد و سفر هیجان‌انگیز هوایی شما آغاز خواهد شد.

با انتخاب پرواز لوکس شما حداقل یک ساعت و نیم بر فراز آسمان کاپادوکیا خواهید بود. فرق پرواز لوکس با استاندارد در زمان سفر و ظرفیت نفرات پرواز است. برای افرادی که علاقه‌مند به عکاسی هستند پرواز لوکس انتخاب خوبی است.

بالن سواری در کاپادوکیا یکی از بهترین تفریحات گردشگران این منطقه است

پرواز ویژه، خصوصی محسوب می‌شود و بهترین انتخاب برای جشن گرفتن سالگرد ازدواج، تولد و... است. تجربه پرواز، برای همیشه این لحظات را در ذهن شما ثبت خواهد کرد. پرواز ویژه حداقل یک ساعت و نیم در آسمان خواهد بود. در طول سفر شما می‌توانید از نوشیدنی‌هایی که سایت پرواز برای شما تهیه کرده است استفاده کنید. همچنین می‌توانید تحت نظر کارشناس پرواز بالن را هدایت کنید و این سفر هیجان‌انگیز را تکمیل کنید. اگر عاشق سفرهای فرهنگی با تجربه ای متفاوت هستید حتما از تور قونیه را امتحان کنید.

انواع تورهای گردشگری در کاپادوکیا

به غیر از تور بالن سواری، تورهای دیگری هم هستند که شما را به تماشا و تجربه این بافت هیجان‌انگیز دعوت می‌کنند از جمله:

 • تور کوه نوردی
 • تور جیپ سواری
 • صخره نوردی
 • اسب سواری
 • تور برداشت انگور از تاکستان

این تورها از شهر های بزرگ مانند آنکارا یا ازمیر نیز قابل رزرو کردن است.

کاپادوکیا در زمستان

این شهر دارای چهار فصل است. تقریبا در تمام ماه‌های سال به جز تابستان کاپادوکیا بارش باران دارد. زمستان از دسامبر تا فوریه با دمای تقریبی 2- درجه سانتیگراد، طول می‌کشد. معمولا حدود20 تا 30 سانتی‌متر در زمستان زمین برف دارد، اما این مورد تورهای گشت و گذار در این منطقه را مختل نمی‌‌کند.

کاپادوکیا در زمستان ترکیه

اگر دوست دارید این شهر باستانی را به دور از جمعیت بگردید پیشنهاد می‌کنیم در زمستان مسافر کاپادوکیا شوید. بارش برف تا حدودی ممکن است ماجراجویی را برای بازدیدکنندگان در این زمان از سال محدود کند و این دقیقا علت خلوت‌تر بودن نسبت به فصل‌های دیگر است. یک دلیل دیگر برای سفر در زمستان چشم‌انداز کاپادوکیا در زیر کریستال‌های برف است که از هر زمان دیگری زیباتر است. تصور کنید که چشم انداز شهر سنگی پوشیده از برف از درون بالن چه لحظه به یادماندنی‌ای برای شما خواهد بود. همچنین سفربه ترکیه در این زمان باعث می‌شود هزینه کمتری برای اقامت در هتل‌ بپردازید.

کاپادوکیا در زمستان

هتل‌های کاپادوکیا

نظرتان درباره اقامت در هتلی در دل غار چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم حتماً امتحانش کنید. تجربه اقامت در هتلی کاملاً سازگار با بافت تاریخی این منطقه بسیار لذت بخش است. هتل‌های کاپادوکیا با طراحی منحصر به فرد و معماری خیره کننده در دل غار، چشم‌اندازه بی‌نظیر صخره‌های سطح شهر، گذراندن زمان در هتل را برای شما بیش از پیش دلپذیر خواهد کرد. بعضی از این هتل‌ها طراحی غارمانند دارند و بعضی دیگر گنبدی شکل هستند.

هتل های کاپادوکیا در ترکیه

اقامت در این هتل‌ها حس زندگی در شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا در انسان ایجاد می‌کند با این تفاوت که این هتل‌ها از تمام امکانات رفاهی به‌روز برخوردارند. اگر تصمیم به اقامت در این هتل‌ها گرفتید حتما بعدازظهر را در بالکن و پشت‌بام بگذرانید. تماشای شهر از این چشم‌انداز وقتی آفتاب در حال غروب است بسیار آرامش‌بخش است. از معروف‌ترین هتل‌های غاری لوکس می‌توان به "هتل سلطان" و "هتل میترا" اشاره کرد.

هتل های کاپادوکیا

موزه فضای باز گورمه

در روستای گورمه مجموعه‌ای از کلیساهای سنگی در دل غارها با دیوارهایی پوشیده از نقاشی مربوط به قرن 10 و 12 که جزو میراث فرهنگی جهانی یونسکو است وجود دارد. این کلیسا‌ها که باقی‌مانده از دوران گسترش مسیحیت در این منطقه هستند شما را با معماری ترکیه در گذشته و فرهنگ مردم این منطقه آشنا خواهد کرد. در بسیاری از این نقاشی‌ها چشم‌های افراد درون نقاشی خراشیده و کنده‌ شده‌اند آن هم به این دلیل که ساکنان این نواحی در گذشته متعقد بودند این چشم‌ها یادآور چشم‌های شیطان هستند!

موزه گورمه کاپادوکیا

در جنوب غربی گورمه قلعه "اوچیسار"، در درون سنگی بزرگ حجاری شده است و از بالا چشم‌انداز پانوراما بر روستا دارد. یک تصویر فوق‌العاده که تصور خواهید کرد هنوز سوار بر بالن هستید. در شمال، چشم‌انداز "دره راهبان" و دودکش‌های افسانه‌ای‌اش به چشم می‌خورد. قلعه اوچیسار به دلیل همین چشم‌انداز منحصر به فردش بسیار محبوب و مورد استقبال گردشگران است.

گورمه بسیار مورد توجه علاقه‌مندان به طبیعت و ورزش‌کاران است. دوچرخه‌سواری و صخره‌نوردی از تفریحاتی است که گردشگران این مناطق از آن غافل نمی‌شوند. کشف نقاط مختلف با دوچرخه کوهستانی هیجان سفر را برای شما دوچندان خواهد کرد. یکی دیگر از ورزش‌های مورد استقبال گردشگران سوارکاری است. کاپادوکیا ترکیه به اسب‌های زیبایش هم معروف است. می‌توانید با کرایه کردن اسب از سایت‌های سوارکاری تجربه‌ای هیجان‌انگیز از کشف جای جای این منطقه داشته باشید.

گورمه کاپادوکیا از دیدنی های این شهر باستانی

کلیسای نانری

در سمت چپ موزه روباز گورمه بنای 7 طبقه‌ سنگی‌ای وجود دارد. معماری خارق‌العاده این بنا شما را متحیر خواهد کرد. در این کلیسا سالن ناهارخوری، آشپرخانه و برخی از اتاق‌ها در طبقه اول و عبادتگاه طبقه دوم برای بازدید گردشگران باز است. کلیسای طبقه سوم که دارای گنبدی با چهار ستون و سه سایه‌بان است از طریق تونل قابل دسترسی است.

علاوه بر نقاشی حضرت عیسی (ع) که به طور مستقیم بر روی سنگ نقش زده شده است، نقاشی‌هایی به رنگ قرمز هم دیده می‌شود. (در آن زمان رنگ قرمز رنگی خاص به شمار می آمد و در کمتر جایی به کار برده می شد) طبقه‌های مختلف کلیسا که توسط تونل‌ها و درهای "میلزتن" به هم متصل می‌شوند مانند نمونه‌های مشابه در شهرهای زیرزمینی هستند که در مواقع خطر برای بستن درها استفاده می‌شده است.

کلیسای المالی

نام این کلیسا به معنی سیب است و دلیل این نام گذاری وجود باغ سیب در نزدیکی ورودی در کلیسا بوده است. المالی یکی از معماری‌های ارزشمند این منطقه می‌باشد. دیوارهای این کلیسا پوشیده از نقاشی‌هایی است که قدمت آن‌ها به قرن 12 می‌رسد. این نقاشی‌ها اشاره به کتاب مقدس و زندگی حضرت عیسی و حضرت ابراهیم دارند.

کلیسا های کاپادوکیاکلیسای المالی

کلیسای کاریکلی

نام این کلیسا به دلیل ردپاهای نقاشی شده در ورودی آن است. نقاشی‌های دیواری این کلیسا به خوبی محافظت شده است و به موضوعات عهد جدید مربوط می‌شود. قدمت این بنا به قرن 12 می‌رسد. این بنای سنگی محلی برای شناخت فرهنگ ساکنان کاپادوکیا در گذشته است.

کلیسای باربارا

این کلیسا نام خود را از یک قدیس مصری گرفته است و قدمت آن به نیمه دوم قرن 11 می‌رسد. معماری این کلیسا مشابه کلیسای کاریکلی است. قسمت داخلی به شکل صلیب است و میانه کلیسا گنبدی شکل است. دیوارها و سقف این کلیسا با نقاشی‌هایی از حضرت مسیح، قدیسان، اشکال هندسی و موجودات اساطیری منقش شده است. کلیسا های کاپادوکیا

کلیسای ایلانلی

نام این کلیسا به معنی مار است و کلیسایی ساده با سقف کوتاه است. این کلیسا به دلیل نقاشی‌ای که در آن قدیسان در حال از بین بردن اژدها (مار غول پیکر) هستند به این نام، نام گذاری شده است.

کلیسای کارانلیک

نام این کلیسا به معنی کلیسای تاریک است. کارانلیک در دل یک غار است و قدمتش به قرن 11 می‌رسد. این کلیسا چهار ستون دارد و با نقاشی‌هایی از عهد جدید تزیین شده است. این نقاشی‌ها نمونه خوبی برای هنر بیزانس در قرن یازدهم هستند.

کلیسا های ترکیه کاپادوکیا

کلیسای توکالی

توکالی بزرگترین کلیسای گورمه است و در سال 1980 بازسازی شد. غار اصلی این کلیسا شامل نقاشی‌هایی با سبک قرن نهم حومه این منطقه است. در زیرزمین این کلیسا یک سرداب وجود دارد. این کلیسا در واقع چهار کلیسا را در خود جای داده است. توکالی 50 کیلومتر از گورمه فاصله دارد اما جزو موزه گورمه محسوب می‌شود.

کلیسا های ترکیه کلیسای کاپادوکیا

اورتاهیسار کاپادوکیا کجاست 

نام اورتاهیسار به معنای قلعه میانی است و این نام‌گذاری به این دلیل است که اورتاهیسار در میان شهرهای گورمه و اورگوپ و نوشهیر واقع شده است و فقط چند کیلومتر با گورمه فاصله دارد. هنگام ورود به شهر درب‌هایی در سطح تخته سنگ‌های بزرگ توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این‌ها در واقع محفظه‌های سنگی‌ای هستند که در گذشته برای نگهداری مواد غذایی ساخته و استفاده می‌شدند. در این محفظه‌ها با تهویه مطبوع، سیب‌های شهر نجد، لیمو و پرتقال‌های مدیترانه‌ای، سیب زمینی محلی و پیاز نگهداری می‌شود. لیموهای سبز و نرسیده در این انبار سنگی به آرامی می‌رسند.

مقاله پیشنهادی ما :   رقص سماع

کاپادوکیا ترکیه کلیسا های باستانی

اورتاهیسار به ساکنان مهمان‌نواز، خانه‌های سنگی زیبا، خیابان‌های باریک و کلیساها و سازه‌های سنگی، مشهور و مورد استقبال گردشگران است. قلعه طبیعی اورتاهیسار 90 متر ارتفاع دارد و یک بنای بلند در منطقه به شمار می‌رود. داخل این قلعه حفر‌ه‌های لانه زنبوری، تونل‌ها و غارها ترکیبی از طبیعت بکر، بدون نشانه‌ای از دخالت انسان واقعاً حیرت‌انگیز و دیدنی است.

بیرون قلعه به دلیل مقداری فرسایش و خرابی بازسازی و بالای قلعه توسط تعبیه پله‌هایی قابل دسترسی شده است. از چشم‌انداز پانورامای قلعه اورتاهیسار دودکش‌های افسانه‌ای "هالاکدره" و قله برفی "ارکیز" قابل مشاهده است. اگر از خیابان نزدیک قلعه عبور کنید می‌توانید از کلیسای "علی ریس" هم دیدن کنید. برخی از کلیساهای مجاور قلعه اورتاهیسار به تازگی برای بازدید گردشگران باز شده‌اند. اگر هنگام خروج از اورگوپ در سمت راست به طرف مصطفی‌پاشا حرکت کنید بعد از دو کیلومتر تابلوهای زرد رنگ کلیساهای "ساریکا" و "کپز" را می‌بینید. همچنین در یک کیلومتری اینجا کلیسای "پانکارلیک" در دره "پانکارلیک" قرار دارد که نقاشی‌های بسیار زیبایی در سقف خود دارد.

بازدید از کلیسا های ترکیه

مجموعه کلیساهای "هالاکدره" که در یک کیلومتری شمال شرقی اورتاهیسار است، یک نمونه خوب برای صومعه‌های دارای امکانات رفاهی است. در این کلیسا یک آشپزخانه، یک آرامگاه بزرگ، پنج اتاق با اندازه‌های مختلف و یک عبادتگاه که با چهار ستون احاطه شده وجود دارد. ستون‌ها با سر حیوانات خشک شده تزیین شده‌ و بر دیوارها مجسمه‌هایی از چهره انسان نصب شده است. به دلیل انباشته شدن رسوبات در طی سال‌ها، سطح زمین حیاط یک متر بالاتر از زمین داخل ساختمان است.

شهر زیرزمینی کایمالکی

در کاپادوکیا 36 شهر زیرزمینی وجود دارد که بزرگ‌ترین آنها کایمالکی است. این شهر زیرزمینی اولین بار در سال 1964 به روی گردشگران باز شد. این روستا حدود 19 کیلومتری نوشهیر در جاده نوشهیر-نجد است. مردم این منطقه در گذشته خانه‌هایشان را به صورت تونلی در زیر زمین ساخته‌اند. تونل‌های تو در تو و پر پیچ و خم که هشت طبقه زیر زمین ساخته شده است!.

