آکواریوم استانبول دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

آکواریوم استانبول دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

این مکان یکی از دیدنی های مهم و مشهور شهر است. «آکواریوم استانبول» که با نام آکواریوم فلوریا استانبول نیز خوانده می شود (متفاوت با آکواریوم فروم استانبول)، به بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان شهرت دارد و محیط های زیستی آبی در 17 منطقه مختلف جهان را شبیه سازی کرده است که حدود 17000 موجود آبزی در آن زندگی می کنند. گذشته از موارد بالا وجود یک مرکز خرید و هتل در کنار این جاذبه گردشگری می تواند خود جاذبه ای دیگر به شمار آید.

در این مقاله سفربانک قصد داریم جزئیات بازدید و گشت و گذار در آکواریوم فلوریا استانبول « istanbul akvaryum » را برای شما شرح دهیم؛ از آدرس آکواریوم استانبول روی نقشه گرفته تا امکانات و فعالیت‌های آکواریوم فلوریا... . همچنین در مقاله های بعدی، اماکن جذاب استانبول همراه امکانات دسترسی و مشخصات در قسمت اماکن دیدنی و تفریحی این شهر در سفربانک معرفی می شود که بازدید از این صفحات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم گیری بهتری درباره بازدید از اماکن دیدنی ترکیه داشته باشید و با برنامه ریزی از تمام آنهایی که برای شخص شما جذاب است بازدید کنید.

آکواریوم فلوریا استانبول از جاذبه های گردشگری ترکیه

مسیر بازدید آکواریوم استانبول

در ابتدای ورود، مسیر خاصی که برای گردشگران در نظر گرفته شده است نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند. در ابتدای مسیر بازدید، از این جاذبه گردشگری، وارد یک تونل 1.2 کیلومتری می شوید که در طول آن با گونه‌های مختلف و متفاوتی از ماهی‌ها و جانوران نقاط مختلف دنیای زیر آب آشنا خواهید شد.

تونل دیدنی آکواریوم فلوریای استانبول ترکیه

علاوه بر این، در بخش های بعدی بازدید از این آکواریوم، با گلخانه ی جنگل‌های پر باران آمازون رو به رو می شوید، که در آن شاهد انواع قورباغه های سمی و مارهای زیبا و سمی آمازون خواهید بود. همچنین درطی مسیر ماکت ها و مجسمه های خاصی را مشاهده می کنید که بر زیبایی هر بخش می افزاید و همین موضوع است که آن را به یکی از جاهای دیدنی استانبول تبدیل کرده است. این ماکت های آکواریوم علاوه بر این که همگی با یکدیگر متفاوت هستند؛ هرکدام با بخش خود همخوانی دارند و قسمت مربوطه را به زیبایی آراسته اند.

آکواریوم استانبول از جاهای دیدنی ترکیه

تنوع زیستی درآکواریوم فلوریا استانبول

در آکواریوم فلوریا استانبول، 1500 گونه مختلف جانوری (آبزی و غیر آبزی) نگه داری می شود. که از جمله آن ها می توان پنگوئن جنتو، مارماهی خالدار، بادکنک ماهی، ماهی مرکب، مارماهی راه راه، سفره ماهی، فرشته ماهی امپراطور، کوسه ببری، دیرینه سوسمار، کوسه لیمویی، قورباغه سمی فانتازمال و... را نام برد.

نکته بسیار جالب درباره زیستگاه های شبیه سازی شده این آکواریوم در ترکیه این است که زیستگاه های مربوط به هر گونه دقیقاً با دما و آب و هوای همان مکان تنظیم می شود تا گونه های جانوری در نهایت شباهت با محیط واقعی زندگی خود قرار داشته باشند و کمترین آسیب به آنها وارد شود.

برای مثال یخ قسمت پنگوئن ها از محل زندگی آنها یعنی قطب جنوب به این مکان منتقل شده و دمای هوا و رطوبت این محل دقیقا با همان نقطه تنظیم شده است؛ یا در قسمت جنگل های استوایی آمازون دما، بارش و رطوبت دقیقا با همان ناحیه تنظیم شده است و هر زمانی که در این جنگل ها شاهد بارش باشیم در این ناحیه نیز به همان میزان بارش باران را تجربه خواهیم کرد. پس می‌توان ادعا کرد با بازدید از این قسمت ها همزمان به نقاط مختلف دنیا سفرکرده اید و با فاصله ای کم در نقاط مختلف دنیا حضور پیدا کرده اید.

