مسجد سلطان فاتح از جاذبه های استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 12 بهمن 1399 2
مسجد سلطان فاتح از جاذبه های استانبول

مسجد سلطان فاتح در دسته اماکن دیدنی استانبول در ترکیه قرار می گیرد و در نزدیکی تنگه بسفر واقع شده است. این مسجد به طور بی نقصی کامل ساخته شده است و در بر دارنده یک مجتمع مذهبی نیز هست. این مسجد هرساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر اروپا و کشور های اطراف می باشد زیرا علاوه بر مسجد و مجتمع مذهبی، مقبره سلطان محمد فاتح نیز در این مکان و در قسمت پشتی آن قرار دارد "سلطان محمد فاتح، شخص فاتح ترکیه و بنیان گذار سلطنت عثمانیان بوده است."

مسجد سلطان فاتح در استانبول

تاریخچه مسجد سلطان فاتح

به گفته تاریخ دانان این مسجد در ابتدا کلیسای مخصوص حواریون بوده است و به دنبال تصمیم سلطان محمد، آنها به مکان های دیگری منتقل و کلیسا تبدیل به مسجد شد؛ همچنین گفته می شود در همین تپه و در محل ساخت این کلیسا (مسجد سلطان فاتح) تعدادی از امپراطوران بیزانس دفن شده اند. اگر با تور استانبول به این شهر سفر کردید حتما از این مسجد دیدن کنید.

مسجد سلطان فاتح

همانطور که ذکر شد این مسجد شامل مجتمع مذهبی نیز می باشد که این مجتمع بزرگ شامل 16 مدرسه مذهبی، یک مهمان سرا، بیمارستان، کتابخانه، حمام و آشپزخانه است. قابل ذکر است که در زلزله سال 1766 تعدادی از بنا ها و آثار تاریخی ترکیه آسیب فراوانی دیدند این مجتمع نیز از آسیب در امان نماند، اما در سال 1771 بازسازی کاملی صورت گرفت و به صورت فعلی ساخته شد،این مسجد به عنوان یکی از جاهای دیدنی استانبول ثبت شده است که روزانه گردشگران زیادی از آن بازدید میکنند.

امتیاز 4.80از 5 (15 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 01:39:56 1399/2/9

خیلی بزرگ به نظر میاد ترکیه مسجد زیاد داره اما جالبه که هر کدام به سبک خاصی ساخته شدن و معماری و نمای متفاوتی دارن این خیلی آدمو جذب و وسوسه به بازدید می‌کنه این مسجد هم که یک بنای تاریخی عظیم هست باید خیلی بیشتر از اینا دیده بشه من که تا حالا اسمشو نشنیده بودم

علی مبارکی
در تاریخ: 18:12:45 1399/2/1

مسجد سلطان فاتح نیز مثل اکثر مساجد استانبول که ابتدا کلیسا بودن و بعد تبدیل به مسجد شدن .و قضیه اهمیت مسجد رو برای عثمانی ها بیش از پیش مشخص میکنه.و سلطان فاتح که حواریون رو به منطقه ای دیگر انتقال داد و این مکان رو تبدیل به مسجد کرد.که شامل ۱۶ مدرسه مذهبی هست و زلزله ای که باعث تخریب این بنای تاریخی شد.و بعدها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

ثبت نظر جدید