طبقات مختلف بوسیله همین تونل‌ها به هم متصل هستند. انبارهای ظروف سفالی در طبقه چهارم نشانگر غنی بودن مردم این شهر در گذشته بوده است. تا طبقه چهارم برای بازدید گردشگران باز است. هر طبقه دارای دریچه‌های تهویه هوا است و این باعث می‌شود که طراحی هر اتاق و فضای باز منوط به دسترسی به تهویه باشد.

شهر های زیر زمینی کاپادوکیا ترکیه

شهر زیرزمینی درینکویو

درینکویو که در 40 کیلومتری گورمه قرار دارد منطقه‌ای از استان نوشهیر است و عمیق‌ترین شهر زیرزمینی کاپادوکیا است. امکان بازدید از این شهر در سال 1969 برای گردشگران ایجاد شد. این شهر با عمق 85 متر امکان اسکان به 20000 نفر همراه با منابع غذایی و دام را داشته است.

یکی از مهم‌ترین عناصر در این شهر زیرزمینی عمیق، تعداد زیاد دریچه‌های تهویه هواست. در برخی از طبقات، اضافه بر دریچه تهویه، چشمه‌هایی نیز وجود دارد که از ورود مواد سمی به دریچه‌های تهویه جلوگیری می‌کند. در این شهر همه تونل‌ها، مسیر‌ها و راهروها به اتاق‌هایی می‌رسند که ساختاری عمومی دارند و این می‌تواند نشانه‌ای بر این باشد که این شهر را مانند یک پناهگاه ساخته‌اند.

شهر زیر زمینی در ترکیه

در طبقه دوم این شهر زیرزمینی اتاقی با ساختار منحصر به فرد و سقف طاقی شکل گنبدی وجود دارد که آموزشگاه علوم دینی بوده است. بین طبقات راه‌پله‌ای عمودی وجود دارد که به وسیله آن می‌توان به کلیسای طبقه پنجم رفت. در راه‌روها سنگ‌های بزرگی مثل سنگ آسیاب وجود دارد که برای محافظت از درها از نفوذ بیگانگان استفاده می‌شده است و در هنگام خطر بوسیله این سنگ‌ها درهای ورودی را مسدود می‌کردند.

طبقه دوم این شهر زیر زمینی دارای ساختاری منحصر به فرد با سقف های طاقی است که در زمان باستان مدرسه و آموزشگاه علوم دینی به حساب می آمده است. برای ارتباط بین طبقات راه‌پله های عمودی وجود دارد که تا طبقه پنجم ادامه دارد. نکته جالب این راهروها وجود سنگ هایی مانند سنگ آسیاب است که به جهت محافظت از ورود و نفوذ بیگانگان استفاده می شده است و در زمان خطر، به واسطه این سنگ ها ورودی های شهر را مسدود می کردند تا مانع از ورود شوند.

دره ایهلارا

موقعیت مکانی این دره در نزدیکی کوه "حسن" و "ملندیز" در استان آکسرای قرار گرفته است و 15 کیلومتر طول دارد. این دره طی سالیان زیاد با عبور رود "ملندیز" از میان آن بوجود آمده است که از دره "ایهلارا" سرچشمه و به صومعه "سلیمه" منتهی می‌شود. این دره 4000 هزار نفر جمعیت دارد و دارای کلیساهایی سنگی با دیوارهایی منقش به طرح‌ها و نقاشی‌های باستانی است. این کلیساها به کلیساهای ابتدایی سوریه و مصر شباهت دارد. مسیحیان در دوره امپراطوری رم برای به جا آوردن مراسم مذهبی خود این معماری‌های منحصر به فرد را خلق کردند. کلیساها در این دره به دو دسته تقسیم می‌شوند.

اولی کلیساهایی در نزدیکی روستای ایهلارا که با نقاشی‌هایی تاثیر گرفته از ایران و سوریه تزیین شده‌اند. دسته دوم در نزدیکی روستای بلیسرما واقع شده که در سبک بیزانس قرن 10 و 11 است و به هنر مقدونیه مشهور است. از دسته اول می‌توان کلیسای "آگاکالتی"، کلیسای "ایلانلی"، کلیسای "سومبولو" را نام برد و از دسته دوم به کلیسای "دیرکلی"، کلیسای "کاراگدیک"، کلیسای "کرکدامالتی" اشاره کرد.

کلیسای ترکیه

به غیر از کلیسا در دره ایهلارا، ساختمان‌هایی حجاری شده در دل سنگ هم وجود دارد. این دره چهار ورودی دارد و دسترسی به آن بوسیله 394 پله امکان‌پذیر است. سه مسیر گردشگری به طول‌های 4، 7 و 15 کیلومتر وجود دارد که با انتخاب هر کدام می‌توانید از رستوران‌ها و کافه‌های بین مسیر هم استفاده کنید و استراحت کنید. به غیر از پیاده‌روی و کوه‌نوردی، می‌توانید این مناظر را از درون بالن تماشا کنید.

موزه فضای باز زلو

در این روستا صومعه‌هایی مربوط به دوران بیزانس وجود دارد. صومعه‌هایی مانند دیگر نقاط کاپادوکیای ترکیه کاملاً سنگی که هر گردشگری را مجذوب اسرارآمیز بودن خود می‌کند. اینجا زمانی محل سکونت یکی از بزرگترین جامعه‌های این منطقه بوده است. دره‌های زلو صخره‌نوردان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. این موزه فضای باز، بین "اورگوپ" و "آوانوس" واقع شده است. زلو نقاشی‌های گورمه را ندارد اما شامل سه دره گسترش‌ یافته است که دو عدد از آن‌ها به وسیله‌ یک تونل بهم متصل می‌شوند. این تونل‌ها شامل اتاق‌های بسیاری هستند که کنده‌کاری‌هایشان شما را متحیر خواهد کرد.

در ابتدای ورودی دره اول مسجدی سنگی با مناره‌های زیبا خواهید دید سپس توجه‌تان به سمت ساختمان‌هایی به شکل گنبدی در سمت راست جلب خواهد شد. در سمت مخالف پله‌هایی فلزی خواهید دید که توسط تونلی به دره دوم می‌رسد. در دره سوم آسیاب سنگی بزرگی وجود دارد که تا اواخر دهه پنجاه استفاده می‌شده است. در این دره کلیسایی به نام "اوزومولو" هم وجود دارد که به معنی انگور است و دلیل نام‌گذاری‌اش این است که در ترکیه نماد حضرت مسیح انگور است!. باید توجه داشته باشید که معماری این کلیسا ها با کلیساهایی مانند کلیساهای اسپانیا متفاوت است.

کاپادوکیا در ترکیه از دیدنی های تور ترکیه

کاروان‌سراها

تجارت در ترکیه از زمان سلجوقیان به وسیله کاروان‌ها انجام می‌شده است و کاروانسراها جایی برای اقامت آنها بوده است. در این کاروانسراها بازرگانان استراحت می‌کردند و اسب‌هایشان تیمار می‌شدند. در اطراف حیاط اتاق‌ها، سرویس بهداشتی و انبار و در میان حیاط کاروانسرا برای مراسم مذهبی بنای طاقی شکلی وجود داشت. در این کاروان‌سراها اقشار مختلفی برای خدمت رسانی به بازرگانان مشغول به کار بوده‌اند. از جمله کاروانسرا های مشابه می توان کاروانسرای سلطان هانی در شهر قونیه را نام برد.

دره های کاپادوکیا

دره راهبان

این دره در چند کیلومتری گورمه کلپادوکیا قرار دارد. این دره در برگیرنده تعداد زیادی از دودکش‌های افسانه‌ای است که شبیه به قارچ هستند. برخی به این دودکش‌ها، نام دودکش پری داده‌اند و دلیلش هم این است که در گذشته معتقد بودند این سازه‌ها دودکش خانه پریانی هستند که در زیر زمین زندگی می‌کنند. این دودکش‌ها در اشکال و اندازه‌های متفاوت در همه‌ جای دره به چشم می‌خورند.

کلیسای سیمون، درون یکی از این دودکش‌های افسانه‌ای با سه سر مخروطی ساخته‌شده است. ورودی آن با زنجیرهای ضدتهاجم تزیین شده است. سیمون در قرن پنجم به دلیل شایعاتی که در مورد معجزات او وجود داشت در انزوا و در بالای این ستون‌ها زندگی می‌کرد.

دیدنی های کاپادوکیا

آوانوس

مهم‌ترین ویژگی تاریخی آوانوس که هنوز هم ادامه دارد سفال‌گری است. سفال‌گری مهم‌ترین فعالیت اقتصادی این منطقه می‌باشد. تجارت سرامیک و کارخانه‌های سفال‌گری آن درست مانند زمان‌های بسیار دور همچنان از خمیر قرمز "Kızılırmak" استفاده می‌کنند. گردشگران هر ساله برای تماشا و خریدن این سفال‌های زینتی به این منطقه سفر می‌کنند. این شهر قدیمی با خیابان‌های دیدنی و چشم‌انداز رودخانه بسیار محبوب گردشگران است. این منطقه دارای آب و هوای گرم و خشک در تابستان و سرد و بارانی در زمستان است.

شهر زیرزمینی اوزکونک

این شهر در 14 کیلومتری شمال غربی آوانس واقع شده است. برخلاف کایماکلی و درینکویو، حفره‌های باریک و طولانی‌ای بین طبقه‌های مختلف شهر وجود دارد که این طبقات را به هم متصل می‌کند. تهویه هوا هم در هنگام هجوم دشمنان و بستن کامل درها، توسط همین حفره‌ها تامین می‌شود.در بالای تونل‌ها حفره‌هایی برای تخلیه روغن داغ بر روی دشمنان وجود داشته است. این شهر مانند کایماکلی و درینکویو دارای تهویه هوا، چاه آب و کارخانه ساخت نوشیدنی و درهای سنگی بوده است. این شهر در سال 1972 به صورت اتفاقی توسط یک کشاورز کشف شد. در کل، ده طبقه تا عمق 40 متر کشف شده است که البته چهار طبقه آن برای بازدید گردشگران باز است. بازدید از شهر های زیر زمینی کاپادوکیا

دره دورنت

این دره به دلیل صخره‌های صورتی و نارنجی به دره خیالی و دره صورتی مشهور است. این دره مانند دیگر نقاط کاپادوکیا کلیسای سنگی یا قلعه رومی ندارد اما چشم‌انداز این دره به دلیل شباهت به سطح ماه مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. ستون‌ها و دودکش‌های افسانه‌ای به اشکال مختلف هستند و اگر کمی به تخیلتان پر و بال دهید می‌توانید شکل دلفین و شتر و دیگر گونه‌های حیوانی را در بین این صخره‌ها پیدا کنید. درست مثل پیدا کردن اشکال از بین ابرها، شما را به دنیای خیالی ذهن‌تان خواهد برد. همچنین در میان این صخره‌ها مراتع سرسبز، زمین‌های کشاورزی و تاکستان‌های فراوانی وجود دارد که متعلق به کشاورزان این ناحیه می‌باشد. درون صخره‌ها کلیساهایی حجاری شده‌اند که مربوط به دوران بیرانس هستند.

حاجی بکتاش

حاجی بکتاش در شمال کاپادوکیا واقع شده و چهل دقیقه با گورمه فاصله دارد. اینجا مرکز فرقه بکتاشی است که در قرن 13 توسط حاج بکتاش ولی، پایه‌گذاری شد. شما می‌توانید از درویش درگاه که امروز موزه شده است، سیلهان، بستاسلار(پنج سنگ)، سماوی (معبد علوی) دیدن کنید.

گولشهیر

این شهر در جنوب رودخانه "کیزیلیرماک" واقع شده است و در دوران باستان آن را "زوروپاسوس" می‌نامیدند. بعدها در طول امپراطوری رومیان "آراپسون" نام‌گذاری شد و در نهایت امروزه این شهر را "گولشهیر" به معنای شهر گل رز می‌نامند. در زمان عثمانیان در این شهر، شهرکی ساختند که شامل 30 خانه، یک مسجد، یک مدرسه و چشمه‌ای میان شهر بود.

تور کاپادوکیا

آچیکسرای

در جاده نوشهیر-گولشهیر با یک روستای غاری شکل خالی از سکنه رو به رو خواهید شد. خانه و کلیساهای کوچک برش داده شده از سنگ که شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این روستا به دلیل نماها و سازه‌های عجیب شبیه قارچ، درخت و چهره انسان بسیار شهرت دارد. این سکونت‌گاه کوچک به قرن دهم برمی‌گردد. در آچیکسرای نقاشی‌های منحصر به فردی از گاو خواهید دید که توسط جوامع نوسنگی در آناتولی و همچنین هیتی‌ها مقدس شمرده می‌شده‌اند.

کلیسای سنت جین

این کلیسای دو طبقه در قسمت ابتدایی شهر گولشهیر واقع شده است و شامل عبادتگاه، انبار نوشیدنی، کانال‌های آب و اتاق‌هایی برای زندگی در طبقه پایین است. کلیسا در طبقه بالا با صحنه‌هایی از کتاب مقدس تزیین شده است. با توجه به کتیبه کلیسا زمان این کلیسا مربوط به سال 1212 است. طبقه پایین کلیسا به شکل صلیب ساخته شده است. کلیسا با حیوانات و طرح‌های هندسی تزیین شده است.

کلیساهای فراموش شده در دل غار

با وجود تعداد زیاد کلیسا در کاپادوکیا برای بازدید، اما همچنان کلیساهایی هستند که در غارها پنهان شده‌اند. معروف‌ترین کلیساها در موزه گورمه قرار دارند، اما هر کجای دیگر این شهر را که بگردید کلیسایی پیدا خواهید کرد که معماری و نقش‌هایش شما را متحیر خواهد کرد. اگر اهل ماجراجویی و جستجوی ناشناخته‌ها باشید شاید به یک کلیسای پنهان شده از دید، برخورد کنید و خودتان اولین بازدیدکننده‌آن باشید! در شهر قدیمی "چاووشین" کلیسای "سنت جان" از فرقه "باپتیست" مسیحیت در بالای تپه قرار دارد. این کلیسا در قرن 5 ساخته شده و یکی از بزرگترین کلیساهای غاری کاپادوکیاست که در قرن دهم به دلیل خطر ریزش و فروپاشی به سه اتاق تقسیم شد.

