آکواریوم استانبول دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 01 خرداد 1400 119
آکواریوم استانبول دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

این مکان یکی از دیدنی های مهم و مشهور شهر است، آکواریوم استانبول یا «آکواریوم فلوریا استانبول»، (متفاوت با آکواریوم فروم استانبول)، به بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان شهرت دارد و محیط های زیستی آبی در 17 منطقه مختلف جهان را شبیه سازی کرده است که حدود 17000 موجود آبزی در آن زندگی می کنند. گذشته از موارد بالا وجود یک مرکز خرید و هتل در کنار این جاذبه گردشگری می تواند خود جاذبه ای دیگر به شمار آید.

 

در این مقاله سفربانک قصد داریم جزئیات بازدید و گشت و گذار در آکواریوم فلوریا استانبول « istanbul akvaryum » را برای شما شرح دهیم؛ از آدرس آکواریوم استانبول روی نقشه گرفته تا امکانات و فعالیت‌های آکواریوم فلوریا... . همچنین در مقاله های بعدی، اماکن جذاب استانبول همراه امکانات دسترسی و مشخصات در قسمت اماکن دیدنی و تفریحی این شهر در سفربانک معرفی می شود که بازدید از این صفحات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم گیری بهتری دربازدید از اماکن دیدنی ترکیه داشته باشید و با برنامه ریزی از تمام آن هایی که برای شخص شما جذاب است بازدید کنید.

آکواریوم فلوریا استانبول از جاذبه های گردشگری ترکیه

مسیر بازدید آکواریوم استانبول

در ابتدای ورود، مسیر خاصی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند؛ در ابتدای مسیر بازدید، از این جاذبه گردشگری، وارد یک تونل 1.2 کیلومتری می شوید که در طول آن با گونه‌های مختلف و متفاوتی از ماهی‌ها و جانوران نقاط مختلف دنیای زیر آب آشنا خواهید شد.

تونل دیدنی آکواریوم فلوریای استانبول ترکیه

علاوه بر این، در بخش های بعدی بازدید از این آکواریوم، با گلخانه‌ی جنگل‌های پر باران آمازون رو به رو می شوید، که در آن شاهد انواع قورباغه های سمی و مارهای زیبا و سمی آمازون خواهید بود. همچنین درطی مسیر ماکت ها و مجسمه های خاصی را مشاهده می کنید که بر زیبایی هر بخش می افزاید و همین موضوع است که آن را به یکی از جاهای دیدنی استانبول تبدیل کرده است. این ماکت های آکواریوم علاوه بر این که همگی با یکدیگر متفاوت هستند؛ هرکدام با بخش خود همخوانی دارند و قسمت مربوطه را به زیبایی آراسته اند.

آکواریوم استانبول از جاهای دیدنی ترکیه

تنوع زیستی درآکواریوم فلوریا استانبول

در آکواریوم استانبول، 1500 گونه مختلف جانوری (آبزی و غیر آبزی) نگه داری می شود. که از جمله آن ها می توان پنگوئن جنتو، مارماهی خالدار، بادکنک ماهی، ماهی مرکب، مارماهی راه راه، سفره ماهی، فرشته ماهی امپراطور، کوسه ببری، دیرینه سوسمار، کوسه لیمویی، قورباغه سمی فانتازمال و... را نام برد. نکته بسیار جالب درباره زیستگاه های شبیه سازی شده این آکواریوم در ترکیه این است که زیستگاه های مربوط به هر گونه دقیقاً با دما و آب و هوای همان مکان تنظیم می شود تا گونه های جانوری در نهایت شباهت با محیط واقعی زندگی خود قرار داشته باشند و کمترین آسیب به آن‌ها وارد شود.