پنگوئن ها در آکواریوم استانبول

جذابیت های داخل آکواریوم فلوریا استانبول (فعالیت های آموزشی و تفریحات)

این مکان گردشگری در تور ترکیه از بهترین جاذبه های دیدنی این شهر بزرگ محسوب می شود و هرساله تعداد زیادی از گردشگران این شهر را جذب خود می کند به همین علت است که آکواریوم استانبول برنامه هایی جهت تعامل بازدید کنندگان با محیط دریا و اقیانوس ترتیب داده است تا بتواند نهایت لذت از دنیای زیر آب را برای بازدید کنندگان فراهم کند و همزمان برای فرهنگ سازی موارد مربوط به محیط زیست نیز تلاش می کند!.

تفریحات ترکیه و آکواریوم استانبول

1-تجربه غواصی با کوسه ها در آکواریوم فلوریا

اگر برای تجربه کردن تفریحات هیجان انگیز آماده هستید می توانید به فلوریا مراجعه کرده و با کوسه های هولناک شنا کنید و از آن لذت ببرید!. این فعالیت با همراهی افراد آموزش دیده و مربیان مجرب انجام می شود تا خطری برای شما نداشته باشد.

فعالیت های غواصی در این آکواریوم معروف توسط تیم های متخصص و آموزش دیده انجام می شود و هر فرد می تواند در محیط زیستیِ مورد علاقه خود (مخزن مربوط به هر منطقه از دنیا) شنا کند چرا که همه ی دریاها و اقیانوس های کره خاکی در آکواریوم استانبول شبیه سازی شده است و محیط زیستیِ هر کدام مانند همان قسمت بازسازی و شبیه سازی شده است. همچنین بیش از 20 نوع از گونه های مختلف کوسه در آن زندگی می کنند که هرکدام جذابیت های خود را دارند!

کوسه های مختلف در آکواریوم استانبول

شنا کردن در آکواریوم برای افرادی که دچار بیماری خاصی باشند محدودیت دارد و برای افراد بالای 14 سال قابل اجرا است. اگر به بیماری خاصی مانند بیماری های قلبی و ... مبتلا هستید حتما قبل از غواصی با مسئول و مربی خود مطرح کنید تا بررسی های لازم برای این موضوع انجام شود و خطری شما را تهدید نکند.

برای شرکت کنندگان در دوره های قواصی این آکواریوم یک گواهی حضور صادر می شود، اما این گواهی صرفا به حضور شما اشاره دارد و برای دریافت گواهی و تائیدیه آموزشی باید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید.

غواصی با کوسه ها در آکواریوم ترکیه

برای هر جلسه غواصیِ تفریحی برنامه مدونی در نظر گرفته شده است که به شرح زیر است:

  • 30 دقیقه جلسه تئوری ( آموزش استفاده از ماسک تنظیم کننده تنفس، نشانه های کلامی غواصی، اطلاعات گونه های زیستی و ...)
  • 15 دقیقه برای پوشیدن لباس
  • ورود به آب و شروع غواصی با هدایت مربیان
  • 15 دقیقه استراحت و دوره کردن موارد گفته شده در مراحل قبلی
  • چک کردن لوازم و توانایی استفاده از آنها

قیمت رزرو جلسه غواصی تفریحی برای هر فرد 450 لیر بوده و شامل آموزش های اولیه و ارائه ویدئو کامل غواصی شما روی یک USB نیز می شود. برای رزرو غواصی در روزهای عادی هفته، باید از 2 روز قبل رزرو آنلاین انجام شود اما رزرو برای آخر هرهفته (یکشنبه ها) باید تا قبل از ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه انجام شده باشد.

آکواریوم استانبول از دیدنی های استانبول

2-غذا دادن به ماهی ها و جانواران در آکواریوم استانبول

  • هر روز ساعت 15:00 و بعد از اطلاع رسانی توسط بلند گو، غواصان شروع به غذا دادن به ماهی ها کرده و شما می توانید به تماشای آنها بپردازید.
  • نکته قابل توجه درباره تغذیه موجودات آبزی، غذا دادن به کوسه ها در تونل پاناما (مخزن اصلی) است این کار در ساعت 11 صبح، هرروز به جز روزهای دوشنبه انجام می پذیرد.
  • بخش بعدی تغذیه، در فلوریا استانبول، به تغذیه کروکدیل ها در قسمت جنگل‌های بارانی مربوط می شود؛ این کار هرهفته در روزهای شنبه انجام می گیرد.
  • آخرین برنامه تغذیه به کوسه های ببر مربوط می شود که هر یک‌شنبه و چهارشنبه ساعت 14:30 در قسمت اصلی انجام می پذیرد و برای عموم قابل نمایش است.