بسیاری از نقاشی‌های کلیسای سنت جان به دلیل قدمت زیاد از بین رفته‌اند اما هنوز هم تعدادی از آنها قابل دیدن هستند. این کلیسای جامع با نقاشی‌هایی یادگار از قرن پنجم مثل یک ماشین زمان شما را به گذشته دور خواهد برد. کلیسای "نیکفوروس فوکاس" یک کلیسای باشکوه دیگر با طاقی بلند است که در قرن نهم ساخته شده است. در غار نقاشی‌هایی از صحنه‌های کتاب مقدس مانند: بشارت، ملاقات، اثبات پاکدامنی، محبت و رسالت رسولان و ... وجود دارد. دره "رز" و دره "سرخ" که چاووشین را به گورمه وصل می‌کنند هم دارای کلیساهای غاری با نقاشی‌های دیواری هستند.

چگونه به کاپادوکیا برویم؟

در انتها اگر قصد عزیمت به این شهر شگفت انگیز باستانی را دارید این سوال در ذهن شما پیش می آید که چگونه به کاپادوکیا برویم؟ یا دقیقا کاپادوکیا کجاست ؟ می توانید از شهرهای زیر به این مکان باستانی سفر کنید ولذت ببرید. در طول روز اتوبوس هایی به سمت این منطقه حرکت می کنند و گردشگران را به این شهر می برند:

به وسیله اتوبوس

 1. استانبول با فاصله 12 ساعت
 2. آنکارا با فاصله 5 ساعت
 3. بورسا با فاصله 11 ساعت
 4. ازمیر با فاصله 12 ساعت
 5. قونیه با فاصله 5 ساعت
 6. آنتالیا با فاصله 9 ساعت

به وسیله هواپیما نیز از شهر های استانبول و ازمیر می توانید به دو فرودگاه نزدیک این شهر (Kayseri Erkilet Airport و Nevşehir Kapadokya Airport  ) بروید و از آنجا با اتومبیل به کاپادوکیای باستانی برسید. Nevşehir Kapadokya Airport  به مقصد شما نزدیک تر است و حدود 40 دقیقه راه تا مقصد خواهید داشت اما از فرودگاه Kayseri در حدود 1 ساعت مسیر رانندگی در پیش خواهید داشت. اگر دوست دارید سفرتان را در ترکیه ادامه دهید پیشنهاد میکنیم از جاهای دیدنی استانبول دیدن کنید و لذت سفر خود را ادامه دهید.

کاپادوکیا بالن سواری

امتیاز 4.92از 5 (80 رای)

نظرات کاربران

سامان صدری
در تاریخ: 19:08:09 1400/1/18

چقدر ترکیه جای حیرت انگیز داره آکواریومش و این کاپادوکیا چقدر این کشور نسبت به 30 40 سال قبل که با سطح پایین زندگی میکردن انقدر پیشرفت کرده وقتی داشتم درباره این شهر میخوندم یاد روستای کندوان تو تبریز افتادم که اونم خونه های سنگی داشت اما خب امکاناتی تو کاپادوکیا هست تو این روستا نمیشه پیدا کرد از قسمت بالن سواریش بسیار خوشم اومد و خیلی متفاوته و باید جالب باشه کلیساهای مختلف با داستان های رمز آلودشون و چیزهایی که پشت آنها نهفته هست از امکاناتی که دارن هم خوب نگهداری میکن و هم ازش بهترین استفادرو برای درآمد زایی و کارآفرینی میکنن

نیکو
در تاریخ: 12:56:22 1399/12/25

کاپادوکیا یه سرزمین واقعا زیباست که در کشور ترکیه قرار دارد در این منطقه تاریخی می توانید بالن سواری کنید و از مناظر زیبای اطرافتان لذت ببرید. سازه های این مکان باستانی بسیار عیجب و غریب هستند و بیشتر از سنگ ساخته شده اند جالب است بدانید رنگ های این سنگ ها بنفش می باشد.

Mohey
در تاریخ: 09:51:17 1399/12/14

کاپادوکیا یک شهر سنگی است که در کشور ترکیه قرار دارد این منطقه پر از جاهای تاریخی ، فرهنگی و... است توریست های بسیاری سالانه به کاپادوکیا سفر می کنند تا آثار باستانی جذاب این شهر را ببینند. شاید برایتان جالب باشد که سنگ های این شهر به رنگ بنفش هستند.

Mohey
در تاریخ: 14:31:20 1399/12/11

کاپادوکیا سرزمین باستانی است که دارای موزه های زیبا، کلیسا محلی برای عبادت مسیحی ها، سخره های سنگی عجیب و... که همه و همه ی این ها این سرزمین را جذاب و دیدنی کرده است. بهترین راه سفر به کاپادوکیا هواپیما است که حدود چهل دقیقه تا چهل ساعت طور می کشد تا به مقصد برسیم.

Mohey
در تاریخ: 13:34:00 1399/12/9

کاپادوکیا از جاهای دیدنی ترکیه است و دارای چهار فصل می باشد از معروف ترین تفریحات این شهر بالن سواری می باشد زیبایی بالن سواری در زمستان چندیدن برابر می شود و نسبت به فصل های دیگر بسیار خلوت تر است اما متاسفانه هزینه آن کمی گران است اصلا نگران اقامت کردن نباشید زیرا در این شهر هتل های عالی و لوکسی وجود دارد که طراحی معماری هرکدام متفاوت است.

علیرام
در تاریخ: 15:44:47 1399/12/1

سرزمین کاپادوکیا واقعا عجیب و اسرارآمیز و زیباست . این سرزمین حالت سنتی خودشو حفظ کرده و ارزش سفر کردن حتی برای یکبار رو هم داره جالب‌ترین و هیجان انگیز ترین بخش کاپادوکیا بالن هایی هست که در آسمان در حال پرواز هستند و میتونید با سوارشدن بر اون تمام کاپادوکیا رو زیر پای خودتون تماشا کنید . کاپادوکیا جز مناطقی هست که گردشگران زیادی رو به خودش جذب میکنه . تمام فصل ها زیبایی های خودش رو در کاپادوکیا به جای میزاره و بسیار دیدنی میشه .

خانم قربانی
در تاریخ: 22:55:37 1399/11/20

سلام دوستان گرامی کاپادوکیا شهری زیبا در کشور ترکیه است که ساختار این شهر به صورت سنگهای مذاب سرد شده ای است که سالیان گذشته از کوه های اتشفشانی به وجود امده است .علت مشهور بودن این مکان گردشگری هم به خاطر معماری شهری زیبایش است و هم به خاطر بالن سواری که بر فراز این شهر خاطره انگیز و به یاد ماندنی است . میباشد .دیدن اسمانی صاف و ابی پر از بالن های رنگا رنگ خیلی جذاب و دوست داشتنی می تونه باشه .حتما اگه امکان سفر به کشور ترکیه را داشتید سری هم به این مکان باستانی و زیبا بزنید . با تشکر از سایت خوب سفر بانک .

sahar.banoo
در تاریخ: 17:04:38 1399/11/16

کاپادوکیا جزو مناطق طبیعی و قدیمی و شگفت انگیز ترکیه هست و زیبایی و ابهت داره.اونسری تو یه گزارشی تو ترکیه بصورت مستند و کامل نشون میداد کاپادوکیا رو.میگفت کلی از کشور های دیگه سالانه گردشگر داره.خیلی عالیه.مثل فیلم های تاریخی و افسانه ای میمونه.مخصوصا اگه تو هتلاش اقامت بمونی منظره طبیعت کل کاپادوکیا رو بهتر متوجه میشی.بالن سواری هم باید خیلی لذت و هیجان داشته باشه.بنظرم حتما تو تور استانبول باید یه روز کامل براش وقت گذاشت.

leyla ghasemy
در تاریخ: 23:17:04 1399/11/11

کاپادوکیا واقعا یکی از اعجاب انگیزترین و اسرار آمیزترین جاذبه های گردشگری کشور ترکیه هست و طبیعت ها خاصی داره.اگه دلتون یه سفر خاص و متنوع و جذاب میخواد مناسب ترین جا هست براتون.اونایی که خیلی  جزایر و سواحل ترکیه رفتن این جا رو انتخاب کنن‌. تو هر فصل زیبایی خودشو داره اما بنظرم زمستان بهتره.البته خوب سلیقه ای هست.همه چیش یه طرف هتل هاش یه طرف.مهصوصا شب ها ویو و دید بی نظیری به بیرون از هتل و روبه کوه ها و صخره و طبیعت قشنگش دارن.چیزی جالبه چقدر کلیسا داره . با وجود اینکه اکثرشون سنی مذهب هستن.خیلی کلیساها بنای باشکوهی دارن و ارزش تجربه کردن رو دارن.

امیرحسین
در تاریخ: 22:27:47 1399/11/8

سلام واقعا این منطقه بسیار زیبا هست و هنوز زیبای های اون حفظ شده وهنوز اون حالت سنتی خودشو داره واقعا ارزش یکبار رفتن رو داره واقعا برنامه های مناسبی هم داره مثل برداشت انگور از تاکستان که میتونه جالب وجذاب باشه واز همه جالبتر سوار شدن بالن ودیدن منظره زیبا از اسمان واقعا مقاله خوبی بود ممنون از شما

دنیز
در تاریخ: 01:15:53 1399/11/7

سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان اگر تازه ازدواج کرده اید و برای ماه عسلتون دنبال یک جای زیبا و شگفت انگیز میگردید من کاپادوکیا رو برااون معرفی میکنم که جایی بسیار رویایی و خاطره انگیز برای زوج های جوان خواهد بود این شهر در کشور ترکیه قرار دارد بسیاری از ایرانیان که به ترکیه سفر میکنند جتما از شهر کاپادوکیا هم دیدن میکنند اگر میخواهید کل شهر و زیبایی های آن را یک جا ببینید میتوانید سوار بالن شوید بالن سواری یکی از معروفترین تفریحات این شهر است

سهیل
در تاریخ: 21:10:45 1399/11/6

سلام امروز با خوندن این مطلب واقعا حس خوبی دریافت کردم. باورم نمیشه یک منطقه اینقدر زیبا و هیجان انگیز باشه. یکی از تفریحات بسیار محبوب در این مکان دوچرخه سواری در کوهستان است و در طول زمین های ناهموار این منطقه می توانید تجربه جذابی از دوچرخه سواری را داشته باشید و بهترین روش برای کشف سایت کاپادوکیا به شمار می رود .

Fatima
در تاریخ: 16:52:34 1399/11/5

سلام چقدر تصاویر زیبا و هیجان انگیز بود این تصاویر منو یاد فیلم ها میندازه خیلی دوس داشتم الان توی یکی از این عکس ها بودم و لذت می بردم واقعا کسایی ک میتونن ب این جا ها سفر کنن نباید هیچ وقت افسردگی بگیرن یا مریض بشن مسافرت ب نظر من داروی بعضی از درد هاست و خوشا ب حال کسایی ک توانایی دارن ب این جا ها سفر کنن و خدارو شکر ک ما هم میتونیم سفر کنیم حتی اگر این کشور ها نباشه .

زهرا نصیری
در تاریخ: 10:56:08 1399/11/4

با سلام خدمت سفربانكی های عزیز. راستش تا قبل از خوندن این مقاله اصلا نمیدونستم همچین مكانی وجود داره! خیلی شگفت زده شدم شبیه یه رویاست.منو یاد كارتون ها و فیلم های افسانه ای انداخت. بی نهایت زیباست و از الان به بعد یكی از آرزوهام اینه كه به اونجا سفر كنم. امیدوارم یه روز به این مكان زیبا سفر كنم مخصوصا در یك مناسبت خاص. با تشكر از سفربانك به خاطر معرفی همچین مكان زیبایی.

Adrian
در تاریخ: 10:22:53 1399/11/3

سلام و عرض ادب خدمت دوستا و ممنون از مقاله خوبتون بسيار مكاني جالبي است و يكي از جاهايي كه در سفر به تركيه بايد از اون ديدن كرد همچنين ديدن مناظر تاريخي و بالن سواري در اين منطقه بسيار زيبا و جذاب كه هر سال تعداد خيلي زيادي گردشگر به قصد بالن سواري به اينجا سفر ميكنند ميتواند يكي از گذينه هاي سفر باشد و مقاله شما بسيار كامل و خواندني بود ممنون از سايت سفر بانك

راضیه
در تاریخ: 11:11:48 1399/10/30

درود بی پایان به همه سفر دوستانه عزیز سرزمین باستانی کاپادوکیا شهری که به بالن سواری معروف از شهری افسانه‌ای و قدیمی این شهر جزو امپراتوری روم باستان بوده و قدمتش به ۴ هزار سال پیش برمی گردد. از سازه هایی که مردم آنجا ساختن و بسیار جالب است دودکش‌های افسانه‌ای است که به شکل های مختلفی ساخته شدند که بسیار بلند و کشیده هستند و بالاترین نقطه شان سنگی قرار گرفته همچنین در آنجا شهرهای زیرزمینی جذاب وجود دارد که بازدید از آنها را به شما اگر به آنجا سفر کرده پیشنهاد می کنم. امیدوارم که شرایط کرونا هرچه زودتر بهتر شود تا بتوانیم به راحتی به هر جایی که بخواهیم سفر کنیم.

اسیه قربانی
در تاریخ: 15:31:23 1399/10/29

به نام خدا . دوستان سفر بانکی عزیز منطقه ای را در ذهن خود مجسم کنید که هوایی ابی و بی نظیر دارد و که اگر از بالا ان را مشاهده کنید شاهد شهری با ساختار سنگی و بی نظیر و پر از صخره های بزرگ و کوچک هستید که حاصل کوه های اتشفشانی است . و اسمان ان پر است از بالن های رنگی کوچک و بزرگ . این منطقه در واقع در کشور ترکیه واقع شده است که مکانی دیدنی و جذاب است که گردشگران زیادی به خاطر بالن سواری به انجا سفر می کنند . با تشکر از سایت خوب سعر بانک که ما را با تمام جاهای دیدنی دنیا اشنا می کند .