بازدید از آکواریوم استانبول

برای مثال یخ قسمت پنگوئن ها از محل زندگی آن‌ها یعنی قطب جنوب به این مکان منتقل شده و دمای هوا و رطوبت این محل دقیقا با همان نقطه تنظیم شده است؛ یا در قسمت جنگل آمازون استانبول دما، بارش و رطوبت دقیقا با همان ناحیه تنظیم شده است و هر زمانی که در این جنگل ها شاهد بارش باشیم در این ناحیه نیز به همان میزان بارش باران را تجربه خواهیم کرد. پس می‌توان ادعا کرد با بازدید از این قسمت ها همزمان به نقاط مختلف دنیا سفرکرده اید و با فاصله ای کم در نقاط مختلف دنیا حضور پیدا کرده اید.

پنگوئن ها در آکواریوم استانبول

جذابیت های داخل آکواریوم فلوریا استانبول (فعالیت های آموزشی و تفریحات)

این مکان گردشگری در تور ترکیه از بهترین جاذبه های دیدنی این شهر بزرگ محسوب می شود و هرساله تعداد زیادی از گردشگران این شهر را جذب خود می کند به همین علت است که آکواریوم استانبول برنامه هایی جهت تعامل بازدید کنندگان با محیط دریا و اقیانوس ترتیب داده است تا بتواند نهایت لذت از دنیای زیر آب را برای بازدید کنندگان فراهم کند و همزمان برای فرهنگ سازی موارد مربوط به محیط زیست نیز تلاش می کند!

تفریحات ترکیه و آکواریوم استانبول

1-تجربه غواصی با کوسه ها در آکواریوم فلوریا

اگر برای تجربه کردن تفریحات هیجان انگیز آماده هستید می توانید به فلوریا مراجعه کرده و با کوسه های هولناک شنا کنید و از آن لذت ببرید!. این فعالیت با همراهی افراد آموزش دیده و مربیان مجرب انجام می شود تا خطری برای شما نداشته باشد. فعالیت های غواصی در این آکواریوم معروف توسط تیم های متخصص و آموزش دیده انجام می شود و هر فرد می تواند در محیط زیستیِ مورد علاقه خود (مخزن مربوط به هر منطقه از دنیا) شنا کند چرا که همه ی دریاها و اقیانوس های کره خاکی در آکواریوم استانبول شبیه سازی شده است و محیط زیستیِ هر کدام مانند همان قسمت بازسازی و شبیه سازی شده است. همچنین بیش از 20 نوع از گونه های مختلف کوسه در آن زندگی می کنند که هرکدام جذابیت های خود را دارند!

کوسه های مختلف در آکواریوم استانبول

شنا کردن در آکواریوم برای افرادی که دچار بیماری خاصی باشند محدودیت دارد و برای افراد بالای 14 سال قابل اجرا است. اگر به بیماری خاصی مانند بیماری های قلبی و ... مبتلا هستید حتما قبل از غواصی با مسئول و مربی خود مطرح کنید تا بررسی های لازم برای این موضوع انجام شود و خطری شما را تهدید نکند. برای شرکت کنندگان در دوره های قواصی این آکواریوم یک گواهی حضور صادر می شود، اما این گواهی صرفا به حضور شما اشاره دارد و برای دریافت گواهی و تائیدیه آموزشی باید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید.

غواصی با کوسه ها در آکواریوم ترکیه

برای هر جلسه غواصیِ تفریحی برنامه مدونی در نظر گرفته شده است که به شرح زیر است:

 • 30 دقیقه جلسه تئوری ( آموزش استفاده از ماسک تنظیم کننده تنفس، نشانه های کلامی غواصی، اطلاعات گونه های زیستی و ...)
 • 15 دقیقه برای پوشیدن لباس
 • ورود به آب و شروع غواصی با هدایت مربیان
 • 15 دقیقه استراحت و دوره کردن موارد گفته شده در مراحل قبلی
 • چک کردن لوازم و توانایی استفاده از آن ها

قیمت رزرو جلسه غواصی تفریحی برای هر فرد 450 لیر بوده و شامل آموزش های اولیه و ارائه ویدئو کامل غواصی شما روی یک USB نیز می شود. برای رزرو غواصی در روزهای عادی هفته، باید از 2 روز قبل رزرو آنلاین انجام شود اما رزرو برای آخر هرهفته (یکشنبه ها) باید تا قبل از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه انجام شده باشد.

