آکواریوم استانبول دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

آکواریوم استانبول دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

این مکان یکی از دیدنی های مهم و مشهور شهر است، آکواریوم استانبول یا «آکواریوم فلوریا استانبول»، (متفاوت با آکواریوم فروم استانبول)، به بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان شهرت دارد و محیط های زیستی آبی در 17 منطقه مختلف جهان را شبیه سازی کرده است که حدود 17000 موجود آبزی در آن زندگی می کنند. گذشته از موارد بالا وجود یک مرکز خرید و هتل در کنار این جاذبه گردشگری می تواند خود جاذبه ای دیگر به شمار آید.

 

در این مقاله سفربانک قصد داریم جزئیات بازدید و گشت و گذار در آکواریوم فلوریا استانبول « istanbul akvaryum » را برای شما شرح دهیم؛ از آدرس آکواریوم استانبول روی نقشه گرفته تا امکانات و فعالیت‌های آکواریوم فلوریا... . همچنین در مقاله های بعدی، اماکن جذاب استانبول همراه امکانات دسترسی و مشخصات در قسمت اماکن دیدنی و تفریحی این شهر در سفربانک معرفی می شود که بازدید از این صفحات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم گیری بهتری دربازدید از اماکن دیدنی ترکیه داشته باشید و با برنامه ریزی از تمام آن هایی که برای شخص شما جذاب است بازدید کنید.

آکواریوم فلوریا استانبول از جاذبه های گردشگری ترکیه

مسیر بازدید آکواریوم استانبول

در ابتدای ورود، مسیر خاصی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند؛ در ابتدای مسیر بازدید، از این جاذبه گردشگری، وارد یک تونل 1.2 کیلومتری می شوید که در طول آن با گونه‌های مختلف و متفاوتی از ماهی‌ها و جانوران نقاط مختلف دنیای زیر آب آشنا خواهید شد.

تونل دیدنی آکواریوم فلوریای استانبول ترکیه

علاوه بر این، در بخش های بعدی بازدید از این آکواریوم، با گلخانه‌ی جنگل‌های پر باران آمازون رو به رو می شوید، که در آن شاهد انواع قورباغه های سمی و مارهای زیبا و سمی آمازون خواهید بود. همچنین درطی مسیر ماکت ها و مجسمه های خاصی را مشاهده می کنید که بر زیبایی هر بخش می افزاید و همین موضوع است که آن را به یکی از جاهای دیدنی استانبول تبدیل کرده است. این ماکت های آکواریوم علاوه بر این که همگی با یکدیگر متفاوت هستند؛ هرکدام با بخش خود همخوانی دارند و قسمت مربوطه را به زیبایی آراسته اند.

آکواریوم استانبول از جاهای دیدنی ترکیه

تنوع زیستی درآکواریوم فلوریا استانبول

در آکواریوم استانبول، 1500 گونه مختلف جانوری (آبزی و غیر آبزی) نگه داری می شود. که از جمله آن ها می توان پنگوئن جنتو، مارماهی خالدار، بادکنک ماهی، ماهی مرکب، مارماهی راه راه، سفره ماهی، فرشته ماهی امپراطور، کوسه ببری، دیرینه سوسمار، کوسه لیمویی، قورباغه سمی فانتازمال و... را نام برد. نکته بسیار جالب درباره زیستگاه های شبیه سازی شده این آکواریوم در ترکیه این است که زیستگاه های مربوط به هر گونه دقیقاً با دما و آب و هوای همان مکان تنظیم می شود تا گونه های جانوری در نهایت شباهت با محیط واقعی زندگی خود قرار داشته باشند و کمترین آسیب به آن‌ها وارد شود.

بازدید از آکواریوم استانبول

برای مثال یخ قسمت پنگوئن ها از محل زندگی آن‌ها یعنی قطب جنوب به این مکان منتقل شده و دمای هوا و رطوبت این محل دقیقا با همان نقطه تنظیم شده است؛ یا در قسمت جنگل آمازون استانبول دما، بارش و رطوبت دقیقا با همان ناحیه تنظیم شده است و هر زمانی که در این جنگل ها شاهد بارش باشیم در این ناحیه نیز به همان میزان بارش باران را تجربه خواهیم کرد. پس می‌توان ادعا کرد با بازدید از این قسمت ها همزمان به نقاط مختلف دنیا سفرکرده اید و با فاصله ای کم در نقاط مختلف دنیا حضور پیدا کرده اید.

پنگوئن ها در آکواریوم استانبول

جذابیت های داخل آکواریوم فلوریا استانبول (فعالیت های آموزشی و تفریحات)

این مکان گردشگری در تور ترکیه از بهترین جاذبه های دیدنی این شهر بزرگ محسوب می شود و هرساله تعداد زیادی از گردشگران این شهر را جذب خود می کند به همین علت است که آکواریوم استانبول برنامه هایی جهت تعامل بازدید کنندگان با محیط دریا و اقیانوس ترتیب داده است تا بتواند نهایت لذت از دنیای زیر آب را برای بازدید کنندگان فراهم کند و همزمان برای فرهنگ سازی موارد مربوط به محیط زیست نیز تلاش می کند!

تفریحات ترکیه و آکواریوم استانبول

1-تجربه غواصی با کوسه ها در آکواریوم فلوریا

اگر برای تجربه کردن تفریحات هیجان انگیز آماده هستید می توانید به فلوریا مراجعه کرده و با کوسه های هولناک شنا کنید و از آن لذت ببرید!. این فعالیت با همراهی افراد آموزش دیده و مربیان مجرب انجام می شود تا خطری برای شما نداشته باشد. فعالیت های غواصی در این آکواریوم معروف توسط تیم های متخصص و آموزش دیده انجام می شود و هر فرد می تواند در محیط زیستیِ مورد علاقه خود (مخزن مربوط به هر منطقه از دنیا) شنا کند چرا که همه ی دریاها و اقیانوس های کره خاکی در آکواریوم استانبول شبیه سازی شده است و محیط زیستیِ هر کدام مانند همان قسمت بازسازی و شبیه سازی شده است. همچنین بیش از 20 نوع از گونه های مختلف کوسه در آن زندگی می کنند که هرکدام جذابیت های خود را دارند!

کوسه های مختلف در آکواریوم استانبول

شنا کردن در آکواریوم برای افرادی که دچار بیماری خاصی باشند محدودیت دارد و برای افراد بالای 14 سال قابل اجرا است. اگر به بیماری خاصی مانند بیماری های قلبی و ... مبتلا هستید حتما قبل از غواصی با مسئول و مربی خود مطرح کنید تا بررسی های لازم برای این موضوع انجام شود و خطری شما را تهدید نکند. برای شرکت کنندگان در دوره های قواصی این آکواریوم یک گواهی حضور صادر می شود، اما این گواهی صرفا به حضور شما اشاره دارد و برای دریافت گواهی و تائیدیه آموزشی باید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید.

غواصی با کوسه ها در آکواریوم ترکیه

برای هر جلسه غواصیِ تفریحی برنامه مدونی در نظر گرفته شده است که به شرح زیر است:

 • 30 دقیقه جلسه تئوری ( آموزش استفاده از ماسک تنظیم کننده تنفس، نشانه های کلامی غواصی، اطلاعات گونه های زیستی و ...)
 • 15 دقیقه برای پوشیدن لباس
 • ورود به آب و شروع غواصی با هدایت مربیان
 • 15 دقیقه استراحت و دوره کردن موارد گفته شده در مراحل قبلی
 • چک کردن لوازم و توانایی استفاده از آن ها

قیمت رزرو جلسه غواصی تفریحی برای هر فرد 450 لیر بوده و شامل آموزش های اولیه و ارائه ویدئو کامل غواصی شما روی یک USB نیز می شود. برای رزرو غواصی در روزهای عادی هفته، باید از 2 روز قبل رزرو آنلاین انجام شود اما رزرو برای آخر هرهفته (یکشنبه ها) باید تا قبل از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه انجام شده باشد.

آکواریوم استانبول از دیدنی های استانبول

2-غذا دادن به ماهی ها و جانواران در آکواریوم استانبول

 • هر روز ساعت 15:00 و بعد از اطلاع رسانی توسط بلند گو، غواصان شروع به غذا دادن به ماهی ها کرده و شما می توانید به تماشای آنها بپردازید.
 • نکته قابل توجه درباره تغذیه موجودات آبزی، غذا دادن به کوسه ها در تونل پاناما (مخزن اصلی) است این کار در ساعت 11 صبح، هرروز به جز روزهای دوشنبه انجام می پذیرد.
 • بخش بعدی تغذیه، در فلوریا استانبول، به تغذیه کروکدیل ها در قسمت جنگل‌های بارانی مربوط می شود؛ این کار هرهفته در روزهای شنبه انجام می گیرد.
 • آخرین برنامه تغذیه به ببرکوسه ها مربوط می شود که هر یک‌شنبه و چهارشنبه ساعت 14:30 در قسمت اصلی آکواریوم استانبول انجام می پذیرد و برای عموم قابل نمایش است.