حسن k
در تاریخ: 18:51:44 1399/10/21

سلام ودرود به دوستان وهمراهان سفر بانک وای که کاپادوکیا چقدر جای جذاب وفوق العاده اییه وقتی داشتم در موردش میخوندم واقعا از بس زیبا بود انگار واقعی رفته بودم اونجا خیلی زیباست خیلی آفرین به این منطقه خدای مهربون چه جاهایی رو آفریده ای کاش بتونیم بریم واز نزدیک از این زیباییها استفاده کنیم مخصوصا منطقه ای که در آن بالن سواری میکنن بیشتر گردشگران ومسافران هم طرفدار این تفریح جذاب هستن

دنیز
در تاریخ: 18:04:58 1399/10/20

با عرض سلام خدمت شما دوستان داشتم مقالتون رو مطالع میکردم که در مورد شهر کاپادوکیا بود واقعا همه چیز رو توصیف کرده بودید و عکسهایی که گذاشته بودید انسان رو ناخودآگاه به سمت خودش جلب میکرد واقعا سایتتون عالیه و اطلاعات خوبی در مورد مناطق زیبای جهان میدید ممنون

دنیز
در تاریخ: 18:02:19 1399/10/20

سلام کشور ترکیه شهر های توریستی و گردشگری زیادی داره ولی کاپادوکیا بینظیرترین آنهاست این شهر با صخره های فراوانی که داره با خونه های لانه زنبوری و تپه های سنگی و تفریحاتی که مشهور ترینش بالن سواری است نظر بسیاری از گردشگران جهان را نسبت به خود جلب کرده است علاقه ی زیادی دارم که به این شهر سفر کنم و سوار اون بالون ها بشم و منظره ی شهر رو از بالا ببینم هرچند خودمم از ارتفاع میترسم

دنیز
در تاریخ: 17:58:25 1399/10/20

سلام به سفر بانکی های عزیز من تا حالا به کاپادوکیا سفر نکرده ام ولی علاقه ی زیادی به سفر به این شهر دارم و قصد سفر به این شهر را دارم و داشتم در مورد این شهر تحقیق میکردم که یهو با مقاله ی شما برخوردم واقعا مفید بود و علاقه ی منو نسبت به سفر به این شهر چند برابر کرد مرسی از سایت خوبتون

دنیز
در تاریخ: 17:54:01 1399/10/20

سلام من در اینترنت چند بار عکس های مربوط به این شهر و بالن هاش رو دیده بودم ولی اسم شهر رو نمیدونستم کجاست تا اینکه با سایت خوب شما یعنی سفر بانک آشنا شدم و بعد از اینکه این مقاله رو خوندم فهمیدم که کاپادوکیا است واقعا خیلی دوست دارم به این شهر سفر کنم چون مقاله ای که در مورد این شهر در سایتتون قرار دادید منو علاقه مند به سفر به این شهر کرد امید وارم دوران کرونا تموم شه اولین سفرم به این شهر خواهد بود ممنون از سایت خوب و مفیدتون

دنیز
در تاریخ: 17:48:54 1399/10/20

با سلام وقتی اسم بالن سواری میاد یاد کاپادوکیا میافتم با صهره های بلنی که داره وقتی سوار بالن میشید شهر تاز اون بالا زیباتر دیده میشه و میتونید همه ی جاذبه های گردشگری اش رو از اون بال ببینید و دارای هتلهای عجیب و غریبی هست که شبیه به موزه هستند و اگر به این شهر تاریخی سفر کنید از عکس گرفتن دست بر نمیدارید ممنون از سایت سفر بانک و مقاله ی مفیدشون در مورد این شهر تاریخی و زیبا

دنیز
در تاریخ: 15:33:08 1399/10/20

سلام کاپادوکیا شهری است که سالانه توریستهای زیادی را به سمت خود جذب میکند ولی امسال به خاطر کرونا مسافران کمتری به این شهر سفر کردند با تور سفر بانک میتوانید یک تجربه ی منحصر به فرد و بی نظیری را تجربه کنید این شهر تفریحاتی مثل بان سواری که یکی از تفریحات مشهور و مهیج این شهر است را دارد اگر به این شهر سفر کردید حتما سوار بالن شوید زیرا بسیار هیجان انگیز است و خاطره ی خوشی برایتان بر جای میگذارد

دنیز
در تاریخ: 15:23:26 1399/10/20

سلام وقتی این مقاله را خواندم علاقه ی زیادی به سفر به کاپادوکیا پیدا کردم عجب جای زیبایی برای گردشگری است اگر این ویروس کرونا از جهان برود قصد سفر به این شهر تاریخی با صخره های بلند و زیبا را خواهم داشت این شهر واقعا نظر ادم را به خود جلب میکند زیرا که جاهای بسیار حیرت انگیزی برای دیدن دارد از شما سایت سفر بانک متشکرم که این مقاله ی زیبا را در اختیار ما گذاشته اید

دنیز
در تاریخ: 15:19:50 1399/10/20

سلام به شما علاقه مندان سفر و گردش مقاله ی بالا در مورد شهر بسیار زیبای کاپادوکیا است وقتی این مقاله را خواندم در حیرت ماندم این شهر تاریخی جاهای زیادی برای دیدن دارد و مهمترین مقاصد گردشگران محسوب میشود منطقه ای است با خانه های لانه زنبوری و تخته سنگ های بلند در ترکیه. این شهر دارای کلیسا های مدفن شده در سنگ ها که رنگ بنفش دارن بسیار عجیب اند و دارای موزه های روباز است که بسیار حیرت آورند ممنون از سایت خوبتون

دنیز
در تاریخ: 15:14:27 1399/10/20

سلام و هرص ادب به سفر بانکی های محترم کاپادوکیا یکی از چند شهر صخره ای جهان است که دوستداران زیادی دارد و بسیاری از گردشگران علاقه مند به سفر به این شهر تاریخی هستند کاپادوکیا یک دره ای دارد بنام دره ی سرخ که اگر سفر کردید حتما از ان دره دیدن فرمایید این دره زیباترین دره ی کاپادوکیا است صخره های این دره به رنگ صورتی، نارنجی و زرد هستند و درو صخره هایش کلیسای پنهانی وجود دارد اگر مقاله ای که سایت خوب سفر بانک را مطالعه کنید علاقه تان به رفتن به این شهر زیبا و تاریخی بیشتر خواهد شد

دنیز
در تاریخ: 15:08:42 1399/10/20

با سلام خدمت دوستان و ممنون از مقالهی حوبتون در مورد کاپادوکیا که یک منطقه ی تاریخی در ترکیه محسوب میشود میان گردشگران و مردم جهان بسیار محبوب است و علاقه ی زیادی دارم که به این شهر زیبا و تاریخی سفر کنم این شهر یک شهر سنگی است مناطق دیدنی این ناحیه نوشیر، کایسری،آکسارای است

راضیه
در تاریخ: 10:35:05 1399/10/14

سلام و خسته نباشید به همراهان سایت سفربانک سرزمین کاپادوکیا سرزمینی که با به بالا سواری مشهور است صخره های بزرگ و کوچکی دارد که به صورت طبیعی به دست مواد مذاب آتشفشان در گذشته به وجود آمده اند قدمت این شهر به چهار هزار سال پیش برمی گردد. شهر های زیرزمینی از دیگر جاذبه‌های مشهور آنجا به حساب می‌آیند که بازدید از آنها شما را به یاد دوران گذشته میبرد. اگر به آنجا سفر کردید از تورهای متنوع مثل صخره نوردی جیپ سواری و کوهنوردی را امتحان کنید و مطمئن باشید که خوشتان می آید من خودم علاقه زیادی به رفتن این سرزمین پیدا کردم امیدوارم که شما هم دوست داشته باشید و بروید مطمئناً خیلی خوش می گذرد.

ایمان
در تاریخ: 11:48:05 1399/10/13

سلام و درود خدمت همگی عزیزان و دوستان گرامی و همینطور اعضای سایت سفر بانک که اطلاعات عمومی مردم رو بالا میبرند و دسترسی به انواع مکانهای گردشگری رو بسیار راحت و میسر کردند . بازم ازشون تشکر میکنم . این شهر از ترکیه قسمت های متنوع و چشمگیری داره که شاید در هیچ جای جهان نتوانید پیدا کنید. بالن سواری و شهرهای زیرزمینی از جاذبه های خاص این شهر است . به امید دیدار

Fati
در تاریخ: 16:57:04 1399/10/2

کاپادوکیا را باید جز برجسته ترین مناطق گردشگری ترکیه دانست البته توجه زیادی بهش شده و به یه شهر توریستی جذاب تبدیل شده فوق العاده قشنگه اینجا مملو از دیدنی های عجیب و غریبه که شاید هیچ جای دنیا نشه مثل اونارو دید من نمیدونستم کاپادوکیا در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده خیلی برام با ارزشتر شد

ریحان
در تاریخ: 22:35:25 1399/9/28

با سلام ممنون از این مقاله ی خوب که کاپادوکیا را به خوبی توصیف کرده است به نظرم کاپادوکیا جزء مقاثد گردشگری پر طرفدار است چون همه نوع تفریحاتی برای هر رده سنی دارد ،بازدید از کلیساهای کلپادوکیا و همچنین بالون سواری از تفریحات خوشایند برای من محسوب می شود. کوه نوردی هم تفریح خوبی است که می توان در سعر به کاپادوکیا ان را انجام داد البته کوه نوردی هم تفریح است و هم ورزش!

ریحان
در تاریخ: 01:46:26 1399/9/27

سلام به تمام دوستان سفربانکی عزیز همه که کشور ترکیه رو میشناسیم چون خیلی معروفه البته این معروفی به خاطر مکان هاشه که کلی گردشگر رو از سراسر جهان جذب خودش میکنه کاپادوکیا هم که تو کشور ترکیه واقع و خیلی زیبا و قشنگه به همخ دوستان سفربانکی عزیز پیشنهاد میکنم حتما از این مکان در سفربه کشور ترکیه دیدن کنند

بهار
در تاریخ: 23:40:11 1399/9/25

سلام به دوستان عزیز و عوامل سایت بسیار عالی سفربانک همونطور که همه میدونیم کاپادوکیا شهر زیبایی تو کشور ترکیه هستش ترکیه چون خیلی مکان های زیبا و قشنگ داره بین گردشگران و توریستان پر طرفداره من هم خیلی کشور ترکیه رو دوست دارم واقعا خیلی این کشور زیبا به خاطر زیبایی هاشه که همه دوسش دارن

امین محمد
در تاریخ: 18:32:47 1399/9/25

سلام و خسته نباشید شهر پادوکیا شهری که به بالن سواری معروف است من خودم به خاطر بالن‌سواری به آنجا علاقه مند شدم شهرهای زیرزمینی یکی از جاذبه های کاپادوکیا است مردم به خاطر پناه گرفتن مخفی شدن این شهر را در دل سنگ ها ساختند یک شهری با طبیعت زیبا و فضای تاریخی بسیار عالی است اگر به مناطق تاریخی علاقه دارید مقصد بسیار خوبی است در کاپادوکیا میتوانید از تورهای مختلف کوهنوردی صخره نوردی است سواری و حتی طور برداشت انگور از تاکستان استفاده کنید هر یک سفری کامل برای ما به وجود می‌آورد که می‌توانیم لذت زیادی ببرید و خاطره‌های خوبی برای ما به جا بماند ممنون از این مقاله بسیار خوب.

Afagh
در تاریخ: 09:13:06 1399/9/25

با سلام خدمت شما عزیزان ، من به شهر کاپادوکیا اصلا سفر نکردم اما مقاله شما اینقدر جالب بود که انگار دارم در این شهر قدم میزنم ممنونم بابت این سایت جالبتون ، اما آنچه از این مقاله فهمیدم این شهر متعلق به کشور تر کیه است .ویکی از شهرهای سنگی جهان می باشد . دارای آب و هوای خوبی است و زمستان بهترین فصل مسافرت به این شهر است. سهر ای زیر زمینی زیادی نیز در این شهر وجود دارد که بیشتر بر اثر فرسایش به وجود آمده است.

فاطمه بیات
در تاریخ: 23:47:07 1399/9/24

سلام به همه ی دوستان گل ، بالن سواری در این مقاله بسیار توجه مرا به خود جلب کرد واقعا بالون سواری از جمله تفریحاتی است که بسیار ادم را هیجان زده و سرگرم می کند و واقعا لذت بخش است که از اسمان به پایین خیره شوی و همه چیز را کوچک ببینی . علاوه بر بالون سواری کاپادوکیا دارای تفریحات دیگری هم هست که می تواند هر گردشگری را به خود جذب کند.

زینب وطن دوست
در تاریخ: 19:09:12 1399/9/23

این شهر در کشور ترکیه قرار دارد.در این شهر خانه های سنگی وجود دارد،دقیقا یک منطقه کوهستانی شبیه آن را ما در ایران هم داریم.ولی نکته ای که باعث رونق گردشگری در این شهر است وجود بالن هاست.تعداد زیادی بالن رنگارنگ در هوا با پرواز درمی آید.البته باید دقت داشت وضع آب و هوا در بهدپرواز درآمدن با نیامدن بالن ها تاثیر دارد.

مهدیه
در تاریخ: 15:56:44 1399/9/23

سلام به سفر بانکی های عزیز خیلی مطالب خوبی بود کامل بااین سرزمین افسانه ای زیبا آشنا شدم که در فاصله ی ۷۳۵کیلومتری با استانبول واقع شده که حدودا ۸ساعت زمان میبره به اونجا برسی با وسیله ی شخصی البته از استانبول تا کاپادوکیا که این شهر پراز صخره های سنگی هست که براثر مواد مذاب آتشفشانی بوجود اومده واونجا رو زیبا کرده یکی از تفریحات جذاب کاپادوکیا بالن سواری است که برای گردشگران جذابیتفوق العاده ای داره وجاهای دیدنی دیگه که به محبوبیتکاپادوکیا اضافه کرده ممنون از اطلاعات مفید سفر بانک

Fatinaz
در تاریخ: 19:16:13 1399/9/22

سلام و وقت بخیر خدمت شما دوستان گرامی سایت تفریحی سفر بانک ، ترکیه کشوری است بسیار زیبا و جذاب و تفریحی سالانه افراد زیادی ب این کشور زیبا سفر میکنند کاپادوکیا یکی از شهرهای پرجمعیت و دیدنی ترکیه است که ب خودی خود یکی از پر جاذبه هاست در این شهر مکان های گردشگری فراوانی وجود دارد برای خوش گذرانی و یه سفر دلپذیر و به یاد ماندنی

هانیه نظری
در تاریخ: 09:38:02 1399/9/22

کاپادوکیا یک منطقه تاریخی است در ترکیه میباشد این منطقه قدمت زیادی دارد و یکی از چندین منطقه سنگی ترکیه میباشد از تفریحات این شهر بالن سواری را میتوان نام برد انواع تور های گردشگری میتوان کوه نوردی،صخره نوردی، اسب سواری، تور جیپ سواری و تور برداشت انگور از تاکستان که قابل رزرو کردن هستند.