آکواریوم استانبول از دیدنی های استانبول

2-غذا دادن به ماهی ها و جانواران در آکواریوم استانبول

 • هر روز ساعت 15:00 و بعد از اطلاع رسانی توسط بلند گو، غواصان شروع به غذا دادن به ماهی ها کرده و شما می توانید به تماشای آنها بپردازید.
 • نکته قابل توجه درباره تغذیه موجودات آبزی، غذا دادن به کوسه ها در تونل پاناما (مخزن اصلی) است این کار در ساعت 11 صبح، هرروز به جز روزهای دوشنبه انجام می پذیرد.
 • بخش بعدی تغذیه، در فلوریا استانبول، به تغذیه کروکدیل ها در قسمت جنگل‌های بارانی مربوط می شود؛ این کار هرهفته در روزهای شنبه انجام می گیرد.
 • آخرین برنامه تغذیه به ببرکوسه ها مربوط می شود که هر یک‌شنبه و چهارشنبه ساعت 14:30 در قسمت اصلی آکواریوم استانبول انجام می پذیرد و برای عموم قابل نمایش است.

غذا دادن به ماهی ها در آکواریوم استانبول و بازدید از این جاذبه گردشگری ترکیه

غذا دادن به ماهی ها در آکواریوم استانبول

3-آموزش تخصصی غواصی در اکواریوم استانبول

علاوه بر غواصی تفریحی در این مکان دیدنی، آموزش های غواصی نیز ارائه می شود. این آموزش های غواصی به دو صورت گروهی و خصوصی انجام می پذیرد و شامل 12 ساعت آموزش تئوری و عملی غواصی است. کسانی که موفق به گذراندن این دوره شوند گواهی نامه معتبری برای آن دریافت می کنند که 150 لیر هزینه مازاد دربر دارد. هزینه کلی برای گذراندن دوره های غواصی در آکواریوم استانبول 1200 لیر ترکیه می باشد که شامل درس های تئوری و غواصی عملی در مخزن و غواصی در دریا می شود.

4-Opening Banner

بازکردن بنر که در بیشتر مواقع برای تبریک تولد یا درخواست ازدواج انجام می گیرد در قسمت اصلی (مخزن اصلی) و با کمک غواصان رسمی مخزن صورت می گیرد. رزرو باید 1 هفته قبل از تاریخ مورد نظر شما انجام شود. می توانید عکس و طراحی مورد نظر خود را برای آکواریوم ارسال کنید و یا سفارش طراحی آن را به آکواریوم بدهید تا بنر برای شما آماده شود و همچنین برای اجرای کار خود، یک ساعت قبل از زمان رزرو شده باید در محل حضور داشته باشید تا تدارکات لازم برای کار مورد نظر شما دیده شود.

5-رزرو سالن گردهمایی آکواریوم فلوریا

برای برگزاری جشن ها، مهمانی ها و عروسی ها یا دیدارهای رسمی و نهارهای کاری با مفهومی از زیر آب می توانید از سالن مراسم های این مکان استفاده کنید. همچنین این سالن برای مقاصد دیگری مانند عکاسی های تبلیغاتی، شوهای فشن و مد و... نیز استفاده می شود و به طور کلی رزرو این سالن برای عموم مردم و مقاصد مختلف آزاد است؛ اما قیمت آن به گونه ای است که برای قشر ثروتمند قابل پرداخت است و معمولا از سوی برندهای بزرگ بین المللی رزرو می شود.

 

رزرو سالن عروسی در استانبول ترکیه از جاذبه های گردشگری استانبول

6-فروشگاه و مرکز خرید آکواریوم استانبول

با وجود مراکز خرید استانبول که همگی مدرن و کامل هستند، ممکن است مرکز خرید این مکان نیز توجه شما را جلب کند! این فروشگاه شامل زیورآلات و اسباب بازی های متفاوت و رنگارنگ است. هرچند که با دیگر مراکز خرید این شهر مانند مرکز خرید جواهر فاصله زیادی دارد. اما برای خرید سوغاتی و هدیه های سفر بسیار مناسب است و خود از مکان های دیدنی این شهر به حساب می آید.

