موزه باستان شناسی استانبول غنی ترین موزه ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 09 دی 1399 1
موزه باستان شناسی استانبول غنی ترین موزه ترکیه

بازدید از «موزه باستان شناسی استانبول» (Istanbul Archaeological Museums) برای علاقه مندان به تاریخ بسیار جذاب خواهد بود، در سفر به ترکیه یکی از مواردی که خیلی مورد توجه گردشگران قرار نمی گیرد بازدید از مجموعه ها و سایت های باستانی است در حالی که بازدید از مجموعه های تاریخی می تواند یکی از بهترین قسمت های سفر به ترکیه باشد زیرا این کشور در طول سالیان با حکومت های مختلفی رو به رو بوده است و تمدن های مختلفی در آن آثاری از خود به جای گذاشته اند.

ورودی موزه باستان شناسی استانبول ترکیه

بخش های موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول در قسمت جنوبی کاخ توپکاپی (کاخ توپقاپی) قرار گرفته و در پارک گلهان واقع شده است. موزه از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است؛ موزه باستان شناسی در ساختمان اصلی قرار دارد و دو مجموعه دیگر شامل موزه هنر های اسلامی- ترکی و موزه شرق باستان است. دراین موزه می توانید شاهد بیش از 1 میلیون قطعه نفیس باستانی باشید که از جمله آن ها می توان به تابوت اسکندر و تابوت زنان عزادار، آثار آناتولی، مصر و بین النهرین اشاره کرد. همچنین آرشیو تابلت و 75000 نوشته میخی از آثار دیدنی در این موزه باستانی هستند. اگر به اماکن تاریخی علاقه دارید دقت کنید این مکان در برنامه های تور استانبول وجود داشته باشد.

آثاری از سراسر جهان در این مجموعه باستان شناسی به نمایش گذاشته شده که شامل آثاری مانند تفاهم نامه قادس، ستون پادشاه اکد نارامسین، و آثاری از تمدن های عربی است.

موزه باستان شناسی استانبولاز دیدنیهای استانبول

موزه باستان شناسی استانبول در طول تاریخ

این موزه در ابتدا به عنوان مدرسه صنایع هنری ساخته شد و سپس در سال های 1875 تا 1891 با عنوان موزه سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت و بعد ها در طی بازسازی ها به مجموعه ای که حالا مشاهده می کنید تبدیل شده است.

پارک گلهان و کاخ توپکاپی از دیگر اماکن تاریخی و جاهای دیدنی استانبول هستند که در اطراف موزه واقع شده اند. پارک گلهان زمانی یکی از باغ های سلاطین عثمانی بوده است و فضای سبز آرام بخشی دارد. کاخ توپکاپی کاخی با قدمت است و قرن ها محل حکمرانی سلاطین عثمانی بود؛ این کاخ از مهم ترین اماکن گردشگری استانبول می باشد. اماکن دیگری نیز برای بازدید در اطراف این مجموعه وجود دارند که عبارت اند از مسجد آبی و مسجد ایا صوفیه...

تعدادی عکس موزه باستان شناسی استانبول، این مکان دیدنی ترکیه را می توانید در گالری همین صفحه مشاهده کنید.

این دو موزه هردو آثاری از دوران پارینه سنگی در خود جای داده اند که به تاریخی برابر با 1 میلیون سال تا 800 هزار سال پیش باز می گردد. اگر به بازدید از موزه های باستان شناسی علاقه داشته باشید می توانید به مقاله جاهای دیدنی تهران مراجعه کنید و مطالبی نیز درباره موزه ایران باستان مطالعه کنید.

موزه باستان شناسی استانبول ترکیه

اطلاعات بازدید از موزه

امروزه با خواندن نظرات کاربران در سراسر اینترنت می توان تشخیص داد که مکان مورد نظر برای ما مفید خواهد بود یا خیر. کاربران گوگل برای بازدید از این موزه امتیاز 4.5 از 5 را اختصاص داده اند و بیشتر آن‌ها بازدید از این موزه را در زمان سفر به استانبول توصیه کرده اند و آن را یکی از ضروریات سفر به ترکیه دانسته اند.

ساعت کاری موزه ی استانبول

بازدید از این مجموعه تاریخی باستانی همه‌ی روز های هفته از ساعت 9 تا 19 امکان پذیر است. ضمن این که دسترسی به آن از کاخ توپقاپی به راحتی امکان پذیر است و بعد از بازدید از آن می توانید برای بازدید از این مجموعه نیز برنامه ریزی کنید.

قیمت ورودی موزه

قیمت بلیط موزه باستان شناسی استانبول 20 لیر ترکیه است. همچنین می توانید برای بازدید از مراکز خرید استانبول و دیگر موزه های استانبول یا مراکز دیدنی آن از کارت موزه استانبول استفاده کنید تا از هزینه های خود بکاهید.

آدرس موزه باستان شناسی استانبول

Address: Osman Hamdi Bey Yokusu | Sultanahmet, Istanbul, Turkey

موزه باستان شناسی

امتیاز 4.92از 5 (39 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 00:56:22 1399/2/7

موزه ها نقش مهمی تو زنده نگه داشتن تاریخ و فرهنگ اصیل هر کشوری دارن واقعا باید قدر تمام موزه هارو دانست این موزه هم از این قاعده مستثنی نیست و حتما باید براش وقت گذاشت البته علاقه تو این زمینه خیلی تاثیر گزاره من که جدا خیلی به این مسائل علاقمندم و شاید بیشتر قسمت کاخ مورد توجه ام قرار بگیره

ثبت نظر جدید