Fati
در تاریخ: 00:35:37 1399/9/21

بالن سواری کاپادوکیا خیلی معروفه من تجربه اش کردم واقعا حس بی نظیری داره وقتی از اون بالا زیبایی های منطقه را می بینی خیلی خوش میگذره ولی من اون موقع که رفتم نمیدونستم اینقد جاهای دیدنی داره کسی هم بهمون نگفت البته بین خانه های سنگی خیلی گشتیم ولی بدون هیچ اطلاعاتی پشیمونم که بدون آگاهی رفتم سفر برای سفرهای بعدی حتما از سفر بانک کمک میگیرم⁦❤️⁩

مهتاب s
در تاریخ: 20:57:30 1399/9/20

سلام وخسته نباشید کاپادوکیا خیلی عالیه من که با خوندن این مقاله عاشقش شدم واقعا به نظر من بهشت گمشده ست خیلی جاهای با صفایی داره آدم باید بره وببینه هر قسمت این مقاله پر از جذابیته واقعا برای زیبایی این شهر وکشور هزینه شده تا گردشگرانی که قصد سفر به این کشور دارن نهایت لذت واستفاده رو ببرن امیدوارم قسمت بشه وهمه بتونن برن مسافرت

Afzali
در تاریخ: 14:31:34 1399/9/20

بنام خدا کاپادوکیا یک منطقه تاریخی در ترکیه می باشد.در این شهر در تمام فصول سال بارندگی است بغیر از تابستان های آنها منطقه پر از راز و رمز های تاریخی و دیدنی هر سال تعداد زیادی از مردم سرتاسرجهان وبخصوص هموطنان عزیز مان برای دیدن زیبایی های به این منطقه مسافرت می کنند واز جاذبه های این شهر ومشور ترکیه استفاده می نمایند.

Negin
در تاریخ: 14:13:42 1399/9/20

با سلام سرزمین تاریخی کاپادوکیا در ترکیه قرار دارد . این شهر در هر فصلی که شما مسافرت کنید زیبایی خاصی دارد مثلا در زمستان شما می توانید از جاذبه ها ی آن استفاده وانواع ورزشهای زمستانی وبرفی را انجام دهید در بهار نیز به دلیل بیداری طبیعت سرسبزی این شهر مثال زدنی می باشد در زمستان قیمت هتلهای این شهر کمی ا زانیار می باشد .

امیرحسین
در تاریخ: 08:44:15 1399/9/18

سلام واقعا جالب و زیبا هست سوار شدن بربالن و دیدن منظره این شهر تاریخی از بالا واقعا تجربه بینظیری میتونه باشه کلا درنوع خودش جالب و بی نظیر هست کل شهر دردل سنگ هست نسبت به شهرهای دیگه ترکیه که بیشتر تفریحی هستند این شهر تاریخی هست ونکته جالب اینجا شهرهای زیر زمینی اون هست

Afagh
در تاریخ: 06:25:52 1399/9/16

سلام، سرزمین باستانی کاپادوکیا،یک منطقه تاریخی در ترکیه است. در این شهر تمام فصول سال به غیر از تابستان بارندگی های رخ می دهد.این محله بعنوان منطقه پر از شگفتی مشهور است.مناطق دیدنی این شهر چهار منطقه است. یعنی نوشیر،کایسری ،اکساری ،نیگده می باشد.جاذبهای طبیعی آن عبارتند از ،دره سرخ، گورمه ،سهر زیر زمینی ،موزه ، ومعابد زیادی و...

Shima
در تاریخ: 23:08:04 1399/9/15

سلام و وقت به خیر خدمت همراهان محترم سایت خوب سفر بانک.کاپادوکیا منطقه‌ای تاریخی در ترکیه است، که بسیار مورد توجه و علاقه‌ی گردشگران و همچنین باستان‌شناسان قرار دارد. این شهر از قدمتی طولانی برخوردار میباشد و یکی از چند شهر سنگی در جهان است.که سالانه میزبان بسباری از گردشگران و باستان شناسان و محققان تاریخی میباشد.با تورهای خوب سفر بانک همراه بشین و از این منطفه زببا دیدن کنین

Afzali
در تاریخ: 11:04:42 1399/9/15

باسلام ،کاپادوکیا،یک منطقه تاریخی در ترکیه می باشد.این منطقه قدمت زیادی دارد ویکی از چندین منطقه سنگی تر کیه می باشد.این محله به محله ی پر از شگفتی مشهور است.چون این منطقه پر از جاذبه های تاریخی و جغرافیایی می باشد بسیار مورد توجه توریست ها قرار گرفته است.از جمله جاهای دیدنی آن ،شهر زیر زمینی ، گورمه ،درع سرخ ، موزه فضای بازلو ،معبد اسمی ،و... میتوان نام برد.

حسن k
در تاریخ: 17:22:14 1399/9/14

سلام چقدر این مقاله جالب بود واقعا تشکر میکنم از سایت خوب سفر بانک من و همه اطلاعاتی از این سفر بانک میگیرم که شاید همینجوری نمیرفتم دنبال تحقیق کردن در مورد این کشورها ولی این سفرنامه جذاباین اطلاعات رو در اختیار ما میذاره فقط اگه زود به زود گزینه شهر وکشورها رو عوض کنه بهتر میشه چون میبینم بعضیا زیر یه شهر خیلی کامنت دارن آدم دیگه چیزی به ذهنش نمیرسه کامنت بذاره

مهتاب s
در تاریخ: 01:15:23 1399/9/14

سلام کاپادوکیا منطقه باستانی در ترکیه ست که توریستها وگردشگران زیادی داره کایمانکی بزرگترین شهر کاپادوکیاست ودر زیرزمین به صورت تونلهای تو در تو ساخته شده همچنین دارای کلیساها وصومعه های زیادیه که هر کدوم معماری فوقالعاده ای داره این سرزمین جایگاه خوبی برای خوشگذرونیه .

مهتاب s
در تاریخ: 22:53:43 1399/9/13

سلام ودرود کاپاددکیا شهری در کشور ترکیه واقعا از خوندن این مقاله لذت بردم اونقدر اشتیاق به خوندش داشتم ودر موردش لذت بردم که گویی اونجا بودم واقعا جاهای دیدنی زیبایی داره هر چی بگم کم گفتم آدم انگار جان تازه میگیره این همه زیبایی وخللاقیت در یک شهر مرحبا به این عظمت وزیبایی

بهار
در تاریخ: 23:28:58 1399/9/11

با سلام به دوستان عزیز ممنون بابت این مقاله که تمامی اطلاعات مهم درباره ی شهر کاپادوکیا را دراختیار گذاشته من که تا به حال فرصتی پیدا نکردم که به این مکان زیبا یعنی کاپادوکیا سفر کنم اما حتما برنامه ریزی میکنم که به این مکان بسیار زیبا سفرکنم و از دیدن اماکن بسیار قشنگش لذت ببرم دوستای عزیز به شما هم پیشنهاد میکنم به کاپادوکیا در کشور ت کیه سفر کنید

Afagh
در تاریخ: 09:36:05 1399/9/11

با سلام خدمت شما عزیزان ، من به شهر کاپادوکیا اصلا سفر نکردم اما مقاله شما اینقدر جالب بود که انگار دارم در این شهر قدم میزنم ممنونم بابت این سایت جالبتون ، اما آنچه از این مقاله فهمیدم این شهر متعلق به کشور تر کیه است .ویکی از شهرهای سنگی جهان می باشد . دارای آب و هوای خوبی است و زمستان بهترین فصل مسافرت به این شهر است. سهر ای زیر زمینی زیادی نیز در این شهر وجود دارد که بیشتر بر اثر فرسایش به وجود آمده آمد.

Fatima
در تاریخ: 00:28:12 1399/9/11

سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان گرامی و عوامل سایت سفر بانک ، من اسم کاپودکیا رو تا به حال نشنیده بودم ، مقاله رو که خوندم خیلی هیجان انگیز و رویایی بود و خودم رو توی یکی از اون بالن ها بر فراز ترکیه دیدم خیلی دوس دارم به ترکیه سفر کنم امید وارم یه روزی بشه یکی ترکیه س و یکی گرجستان خیلی علاقه دارم این کشور هارو از نزدیک ببینم .

ناهید
در تاریخ: 22:52:39 1399/9/5

سلام و ارادت به شما عزیزان و سفر دوستان گرامی ممنونم از مقاله های خوب و جذاب سفر بانک که به ما چیز های زیادی درباره جاذبه های گردشگری یاد میده. من از وجود شهری به اسم کاپادوکیا در ترکیه بی اطلاع بودم و از طریق این مقاله فهمیدم که در ترکیه هستش ولی نسبت به شهرهایی مقل استانبول و آنتالیا کمتر شنیده شده. جالبی این شهر وجود ۳۶ شهر زیر زمینی هست که واقعا عجیبه

مهتاب s
در تاریخ: 16:59:39 1399/9/5

سلام کشور ترکیه خیلی شهرهای بزرگی داره ویکی از شهرهای بزرگ ورویایی اون شهر کاپادوکیا که منطقه کاملا باستانی وتاریخیه وبزرگتریم ومحیج ترین تفریح در این منطقه بالن سواری هست وشهرهای زیر زمینی زیادی داره خیلی کنجکاو شدم برای یکبارم شده برم و این شهر زیرزمینی رو از نزدیک ببینم آدم تا خودش نره وتجربه نکنه نمیتونه بفهمه که چه استادا ومعمارهایی از جان خودشون مایع گذاشتن تا کشور آباد شه

حسین
در تاریخ: 15:10:39 1399/9/5

باسلام کاپادوکیا یکی از مناطق دیدنی و جالب کشور ترکیه هستش یکی از چند شهر سنگی در جهان است. این منطقه برابر فرسایش بوجود اومده و سازه هایی رو بصورت طبیعی بوجود آورده. این منطقه قدمت تاریخی زیادی داره. تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و برفی داره و بنظرم بهترین فصل برای دیدن از این منطقه فصل بهار و پاییزه. اگه به این منطقه رفتین حتما بالن سواریو امتحان کنین دیدن این منطقه از ارتفاع واقعا جالب و دیددنیه. باتشکر از سفربانکی های عزیز

مهتاب s
در تاریخ: 20:40:03 1399/9/4

سلام وخسته نباشید کاپادوکیا از شهرهای زیبا وتوریستی کشور ترکیه است شهری با جاذبه های فراوان شهر رویایی دوستدارانش خیلی دوست دارم به این کشور واین شهر سفر کنم عاشق پرواز هستم وپرواز با بالن هم لذت بخش ترین پروازهاست امیدوارم بعد از این محدودیت که در کشورها بوجود اومده بتونیم سفر کنیم

مهتابs
در تاریخ: 22:15:13 1399/9/3

سلام به به عجب جایی چقد جاهای تاریخی وهنری وباستانی داره یه جاخوندم در کاپادوکیا ۳۶ شهر زیر زمینی وجود داره که کایمالکی بزرگترین شهر زیر زمینی اونجاست که به صورت تونلهای تو در تو ساخته شده واقعا معمارای ماهر وخبره ای میخواد این بناها وهمچنین جای مناسبی برای بالن سواری داره که من خیلی پرواز با بالن رو دوست دارم .

علیرام
در تاریخ: 22:06:12 1399/9/3

سلام و خسته نباشید به سفر بانکی های عزیز. واقعا نمیشه کاپادوکیا رو با جاهای دیدنی ترکیه مقایسه کرد چون واقعا یه سر و گردن کاپادوکیا از تمام دینی های ترکیه بالاتره .با دیدن این همه زیبای و جاذبه‌های دیدنی انسان رو مجاب میکنه حتما به اونجا سفر کنه و حداقلش چند تا عکس و چند تا خاطره ی ماندگار برای خودمون ثبت کنیم . زیبای کاپادوکیا در زمستان هم بسیار دیدنی هست چون پوشیده از برف میشه و منظره ی برفی جذابی داره . اگر به کاپادوکیا سفر کردید حتما در هتل های منحصر بفرد اونجا اقامت داشته باشید.

حسنk
در تاریخ: 23:53:57 1399/9/2

سلام وخسته

مهتابs
در تاریخ: 23:48:37 1399/9/2

سلام کاپادوکیا منطقهای باستانی در کشور ترکیه ست راستش من تا الان حتی اسمش رو هم نشنیده بودم وبه وسیله مطالعه در سایت خوب سفر بانک فهمیدم همچین شهر ومنطقه ای وجود داره وحتی طرفدارای ایرانی زیادی هم داره امیدوارم بعد از این ویروس لعنتی همه بتونن به گشت وگذار برن .

امین محمد یارعلی
در تاریخ: 22:22:33 1399/8/30

با سلام به همراهان گرامی.اگر به بالن سواری بر فراز کوه های زیبا و آتشفشانی را دوست دارید انتخاب شهر پادوکیا به عنوان مقصد بسیار عالی است.اگر در فصل زمستان به این شهر سفر کنید هم خلوت است هم منظره برفی بسیار چشم نوازی دارد.به نظر من اگر میخواهید یک سفر رویایی برای خود بسازید هتل‌های کاپادوکیا را برای اقامت انتخاب کنید این هتل در دل غار قرار دارد و بسیار زیبا است.جاذبه های زیادی در این شهر است مثل کلیسا های مختلف مثل کلیسای نانری و کلیسای المالی.همچنین شهر های زیرزمینی که در این شهر قرار دارند هر مسافری را به سوی خود جذب میکند.در کل این شهر به قدری زیبا است که ان را به شما دوستان پیشنهاد میدهم.ممنون از سایت خوبتان.

