موزه راحمی کوچ استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 20 دی 1399 1
موزه راحمی کوچ استانبول

موزه راحمی کوچ استانبول در ابتدا ممکن است نام و موضوع جذابی به نظر نرسد اما بر اساس تجربه مسافران ترکیه این موزه از جذابیت های سفر به استانبول به شمار می آید. در مباحث مربوط به موزه های جذاب دنیا ممکن است اولین موزه ای که در ذهن شما نقش ببندد موزه لوور پاریس باشد اما نمایشگاه راحمی کوچ موضوعی کاملا متفاوت با موزه هایی مانند لوور دارد و نمایشگاهی از ماشین های کلاسیک است.

موزه راحمی کوچ استانبول

فردی که موسس این موزه است، راحمی مصطفی کوچ است که از تجار و ثروتمندان ترکیه به شمار می رود. اگر بخواهیم درباره این موزه توضیح مختصری بدهیم؛ می توانیم بگوییم که در موزه کارخانه راحمی کوچ استانبول که لنگر خانه نیز نامیده می شده، انواع دست ساخته ها از جنس آهن و استیل نگه داری می شود و در آن نمایی از پیشرفت صنعتی ترکیه نشان داده شده که از گذشته تا به امروز را به نمایش می کشد.

این نمایشگاه ممکن است از جذاب ترین جاهای دیدنی استانبول در سفر شما به حساب آید. موضوع این موزه تجهیزات حمل و نقل و صنعت و ارتباطات است. برخلاف نام و موضوع کسل کننده، این موزه بر اساس گفته بازدید کنندگان موزه ای بسیار جذاب است.

موزه راحمی کوچ استانبول درواقع یک مجموعه شخصی است که به نمایش عموم درآمده

موزه راحمی کوچ استانبول درواقع یک مجموعه شخصی است که به نمایش عموم درآمده. شخص تاسیس کننده این موزه، راحمی کوچ 88 ساله است و از تجار ثروتمند ترکیه به شمار می رود. با خرید تور استانبول از موزه راحمی و دیگر جاهای دیدنی استانبول دیدن کنید.

 موزه شامل قسمت هایی مثل صنعت اتومبیل سازی، لوکوموتیو و تراموا، مدل هایی از کشتی و هواپیما، وسایل برقراری ارتباط (قدیمی) مانند تلگراف و... است. در این موزه شما می توانید به بازدید از داخل کشتی ها و هواپیما ها و حتی یک زیر دریایی بپردازید. یکی از این موارد یک هواپیمای قدیمی از جنگ جهانی اول است که هنگام بازدید از آن صداهای ضبط شده در هواپیما برای شما پخش می شود!

جذاب ترین قسمت بازدید این موزه، بازدید از زیردریایی ارتش آمریکا در جنگ جهانی دوم است!. مساحت کلی این زیر دریایی 93 متر است که جمعیتی در حدود 80 نفر ماه ها در آن زندگی گذرانده اند. یکی از نکاتی که برای بازدید از این موزه باید در نظر داشته باشید امکان استفاده از کارت موزه استانبول است.

 موزه شامل قسمت هایی مثل صنعت اتومبیل سازی، لوکوموتیو و تراموا، مدل هایی از کشتی و هواپیما، وسایل برقراری ارتباط (قدیمی) مانند تلگراف و... است.

بهترین موزه های استانبول

در سفر به ترکیه به غیر از مراکز خرید استانبول، مراکز تفریحی آنتالیا و دیگر اماکن جذاب ترکیه موزه های استانبول نیز بسیار دیدنی و زیبا هستند. در ذیل می توانید بهترین اماکن تاریخی و موزه های استانبول را ببینید.

ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، کلیسای کورا ، کاخ دلمه باغچه ، کاخ موزه اعظم موزائیک ، موزه هنرهای اسلامی و ترکی ، موزه راحمی کوچ استانبول ،کاخ ییلدیز ، کاخ کوچوسکو و ... تعدادی از این جذابیت ها هستند.

امتیاز 4.62از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 01:31:09 1399/2/9

یه موزه متفاوت و دیدنی چقدر جالبه که توسط یه شخص ثروتمند احداث شده من فکر میکردم تمام موزه ها دولتی هستن حالا تو هر زمینه ای که باشه . این موزه هم شبیه موزه ماشین های کلاسیک هستش اما اینجا قایق هم به نمایش گذاشتن به نظر میاد جالبتر باشه امیدوارم در سفر به ترکیه وقت بشه سری به این موزه بزنم

ثبت نظر جدید