محله اسکودار استانبول (uskudar)

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 09 دی 1399 1
محله اسکودار استانبول (uskudar)

محله اسکودار یا اسکودر (uskudar) در قسمت آسیایی شهر استانبول قرار دارد و در قسمت شرقی تنگه بسفر واقع شده است. این قسمت از شهر استانبول در حدود 500 هزار نفر سکنه دارد و محله ای پرجمعیت است.

درباره محله اسکودار

در زمان های باستان از این قسمت از شهر به عنوان شهر طلایی نام برده می شد و به گفته یک محقق یونانی علت این نام گذاری آن است که امپراطوری ایران یک انبار طلای وسیع در این ناحیه دایر کرده بود. این محل یک مکان استراتژیک در جنگ های ایران و یونان به شمار می آمده و محل ساخت کشتی های جنگی و مسافری نیز بوده است و در تور استانبول معمولا جزء اماکن بازدید خواهد بود.

محله اسکودار استانبول ترکیه از دیدنی های تور استانبول

آثار تاریخی و دیدنی اسکودار

این محله نیز همچون دیگر قسمت های استانبول دارای مکان های دیدنی بسیاری است که از جمله آن‌ها می توان قلعه دختر را نام برد که از آن به عنوان قلعه دوشیزه نیز یاد می شود. در باره این قلعه داستان های زیادی نقل می شود و تاریخ ساخت آن به دوران بیزانس باز می گردد، همچنین اگر از این مکان به آنسوی تنگه بسفر نگاه کنید می توانید کاخ دلماباغچه کاخ لوکس عثمانی را مشاهده کنید.

از آثار تاریخی و جاهای دیدنی استانبول در این محله می توان مسجد مهریماه سلطان یا مسجد جامع اسکودار را نام برد که روایت های مختلفی درباره سازنده آن وجود دارد (برخی معتقد اند این مسجد به دستور سلطان سلیمان برای دخترش بنا شده و برخی دیگر معتقد اند این مسجد به دست خود مهریماه سلطان بنا شده است).

محله اسکودار استانبول در تور ترکیهاز دیدنی های این کشور است

در قسمتی از مسجد مهریماه سلطان مقبره هایی قرار دارد که متعلق به مهریماه سلطان و اطرافیان او است. قسمت های دیگر مسجد شامل مدرسه ابتدایی و حوزه علمیه، کاروانسرا، آشپزخانه، حمام و وضوخانه است که اکنون از کاروانسرا و آشپزخانه و حوزه علمیه اثری باقی نمانده است. گورستان تاریخی کاراجا نیز در فاصله 50 کیلومتری این محله قرار دارد و از آثار باستانی استانبول به شمار می آید. اگر به این شهر شگفت انگیز سفر کردید می توانید سری به مراکز خرید استانبول بزنید و اجناس ارزان، معقول و با کیفیت مناسب بخرید به به عنوان سغاتی به کشور خود ببرید. 

دسترسی به محله اسکودار

دسترسی به این محله از طریق قسمت اروپایی استانبول از راه تنگه بسفر و سپس ایستگاه های مترو ( دانلود نقشه مترو استانبول ) و اتوبوس این محله به همین نام صورت می گیرد.

امتیاز 4.75از 5 (12 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Saba
در تاریخ: 00:39:08 1399/2/4

اصلا استانبول هر قدمش پر از دیدنی و جذابیته فکر میکنم عبور از تنگه سفر و دیدن این مناظر خیلی قشنگ باشه این محله حتما خیلی دیدنی تر از آنچه هست که گفته شده اما حیف که ترکیه رفتن فقط به خرید کردن اختصاص داده میشه و خیلی کم از این مناطق دیدن میشه

ثبت نظر جدید