غذا دادن به ماهی ها در آکواریوم استانبول و بازدید از این جاذبه گردشگری ترکیه

غذا دادن به ماهی ها در آکواریوم استانبول

3-آموزش تخصصی غواصی در اکواریوم استانبول

علاوه بر غواصی تفریحی در این مکان دیدنی، آموزش های غواصی نیز ارائه می شود. این آموزش های غواصی به دو صورت گروهی و خصوصی انجام می پذیرد و شامل 12 ساعت آموزش تئوری و عملی غواصی است. کسانی که موفق به گذراندن این دوره شوند گواهی نامه معتبری برای آن دریافت می کنند که 150 لیر هزینه مازاد دربر دارد. هزینه کلی برای گذراندن دوره های غواصی در آکواریوم استانبول 1200 لیر ترکیه می باشد که شامل درس های تئوری و غواصی عملی در مخزن و غواصی در دریا می شود.

4-Opening Banner

بازکردن بنر که در بیشتر مواقع برای تبریک تولد یا درخواست ازدواج انجام می گیرد در قسمت اصلی (مخزن اصلی) و با کمک غواصان رسمی مخزن صورت می گیرد. رزرو باید 1 هفته قبل از تاریخ مورد نظر شما انجام شود. می توانید عکس و طراحی مورد نظر خود را برای آکواریوم ارسال کنید و یا سفارش طراحی آن را به آکواریوم بدهید تا بنر برای شما آماده شود و همچنین برای اجرای کار خود، یک ساعت قبل از زمان رزرو شده باید در محل حضور داشته باشید تا تدارکات لازم برای کار مورد نظر شما دیده شود.

5-رزرو سالن گردهمایی آکواریوم فلوریا

برای برگزاری جشن ها، مهمانی ها و عروسی ها یا دیدارهای رسمی و نهارهای کاری با مفهومی از زیر آب می توانید از سالن مراسم های این مکان استفاده کنید. همچنین این سالن برای مقاصد دیگری مانند عکاسی های تبلیغاتی، شوهای فشن و مد و... نیز استفاده می شود و به طور کلی رزرو این سالن برای عموم مردم و مقاصد مختلف آزاد است؛ اما قیمت آن به گونه ای است که برای قشر ثروتمند قابل پرداخت است و معمولا از سوی برندهای بزرگ بین المللی رزرو می شود.

 

رزرو سالن عروسی در استانبول ترکیه از جاذبه های گردشگری استانبول

6-فروشگاه و مرکز خرید آکواریوم استانبول

با وجود مراکز خرید استانبول که همگی مدرن و کامل هستند، ممکن است مرکز خرید این مکان نیز توجه شما را جلب کند! این فروشگاه شامل زیورآلات و اسباب بازی های متفاوت و رنگارنگ است. هرچند که با دیگر مراکز خرید این شهر مانند مرکز خرید جواهر فاصله زیادی دارد. اما برای خرید سوغاتی و هدیه های سفر بسیار مناسب است و خود از مکان های دیدنی این شهر به حساب می آید.

اطلاعات بازدید از آکواریوم

در دنیای امروزه برای گشت و گذار در اماکن دیدنی، جاهایی در اختیار داریم تا درباره مکانی که قصد بازدید از آن را داریم، اطلاعات جزئی تر و واقع گرایانه تری را دریافت کنیم و آن نظرات دیگران درباره برخی اماکن است که در گوگل یا سایت های گردشگری ثبت شده است؛ امتیاز کاربران گوگل به آکواریوم استانبول 4.4 از 5 است که یکی از بالا ترین امتیازهای موجود بوده و رضایت کاربران از بازدید از این مکان را نشان می دهد. این مجموعه از نظر گردشگری اهمیت زیادی بر خوردار است به همین دلیل بازدید از این آکواریوم در برنامه تور استانبول قرار دارد؛ به گفته کاربران این مکان محلی شگفت انگیز است که خصوصا کودکان را محصور خود می کند و بازدید از آن برای هر رده سنی بسیار جذاب خواهد بود.

بازدید از آکواریوم استانبول دیدنی

چگونه بلیط ورودی تهیه کنیم؟

تهیه بلیط از دو طریق امکان پذیر است: خرید اینترنتی از طریق وبسایت آکواریوم فلوریا و یا خرید به صورت حضوری. قیمت بلیط آکواریوم استانبول برای بزرگسالان و کودکان متغیر است اما بلیط ورودی برای کودکان زیر 2 سال رایگان عرضه می شود. هزینه بلیط این مجموعه برای سنین 2 تا 12 سال و دانش آموزان از 59 لیر تا 63 لیر و برای افراد بزرگسال 85 تا 90 لیر (بسته به نوع تهیه بلیط، اینترنتی یا...) و برای اقشار خاص مانند معلمان و برخی کارمندان، معلولین و افراد بالای 65 سال (غیر از گردشگران) 29 لیر می باشد. پکیج های خانوادگی برای خانواده های 3 و 4 نفره نیز طراحی شده است که به ترتیب شامل والدین و 1 فرزند و والدین و 2 فرزند می شود و قیمت آن به ترتیب 210 و 280 لیر است.

بازدید گروهی از آکواریوم

ساعت کاری آکواریوم

برای بازدید از این جاذبه گردشگری کافی است بین ساعات 10 صبح تا 8 شب به آن مراجعه نمایید قابل ذکر است که بهتر است برنامه روزانه آکواریوم را در نظر بگیرید تا در زمان غذا دادن به ماهی های مورد علاقه خود و اجرای برنامه های خاص حضور داشته باشید، ساعت کاری مجموعه در روزهای هفته 10 صبح تا 7 شب و در روزهای آخر هفته 10 صبح تا 8 شب می باشد.

ساعات کاری آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول کجاست

چگونه به آکواریوم استانبول برویم؟ برای دسترسی به این مکان تفریحی راه های زیادی وجود دارد اما آدرس این مکان به طور دقیق به صورت زیر است، این مکان دیدنی از فرودگاه در حدود 5 کیلومتر فاصله دارد و دسترسی به آن با روش های مختلف امکان پذیر است:

 • اول دسترسی از مرکز شهر: در مرکز شهر ماشین هایی به صورت رایگان گردشگران را به این مجموعه اتقال می دهند، محل توقف این ماشین ها در مکانی بین محله سلطان احمد و میدان تکسیم است.
 • دوم دسترسی با حمل و نقل عمومی: خط اتوبوس از میدان تکسیم به سمت فلوریا وجود دارد که می توانید از آن‌ها استفاده نمایید و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید و از روی نقشه به آن دسترسی پیدا کنید.
 • سوم دسترسی با ماشین شخصی یا تاکسی: می توانید برای رفتن به آکواریوم از آدرس آن استفاده کنید که به شرح زیر است:

Address: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

آکواریوم استانبول روی نقشه

آکواریوم استانبول روی نقشه

آکواریوم استانبول از دیدنی ترین جاهای دیدنی شهر بزرگ استانبول

آکواریوم استانبول از جاهای دیدنی تور شهر استانبول

امتیاز 4.88از 5 (292 رای)

نظرات کاربران

Adrian
در تاریخ: 13:24:50 1399/11/30

ترکیه کشوری زیبا جذاب برای سفر های تفریحی است همچنین شهر زیبای استانبول که بسیار دیدنی است با مناطق زیبا و تاریخی که داره و البته آکواریوم بسیار دیدنی و زیبایی که حتما ارزش دیدن رو داره امیدوارم به کشور ترکیه سفر کنید و از دیدنی های اونجا لذت ببرید

مهتاب s
در تاریخ: 12:36:13 1399/11/18

آکواریوم خودش به تتهایی یه شهره شهری که پر از دیدنیها وعجایبه این آکواریوم بزرگترین آکواریوم ترکیه به حساب میاد گونه های بسیاری از جانوران تو این آکواریوم زندگی میکنند و غواصان زیادی هم مسئولیت نگهداری وپرورش جانوران داخل این آکواریمو به عهده دارن ساعت مشخصی برای غذا دادن به داخلش میرن وکلا کار خوبی دارن من عاشق دریا وحیوانات داخل آب هستن

سهیل
در تاریخ: 22:16:24 1399/11/15

من فکر میکنم این مکان حیرت اور جایی هست که همه ی افراد رو بدون هیچ استثنایی مجذوب خودش کرده و چنانچه شرایط مسافرت کردن ایده ال بشه اولین و بیشترین تقاضا و مقصد سفرها خواهد بود. اخه هر قسمت این مکان پر از ماجراجویی و داستان های پر رمزورازه. من که میگم با یک روز گشتن تو اینجا نمیشه با دل سیر و خوب همه جا رو دقیق دیدن کرد.