اسیه قربانی
در تاریخ: 01:32:07 1399/8/29

سلام ، تمام زیبایی های کشور ترکیه یک طرف و شهر باستانی و تاریخی کاپادوکیا طرف دیگر مگر میشود به کشور توریستی ترکیه سفر کرد و به انجا نرفت و لذت نبرد شهری باستانی که از صخره های کوچک و بزرگ طبیعی ساخته شده است حتما اگر به این شهر باستانی سفر کردید از بالن سواری بر فراز این شهر و دیدن جاذبه هایش غافل نشوید ، ادم با دیدن این همه زیبایی واقعا حیرت زده میشه و پی به قدرت خداوند میبره .حتما حتما خودم هم در اولین فرصت به انجا سفر میکنم چون با دیدن عکس هایش واقعا هوش از سر ادم میپره. 😍

راضیه یارعلی
در تاریخ: 15:13:20 1399/8/27

با سلام و درود به همه دوستان و ممنونم که ما را با شهرهای زیبای مختلفی آشنا می کنید. کاپادوکیا یکی از شهرهای ترکیه است که قدمت آن به چهار هزار سال می رسد و دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیادی است. اگر به آنجا سفر کردید از کلیساهای آنجا هم دیدن کنید این شهر با اینکه تعداد زبادی کلیسا دارد اما هنوز هستند کلیساهایی که در غارها قرار گرفتند. دره دور نت صخره های صورتی و نارنجی دارد که به آن دره خیالی میگویند و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می‌کند.

دلارام
در تاریخ: 05:52:51 1399/8/26

سلام به همه ی دوستان چقدر کشور ترکیه شهر های زیبایی داره.مثلا همین شهر کاپادوکیا اسمش رو هرگز نشنیده بودم.خوندن این مقاله برام جالب بود مخصوصا اینکه من عاشق بالن هستم. واقعا خیلی خوبه که این شهر فرودگاه داره و به سادگی میشه به اونجا رفت علاوه بر اون فاصله ی کمی هم با استانبول داره.مسافران استانبول هم میتونن به این شهر رفته و از جاذبه های گردشگریش لذت ببرن

Negin
در تاریخ: 16:45:35 1399/8/24

سلام سفر بانکی های دوست داشتنی. کاپادوکیا از مناطق قدمی و تاریخی کشور ترکیه هست . اکثر کسانی هم که به کشور زیبای ترکیه سفر می کنند این شهرو دیدن و از جاذبه های کردشگریش و مکان های تاریخی و باستانی این شهر زیبا لذت بردن . کاپادوکیا در دنیا و بین جهانگردان به شهر سنگی هم معروف هست . یکی از جاذبه های دیدنی این شهر هم دره سرخ کاپادوکیا هست که به شدت پیشنهاد میشه . امیدوارم از سفر به کشور زیبای ترکیه و دیدن از شهر دیدنی کاپادوکیا لذت ببرین

Fatinaz
در تاریخ: 13:45:59 1399/8/24

سلام دوستان عزیز وای که چقدر زیبا بود هم متن هم عکس ها چقدر. رویایی و زیبا ست من ارزو دارم یه روزی بر فراز این شهر رویایی با بالن پرواز کنم تجربه خیلی خوبی باید باشه من قبلا اسم کاپادوکیا رو بخاطر بالن هایش زیاد شنیده بودم ولی نمیدونسم انقدر زیباست خوراک عکس گرفتن هستش ینی یه روز میشه منم جای او ن دختر بشینم و عکس بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امین محمد یارعلی
در تاریخ: 12:22:56 1399/8/24

درود فراوان به همه دوستان. کاپادوکیا شهری اسرار آمیز و جذاب در ترکیه. انچه در کاپادوکیا وجود دارد دودکش‌های افسانه آنجاست بلند و کشیده است و در بالاترین نقطه آنها سنگی بزرگ قرار دارد و در بسیاری از نقاط شهر می توان آنها را دید.اگر علاقه به بالن سواری دارید به کاپادوکیا سفر کنید این شهر یکی از منطقه های بسیار مناسب برای بالن سواری در جهان است به غیر از بالن سواری تور کوه نوردی و جیپ سواری و اسب سواری و برداشته انگور بسیار جالب و هیجان انگیز آن که امتحان آنها ضرر ندارد.

مریم
در تاریخ: 12:26:49 1399/8/23

سلام . عجب جاهای جالبی در دنیا وجود داره . واقعا ادم تو قدرت خدا میمونه . شهر سنگی . خیلی جالبه . ایکاش میشد ادم بره همه این جاها را از نزدیک ببینه . هر چقدر سن بالاتر میره برای ادم حسرت میمونه واسه جاهایی که نرفته , کتابهایی که نخونده و اطلاعاتی که به دست نیاوره . میبینی چقدر عمر کوتاهه و زمان دیدن و به دست اوردن این اطلاعات و آشنایی با مخلوقات خدا کوتاه . مرسی از سفر بانک عزیز که لااقل میتونیم به صورت مجازی با این جاهای دیدنی آشنا بشیم

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 10:35:30 1399/8/23

کاپادوکیا منطقه ای تاریخی در ترکیه است و بسیار مورد توجه گردشگران و باستان شناسان می باشد. این منطقه قدمتی طولانی دارد و یکی از چند شهر سنگی در جهان می‌باشد. این منطقه دیدنی های جغرافیایی و تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد و مناطق دیدنی آن چهار مکان یعنی شهرهای نوشیر، کایسری، اکسارای و نیگده را تشکیل میدهد. از مناطق دیدنی آن عبارتند از: دره سرخ کاپادوکیا، گورمه، شهر زیر زمینی کایماکلی، موزه فضای باز زلو، معبد اسکی گوموسلر و... کاپادوکیا در ناحیه آناتولی مرکزی قرار دارد و نام آن همواره در سراسر تاریخ به عنوان محلی پر از شگفتی شناخته میشود.

رخساره بیدار
در تاریخ: 14:58:39 1399/8/21

مقاله ای بسیار جذاب و کامل و پر از جزییات نوشتید وه واقعا جای تحسین داره، توضیحات لازم رو برای یک فردی که قصد رفتن به این مکان رو داره جز به جز بیان کردین، از استانبول و ازمیر با هواپیما می سه به کاپادوکیا سفر کرد البته یک ساعتی هم از فرودگاه تا خود شهر فاصله وجود داره که باید با اتومبیل طی کنید.خوب اینجا از زیبایی های کاپادو کیا و ضخره ها و بناهای سنگیش زیاد صحبت‌به میون اومده و جالبه که تو مقاله تور زمستونی رو توصیه می کنن چون خیلی شهر خلوت می شه و هزینه کمتری رو باید پرداخت کرد.وااای چقدر کلیسا داره این شهر، فکر کنم یفر زیبا و به یاد ماندنی بشه برای مسافران و توربستای این شهر،

فاطمه کشاورز
در تاریخ: 16:30:35 1399/8/17

سلام به شما سفر بانکی ها من همیشه آرزوم بوده که به این شهر برم و بتونم عکس های فرمالیته با همسرم بگیرم به نظرم یکی از جذاب ترین جاهایی هست که دیدم . اوایل فکر میکردم پشت زمینه عکس ها واقعی نیستن امیدوارم بتونیم هممون به اینجا بریم ممنون از اطلاعات مفیدتون

mahdi0915
در تاریخ: 03:51:39 1399/8/16

سلام بر شما عزیزان و عوامل محترم سایت سفر بانک کاپادوکیا رو فکر نمیکردم که اصلا تو اسیا باشه اسمش به شهرای آفریقای بیشتر میخوره اما الان که سرچ کردم متوجه شدم که توی ترکیه است وشهر باحالیه با چهار هزار سال قدمت وکلی کوه وغار . آتش فشان جاابه این شهر لیشتر بخاطر باستانی و تاریخی بودن مهمه برای گردشگران گویا یه شهر زیر زمینی هم داره که مردم زمان قدیم برای پناه گرفتن اونجا میرفتن هر کس ترکیه سفر کرد ونزدیک این شهر شد حتما بره سر بزنه که از دستش رفته

حنیف
در تاریخ: 18:12:27 1399/8/15

سلام وقت بخیر شهر کاپادوکیا رو همیشه عکسهاش رو میدیدم ولی نمیدونستم کجاست و موقعیت جغرافیاییش به چه صورته خیلی دوست داشتنیه مخصوصا بالن هاش و جالبه که این شهر از شهرهای با قدمت محسوب میشه و قدمتی حدود ۴۰۰۰ سال داره که به نوبه خودش خیلی جذابه و امیدوارم در یک سفر به دیدن این شهر بریم

Fatima
در تاریخ: 20:37:52 1399/8/14

سلام خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز سفر بانکی،من اسم اینجا رو تا به حال نشنیده بودم،چه شهر زیبایی هستش، از آنجاهایی هست که حتما باید رفت و دید اسمش که خیلی سخته ولی باید جای قشنگی باشه واقعا سیاره زمین جای هیجان انگیزی هستش جاهایی داره که ادم انگشت به دهان میمونه واقعا جایی که هستیم که خیلی قشنگه خدایا شکرت که توی سیاره قشنگه ت مارو آفرید ی ❤

الهام بابایی
در تاریخ: 18:46:40 1399/8/5

کاپادوکیا جاذبه خیلی خوبی برای تفریح و گردشگری هست .شهر بالن ها اسم دیگه ای هست که رو این شهر جالب گذاشتن.کلیساهای خیلی خوشگلی تو این شهر وجود داره که کلی رنگها و طرح های مختلفی داره و با ورود به این کلیساها کلی حس خوب به آدم دست میده و اترژی مثبت خیلی زیادی رو حس می کنید.فرقی نداره با چه دینی باشید. حس خوب در بناهای مقدس همیشه وجود دارن

علیرضا
در تاریخ: 23:50:56 1399/8/3

سلام وقت بخیر کاپادوکیا واقعا زیبا و جالبه .وقتی اسم ترکیه میاد ذهنمون به سمت استانبول و انتالیا و پاساژ ها و مرکز خرید های بزرگ و زیبا میره . کاپادوکیا حس خوبی به آدم میاد و به نظر افسانه ای میاد. تا به حال اسم کاپادوکیا رو نشنیده بودم و با دیدن این عکس ها به وجد اومدم و بالن سواری هم بسیار هیجان انگیزه شاد و سلامت باشید

ریحان
در تاریخ: 22:27:48 1399/8/3

باسلام من تاحالااسم کاپادوکیا رانشنیده بودم ولی به خاطرسایت خوب سفر بانک با کاپادوکیا آشنا شدم و فهمیدم که در ترکیه است کاپادوکیا مکانی بسیار زیباست من دوس دارم اگر به ترکیه سفر کردم به کاپادوکیا بروم و این شهر زیبا را از نزدیک ببینم شما دوستان هم اگر به ترکیه سفر کردیدحتما به شهر کاپادوکیا بروید و از نزدیک دیدن کنید

نسرین سدیدی
در تاریخ: 10:07:37 1399/8/3

این شهر واقعا یک شهر افسانه ای است و این حس در همان ابتدای مقاله به خواننده منتقل میشه. بالن های بسیار زیبا و حیرت انگیز و همچنین دودکش های خاص این منطقه خیلی نظر من رو جلب کرد. و برام جالب و قابل تامل بود. همچنین اچیکسرای با سازه های خاص خود بسیار جذاب بود.و احساس مینم سفر به کاپادوکیا تجربه ی خیلی متفاوتی باشه.

علیرضا
در تاریخ: 12:04:02 1399/7/28

سلام و خسته نباشید به سفربانکی های عزیز و ممنون بابت این مقاله ی یبا واقعا محشره که ترکیه چنین جایی داره و اصلا فکر نمیکردم که ترکیه چنین مکان گردشگری هست و وقتی اسم ترکیه رو میشنویم یاد شهر استانبول و پاساژ های خرید و سواحل زیبای انتالیا و ... می افتیم با عکس هایی که گذاشتید انسان رو به وجد میاره و بسیار جذابه و همچنین عجیب موفق و شاد باشید

Fati
در تاریخ: 20:57:19 1399/7/24

کاپادوکیا واقعا محشره اصلا یه چیزایی آدم اینجا میبینه که نمیدونه خوابه یا بیداره نمیتونی باور کنی که این خانه های سنگی و زیر زمینی چطور ساخته شدن حس عجیبی داره من که فکر میکردم یه قدرت ماورا طبیعی اینارو ساخته بالن سواری و دیدن این عجایب از اون بالا خیلی خیلی قشنگه یه کم هزینه اش بالاست اما من که میگم ارزش داره دیدن این عجایب بیشتر از اینها می ارزه حتما تجربه کنید

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 14:08:08 1399/7/23

سلام ممنون به خاطر مقاله خوب و کاملتان که در آن اطلاعات سفر را به طور کامل در اختیار می گذارید. من تا به حال اسم کاپادوکیا را نشنیده بودم و فکر نمی کردم در ترکیه اینچنین جایی وجود داشته باشد. واقعا مکان زیبایی است و سفر رویایی را به همراه دارد جای تعجب داره که در قدیم چطور این سازه ها و شهرهای زیرزمینی را ساخته اند. واقعا دلم میخواد شهرهای زیرزمینی را از نزدیک ببینم حس خیلی خوبی داره انگار در تاریخ سفر میکنی. والبته هیجان بالن سواری هم قابل چشم پوشی نیست.

فاطمه زنده بودی
در تاریخ: 02:30:35 1399/7/22

سلام و خسته نباشید .ممنون که بطور جامع و کامل شهرهای زیبا و با قدمت تاریخی که کمتر اسمشون شنیدیم رو معرفی میکنید ...بالون سواری بر فراز شهری با بناهای سنگی باید خیلی جذاب و هیجان انگیز باشه...همینطور بازدید از کلیساهای متعدد با نقش و نگارهای زیبا که بهشون اشاره کردید

امیرحسین
در تاریخ: 00:25:25 1399/7/18

سلام واقعا مکان خوب و جذابی هست اینجا من تاحالا چندباربه ترکیه رفتم اما اینجارو نرفتم واقعا جای زیبا هست ممنون از مقاله خوبتون که باعث شد این مکان جدید و کشف کنم کاپادوکیاواقعا زیباهست ترکیه واقعا کشوری زیبا ودارای جاذبه های فراوانه مافقط چندتاشهر معروفشو میریم اما مکان های جذابی مثل اینجاهم داره موفق و پیروز باشید

نرگس جاوید
در تاریخ: 19:40:52 1399/7/15

سلام .ممنون بابت اطلاعاتی جامع و مفید شما.. کاپادوکیا منطقه ای با مناطق زمین شناسی و تپه ها و خانه های لانه زنبوری و تخته سنگ های بلند در ترکیه است که نام آن در لیست میراث جهانی ثبت شده است و توریست های زیادی از سراسر جهان به این منطقه سفر می کنند. این منطقه تلفیق تاریخی غنی و عجیب است که با اشکال طبیعی به وجود آمده و کلیساهای مدفن شده در سنگ ها که رنگ بنفش دارند چشم هر بیننده ای را محو خود می کنند.