غذا دادن به ماهی ها در آکواریوم استانبول و بازدید از این جاذبه گردشگری ترکیه

3-آموزش تخصصی غواصی

علاوه بر غواصی تفریحی در این مکان دیدنی، آموزش های غواصی نیز ارائه می شود. این آموزش های غواصی به دو صورت گروهی و خصوصی انجام می پذیرد و شامل 12 ساعت آموزش تئوری و عملی غواصی است. کسانی که موفق به گذراندن این دوره شوند گواهی نامه معتبری برای آن دریافت می کنند که 150 لیر هزینه مازاد دربر دارد. هزینه کلی برای گذراندن دوره های غواصی در آکواریوم استانبول 1200 لیر ترکیه می باشد که شامل درس های تئوری و غواصی عملی در مخزن و غواصی در دریا می شود.

4-Opening Banner

بازکردن بنر که در بیشتر مواقع برای تبریک تولد یا درخواست ازدواج انجام می گیرد در قسمت اصلی (مخزن اصلی) و با کمک غواصان رسمی مخزن صورت می گیرد. رزرو باید 1 هفته قبل از تاریخ مورد نظر شما انجام شود.

می توانید عکس و طراحی مورد نظر خود را برای آکواریوم ارسال کنید و یا سفارش طراحی آن را به آکواریوم بدهید تا بنر برای شما آماده شود و همچنین برای اجرای کار خود، یک ساعت قبل از زمان رزرو شده باید در محل حضور داشته باشید تا تدارکات لازم برای کار مورد نظر شما دیده شود.

غواصی در ترکیه از تفریحات آبی ترکیه

5-رزرو سالن گردهمایی آکواریوم فلوریا

برای برگزاری جشن ها، مهمانی ها و عروسی ها یا دیدارهای رسمی و نهارهای کاری با مفهومی از زیر آب می توانید از سالن مراسم های این مکان استفاده کنید. همچنین این سالن برای مقاصد دیگری مانند عکاسی های تبلیغاتی، شوهای فشن و مد و... نیز استفاده می شود و به طور کلی رزرو این سالن برای عموم مردم و مقاصد مختلف آزاد است؛ اما قیمت آن به گونه ای است که برای قشر ثروتمند قابل پرداخت است و معمولا از سوی برندهای بزرگ بین المللی رزرو می شود.

رزرو سالن عروسی در استانبول ترکیه از جاذبه های گردشگری استانبول

6-فروشگاه و مرکز خرید آکواریوم استانبول

با وجود مراکز خرید استانبول که همگی مدرن و کامل هستند، ممکن است مرکز خرید این مکان نیز توجه شما را جلب کند! این فروشگاه شامل زیورآلات و اسباب بازی های متفاوت و رنگارنگ است. هرچند که با دیگر مراکز خرید این شهر مانند مرکز خرید جواهر فاصله زیادی دارد. اما برای خرید سوغاتی و هدیه های سفر بسیار مناسب است و خود از مکان های دیدنی این شهر به حساب می آید.

مراکز خرید استانبول و مرکز خرید آکواریوم استانبول از دیدنی های ترکیه

اطلاعات بازدید از آکواریوم

در دنیای امروزه برای گشت و گذار در اماکن دیدنی امکانی در اختیار داریم تا درباره مکانی که قصد بازدید از آن را داریم، اطلاعات جزئی تر و واقع گرایانه تری را دریافت کنیم و آن نظرات دیگران درباره برخی اماکن است که در گوگل یا سایت های گردشگری ثبت شده است؛ امتیاز کاربران گوگل به آکواریوم استانبول 4.4 از 5 است که یکی از بالا ترین امتیازهای موجود بوده و رضایت کاربران از بازدید از این مکان را نشان می دهد. به گفته کاربران این مکان محلی شگفت انگیز است که خصوصا کودکان را محصور خود می کند و بازدید از آن برای هر رده سنی بسیار جذاب خواهد بود.