اطلاعات بازدید از آکواریوم

در دنیای امروزه برای گشت و گذار در اماکن دیدنی، جاهایی در اختیار داریم تا درباره مکانی که قصد بازدید از آن را داریم، اطلاعات جزئی تر و واقع گرایانه تری را دریافت کنیم و آن نظرات دیگران درباره برخی اماکن است که در گوگل یا سایت های گردشگری ثبت شده است؛ امتیاز کاربران گوگل به آکواریوم استانبول 4.4 از 5 است که یکی از بالا ترین امتیازهای موجود بوده و رضایت کاربران از بازدید از این مکان را نشان می دهد. این مجموعه از نظر گردشگری اهمیت زیادی بر خوردار است به همین دلیل بازدید از این آکواریوم در برنامه تور استانبول قرار دارد؛ به گفته کاربران این مکان محلی شگفت انگیز است که خصوصا کودکان را محصور خود می کند و بازدید از آن برای هر رده سنی بسیار جذاب خواهد بود.

بازدید از آکواریوم استانبول دیدنی

چگونه بلیط ورودی تهیه کنیم؟

تهیه بلیط از دو طریق امکان پذیر است: خرید اینترنتی از طریق وبسایت آکواریوم فلوریا و یا خرید به صورت حضوری. قیمت بلیط آکواریوم استانبول برای بزرگسالان و کودکان متغیر است اما بلیط ورودی برای کودکان زیر 2 سال رایگان عرضه می شود. هزینه بلیط این مجموعه برای سنین 2 تا 12 سال و دانش آموزان از 59 لیر تا 63 لیر و برای افراد بزرگسال 85 تا 90 لیر (بسته به نوع تهیه بلیط، اینترنتی یا...) و برای اقشار خاص مانند معلمان و برخی کارمندان، معلولین و افراد بالای 65 سال (غیر از گردشگران) 29 لیر می باشد. پکیج های خانوادگی برای خانواده های 3 و 4 نفره نیز طراحی شده است که به ترتیب شامل والدین و 1 فرزند و والدین و 2 فرزند می شود و قیمت آن به ترتیب 210 و 280 لیر است.

بازدید گروهی از آکواریوم

ساعت کاری آکواریوم

برای بازدید از این جاذبه گردشگری کافی است بین ساعات 10 صبح تا 8 شب به آن مراجعه نمایید قابل ذکر است که بهتر است برنامه روزانه آکواریوم را در نظر بگیرید تا در زمان غذا دادن به ماهی های مورد علاقه خود و اجرای برنامه های خاص حضور داشته باشید، ساعت کاری مجموعه در روزهای هفته 10 صبح تا 7 شب و در روزهای آخر هفته 10 صبح تا 8 شب می باشد.

ساعات کاری آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول کجاست

چگونه به آکواریوم استانبول برویم؟ برای دسترسی به این مکان تفریحی راه های زیادی وجود دارد اما آدرس این مکان به طور دقیق به صورت زیر است، این مکان دیدنی از فرودگاه در حدود 5 کیلومتر فاصله دارد و دسترسی به آن با روش های مختلف امکان پذیر است:

 • اول دسترسی از مرکز شهر: در مرکز شهر ماشین هایی به صورت رایگان گردشگران را به این مجموعه اتقال می دهند، محل توقف این ماشین ها در مکانی بین محله سلطان احمد و میدان تکسیم است.
 • دوم دسترسی با حمل و نقل عمومی: خط اتوبوس از میدان تکسیم به سمت فلوریا وجود دارد که می توانید از آن‌ها استفاده نمایید و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید و از روی نقشه به آن دسترسی پیدا کنید.
 • سوم دسترسی با ماشین شخصی یا تاکسی: می توانید برای رفتن به آکواریوم از آدرس آن استفاده کنید که به شرح زیر است:

