هیپودروم میدانی باستانی در استانبول

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 09 دی 1399 2
هیپودروم میدانی باستانی در استانبول

شهراستانبول از زمان باستان مورد توجه پادشاهان دوره های مختلف بوده است. این شهر تاریخی، در دل خود بناهای تاریخی و باستانی زیادی دارد و این بناهای تاریخی با زندگی روزانه ساکنین شهر عجین شده است. یکی از جاهای دیدنی استانبول، میدان هیپود روم «Hippodrome» است که با نام میدان سلطان احمد نیز خوانده می شود. این میدان در زمان باستان بنا شده است و به عنوان محلی برای برگزاری مسابقات اسب سواری و یا مسابقات ورزشی دیگر مورد استفاده بوده است. این مسابقات شامل مواردی چون نبرد گلادیاتورها و شورش ها و درگیری ها نیز می شد.

میدان هیپودروم استانبول در تور ترکیه از جاهای دیدنی استانبول

میدان هیپودروم امروزه به عنوان میدان سلطان احمد (در نزدیکی مسجد سلطان احمد) نام برده می شود و آثار کمی از این میدان تاریخی بیزانسی هنوز موجود است که در همان محل نگه داری می شود.

امروزه اثری از ساختار اصلی میدان باقی نمانده چراکه آن زمان برای نگه داری حیوانات وحشی گودال های عمیقی حفر می شده که در طراحی امروز میدان هیپودروم اثری از آن‌‌ها نیست در عوض مسیر اسب دوانی با سنگ فرش ها مشخص شده و در همان محل اصلی خود جای گذاری شده است.از مهم ترین آثار میدان هیپودروم ستون های سنگی بلند به شکل هرمی(تئودوسیوس ابلیسک) است که در کشور مصر باستان ساخته شده است و برای کشور گشایی های تتموس سوم مورد استفاده قرار می گرفته است.این ستون ها در 1500 سال قبل از میلاد ساخته شده است و ارتفاع آن‌ها به 20 متر می رسد. بر روی این ستون های شگفت انگیز دنیای باستان، نقوشی از خط هیروگلیف حکاکی شده است که در سال 1883 رمز گشایی شد. امروزه به عنوان یکی از مراکز دیدنی استانبول شناخته می شود.

میدان سلطان احمد یا هیپودروم استانبول ترکیه

دسترسی به میدان سلطان احمد یا میدان هیپودروم (Hippodrome)

این میدان در قسمتی از شهر واقع شده است که دسترسی به آن با وسایل نقلیه عمومی بسیار آسان است. برای بازدید از این میدان اگر از تور ‌استانبول استفاده کنید، آسان تر از راه های دیگر به آن دسترسی خواهید داشت. ایستگاه چمبرلی تاش Çemberlitaş در حدود 300 متر با میدان فاصله دارد.

دیدنی های اطراف میدان سلطان احمد

در محله سلطان احمد و در نزدیکی میدان هیپودروم، آثار تاریخی و مذهبی و دیدنی های زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها: کاخ توپکاپی، آب انبار باسیلیکا، مسجد ایا صوفیه، بازار استانبول و پارک گلخانه و مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد هستند.

میدان هیپودروم

امتیاز 4.69از 5 (13 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Saba
در تاریخ: 01:42:31 1399/2/2

چقدر خوبه که با رفتن به مکان دیدنی در ترکیه حداقل به سه مکان دیگه دسترسی راحتی پیدا می‌کنی به نظر من این میدان خیلی جای خاصی نیست البته نسبت جاهای خیلی دیدنی و جذابتری که وجود داره شاید اینجا کمتر به چشم بیاد وگرنه اینجا هم حتما ارزش خودشو داره

علی مبارکی
در تاریخ: 17:24:00 1399/1/31

میدان هیپودروم یا همان میدان سلطان احمد که بیشتر برای مسابقات اسب سواری و دیگر مسابقات به کار برده میشد.از جمله نبرد گلادیاتورها و شورشی های دیگر.حیف که آثار کمی از آن به جا مانده.و دسترسی آسان به این مکان خیلی قابل توجه هست.و نزدیک بودن ان به یکی از مساجد بزرگ و تاریخی به نام ایاصوفیه خود جالب توجه هست.و وجود ستون های شگفت انگیز که ارتفاعش تا ۲۰ متر هم میرسید بی نظیر است.

ثبت نظر جدید