امیرحسین
در تاریخ: 00:32:11 1399/11/15

شهر استانبول ترکیه در کنار تمام زیبایی های که داره اکواریوم اون بسیار زیبا و جذاب هست و انواع و اقسام ماهی ها دراینجا وجود داره و نکته جالب اینجا در هرقسمت از اکواریوم شبیه یک منطقه ساخته شده و در اخر به جنگل امازون میرسید واقعا زیبا وجذاب هست و ارزش وقت گذاشتن داره پیشنهاد میکنم حتما برید ممنون از مقاله خوبتون

ندا
در تاریخ: 13:52:49 1399/11/11

اگه گشت و گذار توی دریا و دانستنی های درباره انواع جانوران آبزی بسیار برای شما جذابه، باید بگم برترین گزینه برای شما آکواریوم استانبوله. چرا که هم سفر به این کشور بسیار آسونه و هم آکواریوم استانبول به دلیل تنوع زیستیش از برترین آکواریوم های جهانه. اگه قصد سفر به استانبول را دارید حیفه بدون دیدن این آکواریوم جذاب برگردید. البته که همون‌طور که میدونید این تنها آکواریوم نیست و سینما و هزارتوی آیینه ای هم داره.

دنیز
در تاریخ: 22:25:45 1399/11/6

سلام و خسته نباشید خدمت شما آکواریوم استانبول یکی از زیباترین جاذبه های شهر استانبول است که موجودات دریایی زیادی با تنوع های فراوانی در آن وجود دارند شما میتوانید در این اکواریوم غواصی کنید و همراه ماهی ها شنا کنید اگر غواصی بلد نباشید میتوانید در انجا اموزش ببینید یکی از آرزوهای من این هست که در این اکواریوم غواصی کنم

Fatima
در تاریخ: 11:53:12 1399/11/3

سلام انسان همیشه در رویای این بوده ک بتواند دنیای زیر آب را ببیند یا مثل موجودات زیر آب در آنجا بتواند زندگی کند ولی این امکان فقط با تجهیزات کامل میسر است و این از سالیان سال انجام شده و انسان تونسته با وسایل غواصی‌ به رویایی ک‌در گذشته در سر داشته برسه ولی شاید باز هم راضی نشه بنابراین این آکواریوم ها تقریبا اون رو ب رویا هاش نزدیک کرده این آکواریوم جوری هست ک ماهی ها بالای سر و اطراف شما هستند گویا شما در آکواریوم هستید و ماهی ها شما را میبینند .

دنیز
در تاریخ: 02:55:58 1399/10/30

سلام به شما علاقمندان سفر آکواریوم استانبول یکی از زیباترین مناطق دیدنی این شهر است که بخشهای مختلفی دارد مثل دریای سیاه ، دریای مرمره ، کانال پاناما و... میتوانید با رفتن به این مکان گردشگری زیبا سفری بیاد ماندنی را برای خود و خانوادتان رقم بزنید ممنون از سایتتون و مقاله ی خوبتون که کمک کرد این مکان زیبا را بهتر بشناسیم

دنیز
در تاریخ: 02:51:54 1399/10/30

سلام و خسته نباشید به شما دوستداران سفر اگر به کشور ترکیه و به شهر استانبول سفر کردید و دنبال یک مکان زیبا برای گردش می گردید آکواریوم استانبول بهترین جا برای تفریح بویژه برای کودکان است و مخصوصا کسانی که علاقه ی زیادی به موجودات دریایی دارند. بیش از هفده هزار جانور دریایی در ان نگهداری میشود این اکواریوم در منطقه ی باکیرکوی استانبول قرار دارد ممنون بابت سایت خوبتون

اسیه قربانی
در تاریخ: 15:08:08 1399/10/29

با سلام خدمت دوستان گرامی و باتشکر از سایت خوب سفر بانک یکی از مکان های جذاب و گردشگری بی نظیر در استانبول اکواریوم استانبول میباشد که در اپریل سال دو هزارو یازده میلادی افتتاح شده است که یک اکواریوم عمومی است که محیط زیست بیش از هفده هزار گونه ی موجود ات ابزی جهان است . همچنین در کنار این اکواریوم زیبا و بزرگ و جذاب یک مرکز خرید بزرگ و هتلی زیبا و باشکوه واقع شده است که به نظرم رفتن و دیدن این مکان و استفاده از جا ذبه هایش خیلی بی نظیر و جذاب می تو اند باشد .

دنیز
در تاریخ: 21:30:30 1399/10/24

سلام و عرض ادب این اکواریوم علاوه بر ماهی ها و موجودات دریایی دیگر یک جای بسیار هیجان انگیزی دارد که ان هم قسمت اینه هاست مه میتواند با پرداخت هفت لیر وارد ان شوید این مکان انقدر هیجان انگیز است که میتوانید لحظات زیبایی را در این مکان برای خود ثبت کنید و اگر خواستید به این شهر سفر کنید تور سفر بانک بهترین تور برای تجربه ی یک سفر خوب است

دنیز
در تاریخ: 21:26:43 1399/10/24

سلام من این اکواریوم را در فیلم های ترکیه ای بسیار دیدم ولی اطلاعاتی در موردش نداشتم مقاله ای که در سایتتون گذاشتید رو وقتی خوندم خیلی علاقمند به دیدن از این اکواریوم شدم امیدوارم کرونا از جهان بزودی بره و ما هم فرصت سفر داشته باشیم و اولین شهری که بعد از کرونا خواهم رفت به استانبول است و اولین جا این اکواریوم است ممنون از سایت خوبتون که اطلاعات ارزشمندی در مورد جاهای دیدنی جهان در اختیارمان قرار میدهید

دنیز
در تاریخ: 21:21:42 1399/10/24

سلام به دوستداران گردش اکواریوم استانبول که از نامش پیداست در کشور ترکیه و در شهر استانبول قرار گرفته است این اکواریوم یکی از زیباترین اکواریوم های جهان محسوب میشود که در ان دو سینمای پنج بعدی هم بکار گرفته شده است که هزینه ی رفتن به این سینما ها جداست ولی تماشای فیلم های سه بعدی از اب و طوفان و مه بسیار جذاب است وعلاوه بر سینما امکانات دیگری از جمله کافه نیز در این مکان وجود دارد ممنون از سایت خوبتون

دنیز
در تاریخ: 21:17:07 1399/10/24

سلام و خسته نباشید در اکواریوم استانبول بخشی وجود دارد بنام جنگل استوایی که یکی از جذاب ترین بخشهای این اکواریوم است که در ان جنگلهای بارانی آمازون شبیه سازی شده است حیوانات خطر ناکی در این اکواریوم وجود دارن مثل تمساح ، مار و قورباغه های سمی امید وارم در هنگام سفر به استانبول از این اکواریوم زیبا هم دیدن کنید و سفر خوبی را تجربه کنید مرسی از سایت خوبتون

دنیز
در تاریخ: 21:11:09 1399/10/24

با سلام خدمت سفر بانکی های عزیز اکواریم استانبول یکی از دیدنی ترین جاهای این شهر است در هنگام بازدید از این اکواریوم باید مسیر های زیادی را طی کنید مثل دریای سیاه ، تنگه ی استانبول ، دریای سرخ و... مقاله ای که سایت سفر بانک در اختیارمان گذاشته اند کمک میکند تا با این اکواریوم زیاد اشنا بشیم و علاقه مان به سفر به این منطقه زیاد تر شود ممنون از سایت خوبتون

دنیز
در تاریخ: 21:06:01 1399/10/24

سلام به شما عزیزان اگر گشت و گذار در دنیای زیر دریا و به ماهی ها و موجودات دریای علاقه داشتید اکواریوم استانبول بهترین و زیبا ترین جا برای گشت و گذار است این اکواریوم یکی از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب میشود این اکواریوم یکیز از اکواریوم های معروف جهان است که در ساهتمانی دو طبقه قرار دارد اگر به استانبول سفر کردید حتما به این منطقه ی زیبا سر بزنید

حسن k
در تاریخ: 16:47:31 1399/10/24

سلام به دوستان گرامی سفر بانک آکواریوم استانبول چه عظمتی داره من با خوندنش واقعا به وجد اومدم واقعا باید آفرین گفت به مهندسان وطراحان این آکواریوم بزرگ خیلی زیباست از نزدیک بتونی زیست گاه آبزیان مختلف رو ببینی وبا انواع مختلفشون آشنا بشی ویه چیز دیگه که جالب بود برام نظم وقانونی که برای غذا دادن به آبزیان دارند که ساعت ۱۵ هر روز غواصان به آبزیان غذا میدهند و مردم میتونن از نزدیک تماشا کنند ولذت ببرن .

