موزه هنری پرا استانبول (Pera Museum)

موزه هنری پرا استانبول (Pera Museum)

تور استانبول یک تور تمام عیار به حساب می آید در این تور، شما علاوه بر تفریحات می توانید بازدیدی از مراکز تاریخی، باستانی و مذهبیِ تاریخی داشته باشید. کشور ترکیه کشوری با پیشینه تاریخی است که در طول قرن ها زیر سلطه حکومت های مختلفی قرار گرفته است و هر کدام از آنها آثاری از حکومت خود در این سرزمین به جا گذاشته اند که هریک از آنها در میان جاهای دیدنی ترکیه جای دارند؛ اما گذشته از هر اثر تاریخی، در استانبول مراکز دیدنی دیگری نیز وجود دارند که یکی از این مراکز موزه هنری پرا « Pera Museum» است.

موزه هنری پرا ازدیدنی های استانبول

درباره موزه هنری پرا استانبول

موزه پرا یک موزه و کلکسیون شخصی است که در سال 2005 آغاز به کار کرد. این موزه هنری توسط سونا واینان کراچ راه اندازی و افتتاح شد. ساختمان این موزه متعلق به هتلی به نام بریستول بوده است و در سال 1893 بنا شده است. طی بازسازی های سال های 2003 تا 2005 دکوراسیون داخلی این ساختمان تغییر کرد اما نمای آن به همان صورت باقی ماند.

تور استانبول و بازدید از مراکز دیدنی استانبول

در موزه پرا چه می بینید

مواردی که در موزه پرا به نمایش گذاشته می شوند شامل نقاشی ها و پرتره هایی است از تعدادی از نقاشان و افراد معروف، ابزار اندازه گیری، عکس های استانبول قدیم، ظروف زیبا، موزائیک و سرامیک و ...

این موزه در 5 طبقه به نمایش آثار پرداخته است. درقسمتی از موزه حدود 300 اثر از نقاشان قرن 17 تا 19 به نمایش درآمده است که همگی تاثیر گرفته از عثمانیان هستند.

تور استانبول ترکیه و بازدید از موزه های استانبول

اطلاعات بازدید از این مکان دیدنی استانبول

دسترسی به موزه هنری در استانبول

از لحاظ موقعیت مکانی موزه پرا در فاصله کمی از میدان تکسیم (تقسیم) قرار دارد و با پیاده روی اندکی به آن دسترسی خواهید داشت. از میدان تکسیم به سمت خیابان مشروطیت پیش بروید، ساختمان شماره 65 ساختمان موزه پرا است.

ساعات بازدید

در طول هفته (دوشنبه تا پنج شنبه) ساعات بازدید از 10 صبح تا 7 عصر می باشد اما در روز تعطیل هفته یعنی یک شنبه ها، ساعات بازدید به 12 تا 6 عصر کاهش یافته است.

فعالیت های جانبی موزه پرا

موزه پرا در طول سال میزبان مراسم و نمایشگاه های فرهنگی است و این فعالیت ها شامل نمایش فیلم در پرا سینما، فروشگاه هنری، گروه آموزشی کودکان و ... می باشد. این فعالیت های فرهنگی، موزه را به یکی از دیدنیهای استانبول ترکیه تبدیل کرده است. اگر برای ادامه بازدید خود از استانبول برنامه ای داشته باشید می توانید از برج گالاتا در این نزدیکی دیدن کنید با 15 دقیقه پیاده روی به برج دسترسی خواهید داشت و همچنین از طریق تراموانیز، مسیر حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید.

 

امتیاز 4.50از 5 (2 رای)
افزودن نظر جدید