بازدید از آکواریوم استانبول دیدنی

چگونه بلیط ورودی تهیه کنیم؟

تهیه بلیط از دو طریق امکان پذیر است: خرید اینترنتی از طریق وبسایت آکواریوم فلوریا و یا خرید به صورت حضوری. قیمت بلیط آکواریوم استانبول برای بزرگسالان و کودکان متغیر است اما بلیط ورودی برای کودکان زیر 2 سال رایگان عرضه می شود.

هزینه بلیط ورودی آکواریوم برای سنین 2 تا 12 سال و دانش آموزان از 59 لیر تا 63 لیر و برای افراد بزرگسال 85 تا 90 لیر (بسته به نوع تهیه بلیط، اینترنتی یا...) و برای اقشار خاص مانند معلمان و برخی کارمندان، معلولین و افراد بالای 65 سال (غیر از گردشگران) 29 لیر می باشد.

پکیج های خانوادگی برای خانواده های 3 و 4 نفره نیز طراحی شده است که به ترتیب شامل والدین و 1 فرزند و والدین و 2 فرزند می شود و قیمت آن به ترتیب 210 و 280 لیر است.

بازدید گروهی از آکواریوم

ساعت کاری آکواریوم

برای بازدید از این جاذبه گردشگری کافی است بین ساعات 10 صبح تا 8 شب به آن مراجعه نمایید قابل ذکر است که بهتر است برنامه روزانه آکواریوم را در نظر بگیرید تا در زمان غذا دادن به ماهی های مورد علاقه خود و اجرای برنامه های خاص حضور داشته باشید.

ساعت کاری مجموعه در روزهای هفته 10 صبح تا 7 شب و در روزهای آخر هفته 10 صبح تا 8 شب می باشد.

ساعات کاری آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول کجاست

چگونه به آکواریوم استانبول برویم؟ برای دسترسی به این مکان تفریحی راه های زیادی وجود دارد اما آدرس آکواریوم استانبول به طور دقیق به صورت زیر است، این مکان دیدنی از فرودگاه در حدود 5 کیلومتر فاصله دارد و دسترسی به آن با روش های مختلف امکان پذیر است:

اول دسترسی از مرکز شهر : در مرکز شهر ماشین هایی به صورت رایگان گردشگران را به این مجموعه اتقال می دهند، محل توقف این ماشین ها در مکانی بین محله سلطان احمد و میدان تکسیم است.

دوم دسترسی با حمل و نقل عمومی: خط اتوبوس از میدان تکسیم به سمت فلوریا وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید و از روی نقشه به آن دسترسی پیدا کنید.

سوم دسترسی با ماشین شخصی یا تاکسی: می توانید برای رفتن به آکواریوم از آدرس آن استفاده کنید که به شرح زیر است:

Address: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

آکواریوم استانبول روی نقشه

آکواریوم استانبول روی نقشه

آکواریوم استانبول از دیدنی ترین جاهای دیدنی شهر بزرگ استانبولآکواریوم استانبول از جاهای دیدنی تور شهر استانبول

امتیاز 4.89از 5 (245 رای)
dddd

نظرات کاربران

علی مبارکی
در تاریخ: 00:55:32 1399/2/11

این آکواریوم واقعا هیجان انگیز و بی نظیر هستش.و واقعا بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان هستش.و وجود محیط زیست آبی ۱۷ منطقه مختلف جهان در آن بی نظیر هستش.و یکی از زیبایی های این مجموعه وجود ۱۷۰۰۰ موجود آبزی هستش.و بودن هتل و مرکز خرید در این مجموعه واقعا عالی هستش.و تونل ۱.۲ کیلومتری که تونل عبور مردم و گردشگران از میان کانال شیشه ای هستش.شبیه سازی جنگل های پر باران آمازون و اوناع قورباغه و مارهای زیبا و سمی بر جذابیت این منطقه افزوده.