Adrian
در تاریخ: 15:17:40 1399/10/24

با سلام خدمت سفر بانكي هاي محترم كشور تركيه كه هميشه از مقاصد ما گردشگران بوده است و شهر هاي زيبايي چون استانبول و اين مکان زیبا و دیدنی استراحتگاه و هتلها و رستورانها و مراکز متنوع خرید هم در این مکان فوق العاده زیبا دررنظر گرفته شده و در این مکان شما هیچ گونه کم و کسری رو احساس نخواهید کرد و به روز زیبا و شگفت انگیز رو درردل دریا و درراعماق آبهای زیبا رو تجربه ميكنيد مونف و سر بلند باشيد

حمیرا رضایی
در تاریخ: 14:37:55 1399/10/21

سلام جدد خدمت عزیزانم باید خدمتتون عرض کنم ک برای رفاه حال بازدید کنندگان این مکان زیبا و دیدنی استراحتگاه و هتلها و رستورانها و مراکز متنوع خرید هم در این مکان فوق العاده زیبا دررنظر گرفته شده و در این مکان شما هیچ گونه کم و کسری رو احساس نخواهید کرد و به روز زیبا و شگفت انگیز رو درردل دریا و درراعماق آبهای زیبا با عزیزانتون تجربه خواهید کرد با تور سفر بانک همراه شده و زیباترین سفر عمرتون رو در کنار پرسنل مجرب سفر بانک تجربه کنید . به امید دیدارتون.

حمیرا رضایی
در تاریخ: 14:34:05 1399/10/21

با سلام مجدد خدمت دوستان سفر بانوی عزیزو گرامی ورودی این مکان شگفت انگیز و زیبا شبیه راهرویی هست ک دوطرف اون رو آکواریوم تشکیل داده و در این صفحه زیبای نمایشی شما میتونیددانواع و اقسام ماهییها و غورباقه ها لاکپشتها و خزندگان و ..... رو مشاهده کنید و در نقاطی از این مسیر با مجسمه های زیبای آبزیان تزیین شده و همچنین دلفینها کوسه ها و مارماهییها و هرگونه ماهی و آبزی ک فکرش رو بکنید در این آکواریوم مشاهد خواهید کرد.

حمیرا رضایی
در تاریخ: 14:29:45 1399/10/21

با سلام خدمت سفر بانکی های عزیز امروز درباره آکواریوم استانبول براتون صحبت میکنم آکواریوم استانبول یه مکانی هست ک انواع و اقسام موجودات دریایی و آبزی رو در خودش داره و برگرفته از ۱۷ مکان دیدنی دنیا رو در خودش یکجا جمعرآوری کرده و با سلیقه ای زیبا و بینظیر اون مکان رو به پر بازدید تزین نقطه گردشگری درراستانبول تبدیل کرده و دیدن این اکواریوم زیبا رو به همه دوستان از جمله خودم پیشنهاد میکنم .

امیرحسین
در تاریخ: 18:57:48 1399/10/19

سلام یکی از دیدنی های استانبول وحتی کشور ترکیه که واقعا بی نظیر هست این اکواریوم هست همونجور که در مقاله خوندید اکثر گونه ها در اینجا هست ونکته بسیار جالب اینجا غذا دادن به ماهی ها هست که تجربه بی نظیری هست ویکی از هیجان انگیز ترین قسمت ها غواصی با کوسه ها هست در کل اولویت اول سفرتون به استانبول رفتن به اینجا باشه

راضیه
در تاریخ: 11:37:11 1399/10/16

سلام و روز بخیر شهر استانبول شهری بسیار زیباست شهری که مسافرت به آنجا مسافرتی بسیار جالب و خاطره انگیز خواهد شد حتماً رفتن به این شهر را به شما پیشنهاد می کنم مخصوصاً در تعطیلات نوروز بسیار عالی است یکی از دیدنی‌های این شهر آکواریوم استانبول است آکواریومی که شهرت جهانی دارد انواع گونه های آبزی در آنجا هستند در این آکواریوم برای هر گونه محل زندگی خودش تداعی شده است مثلاً پنگوئن هایی که آنجا هستند یخ‌های محلشان از همان یخ های قطبی به جنوب هستند و این زیبایی اینجا را دو برابر می کند یکی از تفریحات جالب آنجا غواصی همراه با کوسه ها است که این کار با افراد آموزش دیده انجام می شود تا خطری نداشته باشد ممنون از مقاله عالیتان.

زینب وطن دوست
در تاریخ: 17:59:23 1399/10/1

استانبول مکان های گردشگری زیادی دارد،یکی از زیباترین و خارق العاده ترین این مراکز آکواریوم استانبول است.این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است که انواعی از ماهی ها را در آنجا نگه می دارند.اگر به استانبول سفر کردید حتما به این آکواریوم سری بزنید و دیدن آن را به هیچ وجه از دست ندهید.

ریحان
در تاریخ: 23:00:42 1399/9/29

سلام به همه ی دوستان ،استانبول شهری است در ترکیه ،کشوری که در همسایگی ما قرار دارد و سالانه بسیاری از هم میهنان ما به ان جا می روند ، خوب است که قبل از سفر به هر کشوری ما با جاهای دیدنی ان اشنا باشیم مثلا اکواریوم استانبول از جمله جاهای دیدنی است که در سفر به ترکیه باید حتما از ان دیدن کرد و از تماشای آن لذت برد.

فاطمه بیات
در تاریخ: 23:24:33 1399/9/28

سلام به دوستان گل ، این مقاله بسیار عالی و کامل بود اکواریوم استانبول دارای تنوع بالای جانوران دریایی است و قطعا بازدید از این اکواریوم خالی لز لطف نخواهد بود. بازدید از اکواریوم استانبول برای هر انسانی و با هر سنی جالب و هیجان انگیز خواهد بود و اکواریوم استانبول حزگ جاهای دیدنی است که حتما باید در سفر به استانبول از ان دیدن کرد.

بهار
در تاریخ: 22:40:50 1399/9/28

سلام به تمامی دوستان سفربانکی عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه استانبول خیلی معروفه و همه میشناسنش نمیشه کسی رو پیدا کرد که بگه من استانبول رو نمیشناسم به خاطر قشنگی هلشه که همه دوسش دارن و معروفه و همینطور همه میدونن تو ترکیه قرار گرفته ترکیه خیلی کشور قشنگیه اگه به ترکیه سفر کردم حتما از استانبول دیدن خواهم کرد

Fati
در تاریخ: 15:18:14 1399/9/28

وای خدا این آکواریوم واقعا بی نظیره تمام دیدنی های استانبول یه طرف این آکواریوم یه طرف پنگوئن ها آدمو دیونه میکنن خیلی دوست دارم ببینمشون چطوری فضای مناسب براشون ایجاد کردن خیلی شاهکاره به نظر من بخش جذابش برای سوپرایز باز کردن بنره خدا قسمت ما هم بکنه یکی اینطوری سوپرایزمون کنه 😂👌

Fatinaz
در تاریخ: 17:05:08 1399/9/25

سلام دوستان عزیز سایت سفر بانک وقت بخیر روز و روزگار خوش کشور استانبول جاذبه های گردشگری فراوانی دارد ک یکی از این جاذبه های بسیار معروف آن آکواریوم ماهی اونه ک هرکس به استانبول سفر میکنه حتما ب این آکواریوم سر میزنه و از دیدن ش لذت می‌برند من عاشق دنیای زیر اب هستم و آرزوم هست این آکواریوم رو از نزدیک ببینم ماهی ها و موجوداتی که زیر اب هستند واقعا ب ادم ارامش عجیبی میدن .

Afzali
در تاریخ: 14:35:18 1399/9/20

بنام خدا ، آکواریوم استانبول یکی از زیباترین جاهای دی دنی کشور تر کیه می باشد این آکواریوم به دلیل بزرگی وسفاف بود ن آب موردتوجه تروریست‌های ایرانی و خارجی قرار دارد حتی هواصان نیز از آن بهره فراوان می برند خیلی لذت بخش است که انسان از نزدیک بسیاری از این آبزیان را می بیند وبا آنها آشنا می شود.

مهتاب s
در تاریخ: 08:49:44 1399/9/19

سلام آکواریوم استانبول بزرگترین آکواریوم کشور ترکیه است که محیط زیستی آبی ۱۷ منطقه مختلف جهان را شبیه سازی کرده وحدود ۱۷۰۰۰ گونه موجود آبزی در آنجا زندگی میکنند واقعا من وقتی فکرشو میکنم یاد این میوفتم چطور مهندسان این آکواریم رو طراحی وساختن که سالیان سال محل گردشگری وتماشای مسافران شده و آبزیان غول پیکری در اون زندگی میکنن واقعا باید گفت دست مریزاد👏

مهدیه
در تاریخ: 09:53:22 1399/9/18

سلام به سفر بانکی های محترم مطالب جانع وکاملی بود از آکواریوم استانبول که یکی از جاذبه های گردشگری کشور ترکیه است ورودی اون با یه تونل آبی شروع میشه که داخل اون پر از ماهی های مختلف دنیاست که بسیار زیباست همینطور گلخانه یی که مدل آمازون سلختن وپراز قورباغه ومارهای سمی ومارهای زیبا هست واز همه جالبتر قسمت پنگوئن هاست که اشاره شده بود یخ های اونجا از قطب جنوب آورده شده که با دمای بدن پنگوئن ها سازگاری داره ممنون از سفر بانک انشالله بزودی بشه رفت واز نزدیک این زیبایی ها رو دید

Fatima
در تاریخ: 17:05:17 1399/9/15

سلام دوستان سفر بانکی امید وارم حالتون خوب باشه، کلا دنیای زیر آب دنیای قشنگی است که شاید فقط افراد کمی بتوانند ب زیر اب بروند و ان زیبایی ها رو از نزدیک ببینن و استانبول این کارو کرده و افراد میتونن ب راحتی دنیای زیر آب را از نزدیک ببینن و لذت ببرن بدون هیچ گونه خطری ، استانبول کلا یه شهر تفریحی و زیبا یی هست و این آکواریوم زیبا هم ب جاذبه های گردشگری استانبول اضافه شده است .