Address: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

آکواریوم استانبول روی نقشه

آکواریوم استانبول روی نقشه

آکواریوم استانبول از دیدنی ترین جاهای دیدنی شهر بزرگ استانبول

آکواریوم استانبول از جاهای دیدنی تور شهر استانبول

امتیاز 4.88از 5 (293 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

دنیز
در تاریخ: 03:11:37 1400/3/24

از اونجایی که علاقه ی زیادی به آبزیان دارم تماشای آکواریوم هم واسم یک نوع مشغولیته حتی تو اتاقمم یدونه آکواریوم دارم که واقعا نگاه کردنش بهم آرامش میده آکواریوم استانبول یکی از بزرگترین آکواریوم هاست و من یبار که به این شهر سفر کردم از این اکواریوم دیدن کردم واقعا زیباست موجودات عجیب و زیبای دریایی در آن وجود داره وقتی مشغول نگاه کردن ماههی های ریز هستید یهو میبینید از بالا سرتون یه کوسه یا یه سفره ماههی رد شد و روی شما سایه انداخت اونقدر اونجا عکس گرفتم الان نگاه میکنم خاطره هام زنده میشه اکواریومی شبیه اکواریوم استانبول در کشور خودمون در شهر مازندران هم وجود ذاره اونجا هم رفتم ولی آکواریوم استانبول بزرگتر از آکواریوم مازندران است

سامان صدری
در تاریخ: 20:05:35 1400/3/20

بسیا بسیار تکمیل یعنی فکر میکنمیه سفر علمی یه روزس به درون آب و آشنا شدن با گونه های جانوری آبزی که خیلی خیلی زیبا و هیجانی حیرت انگیز هستش بروید و یه چیز متفاوت رو تجربه کنه در واقع شما 2 تا سفر رفتی هم استانبول هم این آکواریوم

خانم قربانی
در تاریخ: 23:16:41 1400/3/6

الان که این مطالب رو خوندم و عکسای واضح و زیبایی که در مورد آکواریوم استانبول دیدم واقعا یه لحظه حس کردم که به اونجا سفر کردم . کشور ترکیه از نظر گردشگری ششمین کشور پر توریست و پر جاذبه هست و البته به خاطر وجود همچین مکان های زیبا و دیدنی است که ساخته اند و همین طور آب و هوا و طبیعت بی نظیرش . آکواریوم استانبول هم دیگه جای گفتن نداره تو مقاله خیلی کامل و دقیق در مورد این بنای عظیم و بی نظیر کامل توضیح داده شده امیدوارم یک روز با تور سفر بانک بتونم به اونجا سفر کنم و کلی لذت ببرم .

اردیبهشت
در تاریخ: 12:48:05 1400/3/1

باید اعتراف کنم ابتدا مقاله فکر نمیکردم اینهمه جذابیت داشته باشه ولی الان خیلی دوست دارم حتی به خاطر دیدن این آکواریوم هم که شده برم استانبول. چقدر زیبا و وسیع بود این آکواریوم. خیلی جالب بود که همه مناطق شبیه سازی شده و قسمت پنگوئن‌ها که یخ هاش از قطب اومده و چیز دیگه ای که خیلی جالب بود قضیه بنر بود به نظرم خیلی هیجان انگیز باشه که بشه اونجا کسی رو سورپرایز کرد. رستورانش هم خیلی جالبه واقعا غذا خوردن توی همچین محیطی قابل وصف نیست. مقاله واقعا مفید وجذاب بود ممنون که آشنامون کردید با این همه جذابیت.

Fati
در تاریخ: 13:16:24 1400/2/5

علاقه‌ی شدیدی به آکواریوم استانبول دارم و فکر میکنم یه پله از آکواریوم دبی بالاتره یه مجموعه ی کامل و بی نظیره همینکه قسمت های مختلف اون شبیه سازی شده و دنیای واقعی برای موجودات ایجاد کرده عالیه و دیگه نمیشه به این فکر کرد که حیفه که آبزیان یا موجودات مختلف رو یه جا حبس کردن حتی میتونه برای پرورش خیلی از این موجودات زنده مفید هم باشه

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید