مراکز فرهنگی استانبول مرکز فرهنگی هوجا پاشا

مراکز فرهنگی استانبول مرکز فرهنگی هوجا پاشا

کشور ترکیه در دهه اخیر سعی در جذب گردشگران داشته و در این موضوع نیز بسیار موفق بوده است همانطور که می دانید یکی از بهترین سفرهای ایرانیان تورترکیه است. اما یکی از پر بازدید ترین و جذاب ترین شهرهای ترکیه شهر استانبول است که اکثر ایرانیان برای خرید از مراکز خرید استانبول به آن مراجعه می کنند؛ ولی این شهر پتانسیل بالایی در اماکن تفریحی و اماکن تاریخی دیدنی نیز دارد یکی از جاذبه های دیدنی مراکز فرهنگی مربوط به مولانا می باشد و سفربانک مراجعه به مرکز فرهنگی هوجا پاشا (Hodjapasha Cultural Center) را به شما توصیه می کند.

جاهای دیدنی تور استانبول ترکیه و اماکن تفریحی

مرکز فرهنگی هوجا پاشا استانبول

این مکان در نزدیکی یکی ازجاهای دیدنی استانبول شهر استانبول واقع شده است؛ مرکز فرهنگی هوجا پاشا با کاخ توپکاپی به اندازه 10 دقیقه پیاده روی فاصله دارد و به راحتی بعد از بازدید از کاخ توپکاپی و جاهای دیدنی دیگر می توانید به این مکان تاریخی استانبول مراجعه نمایید. این محل، مکانی برای به نمایش گذاشتن فرهنگ ترکیه می باشد و علاوه بر رقص ها و تئاترهای سنتی و تاریخی، قسمتی آشنا برای ایرانیان وجود دارد که آن رقص سماع مربوط به مولانا و دراویش می باشد. این مراسم، با شکوه هرچه تمام تر برگزار می شود و شما بعد از مشاهده آن خرسند خواهید بود.

اطلاعات بازدید مرکز فرهنگی هوجا پاشا واقع در استانبول

برنامه های تدارک دیده شده برای این نمایش ها، هر روز از ساعت 19 شروع شده و تنها رقص سماع در این برنامه 60 دقیقه به طول می انجامد. این برنامه شامل مراسم مذهبی و رقص های عرفانی مولانا می شود و در انتها بازدید از نمایشگاه مربوطه، تدارک دیده شده که اطلاعات مربوط به درویش ها از جمله لباس و آلات موسیقی، ابزار های شخصی و کتاب ها و همچنین اشعار به نمایش گذاشته می شوند. معمولا در تور استانبولاین برنامه گنجانده می شود ولی به صورت شخصی هم میتوانید به این مکان مراجعه کنید.

رقص سماع از اماکن دیدنی تور استانبول

نکات قابل توجه مرکز فرهنگی استانبول

  • ورود برای کودکان زیر 6 سال مجاز نیست.
  • در ابتدای ورود دفترچه ای با چند زبان درخواست کنید که شامل توضیحاتی درباره این مراسم ها هستند.
  • نوشیدنی های رایگان قبل از شروع مراسم توزیع می شود
  • عکاسی در این مکان مجاز نیست
  • 30 دقیقه قبل از شروع مراسم در محل حضور داشته باشید.
  • در این محل تاریخی مراسم رقص های سنتی و عثمانی نیز به نمایش در می آیند که هرهفته در روزهای شنبه سه شنبه و پنج شنبه راس ساعت 20:30 اجرا می شود.

آدرس دسترسی به مرکز فرهنگی:

 Address: Ankara Caddesi Hocapaşa Hamamı Sok No: 3.B Sirkeci/İstanbul TURKEY

TEL: +90 212 511 46 26 | +90 212 511 46 36

Website: www.hodjapasha.com/en

مرکز فرهنگی مولانا

مرکز فرهنگی هوجا پاشا

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

Ava
در تاریخ: 00:49:58 1399/2/6

اینکه مربوط به مولانا ست و مولانا ایرانی بوده و حالا چرا ایران همچین برنامه های نداره جای سوال داره!!! الانم که شده جز فرهنگ ترکیه و ارزش خاصی براش قائل میشن اما به هر حال برنامه ی جالبیه و حتما ارزش وقت گذاشتن داره البته واسه هر کی که علاقه داشته باشه

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:51:22 1399/1/21

گویا این مرکز در میان مردمان ترکیه از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد چون فرهنگ و آداب و رسومشان از طریق مختلف یعنی مثلا رقص و ترانه های محلی به جهانیان و توریستان نمایش می دهند .البته کسانی که مثل من مشکل برقراری ارتباط با افراد خارجی را دارند نگران نباشند چون دفترچه راهنما به بازدید کنندگان داده می شود و بهتون بگم که دوربین اونجا نبرید چون واستون دردسر ساز میشه .

افسانه خلیل
در تاریخ: 21:56:42 1398/4/14

سلام خوشحالم‌که با سایت شما بتوانم در تماس باشم دیدار از قونیه و استانبول یکی از آرزوهای من بوده است و دوست دارم یک ماهی در این قسمتها زندگی کنم و به زندگی و به شناخت فرهنگ ترکیه و همینطور مطالعه در عرفان مولوی باشم آیا برای شما مقدور است اطلاعات مفیدی در اختیار بنده بگذارید ممنون میشم

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.