Afagh
در تاریخ: 07:36:46 1399/9/15

سلام عزیزان ، آکواریوم استانبول یکی از جاذبه های این کشور می باشد .وچون ترکیه به کشور عزیزمان ایران نزدیک است به دلایل هزینه های بالا سفر مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است.من از نزدیک این آکواریوم را ندیدم اما با خوانده مقاله شما سفر بانکی های عزیز وتماسای عکس های که گذاشته بودید پی بردم که جای خیلی جالبی است ومطلبد بعد از تمام شده کرونا با خانواده یک سفری به این آکواریوم داشته باشیم .

زینب وطن دوست
در تاریخ: 23:25:00 1399/9/14

باتشکر از نویسنده محترم مقاله و سایت سفربانک.ترکیه جذابیت های گردشگری زیادی دارد که یکی از جذاب ترین ها همین آکواریوم ترکیه است.این آکواریوم در جهان بسیار شهرت دارد،که بی شک برای هر سنی جذابیت دارد.باتشکر از شما که عکس های بی نظیری از این آکواریوم به اشتراک گذاشتید.قطعا سفر به ترکیه بدون دیدن این آکواریوم از حسرت های این سفر خواهد بود.ممنون از معرفی

Shima
در تاریخ: 13:01:39 1399/9/12

سلام و درود خدمت دوستان و همراهان خوب سفر بانکی.آکواریوم استانبول از مهمترین آکواریوم های موضوعی جهان است که سالانه بازدید کنندگان فراوانی داره که در این آکواریوم با گونه های مختلف ماهی ها و جانوران آبی از نقاط مختلف دنیای زیر آب آشنا میشوند.ساختمان زیبای این آکواریوم و تونلی که واسه ی بازدیدکنندگان گذاشتند از جذابیتهای دیگه این آکواریوم میباشد

مهتاب s
در تاریخ: 09:58:13 1399/9/8

سلام ودرود به همراهان سفر نامه واقعا عالی سفر بانک به نظر من آکواریوم استانبول یک منطقه دیدنی نیست خودش به تنهایی یه شهر ویه کشوره خیلی لذت بردم از خوندنش ودیدن عکساش حالا اگه آدم خودش بره که دیگه هیچی واقعا باید دست مریزاد گفت به همه خلاقیت وابتکار فکر نکنم نمونش هیج جای دنیا باشه .

بهار
در تاریخ: 00:25:22 1399/9/8

با یلام و خسته نباشید به دوستان عزیز سفربانکی از سفربانک تشکر میکنم که همچین مقاله عالی خوب کامل و مرقوبی رو در اختیار ما گذاشتند ترکیه کشور بسیار زیباست که شهر های مختلف زیادی داره استانبول یکی از شهر های ترکیس توی استانبول اکواریومی دیدنی و بسبار زیبا وجود داره که دربارش تو این مقاله گفته و من دوست دارم ازش دیدن کنم

حسن k
در تاریخ: 00:00:42 1399/9/8

سلام از خوندن این قسمت از سفر نامه خیلی هیجان زده شدم چقدر زیبا وجالب تا به حال نشنیده بودم راجع بهش ولی با خوندن این مقاله پی به بزرگی ای مکان بردم وواقعا ارزش یک بار سفر رو داره چقد انسانهایی که برای اونجا برنامه ریزی وزحمت وهزینه کردن عالی بود عالی

فاطمه بیات
در تاریخ: 23:12:40 1399/9/7

سلام اکواریوم استانبول یکی از دیدنی های استانبول است و از ان جایی که کشور ترکیه در نزدیکی کشور ما واقع شده ایرانیان زیادی به ترکیه سفر و از جاهای دیدنی ان دیدن می کنند اکواریوم استانبول مکانی دیدنی برای هر فردی در هر رده ی سنی محسوب می شود که در ان جا می توانند انواع مختلف گونه های دریایی را تماشا کنند ک از دیدن تنوع و زیبایی های این اکواریوم لذت ببرند.

حسین
در تاریخ: 15:02:45 1399/9/5

باسلام این اکواریوم زیبا یکی از بزرگترین و قشنگ ترین اکواریوم در خاورمیانه هستش. که تقریبا ۱۵۰۰ گونه جاندار رو در خودش جای داده. این اکواریوم در دو طبقه مجزا در ۵ کیلومتری فرودگاه اتاتورک و در کنار دریای سیاه واقع شده. زیبایی و تنوع گونه های این اکواریوم به حدیه که هر توریستی رو به سمت خودش میکشونه. دیدن این مکان زیبا میتونه یه صبح تا عصر وقت گیر باشه ولی ارزش دیدنش رو داره که یه روز از مسافرت به این شهرو اینجا بگذرونی و تفریح کنی. امیدوارم منم بتونم از این آکواریوم دیدن کنم. باتشکر

Fatima
در تاریخ: 22:39:12 1399/9/3

سلام دوستان عزیز و همراهان همیشگی سایت سفر بانک من چیزی از این آکواریم نشنیده بودم ولی الان داشتم میخوندم مجذوب ش شدم و دلم رفت واسه اون جا ک از نزدیک ببینم اونجا رو کلا از جاذبه های گردشگری تفریحی سرگرمی استانبول زیاد شنیده ام و اینکه خیلی خوش میگذره استانبول ولی نمیدونستم همچین آکواریوم به این عظمتی داره مطمئن هستم دیدن کردن از این آکواریم باید هیجان انگیز باشه 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

فاطمه احمدی
در تاریخ: 20:52:47 1399/9/1

سلام دوستان عزیزهمراهم.آکواریوم استانبول یکی دیگر ازمکانهای حیرت انگیزوشگفتی که دراستانبول دایرشده است.دراین مکان یک مرکز خرید وهتل ایجادشده وجاذبه گردشگری این مکان زیبارادوچندان کرده است.درآکواریوم استانبول انواع جانوران آبزی وغیرآبزی مختلفی قرارداده شده ازجمله این جانواران مارماهی وسفره ماهی وکوسه ماهی میتوان نام برد.جالبی بیشتراین آکواریوم طبیعی بودن محیطی است که بوجودآورده اند مکانی کاملا بادمای آب وهوای تنظیم شده بطوری که باین شرایط واقعی آکواریوم آسیبی به جانواران نمیرسد....

امین محمد یارعلی
در تاریخ: 15:36:00 1399/8/27

با سلام و درود به همه دوستان سفر بانکی عزیزم. اکواریوم استانبول مکانی بسیار دیدنی و هیجان انگیز. این اکواریوم به خودی خود بسیار زیباست و لذت بخش است همچنین در کنار آن یک هتل و مرکز خرید قرار گرفته است است که آن را چند برابر می کند. در این آکواریوم ۱۵۰۰ گونه جانور آبزی و غیر آبزی قرار دارد این بسیار حیرت انگیز است. در این آکواریوم هم می‌توان غواصی های تفریحی انجام داد و همین که می تواند دوره های جدی غواصی را گذراند در پایان این دوره ها با دادن هزینه گواهی غواصی را دریافت می کنیم.من خود بسیار علاقه مند به سفر به استانبول شدم.

شیما صایقی
در تاریخ: 21:52:59 1399/8/26

از جاذبه های خاص و شگفت انگیز استانبول اکواریوم فلوریا استانبول هست.این آکواریوم به عنوان بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان هم شناخته شده.در این آکواریوم با بیش از ۱۵۰۰گونه جانور آبزی و غیرآبزی آشنا میشین و دیدن میکنین.واقعا تجربه خاص و شگفت انگیزی هست دیدن یکجای این همه از انواع گونه های جانوری و گیاهی زیر آبها در قسمت های مختلف دنیا.این تجربه ی خاص رو از دست ندین

Fatinaz
در تاریخ: 13:54:18 1399/8/26

سلام بچه ها حالتون چطور هست ؟ امیدوارم خوب باشید من شنیده بودم از آکواریوم استانبول ولی عکس هاش رو ندیده بودم توی تلوزیون شاید دیدع باشم ولی نمیدونستم که واسه استانبول هستش من اصفهان زندگی میکنم اصفهان یه جایی داره به نام بیشه ناژوون که اون جا یه جای گردشگری دیدنی اصفهان هستش یه آکواریوم هم داره که اونم خیلی معروف هستش و هر موقع به اصفهان اومدید حتما از بیشه ناژوون و آکواریوم زیباش دیدن کنید .