Ava
در تاریخ: 00:52:18 1399/2/7

آدم نمیدونه این همه زیبایی و خلاقیت رو چجوری تحسین کنه واقعا بی نظیره به نظرم بهترین و شگفت انگیزترین بخش این آکواریوم قسمت پنگوئن ها ست من اصلا فکر نمی‌کردم بشه با این ترفندها پنگوئن هارو تو فضای شبیه آکواریم نگه داشت و چقدر جالبه که یه از قطب جنوب آوردن بازدید از این اکواریوم مثل این می مونه که دور دنیارو گشتی از بس تنوع داره

راضیه عظیمی
در تاریخ: 01:05:20 1399/1/28

این اکواریوم واقعا وسوسه برانگیز هست و چقدر طراحی آن منحصر به فرد میباشد .یک دلیل تمایز آن با دیگر اکواریم ها این هست که هر آبزی با شرایط آب و هوایی خودش زندگی میکندو بعد اینکه در این فضا امکان یادگیری غواصی یا تجربه غواصی و همچنین غذا دادن به ماهی مورد علاقه مون وجود دارد و یک نکته دیگه اینکه حتی مرکز خریدی در این فضا بابت خرید سوغاتی تعبیه شده تا بتونیم موارد مورد نیاز را تهیه کنیم و از همه مهم تر دسترسی آسان آن هست. .واقعا زیباست👌👌

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:23:52 1399/1/21

واقعا بازدید از این مکان واسه کسانی که به جانوران و به خصوص موجودات آبزی علاقه دارن میتونه بهترین لحظات عمرشون باشه و ساعاتی رو با ماهی های رنگارنگ بگذرونن و مهمان آن ها باشند و البته تیکه ای که برای من جذاب تر از همه بود تماشای غذادادن به ماهیا توسط غواصان کاربلد و نترس بود ،چون بعضی ماهیا واقعا ترسناکن ،البته اگر کسی تمایل داشته باشه میتونه این تخصص رو یاد بگیره و بین کوسه های گرسنه شنا کنه.

سهند میری
در تاریخ: 15:57:36 1398/10/23

خیلی خوبه که تو آکواریوم استانبول حتی دما و بارش ها رو هم با محیط اصلی جانوران تنظیم کردن ولی اگر واقعا قصدشون آسیب نزدن به حیواناته کلا نباید بیچاره هارو توی یک محیط بسته برای آدما به نمایش بذارن و از اون سر دنیا جا به جا شون کنن ...

صادق رنجبر
در تاریخ: 13:59:53 1398/10/22

واقعا اکواریوم فلوریا زیباست و ارزش دیدن رو داره یادمه پارسال عید تور لیدرمون نفری ۶۰ دلار میبرد آکواریوم ولی ما خودمون بدون هیچ آشنایی با یک سوم این هزینه رفتیم وبرگشیم وکلی بهمون خوش گذشت.

ممد هیجان
در تاریخ: 15:09:36 1398/8/25

آکواریوم استانبول یکی از هیجان انگیز ترین جاهاییه که من رفتم و خیییلی لذت بردم حیف که از غواصی کردن میترسیدم .

نسترن
در تاریخ: 14:17:36 1398/8/25

اگه بخوام تو استانبول با شخص مهمی ملاقات کنم یا یه قرار عصرانه بذارم یکی از گزینه هام سالن آکواریوم استانبول خواهد بود.

نریمان اکبرزاده
در تاریخ: 17:20:22 1398/8/22

در آکواریوم استانبول کوسه ها روزهای دوشنبه چیزی نمی خورن؟ تو مراسم های ازدواج و تولد نو مخزن اصلی آکواریوم استانبول، کنار کوسه ها خیلی جالب باید باشه.

نریمان اکبرزاده
در تاریخ: 17:20:22 1398/8/22

در آکواریوم استانبول کوسه ها روزهای دوشنبه چیزی نمی خورن؟ تو مراسم های ازدواج و تولد نو مخزن اصلی آکواریوم استانبول، کنار کوسه ها خیلی جالب باید باشه.

واحدی
در تاریخ: 10:59:10 1398/8/21

خیلی ممنون از مطلب خوبتون لطفا اگر میشه شرایط ، قوانین و وسایل مورد نیاز جهت غواصی در آکواریوم استانبول رو هم بهمون بگید عالی میشه

بهروز
در تاریخ: 10:29:46 1398/8/21

خیلی قشنگ بوده زده رو دست آکواریوم دبی ولی نسبت به دبی بازی با دلفین ها رو نداره که خیلی باحاله.

مهناز
در تاریخ: 13:02:34 1398/8/19

دو سال قبل رفته بودیم خیلی جالب بود، توصیه میکنم حتما از این آکواریوم دیدن کنید.

سارا پارسیان
در تاریخ: 11:01:01 1398/8/12

چقد جالبه، بشه غواصی کرد، اونم با کوسه ها... بهشون غذا بدی..

نمایش بیشتر

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.