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 11:58:41 1399/7/13

سلام. ممنون از مقاله خوبتون در مورد شهر کاپادوکیا. چه قدر شهر جذاب و دیدنی. شهر سنگی که در دل کوهها خانه های خود را ساخته اند و در آن زندگی می کنند. و چه ظاهر زیبایی به شهر داده شده با این صخره ها و تخته سنگ ها. و از هیجانی ترین قسمت آن اینه که میتونی با بالن به تمام نقطه شهر سفر کنی و شاهد زیبایی آن باشی. خیلی دوست دارم برای یکبار هم که شده به این شهر زیبا سفر کنم و از نزدیک شاهد زیبایی وصف ناپذیر آن باشم. البته که در ایران خودمون هم چنین مکان هایی وجود داره و میشه آنها را دید.

حسین
در تاریخ: 15:24:46 1399/7/12

سلام خسته نباشید به طور خلاصه بگم چیزی که کاپادوکیا را در میان گردشگران معروف کرده است بالن سواری در آسمان زیبای این منطقه است. این مکان باورنکردنی بر اثر فرسایش زمین، فوران های آتشفشانی و سنگ های نرمی است که نتیجه تحت فشار قرار گرفتن خاکستر های آتشفشانی به وجود آمده است.

نرگس جاوید
در تاریخ: 21:05:52 1399/7/10

سلام تشکر بابت مطالب مفید وجذابتون.. واقعا کاپادوکیا منطقه ای خیلی زیبایی است که واقع شده در ترکیه و بسیار مورد توجه و علاقه گردشگران و باستان شناسان شده است معلوم است که این منطقه قدمتی طولانی برخوردار است و یکی از چند شهر سنگی در جهان می باشد.

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 11:15:39 1399/6/31

سلام. ممنون از اطلاعات جامع و کامل تون در مورد شهر پاکادوکیا. واقعا چه شهر جالب و جذاب و زیباییه. من عاشق دیدن شهرهای زیرزمینی آن شدم و مرا شدیدا به فکر فرو برد که چگونه مردم قدیم بدون دستگاه های حفر امروزی قادر بودند زمین را بکنند و چنین آثار زیبایی را خلق کنند. وای واقعا ساخت هتل در دل غار یکی دیگر از جذابیت های این شهر بود که دلم میخواد از نزدیک ببینم. چه کلیساهای جالبی داره. و کلا این شهر چه قدر توریستی و مکان برای دیدن داره. واقعا چه جاهایی وجود داره که ما از آنها بی خبریم

راحله شنبدی
در تاریخ: 15:21:42 1399/6/26

سلام ممنون از مقاله جالبتون خیلی جای دیدنی و قشنگ و خیره کننده ای هست مطمئنن هر کسی به اینجا سفر کنه خیلی خیلی لذت میبره از مناطق دیدنی و رستوران ها و غذاها و مراکز خریدشون بالون سواری که دیگه جای خود داره خیلی به آدم حس خوبی فکر کنم میده دیدن این مناظر از بالا امیدوارم یه روز بشه برم

سارینا صالحپور
در تاریخ: 23:24:55 1399/6/25

سلام خدمت شما دوست عزیز مقاله راجع به کاپادوکیا نوشته بودید بسیار جالب بود من قبلاً اسم این شهر را شنیده بودم ولی وقتی با سفربانک آشنا شدم وقتی اسم کاپادوکیا رو دیدم گفتم که خوبه که مقاله را مطالعه کنم و دیدم که واقعاً شهر جالبیه و مقاله سفربانک هم بسیار مقاله جامع و کاملی بود و تصاویر بسیار زیبا و با کیفیتی گذاشته بودید که این باعثمی‌شد خواننده از خوندن مقاله لذت بیشتری به بره لطفاً راجع به مکان های دیدنی دنیا بیشتر مقاله بذارید تا ما بتوانیم حداقل با جاهایی که نمیتونیم ببینیم بدونیم این که کجان و چه جوری هستند

سهیل
در تاریخ: 18:55:59 1399/6/25

سلام. وقتی اسم کاپادوکیا رد خوندم نمیدونستم متعلق به کدوم کشوره و با خوندن متن مقاله متوجه شدم جزء ترکیه هست و مطمئن شدم که یک شهر زیبا خواهد بود. در همون ابتدای مقاله که در مورد دودکش های خاص این شهر خوندم و تصویرش رو هم دیدم ظاهرشان خیلی عجیب و غیرعادی به نظر می رسید. بالن سواری نیز از جاذبه های منحصر به فرد این منطقه است که در جذب مسافران و گردشگران بسیار موثره. تصاویر و طراحی خاص مربوط به کلیساهای این شهر هم در نوع خود جالب و قابل تامل هستند.

شیرین مرادی
در تاریخ: 06:28:05 1399/6/25

سلام خسته نباشید خدمت تیم سفربانک عزیز سرزمین باستانی کاپادوکیا واقعا محشره منظره ی بالن توی اسمونش و حتی امتحان کردنش بی نظیره منظره ی کوهستانیش با اب و‌هوای عالی و‌هتل های زیبا با ویوهای فوق العادش‌واقعا منو جذب کرد و دوست دارم حتما سفرکنم به این سرزمین خیلی ممنونم بابت اطلاعات جامعتون درباره این زیباییها.

راحله شنبدی
در تاریخ: 11:16:02 1399/6/22

سلام خسته نباشید. وووووی واقعا جای خیلی خیلی قشنگی بود شهر بالون ها خیلی خوبه که از همه جاهای دیدنشون به نحوه احسنت استفاده میکنن و گردشگر جذب میکنن باور کنید تو ایران جاهای خیلی قشنگتر ی هست ولی متاسفانه بهش اهمیت و بها نمیدن و هر موقعه مقاله های این چنینی میخونم تاسف میخورم که کشور ما بهترینها رو داره ولی کسی قدر نمیدونه

منامهدیخانی
در تاریخ: 00:17:48 1399/6/20

با سلام و عرض خسته نباشید باید اعتراف کنم من تاالان حتی اسم این شهر تاریخی و زیبا روهم نشنیده بودم خیلی ازمکان های ترکیه رومیشناسم ولی کاپادوکیا اولین باربود ولی واقعا عکس ها زیبا وبه واقعیت نزدیک بود وتوضیحات جامع وکامل امیدوارم درگذشته ایی نه چندان دوربتونم با سفربانک به این مکان جالب وشگفت انگیز سفرکنم باتشکرازسایت خوب سفربانک

زهرا جعفری
در تاریخ: 19:53:12 1399/6/2

سلام و ممنون از این مطالب مفید. فکر نمی کردم که اینقدر جاهای زیبایی هم باشه. خیلی تصاویر زیبایی بود. چقدر دوست دارم شهر زیرزمینی که ازش حرف زده شد را ببینم. کاروانسراهای زیبا، همه ی این ها خیلی جذاب و دیدنی هستن. اگر فرصتی پیش بیاید حتما به این مکان های زیبا سفر میکنم.

سمیه صفایی
در تاریخ: 13:47:43 1399/5/15

سلام مطلب خوبی بود. عکسایی که از بالن ها از بالا گرفته شده بود خیلی زیبا بودن واقعا جالب بود خیلی رویایی بود. فکر میکنم برای عاشقا جای مناسبی باشه اسم کاپادوکیا رو تا حالا نشنیده بودم همین اسمش باعث جذبم به مقاله شد.بابت مقاله خیلی زحمت کشیده شده بود ممنون از دوست نویسنده و سایت سفر بانک

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 10:13:55 1399/5/3

سلام. اول از همه بگم که تا حالا اسم این شهر رو نشنیده بودم و وقتی اسمشو دیدم کنجکاو شدم ببینم چه جاییه و از اونجایی که خیلی به پرواز علاقه مند هستم از بالن یواری که تو مقاله بهش اشاره شد خیلی خوشم اومد معلومه جای رویایی هست هتلی که در غار هست هم خیلی جالب بود مطمئنا تجربه نو و شگفت انگیزی برای مسافران هست. بسیار مقاله زیبا و جذابی بود حس خیلی خوبی بهم دست داد.

محمدنباتی
در تاریخ: 20:26:17 1399/4/24

سلام بهترین شهر است و نمیشن از مکان های زیبای ان چشم پوشی کرد و پیشنهاد من این است که حتما یه سر بزنید چون احتمال پشیمان شدن خیلی کم است این شهر بسیار مکان های دیدنی زیادی دارد و در آنجا حوصلتون سر نمیره متشکرم

نسرین سدیدی
در تاریخ: 20:00:43 1399/4/16

اصلا نمیتونم حس واقعیم رو نسبت به خوندن این مطلب فوق العاده بگم. که چقدر از خوندنش حس خوب گرفتم. من عاشق پرواز هستم ولی پاراگلایدر که اصلا بلد نیستم میمونه بالن. خیلی دوست دارم سوار بالن بشم و این جای زیبا که طبیعتش هم در نتیجه ی مواد مذاب آتشفشانی بوجود اومده رو ببینم. تصورش هم زیباست. ممنون و خسته نباشید بابت تهیه ی این مطلب عالی.

Ava
در تاریخ: 17:17:42 1399/4/13

چقدر زیبا و رویایی طبیعت زیبا و متفاوتی داره صخره های عجیبی اینجا به چشم میخوره فکر میکنم اوج گرفتن با بالن بر فراز این این شهر و طبیعت مثال زدنیش خیلی تجربه ی خاصی باشه بیش از هر چیزی شهرهای زیر زمینی در این منطقه نظر منو به خودش جلب کرد چون عاشق این جور جاها هستم

فاطمه احمدی
در تاریخ: 00:18:04 1399/4/12

چه جای قشنگیه اصلا تصورشم دل آدم ومیبره.خیلی رمانتیک وزیباهستش این ایده قشنگ که ازبالون برای رفت وآمد گردشگرا استفاده میکنن باعث میش دریک نگاه تمام جذابیت هاوشگفت انگیزی شهرکاپادوکیا زیرنظرآدمه یک مزیت خوب دیگ هم که داره اگ بخواهیم به این شهر بالنی کاپادوکیا سفرکنیم هرفصلی باش اونجا بهترینه برای اینکه میشع کلی تجربهای زیباداشت وکلی ایده برای عکس گرفتن ازهرمناطقش برای علاقمندان عکاسی وای خداجونم من که خیلی مشتاق شدم حتما یکبار به کاپادوکیا برم...

مژده ظهرابی
در تاریخ: 17:29:56 1399/4/11

چقدر زیبا و رویایی! واقعا یکی از بهترین تفریحات برای روح و روان آدم سفر به همچین جاییه. من که خیلی ازش خوشم اومد. امیدوارم یه روز بشه حتما این جاذبه های دیدنی رو از نزدیک ببینم و کیف کنم. ممنون از سایتتون که این پدیده های طبیعی بکر رو به این خوبی و کاملی معرفی میکنه. باتشکر از زحماتتون

علی ملک زاده
در تاریخ: 14:04:48 1399/4/11

کاپادوکیا یک سرزمین رویایست شاید کشوری نباشه ولی باید گفت سرزمین رویایی ، جدا از همه زیبایی هایی که داره ، بالن سواریش دم غروب یه حال دیگه ای هست ؛ کاپادوکیا مهد تمدن ترکیه هست بنظر من !!!چرا؟! چون با این معماری خاصی که در خانه های قدیمی دیده میشه و آثار باستانی که داره زشته بگیم مهد تمدن نیست!!!! من این سفر رویایی رو به اونایی که میخوان چند روز از جهان فارغ شن و یه زندگی رویایی چند روزه داشته باشن رو پیشنهاد میکنم

علیرضا رسفنجانی
در تاریخ: 12:31:39 1399/4/11

با عرض سلام خسته نباشین با تشکر از مقاله گردشگری خوب و جامع در خصوص کاپادوکیا

هیرش کهنه پوشی
در تاریخ: 17:55:21 1399/4/6

۲ سال پیش بود که عکس های بالن سواری کاپادوکیا رو توی اینترنت دیدم و به کوه های کله قندی و بالن سواری اونجا علاقه پیدا کردم.کاپادوکیا در ترکیه منطقه ای توریستی و گردشگری است که جاذبه های فراوانی را به گردشگران پیشنهاد می دهد.اگر توان مالی خوبی دارید قطعا یک ساعت سوار بالن هوای داغ شوید، ارزش خواهد داشت تا این منطقه را از آسمان ببینید.واقعا اگر به اینجا سفر کنی و سوار بالن نشوی لذت چندانی از سفرر نبردید من عاشق بالن سواری هستم. ممنون از سایت خوبتون

زینب وطن دوست
در تاریخ: 22:45:37 1399/4/5

یکی از مناطقی که آرزوی سفر کردن بش را دارم کاپادوکیا است.مثل رویا می مونه،صبح چشمت و باز کنی و بالای سرت فقط بالن باشه.این شهر خیلی شبیه شهر کندوان در ایران است.کاش درکشور ماهم همچین امکاناتی فراهم بشه تا صنعت گردش گری ما هم ارتقا پیدا کنه.ممنون از سایت سفر بانک و نویسنده محترم مقاله

سرگل ایرانی
در تاریخ: 18:25:32 1399/4/4

بسیار زیباست وحیرت انگیز بالن سواری بر فراز آسمان کاپادویکا واقعا لذت بخش و به یاد ماندنی است . شهری درست شده از آتشفشان جالب و دوست داشتنی است،خیلی دوست دارم از نزدیک این شهر را ببینم .کاپادویکا شهری تاریخی با جاذبه گردشگری فراوانی بنای خانه هایش بسیار جذاب و متفاوت است. ممنون از سایت خبوتون واقعا اطلاعات مفیدی را در مورد شهر کاپادوکیا کسب کردیم.