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 14:32:04 1399/8/24

سلام به همه سفر بانکی ها. ممنون بابت مقاله کامل و زیباتون و اطلاع رسانی در مورد این مکان گردشگری بسیار زیبا. من قبلا اطلاعی در مورد این مکان نداشتم و حتی اسم آن را نشنیده بودم ولی بعد از خواندن این مقاله آکواریوم استانبول به یکی از مکانهای مورد علاقه من تبدیل شد و دوست دارم حتما آن را از نزدیک ببینم. چقدر خوب که کشورها به ساخت اینچنین مکان های گردشگری روی آورده اند و دیدن حیات وحش واقعا لذت بخش است و از مزیت های رقابتی این آکواریوم با دیگر آکواریوم ها شبیه سازی محیط مربوط به هر جاندار است و این باعث میشود که حس سفر به آن محیط در آدم ایجاد شود و در واقع با زمان کوتاه به جاهای مختلف جهان سفر میکنیم.

راضیه یارعلی
در تاریخ: 11:17:08 1399/8/24

با سلام و خسته نباشید. آکواریوم استانبول بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان است. در آکواریوم استانبول ۱۵۰۰ گونه مختلف جانوری آبزی و غیر آبزی مثل پنگوئن و مارماهی و بادکنک ماهی و مارماهی راه راه و فرشته ماهی و کوسه ببری و ....را مشاهده می کنید. این آکواریوم به قدری زیباست که مطمئن باشید از آن لذت زیادی می برید. در این آکواریوم حتی می توانید غواصی کنید به نظرم تجربی بسیار بسیار هیجان انگیزی است اگر به استانبول رفتید دیدن از این آکواریوم را فراموش نکنید.

mahdi0915
در تاریخ: 06:28:20 1399/8/22

سلام بر شما عزیزان و عوامل محترم سایت سفر بانک عزیز من تا حالا نمیدونستم که همچین آکواریومی توی استانبول ترکیه وجود داره و واقعا خیلی جالب بود اینکه چقدر بزرگه چه طولی داره هزارو دویست متر خیلی زیاده چند هزار نوع ماهی داره وجالب تر اینکه ادم میتونه یه تالار مخصوص اون وسط اجاره کنه خواستگاری ومراسم عقد شو انجام بده وحتی عروسی زیر اب با کمک غواص ها انجام بده خیلی خوب بود خدا قسمت کنه بریم

ناهید
در تاریخ: 23:05:05 1399/8/21

سلام خسته نباشید ممنونم که جاهای کمتر دیده شده رو معرفی می کنید و دیدن این آکواریوم برام جذاب بود ولی تا حالا چیزی ازش نشنیده بودم خیلی جالب و جذاب بود برام که ۱۷۰۰۰ نوع آبزی در این آکواریوم ها نگهداری میشه که خودش یه دنیای عجیب و جذابه امیدوارم بتونم یه لار از این آکواریوم دیدن کنم و یه سری به ترکیه بزنم با رفع این ویروس لعنتی

امیرحسین
در تاریخ: 00:39:44 1399/8/16

بسیار زیبا هست یکی از جاهای دیدنی شهر استانبول هست که جزو مکان های هست که باید رفت نکته جالبش حدود 17000 ابزی داره که درنوع خودش بینظیر هست وهمونجور که درمقاله هم گفته شده بلیطش حدود85 لیر هست واقعا ارزش هزینه کردن داره بادنیای وسیعی روبرو خواهید شد ویکی از بهترین اکواریوم های دنیا هست پیشنهادمیکنم سر بزنید حتما

رخساره بیدار
در تاریخ: 10:37:10 1399/8/15

سلام و عدض ادب و سفر بانکی های عزیز، به جرات می گم این مقاله یکی از خواندنی ترین مقالات سفربانکه و اطلاعات بسیار جذابی راجع به اکواریوم فلوریای استانبول در اختیار خوانندگان قرار می ده، در مورد مسیر ش از میدان‌تکسیم، در مورد ساعات بازدیدش، در مورد چگونگی و ساعات غذا دادن به انواع مختلف آبزیان.برنامه های خاصش که برنامه اوپنینگ بنرش واقعا جالبه، اگر بخواید باید سفارش بدید یک هفته قبل، غواصیش هم که دیگه چی می شه گفت واقعا معرکه است.ممنون از سفر بانک بابت این اطلاعات جامع و‌پربار

محمد سلحشور
در تاریخ: 21:33:30 1399/8/14

عجب جای دنجیه واقعا ادم تا اینجارو ندیده نباید از دنیا بره خدایی خیلی خفنه مخصوصا ماهی هایی که داره واقعا از نزدیک خیلی دیدنیه

حنیف
در تاریخ: 10:46:56 1399/8/14

سلام بچه ها آکواریوم استانبول از دیدنی های معرکه ترکیه است آکواریوم استانبول اسمش فلوریا هست و در ابتدای آکواریوم یه تونل ۱.۲ کیلومتری داره که شما وارد اون میشید و با انواع گونه های ماهی ها و جانوران دریایی آشنا میشید خیلی جذاب و جالبه که میتونه آدم وارد این تونل بشه و یه جورایی وارد دنیای ماهی ها بشه ممنون از سفر بانک که منو با این جاذبه دیدنی استانبول آشنا کرد

مائده
در تاریخ: 16:29:22 1399/8/10

سپاسگزارم از سایت خوبی که دارید مقاله بسیار جامع و کامل و خوبی بود آکواریوم استانبول که به آکواریوم فلوریا رو هم معروفه یکی از زیباترین و مهم ترین دیدنی های شهر استانبول هست چیزی که خیلی برام جالب بود این است که محیط های زیستی آبی هفده منطقه مختلف جهان دقیقا با همون آب و هوا شبیه سازی شده و حدود 17000 گونه جانوری مختلف آبزی و غیر آبزی در این آکواریوم زیست میکنن دلم میخواد حتما سفر کنم و از نزدیک ببینم

ریحان
در تاریخ: 23:05:31 1399/8/9

باسلام به تمام شما دوستان عزیز سفربانکی واقعا که این شهر استانبل چقدر مکانای زیبایی دارد واقعا هر چه قدر از این شهر زیبا تعریف کنم کم گفتم یکی از مکان های زیبای استانبل اکواریوم استانبول است که خیلی هم قشنگه من خیلی دوست دارم که از نزدیک از این اکواریوم زیبا دیدن کنم به شما دوستاک عزیز هم حتما پیشنهاد میکنم اگر به کشور ترکیه سفر کردید و به استانبول رفتید حتما از اکواریوم استانبول که بسیار زیباست دیدن کنید😘😘

Fati
در تاریخ: 15:53:58 1399/8/9

وای خدا چقدر قشنگن این آکواریوم سرم درد گرفت از این همه زیبایی به نظرم از آکواریوم دبی خیلی خیلی قشنگتره چقدر تنوع داره وای کاش می شد بریم اینجا را ببینیم من اگه برم اینجا دیگه باید بزور بیرونم کنن دلم نمیاد برگردم قسمت‌های که مثل قطب درست شدن دیگه آدمو دیونه می‌کنه آخه چقدر استانبول خوبه چقدر

Ava
در تاریخ: 18:32:25 1399/8/8

تمام دیدنی های استانبول یه طرف این آکواریوم یه طرف واقعا حیرت انگیزه من عاشق این فضا و شبیه سازهای قشنگش شدم مخصوصا فضایی که واسه پنگون ها در نظر گرفته شده حیرت انگیزه نورپردازی زیبای این آکواریوم حس خاصی به بازدید کنندگان القا می‌کنه رستورانش هم که دیگه فوق العاده اس بی تردید از بهترین جاذبه های استانبول هست

نسرین سدیدی
در تاریخ: 20:56:33 1399/8/7

اکواریوم استانبول یک مکان کاملا مدرن و با طراحی بسیار ظریف و حرفه ای که مشخص است افراد زایدی در ساخت اون دخالت داشته اند چون در اون قسمت های مختلفی از کشورها و قطب های مختلف رو شبیه سازی کرده اند و این فوق العاده است باعث میشه با دیدن هر قسمت حس اون منطقه رو کاملا لمس کنیم.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 22:27:00 1399/7/29

وای اکواریوم استانبول یک مکان فوق العاده سرگرم کننده و تفریحی و هیجان انگیز هست که بین کشورهای مختلف کاملا تک وخاصه و به همین دلیل گردشگران زیادی رو از کشورهای مختلف به خودش جذب میکنه. به نظرم ساخت و طراحی این اکواریوم با این حجم از بزرگی و دقت در نحوه ی شبیه سازی هر قسمت نشان از این دارد که یک تیم قوی در ساخت اون دخالت داشته اند.

