بازدید از بازار عتیقه فروشی فریکوی در تور استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 09 دی 1399 3
بازدید از بازار عتیقه فروشی فریکوی در تور استانبول

در ترکیه نیز مانند اکثر کشورها بازارهای محلی برگزار می شود که عتیقه فروشی فریکوی یکی از آن ها به شمار می رود. همان طور که از نام آن مشخص است، فروش اجناس عتیقه و قدیمی از تابلوهای قدیمی گرفته تا لباس های سنتی در این بازار انجام می شود. یکی از جاهای دیدنی استانبول عتیقه فروشی های این بازار مشهور است، که محل تجمع و خرید مجموعه داران ثروتمند کشور ترکیه و سایر کشورها است.

تور استانبول وبازدید از عتیقه فروشی فریکوی از جاهای دیدنی ترکیه

موزه شخصی یا فروشگاه عتیقه

200 غرفه و فروشگاه در بازار عتیقه فروشی مشغول به فعالیت هستند که تعدادی از فروشگاه های این بازار، شهرت بیشتری داشته و اجناس اصل ارائه می کنند. در واقع مراکز خرید استانبول بیشتر از این که به محل فروش عتیقه شباهت داشته باشند به یک موزه شخصی شبیه هستند. شما نیز اگر علاقه ای به بازدید از عتیقه جات و خرید آن‌ها به عنوان سوغاتی و یا نگهداری در مجموعه خود دارید حتما از این بازار بازدید کنید.

بعضی از مغازه های عتیقه فروشی فریکوی استانبول، کالاهایی با قیمت پایین تر را ارائه می کنند که اصل نبوده و صرفاً به کالای عتیقه شبیه است. اما مغازه های قابل اعتمادی نیز وجود دارند که با کمی پرس و جو می توانید آن ها را بیابید و عتیقه های کم یاب و با اصالتی که تقریبا گران هستند را از آنجا تهیه کنید. این عتیقه ها شامل کتاب، جواهرات، لباس های قدیمی و ظرف های عتیقه، تابلوهای پرتره قدیمی و ... است.

بازدید از جاهای دیدنی استانبول ترکیه در طول تور استانبول و دیدنی های استانبول

محله ارمنی ها استانبول

این منطقه در زمان های قدیم محل زندگی غیر مسلمانان ارمنی و یونانی بوده است و این موضوع تا این زمان ادامه دارد و هم اکنون نیز ارمنیان در این محل زندگی می کنند. توصیه می شود آن دسته از مسافران تور ترکیه که به لوازم قدیمی علاقمند هستند برنامه خود را برای بازدید از این بازار هماهنگ کنند.

آدرس و مسیر دسترسی

دسترسی به بازار عتیقه فروشی فریکوی از طریق ایستگاه متروی عثمان بی و میدان تکسیم امکان پذیر است. در روز یکشنبه و همراه تور استانبول می توانید از این مکان دیدنی بازدید کنید.

وبسایت: ferikoyantikapazari.com

بازار فریکوی

امتیاز 4.89از 5 (9 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

علی مبارکی
در تاریخ: 13:29:19 1399/2/6

این بازار با ۲۰۰ غرفه جزو علایق هر فردی میتونه باشه به خصوص اینکه عتیقه داشته باشه.درسته عتیقه گرون هستش و مخصوص آدم های ثروتمند ولی همینکه گشتی تو این بازار بزنی آدم رو به گذشته میبره و حال و هوای دیگه ای داره.و از قدیم همانطور که گفته شد ارمنی ها و یونانی ها هم اینجا بودن که الان هم از ارمنی ها در این بازار میتوان دید.

Ava
در تاریخ: 00:46:05 1399/2/6

چقدر جالب و قشنگ اما به نظرم هر کی توانایی خرید نداره اینجارو نبینه بهتره حتما قیمت این اجناس خیلی بالاست و هر کی بره و دست خالی بر گرده فکر کنم بدون شک افسردگی بگیره آخه اجناس قدیمی و عتیقه رو ببینی و اما نتونی بخری خیلی حس بدی به آدم میده

منوچهر حقانی
در تاریخ: 22:02:33 1399/1/21

این بازار آدم رو به گذشته میبره و مارو با نسل های قبلیمون آشنا میکنه و میتونی کلی نقاشی و ابزار آلات عجیب و غریب رو با چشم ببینیم و حتی بخریم .من اسم این بازار رو میذارم سفر به تاریخ ،البته باید بگم خیلی از ثروتمندان پاتوقشون این بازار و مشتری دائمی این بازار هستن،جالب تر اینکه تو این بازار اجناس و لباس های سنتی هم وجود داره که مارو یاد بازار های محلی خودمون تو شیراز یا مشهد میندازه .

ثبت نظر جدید