افسانه مهدویان
در تاریخ: 02:41:59 1399/4/4

کاپادوکیا به عنوان معدود مکان هایی شناخته شده است که حداقل یک بار در طول زندگی باید به آن سفر کرد.مناظر منحصر به فرد،شهرهای زیرزمینی مرموز و کلیساهای سنگی،کاپادوکیا را به پربازدیدترین مقصد گردشگری ترکیه تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های گردشگری کاپادوکیا،عبور با بالون از فراز زمین های کشاورزی است که به زیبایی شیاربندی شده اند.یکی از بهترین مکان های دنیا برای پرواز با بالون،باغ های کاپادوکیاست که بین ساختارهای سنگی و دره هایی است که زمین های کشاورزی بی نظیری در آن قرار دارند.

الهام بابایی
در تاریخ: 00:50:05 1399/4/4

خیلی جالب بود واقعا اطلاعاتی بود که از خوندنش خیلی لذت بردم.من راجع به این شهر صخره ای زیبا خیلی شنیده بودم و حتی مستند های مربوط بهش هم دیده بودم.کاپادوکیا هم‌به شهر صخره ای معروف هست هم به شهر بالن ها.در فصل زمستان هم هواش خیلی سرده و جمعیت کمتری برای سفر به کاپادوکیا میرن.جالبتر از همه اینکه میشه تو اتاق های صخره ای خوابید.واقعا عالیه.ممنونم از اطلاعات بسیار خوبتون.

سحر کهنه پوشی
در تاریخ: 23:14:35 1399/4/3

من واقعا عاشق بالن سواری هستم.خیلی خوب می شد برفراز این شهر بالن سواری کنی. واقعا شهری عجیب است که از آتشفشان ها درست شده است. معماری خانه هایشان جالب است .یکی از مکان های زیبا این شهر کلیسای فراموش شده است که خیلی خوب می شد که این کلیسا را از نزدیک مشاهده کنم.شهر زیر زمینی نیز از جاذبه های گردشگری زیبا شهر کاپادویکا است، واقعا شهری خوب برای ماجراجوی است .ممنون از سایت خوبتون.

هژیر کهنه پوشی
در تاریخ: 17:07:30 1399/4/3

من عاشق بالن سواری هستم کاپادوکیا شهری بسیار زیبا و دوست داشتنی است، واقعا شهری عجیب است که به طور طبیعی از آتشفشان ها درست شده ، بنا های خانه های آنها بسیار متفاوت و زیبا است واقعا نور افشانی شهر کاپادوکا خیلی زیباست وقتی این شهر را در عکس ها دیدم خیلی می خواهم به آنجا سفر کنم امتحان کردن آن بالن ها برایم خیلی دوست داشتنی ،کاپادوکیا شهری تاریخی است که در آن جاذبه های تاریخی فراوانی وجود دارد

مائده
در تاریخ: 13:13:01 1399/4/3

با سلام و خسته نباشید خدمت شما خواندن این مقاله بسیار برایم لذت بخش بود چون با شیوه های مختلف مثل کرایه اسب، دوچرخه و بالن که هر کدام حس خوب و متفاوتی به انسان میدهد از این شهر دیدن کرد کاپادوکیا شگفتی های بسیاری داره از جمله شهرهای زیرزمینی هتل هایی که به صورت غار ساخته شدن و کلیساهای معروف و زیبای آن و حتما شهر زیبایی برای سفر هست

ندا گریوانی
در تاریخ: 12:47:18 1399/4/3

اولین بار بود اسم کاپادوکیا این شهر کوچک و متفاوت و پر از جاذبه رو جاذبه رو شنیدم و خیلی دوست دارم بالن سواری در آسمان زیبای این منطقه رو تجربه کنم! بدون شک یکی از لذت های این سفر محسوب میشه! خوبیشم اینه که نیازی به اخذ ویزا نداره برای ما ایرانی‌ها، و همینطور تجربه ای متفاوت‌ داشته باشم از اقامت در هتل های غاری اونجا ک آدم و به چندین سال قبل بر می گردونه.

آرزو
در تاریخ: 12:32:42 1399/4/3

شگفتا و حیرتا از این همه عجایب و مناظر دیدنی و وصف ناپذیر، واقعا شهر زیرزمینی، صخره های سنگی زیبا، دره های سنگی حیرت انگیز بیشتر اسم این شهر بجای کاپادوکیا باید شهر سنگی می بود از بالن هاش که نگم چقدر هیجان انگیزه که سوار یکیشون بشی و بر فراز این شهر سنگی سیر و سیاحت کنی و لذتشو ببری و اینم بگم که از غذاهای خوش‌مزه ترکی با اون خمیرهای جذابشون نباید غافل شد که عمر آدم بر فنا میره!

صدیقه فرحزادی
در تاریخ: 21:54:45 1399/4/2

سلام .من عاشق بآلن سواری ام ولی هیچوقت سوار نشدم.خیلی دلم میخواد برم کاپادوکیا و از همه ی مناظرش دیدن کنم.بهتره اسم این شهر رو بزاریم شهر بالن ها برفراز سنگ ها. شهرهای زیرزمینی جذابی هم برای بازدید داره. اگه از سرما خوشتون میاد پیشنهاد میکنم فصل زمستان رو برای سفرتون انتخاب کنید

افسانه مهدویان
در تاریخ: 21:49:50 1399/4/2

کاپادوکیا یک شهر افسانه ای وشگفت انگیز واقعا حیرت انگیزه یک شهر با این همه جذابیت صخره های سنگی، موزه های سنگی رو باز و کلیساهای سنگی قابل توصیف نیست این همه زیبایی فقط میتوانی سوار بر بالن های این شهر بشی و این همه جذابیت سنگی رو از بالا با بالن سواری تماشا کنی یک شهر باستانی بنظرم من رویایی است حتما دوست دارم سفر کنم به کاپادو کیا زیبا در ترکیه توریستی

سمیراابراهیمی
در تاریخ: 07:50:14 1399/4/2

هرکسی آرزوی سفر کردن با بالن بر فراز آسمان را داره کاپادوکیا باید جزو اولین اولویتهای انتخابش باشه. همیشه نباید فکر کنیم که تور گردشگری باید روی آب یا جزیره یا خشکی باشه. دیدن زمین از آسمان هم قطعا تجربه ای شیرین هست. من هم امیدوارم بزودی بتونم سفر کنم و بالن سواری معروف این شهرراتجربه کنم.

زهرا بارانی
در تاریخ: 02:32:21 1399/4/2

سلام به همگی من همیشه عکس های بالن ها بر فراز شهر سنگی رو می دیدم، اما تا به حال نمی دونستم اینجا کجاست و تو کدوم کشوره. به این فکر می کنم که اگر موقع پرواز بالن ها اونجا باشم دوس دارم سوار بالن باشم و شهر رو ببینم یا از روی زمین منظرهء دیدنی پرواز بالن ها رو نگاه کنم! خدا قسمت کنه دوتاش نصیبم شه!

مریم
در تاریخ: 16:45:01 1399/4/1

من تا حالا اسم این جای رویایی رو هم نشنیده بودم اصلا. چقدر عالی و شگفت انگیزه. از تصور خودم تو اون بالن های رنگی و بزرگ کلی هیجان زده شدم. یاد نقی اینا هم افتادم البته: چقدر خوبه که خیلیم دور نیست و همین ترکیه خودمون بغل گوشمونه امیدوارم یک روزی که خیلی هم دور نیست بتونم با خانواده عزیزم برم و این بالن سواری فوق العاده هیجان انگیز و دوست داشتنی رو انجام بدم. خدایا خواهش می کنم: من اینجا رو خیلی دوست

زینب وطن دوست
در تاریخ: 14:35:58 1399/4/1

یکی از مناطقی که آرزوی سفر کردن بش را دارم کاپادوکیا است.مثل رویا می مونه،صبح چشمت و باز کنی و بالای سرت فقط بالن باشه.این شهر خیلی شبیه شهر کندوان در ایران است.کاش درکشور ماهم همچین امکاناتی فراهم بشه تا صنعت گردش گری ما هم ارتقا پیدا کنه.

رخساره بیدار
در تاریخ: 12:19:38 1399/4/1

مردمش هم که باحال و خلاقن .اومدن از همون گدازه ها و سنگ های آدرین خونه و معبد و کلیسا و از همه مهمتر دودکش هتی سر به فلک کشیده افسانه ای ساختن که نصف بیشتر شهرت شهرشون بهوخاطر همین دودکش های سر به فلک‌کشیده سنگی هستش.گورمه هم توسط یونسکو ثبت جهانی شده.کتقعا دیگه چی می خواد ادم.حتما این سری برم ترکیه یه سر باید برم اونجا.فقط بعید می دونم بالن سواری کنم.واقعا بعد از دیدن پایتخت چشمم ترسیده

رخساره بیدار
در تاریخ: 12:16:45 1399/4/1

خوب اولش که مقاله رو خوندم و راج به بالن سواریش خوندم اگه گفتین یاد کیا افتادم؟؟خانواده نقی معمولی که سوار بالن شدند و بدبخت شدن و دست داعشیا تو سوریه افتادن.بگذریم.من واقعا نمی دونستم کاپادوکیا کجاست.واقعا فکر می کردم سمت چین و ژاپن و سنگاپور و مالزی اینا باشه.الان تازه فهمیدم قدیم جزو روم‌باستان بوده اما الان جزو خاک ترکیه هستش.تازه با اتوملیل شخص حدود ۹ ساعت از تستانبول فاصله داره و قبلا اتشفشان های عظیمی اونجا رخ داده که شکل و سازه خاصی به این شهر داده و بالن سواری واسه همین‌جذاب شده اونجا.

امیر محمدی
در تاریخ: 17:28:05 1399/3/31

سلام دوست خوبم خیلی مقاله جذابی بود، ازت خیلی ممنونم بسیار زیبا و حیرت انگیزه طبیعت بکر و زیبایی داره، انگار نقاشیه خیلی رویاییه

فاطمه بیات
در تاریخ: 16:10:18 1399/3/31

سلام خسته نباشیددوست عزیز واقعا مقاله ی عالی بود من که خیلی هیجان زده شدم قطعاسفربه این مکان لذت بسیاروهیجان بالاهمراهه خصوصابالون سواری که یکی ازرویاهای منه وای خدا حتی تصورشم باعث میشه هیجان زده شم امیدوارم تواینده ی نزدیک این هیجانوتجربه کنم واقعاشهربسیارزیبایی هست البته سرزدن به اماکن تاریخی هم برای کسایی مثل من که کنجکاو وعلاقمندبه تاریخ هستندبسیارسرگرم کنندس وباعث شگفتی وافزایش اطلاعات هست . به امیدروزی که به این شهرزیباسفرکنیم

محسن
در تاریخ: 12:44:35 1399/3/28

کاپادوکیا یکی از شهرهای باشتانی دنیاست که مانند نمونه های دیگه ای که در سرتاسر دنیا هستن بسیار حیرت انگیز و زیباست و البته قسمت های مختلف این شهرهای تاریخی نشون دهنده این هست که با وجود محدودیت هایی که در گذشته وجود داشته ولی همه امکانات رو به بهترین شکل ممکن داشتن و حتی از بعضی جهات از زمان حال پیشرفته تر بودن!

taraneh
در تاریخ: 00:26:47 1399/3/18

فکر نمیکردم همچین مکان جذابی تو ترکیه وجود داشته باشه و تازه با خوندن این مقاله متوجه شدم واسه من که عاشق طبیعت بکر و افسانه هستم کاپادوکیا خیلی برام لذت بخش میشه پرواز و دیدن این همه زیبایی واقعا باعث تجربه ی سفر رویایی میشه و برای همه کسایی که عاشق طبیعت بکر هستن گزینه ی عالی هستش 😍

mahsa
در تاریخ: 02:01:31 1399/3/13

وااای چه باحاله! اینجا واسه عکاسی عالیه. یادمه واسه عروسیم دنبال یه همچین جایی با یه همچنین لوکیشنایی بودم ولی پیدا نکردم متاسفانههههه. کاش زودتر این مطلبو دیده بودم. مخصوصا اون قسمت دره دورنت که صخره هاش نارنجی بود. فکر کن اون با یه لباس فرمالیته ی سفید چی می شدددد ای خدا...

فرزانه
در تاریخ: 09:03:50 1399/3/12

سلام خیلی ممنونم برای قرار دادن این مطلب دوست عزیز❤ دره دورنت با اون رنگ زندگی بخش صورتی و نارنجیش فوق العاده زیبا و شگفت انگیزه.هر چند که من نتونستم دلفین و شتری رو از دل اون بیرون بکشم و فکر کنم نیازمند قوه تخیلی خیلی فراتر از این حرف هاست. اقامت در هتل در دل غار هم که آرزوی منه!!!

تبسم
در تاریخ: 00:37:35 1399/3/12

این همه تنوع در جاذبه های گردشگری یه جا واقعا حیرت انگیزه آدم نمیدونه در مورد جذابیتشون چی بگه واسه هر سلیقه ای یه تفریح مناسب پیدا میشه فکر میکنم اگه قرار باشه هر کسی تو عمرش یه سفر بره به نظرم همینجا بهترین گزینه است که همه جوره میشه از تفریحاتش لذت برد مقاله خیلی مفید بود

هانیه
در تاریخ: 19:31:16 1399/3/11

با سلام خدمت نویسنده محترم این مقاله از شما بابت اطلاع زسانی و نوشتن مقاله به صورت صریح و واضح متشکرم خیلی عالی بود جای خیلی خوبی است پیشنهاد می کنم همه یه سر به این مکان بزنن جای عالی برای گذراندن اوقات فراغت و آخر هفته مناسب و زیبا است

Ava
در تاریخ: 21:48:52 1399/3/6

وای چقدر جالب بود من که خیلی خوشم اومد با این همه امکانات و تفریحات با حال فکر میکنم مقصد خوبی واسه گردشگرا باشه هر روز متفاوتی رو میشه اینجا داشت پر از هیجان و تازگی من که حسابی بهش علاقمند شدم همه چی عالی و روبه راهه اینجا سفر لذت‌بخشی میشه داشت

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.