الهام بابایی
در تاریخ: 10:03:20 1399/7/26

سلام و خسته نباشید. آکواریوم استانبول یکی از مکان های‌جذاب گردشگری به حساب می آد. یک ایده بسیار خلاقانه و نو که در ساخت این آکواریوم به کار رفته این است که مکان های مختلف در دنیا را بازسازی کرده اند و حتی گونه های آبزی که در آن محل ها زندگی می کنند را در این آکواریوم می توانید ببینید. از قسمت های جالب دیگه اش هم بخش هزار توی آیینه ها است. واقعا دیدن این مکان کلی انرژی بخش هست

فرزانه
در تاریخ: 09:55:20 1399/7/25

سلام و ممنونم برای قرار دادن این مطلب مفید با کمی تفاوت اما مشابهِ همین اکواریوم رو در شهر زیبای انزلیِ خودمون داریم و واقعا دیدنش خالی از لطف نیست درسته که خب این آکواریوم واقعا پیشرفته تر درست شده اما ناخود اگاه با دیدنش یاد انزلی که رفته بودیم افتادم و اونجا هم شدیدا درگیر زیبایی های اون اکواریوم شده بودم.

علیرضا
در تاریخ: 18:57:59 1399/7/21

سلام و درود به دوستان سفر بانکی استانبول رو میشه مجموعه ی بزرگی از مراکز دیدنی و جذاب دونست چون هر چیزی تو این شهر جذابه من تجربه بازدید از آکواریوم رو دارم اما نه این آکواریوم من ساکن گیلان هستم و از آکواریوم انزلی دیدن کردم و دوست دارم از اکواریم استانبول دیدن کنم با این عکس هایی که داخل سایت گذاشتید از این مکان دیدنی انسان رو مجاب میکنه که حتما برای بازدید از اینجا به استانبول سفر کنه

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 14:57:17 1399/7/21

سلام و ممنون بابت مقاله کامل و جذابتون. وای چه جای شگفت انگیزی است به نظرم مهمترین جاذبه گردشگری استامبول باشه با این همه امکانات. چقدر خوب که همه محیط ها شبیه سازی شده و دقیقا با منطقه اصلی تطابق داره چون در این صورت با بازدید از آکواریوم استامبول در زمان کوتاه میتوان به جاهای مختلف سفر کرد. من قسمت جنگل های آمازون و پنگوئن ها را بیشتر از بقیه دوست داشتم تصور اینکه بتونی پنگوئن از نزدیک ببینی هیجان انگیزه و واقعا دوست دارم در اولین فرصت برای دیدن آکواریوم به استامبول سفر کنم.

علی علوی
در تاریخ: 19:29:03 1399/7/16

چقدر مطالب جالب و زیبایی گذاشتین. آکواریوم استانبول خیلی جای معروفیه و ظاهرا خیلی رویایی هم هست. ولی بلیط استانبول میگن خیلی گرون شده. متاسفانه ارزش پول ما خیلی اومده پایین. قبلا بلیط استانبول ۷ تومن بود الان فکر کنم بالای ۳۰ میلیون باشه. امیدوارم کرونا تموم بشه بتونیم بریم یه حالی بکنیم.

نرگس جاوید
در تاریخ: 19:49:14 1399/7/15

سلام.استانبول را می توان دنیایی از جاذبه های دیدنی دانست که هر سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. یکی از این جاذبه ها، آکواریوم استانبول است. اگر گشت و گذار در دنیای زیر آب را دوست داشته باشید و به آن علاقه مند باشید، قطعا این آکواریوم می تواند لحظه های خیلی خوبی را برایتان رقم زند.

سهیل
در تاریخ: 08:11:21 1399/7/14

به نظرم ساخت و آماده سازی این مجموعه با این حجم از تنوع در پوشش گیاهی و جانوری واقعا بی نظیره. به شدت علاقه مند شدم از نزدیک ببینم یعنی چطور ممکنه که آب و هوای هر منطقه رو هم برای جانوران اون ناحیه در این اکواریوم فراهم کنند. اگر اینطور باشه ادم با رفتن به کشور ترکیه و شهر استانبول و دیدن از اکواریوم استانبول انگار که چندین نقطه از جهان رو هم زمان رفته و از نزدیک دیده. واقعا باید به تمام کسانی که در ساخت و طراحی این آکواریوم مجهز و عظیم نقش داشتند خسته نباشید گفت عالیه.

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 12:06:12 1399/7/13

سلام. ممنون از معرفی آکواریوم استانبول. مکان جذاب و دیدنی. من نمونه این نوع آکواریوم ها رودر ایران خودمون هم دیده بودم. که نمونش میشه به آکواریوم اصفهان اشاره کرد. واقعا فضای جالبیه. اینکه توانسته اند گونه های متعددی رو در یک جا جمع کنند و ما به راحتی روی آنها شناخت پیدا کنیم واقعا کار پسندیده و جالبی هستش. نکته ای جالب در این مقاله خوندم که برای هر نوع گونه شرایط آن را مطابق مکان زیستگاه فراهم کرده اند تا جانور بتونه زنده بمونه. از کارهای جالب دیگه اش غواصی تو آکواریوم هست که اونم خیلی دوست دارم تجربه کنم و از نزدیک با موجودات دریایی آشنا بشم

امیرحسین
در تاریخ: 09:53:13 1399/7/11

سلام ممنون از مقاله جذاب وجامعت اکواریوم استانبول واقعا دیدنی هست ما ماهی های مختلف برای رفتن به اینجا باید وقت زیادی بزارین چون واقعا محو تماشای این ماهی ها خواهیدشد به خصوص غذا دادن به ماهی ها که واقعا لذت بخش وبینظیر هست پیشنهاد میکنم درصورت سفر به استانبول جزو برنامه های اولیه خودتون قرار بدید

هاجر کشاورز
در تاریخ: 12:41:14 1399/7/6

چه جای مهیج و باحالی باید باشه واقعا .همین ک وارد تونل میشی برا منی ک از اب میترسم ونمیتونم غواصی کنم کلی هیجان باید داشته باشه .و تنوع گونه هاش چه زیاده و خوبیش اینه بدون مطالعه به صورت تجربی میتونی بااین گونه ها اشنا بشی و بچه هارم اشناکنیم و لذت ببریم و اینکه ی مکانیه هم مرکز تفریحی داره هم اموزشی خودش ی امتیاز محسوب میشه و میتونه توریست های زیادیو ب خودش جلب کنه ممنون از مطلب زیبا و جذابتون و اطلاعاتی ک برای ما میزارین

راحله شنبدی
در تاریخ: 19:24:38 1399/7/5

سلام چه جای جالب و هیجان انگیز و زیبایی هرچی از هیجان انگیزی این مکان بگم کم گفتن حتی با دیدن عکساشم آدم میتونه تصور کنه که چه جای قشنگیه واقعا شگفت انگیز بود و حیرت میکنه آدم از این همه زیبایی آکواریم ماهی اصفهان هم واقعا قشنگه من اون قسمتش رو دوست داشتم بالای سرتن ماهی ها چ خوبه که تو بیشتر مقاله ها ساعت بازدید هم بیان شده و کامل و جامع توضیح داده شده در مورد همه چی ممنون

افسانه مهدویان
در تاریخ: 16:27:45 1399/7/5

چه مکان رویایی و زیبایی است مکانی طراحی شده با رنگ آبی رنگی که آرامش بخش است واقعا گشت زدن در این مکان و دیدن حیوانان آرامش خاصی به انسان میبخشد در آکواریووم استانبول هر گونه حیوانی را میتوانی ببینی و با نوع زیستگاهش آشنا شوی و چه خوب است در کنار این تفریح زیبا میتوانی غواصی و گشتن زیرآب دریا را یاد بگیری واقعا هیجان انگیز است طراحی و ساخت همچنین مکانی که هم از لحاظ تفریح و هم آموزش و استراحت و دارای مراکز خرید میباشد واقعا شگفت انگیز است و باید ساعت ها وقت بزاری تا از همه این زیبایی ها و دیدن حیوانات لذت ببری.

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 12:05:26 1399/7/3

سلام. ممنون از مقاله خاص و خوبتون در مورد آکواریوم استانبول. واقعا زیبا و دیدنی است. من نمونه آکواریوم را در شهر اصفهان رفتم که دقیقا مشابه همین آکواریوم هست که گونه های مختلف آبزیان در آن دیدم. بنابراین از زیبایی و جذابیت مطئمنا ح ف اول را می‌زند. موضوع جالب در این مقاله برایم این بود که دمای هر قسمت براساس منطقه ای که آن حیوان زندگی می کنه تنظیم میشه و خوب این کار باعث میشه که گونه های مختلف جانوری طول عمر زیادی داشته باشند. غواصی در این مکان هم خیلی برام جالب بود و دوست دارم یکبار آن را امتحان کنم و از نزدیک گونه های مختلف جانوری را ببینم.

مهدی حاجی بابایی
در تاریخ: 11:25:20 1399/7/3

سلام خدمت شما. چقدر جالب و هیجان انگیزه آکواریوم استانبول. واقعا‌ شگفت انگیزه اینهمه تنوع در گونه ماهی هایی که اونجا هستن به نظر فوق العاده میاد.خیلی دوست دارم این مکان زیبا رو از نزدیک ببینم و تجربه غواصی بنظر فوق العاده میاد اونم در کنار کوسه ها. راجع به این آکواریوم زیاد شنیده بودم مطالبتون به دانسته هام اضافه کرد ممنونم ازتون

علی علوی
در تاریخ: 09:15:47 1399/7/3

سلام خدمت همه اعضای محترم. واقعا مقاله کامل و جالبی بود از خوندن این همه اطلاعات در مورد آکواریوم استانبول لذت بردم. امیدوارم این شرایط کرونا زودتر تموم بشه هممون دوباره بتونیم بریم مسافرت واقعا خسته شدیم. چقدر زیبا بود فقط ای کاش جایی بود از نزدیک ماهی هارو لمس میکردیم و میتونستیم ارتباط مستقیم بگیریم خیلی باحال بود کلا. توصیه میکنم حتما بریم این مکان جالب رو ببینیم.

هستی بهرامی
در تاریخ: 13:54:21 1399/6/30

وای چقد قشنگه کاش کرونا تموم بشه یه گنج پیدا کنیم همتونو بردارم ببرم البته تصور اینکه یه از زیر اکواریوم رد شم خیلی هیجان نگیزه

ندا گریوانی
در تاریخ: 22:10:30 1399/6/9

آکواریوم استانبول یکی از زیباترین آکواریوم های خاورميانه هست، آنقدر قسمت های جذاب و متنوع داره که برای بازدید کامل از همه ی قسمت ها 3_4ساعت زمان لازمه. این آکواریوم علاوه بر بازدید از انواع گونه های دریایی قسمت های جالب دیگه همچون ساحل آیینه هم داره. بیرون آکواریوم هم یک ساحل تمیز و خیلی زیبا هست که آرامش خاصی داره و چند تا کافه رستوران زیبا هم کنار ساحل هستن و در آخر اینکه بازدید از این مجموعه ی زیبا رو به همه پیشنهاد میکنم✴️

ندا گریوانی
در تاریخ: 22:01:00 1399/6/9

آکواریوم استانبول یکی از زیباترین آکواریوم های خاورميانه

فاطمه احمدی
در تاریخ: 13:02:37 1399/6/4

هیچ جای ندیدم ونشنیدم آکواریم های بزرگ وقشنگی بمانند ترکیه درشهراستانبول داشته باشد.بسیارعالی وباشکوه خیلی طبیعی محیط آکواریم ساختن .یک لحظه خودمو داخل آکواریم تصور کردم انگار ته دریا هستی .چه عکسهای خوشگلی تهیه کردین انگارزندس.بیشترین قسمت جذاب برای هرگردشگری تونل آکواریم هست مثل اعماق اقیانوسه باوجود انواع مختلف آبزیان زیبا طبیعی تروخاص تر کردن.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 20:32:19 1399/6/3

وای چقدر اینجا محشره. اصلا فکرشم نمیکردم یه همچین جای رویایی وجود داشته باشه. چقدر تنوع ماهی ها و مار و موجودات دریایی زیاده. حتی دیدن عکس های این آکواریوم نظر من رو جلب کرد و چقدر خوبه که آموزش غواصی هم داره. به نظرم اینقد این آکواریوم جذابه که حتی اگر ساعت های طولانی هم در اون وقت بگذرونیم متوجه گذر زمان نخواهیم شد. امیدوارم خیلی زود به این مکان فوق العاده زیبا و دیدنی برم و از نزدیک تجربه ی یک هیجان عالی رو داشته باشم.

علی مبارکی
در تاریخ: 00:55:32 1399/2/11

این آکواریوم واقعا هیجان انگیز و بی نظیر هستش.و واقعا بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان هستش.و وجود محیط زیست آبی ۱۷ منطقه مختلف جهان در آن بی نظیر هستش.و یکی از زیبایی های این مجموعه وجود ۱۷۰۰۰ موجود آبزی هستش.و بودن هتل و مرکز خرید در این مجموعه واقعا عالی هستش.و تونل ۱.۲ کیلومتری که تونل عبور مردم و گردشگران از میان کانال شیشه ای هستش.شبیه سازی جنگل های پر باران آمازون و اوناع قورباغه و مارهای زیبا و سمی بر جذابیت این منطقه افزوده.

Ava
در تاریخ: 00:52:18 1399/2/7

آدم نمیدونه این همه زیبایی و خلاقیت رو چجوری تحسین کنه واقعا بی نظیره به نظرم بهترین و شگفت انگیزترین بخش این آکواریوم قسمت پنگوئن ها ست من اصلا فکر نمی‌کردم بشه با این ترفندها پنگوئن هارو تو فضای شبیه آکواریم نگه داشت و چقدر جالبه که یه از قطب جنوب آوردن بازدید از این اکواریوم مثل این می مونه که دور دنیارو گشتی از بس تنوع داره

راضیه عظیمی
در تاریخ: 01:05:20 1399/1/28

این اکواریوم واقعا وسوسه برانگیز هست و چقدر طراحی آن منحصر به فرد میباشد .یک دلیل تمایز آن با دیگر اکواریم ها این هست که هر آبزی با شرایط آب و هوایی خودش زندگی میکندو بعد اینکه در این فضا امکان یادگیری غواصی یا تجربه غواصی و همچنین غذا دادن به ماهی مورد علاقه مون وجود دارد و یک نکته دیگه اینکه حتی مرکز خریدی در این فضا بابت خرید سوغاتی تعبیه شده تا بتونیم موارد مورد نیاز را تهیه کنیم و از همه مهم تر دسترسی آسان آن هست. .واقعا زیباست👌👌

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:23:52 1399/1/21

واقعا بازدید از این مکان واسه کسانی که به جانوران و به خصوص موجودات آبزی علاقه دارن میتونه بهترین لحظات عمرشون باشه و ساعاتی رو با ماهی های رنگارنگ بگذرونن و مهمان آن ها باشند و البته تیکه ای که برای من جذاب تر از همه بود تماشای غذادادن به ماهیا توسط غواصان کاربلد و نترس بود ،چون بعضی ماهیا واقعا ترسناکن ،البته اگر کسی تمایل داشته باشه میتونه این تخصص رو یاد بگیره و بین کوسه های گرسنه شنا کنه.

سهند میری
در تاریخ: 15:57:36 1398/10/23

خیلی خوبه که تو آکواریوم استانبول حتی دما و بارش ها رو هم با محیط اصلی جانوران تنظیم کردن ولی اگر واقعا قصدشون آسیب نزدن به حیواناته کلا نباید بیچاره هارو توی یک محیط بسته برای آدما به نمایش بذارن و از اون سر دنیا جا به جا شون کنن ...

صادق رنجبر
در تاریخ: 13:59:53 1398/10/22

واقعا اکواریوم فلوریا زیباست و ارزش دیدن رو داره یادمه پارسال عید تور لیدرمون نفری ۶۰ دلار میبرد آکواریوم ولی ما خودمون بدون هیچ آشنایی با یک سوم این هزینه رفتیم وبرگشیم وکلی بهمون خوش گذشت.

ممد هیجان
در تاریخ: 15:09:36 1398/8/25

آکواریوم استانبول یکی از هیجان انگیز ترین جاهاییه که من رفتم و خیییلی لذت بردم حیف که از غواصی کردن میترسیدم .

نسترن
در تاریخ: 14:17:36 1398/8/25

اگه بخوام تو استانبول با شخص مهمی ملاقات کنم یا یه قرار عصرانه بذارم یکی از گزینه هام سالن آکواریوم استانبول خواهد بود.

نریمان اکبرزاده
در تاریخ: 17:20:22 1398/8/22

در آکواریوم استانبول کوسه ها روزهای دوشنبه چیزی نمی خورن؟ تو مراسم های ازدواج و تولد نو مخزن اصلی آکواریوم استانبول، کنار کوسه ها خیلی جالب باید باشه.

نریمان اکبرزاده
در تاریخ: 17:20:22 1398/8/22

در آکواریوم استانبول کوسه ها روزهای دوشنبه چیزی نمی خورن؟ تو مراسم های ازدواج و تولد نو مخزن اصلی آکواریوم استانبول، کنار کوسه ها خیلی جالب باید باشه.

واحدی
در تاریخ: 10:59:10 1398/8/21

خیلی ممنون از مطلب خوبتون لطفا اگر میشه شرایط ، قوانین و وسایل مورد نیاز جهت غواصی در آکواریوم استانبول رو هم بهمون بگید عالی میشه

بهروز
در تاریخ: 10:29:46 1398/8/21

خیلی قشنگ بوده زده رو دست آکواریوم دبی ولی نسبت به دبی بازی با دلفین ها رو نداره که خیلی باحاله.

مهناز
در تاریخ: 13:02:34 1398/8/19

دو سال قبل رفته بودیم خیلی جالب بود، توصیه میکنم حتما از این آکواریوم دیدن کنید.

سارا پارسیان
در تاریخ: 11:01:01 1398/8/12

چقد جالبه، بشه غواصی کرد، اونم با کوسه ها... بهشون غذا بدی..

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.